Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Fri Aug 30, 2019 8:06 pm
StopBup wrote: Fri Aug 30, 2019 7:56 pm
Frajla wrote: Fri Aug 30, 2019 7:04 pm

Nisam na odmoru vise, na seroquelima sam :)
Ja sam trenutno na kulenu i paradajzu, razvalio sam se, hahah. :D
Ti ne ostavi pljuge, a ostade na serokvelima, ali zato kad je Stop dunuo pre 23 dana, to je bio recidiv. :D Ma lagano, nego je l' ti planiraš da baciš to, ja travu više ne pipam.
Travu pipam, bas sam ove nedelje se Pocastila. Seroque opet stavljas u istu kapu sa opijatima
A sa dr sam napravila plan za cigare, samo se ceka moje da. Nije mi lako da se ponovo upustim u to

Ali videcemo
Nisam ih ja stavljao u isti koš sa opijatima, nego Ličanin, a meni je truba što to piješ, jer to piju šizofreničari, ali valjda ti najbolje znaš šta ti valja, ništa ne osuđujem naravno...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

StopBup wrote: Fri Aug 30, 2019 8:11 pm [quote=Frajla post_id=146328 time=<a href="tel:1567188406">1567188406</a> user_id=12211]
[quote=StopBup post_id=146326 time=<a href="tel:1567187760">1567187760</a> user_id=13482]
[quote=Frajla post_id=146321 time=<a href="tel:1567184698">1567184698</a> user_id=12211]


Nisam na odmoru vise, na seroquelima sam :)
Ja sam trenutno na kulenu i paradajzu, razvalio sam se, hahah. :D
Ti ne ostavi pljuge, a ostade na serokvelima, ali zato kad je Stop dunuo pre 23 dana, to je bio recidiv. :D Ma lagano, nego je l' ti planiraš da baciš to, ja travu više ne pipam.
[/quote]

Travu pipam, bas sam ove nedelje se Pocastila. Seroque opet stavljas u istu kapu sa opijatima
A sa dr sam napravila plan za cigare, samo se ceka moje da. Nije mi lako da se ponovo upustim u to

Ali videcemo
[/quote]
Nisam ih ja stavljao u isti koš sa opijatima, nego Ličanin, a meni je truba što to piješ, jer to piju šizofreničari, ali valjda ti najbolje znaš šta ti valja, ništa ne osuđujem naravno...
[/quote]

Jooooooooj sizofrenicari, pa taj lek se koristi za brdo drugih potreba, kao sto se antidepresivi ne koriste samo za depresije nego i za druge potrebe.
Zamisli kad sam ga dobila za dijagnozu “ prilagodjavanje” i uopste ne osetim da je jak ili da mi menja licnost, mogu reci da sam trezvenija i da mi je bas legao
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Evo ljudi i meni je, kao i jurketu,d osadilo dq kukam ili da vrtim jedno te isto.. dobro mi je krenulo, nego me poslednja dva dana nesto pokosilo,osecam se kao u nekom medjuvremenu i medjuprostoru.. nisam ni ne raspolozena,a nisam ni raspolozena i sve mi je tako niti je lise, niti dobro..
Ni tamo - ni ‘vamo
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri Aug 30, 2019 9:34 pm Evo ljudi i meni je, kao i jurketu,d osadilo dq kukam ili da vrtim jedno te isto.. dobro mi je krenulo, nego me poslednja dva dana nesto pokosilo,osecam se kao u nekom medjuvremenu i medjuprostoru.. nisam ni ne raspolozena,a nisam ni raspolozena i sve mi je tako niti je lise, niti dobro..
Ni tamo - ni ‘vamo
Samo neka si se ti javila. To je normalno stanje u tom periodu, ni crno, ni belo, cak ni sivilo, kao da si u nekom paralelnom svetu. Proći će! ;) Kad počinješ da radiš?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Fri Aug 30, 2019 9:46 pm
xxxana wrote: Fri Aug 30, 2019 9:34 pm Evo ljudi i meni je, kao i jurketu,d osadilo dq kukam ili da vrtim jedno te isto.. dobro mi je krenulo, nego me poslednja dva dana nesto pokosilo,osecam se kao u nekom medjuvremenu i medjuprostoru.. nisam ni ne raspolozena,a nisam ni raspolozena i sve mi je tako niti je lise, niti dobro..
Ni tamo - ni ‘vamo
Samo neka si se ti javila. To je normalno stanje u tom periodu, ni crno, ni belo, cak ni sivilo, kao da si u nekom paralelnom svetu. Proći će! ;) Kad počinješ da radiš?
Da,bas bezveze..
Pa ne znam, verovatno necu ni sl. sedmicu
E onda stvarno moram da pocnem..
Najgore mi je poceti sad
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote: Fri Aug 30, 2019 7:04 pm
StopBup wrote: Fri Aug 30, 2019 6:55 pm Ma nema mi Ane-Jovane, pa se pitam šta se dešava. Rekla je da će joj ovo biti dnevnik skidanja, da nekad vidi kako reče kakav je debil bila, pa je nema.

