Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

VitaJana wrote:Još me noge povremeno vrte, a prošlo je više od 2 mjeseca.
Ali uglavnom, izdrživo
Ništa ne ide preko noći, to smo bome naučili... oporavak je spor i dug, ali uz dobru volju sve je to izdržljivo i prođe kad tad... Najbitnije je samo PRESTATI, na bilo koji pravilan ili nepravilan način....ovo kasnije se sve prođe nekako a onda se šest mjeseci nakon svega smiješ cijeloj situaciji i hvališ Boga jer si se isčupao iz svih govana i terapija i doktora i kombinacija. Dok god je supstanca u igri, ma koliko malene miligraže bile, od toga nema ništa i čovjek se samo zavlači a vrijeme prolazi i prolazi...Postoji samo jedan izlaz iz ove igre.

Pozdrav svim suborcima! :)
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Noel, koliko je vremena prošlo dok ti dođeš na svoje?
Znači, da možeš spavati, da možeš sjediti bez crva u guzici, da ne zijevaš ko da ti je dosadno sa ljudima oko tebe....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Vita ja samo mogu reci da za mesec dana nije proslo to psihicko stanje a dalje izdrzala na zalost nisam, mislim sad kad se setim nije to bilo toliko strasno uopste ali sam ja slaba i ja sam zavisnik jebeni koji se nikada nije skinuo i ne zna kako to funkcionise.... ipak obzirom da si ti bila toliko dugo na bupu jako me zanima koliko ce trajati takvo stanje, kako je kod tvog muza? Jel se on skinuo? Kod mene je ista prica ali kraci staz mislim u smislu da uzimamo i ja i muz i jako je tesko mislim da je nemoguce da jedno prestane a drugo ne... znaci ili zajedno ili... to me bedaci jer se plasim njegovoh skidanja plasim se da mu ne padne dop na pamet ne daj boze.... mislim da je za.njega pametnije da jos neko vreme bude na.bupu ali sto manjoj dozi, opet za mene bi bilo najpametnije da se skinem jer prolazi treca godina vec a to je baaas mnogo, smatram da nisam na velikim dozama nikada bila ali dugo vremena je proslo ne znam kako da se izborim sa psihom ja se ne brinem za fizicku krizu uopste to bude i prodje ali sta je sa psihom i kada to dolaui na svoje mene samo to zanima???
Nekako sam na bupu postala bezosecajna , ne slusam muziku nisam nimalo romantična, kao neki robot se osecam nekada mi je to odgovaralo upravo zbog privatnih problema ali vise ne, zao mi je sto sam takba evo cim smanjim vracaju mi se emocije i ona stara ja , slušam muziku, placem uz istu, razmišljam o svemu.. zao mi je sto je sve tako ispalo mislim da smo mi kao par mogli biti mnogo bolji i drugaciji bez svega toga. Ali ja njega volim i zao mi je sto vise ne vidim tu osobu sa pocetka nase veze, na njemu prvo vidim promenu a onda i na sebi,cak i vecu.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

VitaJana wrote:Noel, koliko je vremena prošlo dok ti dođeš na svoje?
Znači, da možeš spavati, da možeš sjediti bez crva u guzici, da ne zijevaš ko da ti je dosadno sa ljudima oko tebe....
Sve je to jako individualno, uostalom ja sam se prenaglo skinuo pa su i posljedice bile nešto veće... prvih pola godine je bilo najteže koliko se sjećam, nekakav usplahireni osjećaj, anksioznost, nelagoda, lupanje srca, umor, nesanica... ali opet ništa što se nije dalo izgurati, samo se treba oboružati obavezama ili poslom, da sam sjedio na guzici odavno bi pokleknuo.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by MinistarPfc »

Pozdrav svima,
Tu sam i dalje, iscitao sam sve postove u kojima se koristi rec bup, a i gomilu drugih.
uspeo sam nekako da izguram 8 dana na 2mg, mada sam prva dva dana zeo nesto malo vise ali nista strasno.Planiram da od sutra krenem sa 1,5 pa mi malo frka, ali mi je mnogo veca frka bila poceti sa 2mg, medjutim, izgurao sam bez nekih , gotovo ikakvih problema. Uvece me je malo hvatala nervoza ali sam to sredjivao sa bensom od 10mg. Spavao sam sasvim ok, samo sam poceo ranije da se budim ali sam to i ocekivao. Zaspim negde oko 1, probudim se oko 8,9 ( inace sam spavao po 10-12h ).
Dobro mi se poklopilo i ovo svetsko prvenstvo pa ceo dan blejim u utakmice i skrecem misli sa bupa
Ukratko, to je to, od sutra nova, manja doza, pa cu mozda i baciti neki post kako i to ide. Inace, ne zamerite mi, izbegavam sajt i postove poslednjih dana, mislim da svi kapirate i zasto.
Ostajte mi zdravo, velika podrska za sve napacene duse !!!
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Veliki pozdrav, drugarice i drugovi!!!

