Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

yasujirozu wrote:to s fizičkom aktivnošću je najpamjetnije što čovjek koj se skida za sebe može uradit: mozak i problemi u ler

drži se, proćiće sve dok kažeš piksla
Piksla :lol:
Šalim se.Spavao sat vr.limunada,med,cimet,kofein,nikotin,doručak i sad čekam 9h se zagrevam i odoh na trening.
A veruj mi da mi se ne radi..ali brate pola dana i više sam ja odličan,zadovoljan potpuno..noc malo ovo ono...ali plivam,ide to kako treba,možda i bolje od toga ;)

Sto se tiče priče o izlaženju iz kuće,gledanja sa ljudima..sad msm da to nije od momenta skidanja već sam se ubijao psihički sigurno 2 meseca,dok sam se pripremao..pa sam sebe satirem..i tačno sam počeo imati osecaj manje vrednosti jer nisam slobodan...zbog toga kapiram da su se pojavili ti tripovi.Tako da se polako ali sigurno sastavljam i spreman sam,skoro spreman,da uletim u masu laganini.
Dobar sam,mnogo sam dobar ;)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ma odlican si! Bas si se zainatio.
Post o maci je bio ludilo u svakom smislu:)
Nisi ga trebao brisati
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Frajla wrote:Ma odlican si! Bas si se zainatio.
Post o maci je bio ludilo u svakom smislu:)
Nisi ga trebao brisati
Jesam.I sebi i svima i svemu.I treniram ko nenormalan,nije mi dosta,nervoza me puca pa sam pun energije..
Obrisao post..eto..a tu noc sam do jutra pisao masi ljudi i a kojima sam dobar,a i onima drugim ;)
Verovatno ću uvesti i popodnevni trening,ali samo noge,jer znam kad se opustim da zaspem sat vr popodne,pa uveče nikako...
Sem nervoze,koja mi ok zbog treninga,slabijeg spavanja-mada sam zadovoljan i sa ovoliko,najveći problem noge-uveče i jeza,ponekad,u naletima..Zato i hoću popodne cucnjeve,iskorak.listove-ubijem noge...a jeza,jbg,ne može sve biti dobro...
Uglavnom se sastavljam,i to veoma ubrzano,sto nisam očekivao.Prepoznajem na momente starog sebe,na momente,nadrkanijeg..ali boljeg ;)
Znam za varijantu kad se ljudi skidaju pa čim im bude malo bolje pocnu da filozofiraju,prosipaju pamet svima,lupi ih euforija,pa ih sastavi baaaam opet u lobanju i onda vide da nije još sve tako cool.Prolazio to..
Ali sad kod mene nije ta priča,samo da me ova nasrkanost ne napusti još neko vreme ;) imam utisak da me ona čupa,gura...
I tako,ok.Odoh,kuvam ručak :)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Ne uspem da ispratim sve, malo imam slobodnog vremena..i to uglavnom iskoristim da se naspavam.
Jedna stvar mi je zapala za oko..
U jednom postu sam procitao da si uzeo Heroin, kao u pitanju je neko smece..odnosno losa roba ali si ti na taj nacin ispauzirao Buprenorfin i potpomogao se sa dopom..
Ne znam kako bi ovo rekao ali ako planiras da se skidas trebalo bi da zaboravis na Heroin u bilo kakvim varijantama...jedino ako nisi i ti u zabludi da mozes da kontrolises tako nesto..odnosno uzmes ga, ali za sutra imas Bup pa onda kao nema problema...
Nemoj da zaboravis da Heroin uvek moze da bude fatalan po tebe...narocito ako ga pauziras, pa uzmes pa opet tako..
Poznavao sam ljude koji su tako presli na neku supstituciju, pa onda posle godinu ili vise resili da se pocaste heroinom..zaboravljajuci da su izbacili Heroin iz sistema i samim tim smanjili toleranciju na njega.
Takve greske se ponekad placaju glavom...u stvari vrlo cesto se bas takvi nepromisljeni potezi plate glavom.
Izbaci Heroin i iz recnika, a kamoli iz upotrebe...to ti je moj savet.
Ako mislis da odradis posao kako treba,onda se bolje drzi suspstitucije, uz sve druge nacine,i sport, i proteini..i sve to moze da pomogne ali heroina moras da se odreknes sa vrlo jasnim stavom..znaci stavljas tacku i to vise ne uzimas ni povremeno ni slucajno, ni usput ni kako god.
Jednostavno sa njim nema proracuna vec je to prva stvar koje moras da se odreknes.
...
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