Imam lepu vest da objavim. Od 19. proslog meseca, koristim terapiju iskljucivo sublingvalno. Trebalo mi je 12 dana da predjem skroz ispod jezika. Miksovao sam nazalno/sublingvalno. Prvih 5 dana pravilne upotrebe, osecao sam da mi kao nesto fali. Nije mi falilo nista, fizicki i vise nego dobro, trening bez problema, samo ona potreba za radom...
Ovako je mnogo bolje, nekako potpunije, spokojnije, opustenije. Dejstvo leka traje makar duplo duze. U pravu je bila Frajla kad je pisala da se ucinkovitost leka moze osetiti jedino pravilnom upotrebom. Nema uspona, nema ni padova. Uvek ista opijatska toplina.
Ja jesam pokusavao mnogo puta da pravilno koristim Buprenorfin, ali podsvesno sam zeleo rad, zato i uvek velika nervoza i obavezan kiks treceg dana . Valjda je i ovo proces, zadnji voz sam uhvatio. I dalje koristim bup dvaput dnevno, navikao sm organizam tako.
Mene je uvek nerviralo kad neko pise o pravilnoj upotrebi, ali nisu me nervirale osobe koje to pisu. Nerviralo me je sto ja ne mogu nikako da se naviknem na pravilno koriscenje. Istina zna da boli...
Zato i treba svako malo ponavljati i pisati o benefitima pravilnog koriscenja bupa. Ljudi, niko vas ne osudjuje ako vucete bup, ali stvarno je bolje sublingvalno, mnooogooo bolje.
Ja ne citam forum svakog dana, ali uvek kad udjem procitam sve. Dobrodoslica i podrska novom clanu. Bice sve kako treba braticu Partizanovcu, samo opusteno i hrabro.
Moram da se zahvalim dvema damama, Frajli i VitaJani. Frajla mi je davala uvek podrsku kad mi je trebalo da osetim da ima nekog s druge strane. Frajla nikada nikome nigde nije dala los savet u vezi skidanja. Nasmejala si me dobro sa onim bravo bravo Johnny Bravo. Kakav je on dobrocudni kretino, hehehe ;)
VitaJana isto daje uvek svima podrsku, cim sam procitao njen prvi post, osetio sam odlucnost i hrabrost. Tako je i bilo. Veruj u sebe kao sto si uvek verovala, iskoristi sve sposobnosti kojima te je priroda obdarila.
Kako zelim od Boga zdravlje, tako zelim i vama.
Budite i dalje takve kakve ste, ne menjajte se jer ste super likovi.
Pisemo se uskoro...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Opaaaa bato:)
Evo ga stiglo iz dupenzi u galvudzenzi!
Bas mi je milo kad procitam ovako pozitivne postove i sto se napokon osecas dobro, a znam i da si blizu roka za prekidanje. Bese negde pocetak jula?

Vredi pokusati uvek, i sto kazes ne uspes vratis se pa opet u krug i jednom ces uspeti.
Ovaj post je zlata vredan!

Go go, goooo Johnny go go:)
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Sorry Frajla sto odmah ne odgovorih. Svetsko prvenstvo u fudbalu, najvaznija muska sporedna stvar na svetu.
Napokon uslo iz dupeta u glavu, da znas...
Mnogo se bolje osecam jer sam sve vreme imao nekakav osecaj krivice, grize savesti zbog nacina uzimanja. Nije bitno koliko si puta pao, bitno je koliko si puta ustao, rece jedan pametni covek.
Skidaju mi nanogicu 3. jula, 6. idemo na more, uz put se topi zadnji komadic bupa. Sad mogu mirno da cekam ono sto biti mora. Znam da sam dao sve od sebe sto se tice skidanja, a kriza nikog nije promasila.
Osim tebe naravno :D , ja se relativno sporo skidam, ali to sto si ti uradila, to je za svaki respect.
Ne menjaj se nikako, sve najbolje i na privatnom i na poslovnom planu...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Hvala Johnny
Bice to sve ok i sam ces se iznenaditi. javljaj se kad stignes
Sve najbolje
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ministar PFC super za spustanje jesu li osmice u pitanju bese i jel to vuces ili pod.jezik?

Johny svaka cast za taj prelaz ja sam pokusala pa sigurno 10 puta i nikada duze od 3-4 dana nisam izdrzala to me mnogoooo deprimira jer znam da je tako mnogo lakse skinuti se ovako kad stalno juris taj.neki rad.. tesko bas.

Ja imam neki plan ali ono videcu vec kako ce ici. Za početak sam eto imala veliku srecu da napokon sa 29god nadjem posao!!! Dugo sam cekala jako dugo, ni ovo nije bas u mojoj struci ali sam bar tu blizu u odlicnoj firmi i nadam se da cu se dobro pokazati i napredovati vremenom. Uglavnom uzdam se u taj posao koji startujem od sledece nedelje da ce mi to olaksati i spustanje doze jer cu biti dosta zauzeta i.koliko sam primetila lakse je bilo ljjdima koji rade da se pridržavaju plana i prosto izbore sa psihom nego dokonim ljudima koji su samo o bupu razmisljali..
Locked