ziki wrote:Ne uspem da ispratim sve, malo imam slobodnog vremena..i to uglavnom iskoristim da se naspavam.
Jedna stvar mi je zapala za oko..
U jednom postu sam procitao da si uzeo Heroin, kao u pitanju je neko smece..odnosno losa roba ali si ti na taj nacin ispauzirao Buprenorfin i potpomogao se sa dopom..
Ne znam kako bi ovo rekao ali ako planiras da se skidas trebalo bi da zaboravis na Heroin u bilo kakvim varijantama...jedino ako nisi i ti u zabludi da mozes da kontrolises tako nesto..odnosno uzmes ga, ali za sutra imas Bup pa onda kao nema problema...
Nemoj da zaboravis da Heroin uvek moze da bude fatalan po tebe...narocito ako ga pauziras, pa uzmes pa opet tako..
Poznavao sam ljude koji su tako presli na neku supstituciju, pa onda posle godinu ili vise resili da se pocaste heroinom..zaboravljajuci da su izbacili Heroin iz sistema i samim tim smanjili toleranciju na njega.
Takve greske se ponekad placaju glavom...u stvari vrlo cesto se bas takvi nepromisljeni potezi plate glavom.
Izbaci Heroin i iz recnika, a kamoli iz upotrebe...to ti je moj savet.
Ako mislis da odradis posao kako treba,onda se bolje drzi suspstitucije, uz sve druge nacine,i sport, i proteini..i sve to moze da pomogne ali heroina moras da se odreknes sa vrlo jasnim stavom..znaci stavljas tacku i to vise ne uzimas ni povremeno ni slucajno, ni usput ni kako god.
Jednostavno sa njim nema proracuna vec je to prva stvar koje moras da se odreknes.
Pa da.
U pravu si,znamo to svi.Ali nije u pitanju-danas ću heroin pa ću sutra bup..pa kad mi opet padne na pamet tako,jer nema frke zato sto uvek sutra imam bup.
Ili ja nisam dobro to sročio,ili ti procitao.
11-og sam uzeo bup,do 18-19-og,nzm tacno,sam uzeo dva puta,ne kao nego stvarno,los dop,i to 18. Ili 19. Ispod 1mg bupa.Eto price.
Ali Msm da ti i u prošlom i ovom postu pišeš nesto kao da nisi ukapirao da ja ne spuštam,ne idem tom varijantom,odnosno ne uzimam trenutno nista..Nzm kako je tacno bilo u nekom prethodnom..ali sad kazes-drži se supstitucije plus ovo ono...ne brate...
Ono je jednostavno bio moj način,sto bih iskreno preporučio svakome-da se sastavi sam sa glavom,preračuna,isproba i vidi kako će...
Ponovicu da bih preporučio Frajlin način.Ali ovo je bila moja varijanta i skroz sam zadovoljan.
Znaci od 18-og ili 19-og ili nije ni bitno ;) ne pipam nista Sem xalol uvece.
A sad jedno pitanje za tebe:jesi li ti i dalje na bupu ili si batalio?Nisam ispratio to.
I još nesto sto je meni zapalo za oko:pisao si,pricao o AD kako treba a kako ne i na koji oni način u stvari djeluju.A u jednom ranijem postu si se o istima raspitivao.Pa mi to malo nije logično.Ovo ne bas zanima,nista lose,nemoj me pogrešno razumeti.
I na kraju sto se heroina tiče tacno je sve sto si napisao,ali bas imam iskustva..nzm da li si pročitao da sam u stvari bio čist od 2009-te do prošle god,znaci da sam ga tek onda sigurno izbacio iz sistema,a tolerancija bila smesan naspram danas.
U svakom slučaju brate tebi hvala na savetu,to “izbaci iz rječnika” treba svima preporučiti,ne samo meni:)
Kako god,nedelju ili dan vise sam ja na xalolu uvece,jedem,treniram,po malo spavam i zadovoljan sam,to je najbitnije.
I da-izvalio sam da mi prija da radim po kuci bilo šta samo da ne blejim-perem sudove,usisavanje,kuvam i slušam muziku po ceo dan.
Sad ću pripremim sve za veceru,pa radim noge,zavrsim veceru,istusiram,klopam,tamo-vamo,zveknem xalol i zaspem,odspavam do 7-8 sutra,pa sve iznova :)
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Sad nesto razmisljam,pogledam 26-ti..sutra 27.11.
Na sutrašnji dan je Bruce Lee rodjen pre 77 god :)
I sad pazi,pre 11-og Nmg se setim ali sam isto pravio neke pauze,bio to konfuzan period,znam samo da nesto pre tog dana nisam i da sam tada morao iz odredjenog razloga,koji nije bio nemogućnost izdržavanja zikre,sto je npr bio slučaj 18-19-og.
E,poenta price:ova 1/4 osmice koju cuvam kod sebe,je 1/4 tablete od 8mg koju sam uzeo pre vise od 20 dana,nzm tacno.
Sa ili bez uzimanja onog kako Ziki kaze”kao” :) lošeg dopa,neka mi neko kaze da čela ova prica ne ide u dobrom pravcu. :lol:
Naravno,razdvajajući ovih posljednjih 7-8 dana bez ičega od onih 7-8 pre posljednjeg uzimanja bupa,a Moze i u paketu.
Uglavnom bitno je kako se ja osecam,to je najvažnije.

Nop totalno sam izgubio negde ove postove o putovanju,Francuskoj...Pitanje je bilo Bzv Ziki..nego sam se presaltao nesto jer sam na nekom drugom mestu čitao tvoje postove mislim iz 2011. bila prica o smanjivanju bupa...mozda grešim,pojma sad nemam.
Hocu da kazem-nije bila provokacija iako bih ja,da je obrnuta situacija,verovatno shvatio kao da jeste,ali veruj mi da nije.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Ucinak antidepresiva moze da se vidi tek posle par nedelja, jer je to lek koji postepeno povecava nivo hormona itd..
Zato i nije logicno reci, uzecu ga ali samo uvece itd..jer on ne deluje trenutno, on nije ni sedativ, ni lek za bolove pa da ga uzmes po potrebi vec nesto drugo.
Znaci napisao si nesto sto nije logicno u startu, jer ne mozes da racunas kruske i jabuke zajedno.
Ono sto sam ja pitao vezano za AD jeste i bilo vezano za to, kako se ljudi osecaju posle tih par nedelja i da li im on pomaze u tom procesu smanjivanja i skidanja sa Bupa, da li olaksava itd..
A to sto me pitas da li sam se ja skinuo sa Bupa, ja sam shvatio kao : Da li si se ti skinuo sa Bupa pa si zato pametan da delis savete, ili se nisi skinuo...pa onda bolje cuti.
Dovoljno sam intelegentan da procitam malo izmedju redova, bar toliko imam iskustvo..malo ali dovoljno.
Ja sam o tome pisao i rekao da ne mogu svakom novom na forumu da pojedinacno objasnjavam svaki put.
Ali mogu da zaobidjem tvoje postove i da te oslobodim svojih komentara, jer imam utisak da tebi mozda i nisu potrebni saveti koliko neka vrsta olaksanja koje ti nalazis u pisanju postova, svom skidanju, nacinima itd.
Pogotovo ti nisu potrebni komentari koji ukazuju na to da ti zapravo gresis, i imas pogresnu logiku skidanja i uopste pogled na taj problem.
Ja jesam na neki nacin uvek bio opozicija na forumu koja uglavnom kriticki komentarise svaki pogresan pristup tom problemu zavisnosti, i to radim jos od perioda Voyagera na forumu...mada mnogi postovi su na zalost obrisani.
Mislim da svrha foruma nije samo da se dobije podrska i uteha, pa makar taj neko isao i u pogresnom pravcu.
Ali bas zbog toga sto suocavamo misljenja smo i dobili ovako kvalitetan forum , koji je prava mala enciklopedija raznih ljudskih iskustava.
Sve najbolje sa skidanjem u svakom slucaju...
Od mene pozdrav.
...
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Također sam od starta napisao da je čela ova prica MOJA,da ako xalol MENE uspava uvece,da na MENE ima trenutno dejstvo zašto bih ga pio terapijski pa kasnije moram i sa njim da se smaram.Da si sve fino pročitao izvalio bi da od starta podržavam komplet pricu oko koje se većina ovde slaže,a uvek za svoje radove kazem da ću JA tako i ne preporučujem nikome da krene mojim putem,već da svako traži svoj.Tako je bilo i u prici vezano za heroin,bio sam svestan i spreman na kritike u momentu kada sam napisao to.
Isto tako si mogao da provalis sto se kritika tiče da sam sebe ne štedim,naprotiv...a ne da ne primam tudje.
I na kraju-stvarno sam se presaltao,i brže-bolje ubacio to..ali pretpostavio sam kako ces protumačiti pitanje,i ja bih,napisao sam.
Još jednom ti ponavljam iskreno-nije mi to namera bila!
Kako god
Oprosti
Poštovanje
Pozdrav
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

osjetljivi ste ko šiparice, buci, buci
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Smo :shock:
Locked