A ti Jurke slobodno spusti roletnu, pa će je dignemo nekako. :) Uvek se nađe način.

Gde si Frajlo strejterko, krunisana kraljice medju strejterima, šta ima, još li si na odmoru? :D
Nisam na odmoru vise, na seroquelima sam :)
ahhahahahhahahahahha
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

StopBup wrote: Fri Aug 30, 2019 8:11 pm
Frajla wrote: Fri Aug 30, 2019 8:06 pm
StopBup wrote: Fri Aug 30, 2019 7:56 pm
Ja sam trenutno na kulenu i paradajzu, razvalio sam se, hahah. :D
Ti ne ostavi pljuge, a ostade na serokvelima, ali zato kad je Stop dunuo pre 23 dana, to je bio recidiv. :D Ma lagano, nego je l' ti planiraš da baciš to, ja travu više ne pipam.
Travu pipam, bas sam ove nedelje se Pocastila. Seroque opet stavljas u istu kapu sa opijatima
A sa dr sam napravila plan za cigare, samo se ceka moje da. Nije mi lako da se ponovo upustim u to

Ali videcemo
Nisam ih ja stavljao u isti koš sa opijatima, nego Ličanin, a meni je truba što to piješ, jer to piju šizofreničari, ali valjda ti najbolje znaš šta ti valja, ništa ne osuđujem naravno...
ti u paradaizu,Frajla na seroque, Jurke kod zubara, a Xxxana u medjuprostoru....e ako sad znam dje sam ja , ubij me :lol:
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ninocka wrote: Sat Aug 31, 2019 1:44 am
StopBup wrote: Fri Aug 30, 2019 8:11 pm
Frajla wrote: Fri Aug 30, 2019 8:06 pm

Travu pipam, bas sam ove nedelje se Pocastila. Seroque opet stavljas u istu kapu sa opijatima
A sa dr sam napravila plan za cigare, samo se ceka moje da. Nije mi lako da se ponovo upustim u to

Ali videcemo
Nisam ih ja stavljao u isti koš sa opijatima, nego Ličanin, a meni je truba što to piješ, jer to piju šizofreničari, ali valjda ti najbolje znaš šta ti valja, ništa ne osuđujem naravno...
ti u paradaizu,Frajla na seroque, Jurke kod zubara, a Xxxana u medjuprostoru....e ako sad znam dje sam ja , ubij me :lol:
Ti si medju nama ludacima vidiš valjda hehehe. :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Sat Aug 31, 2019 1:44 am
ti u paradaizu,Frajla na seroque, Jurke kod zubara, a Xxxana u medjuprostoru....e ako sad znam dje sam ja , ubij me :lol:
U kadi, hahahahahaahh. :D :D :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Aug 31, 2019 1:35 am
Da,bas bezveze..
Pa ne znam, verovatno necu ni sl. sedmicu
E onda stvarno moram da pocnem..
Najgore mi je poceti sad
Sad se dobro pripremi još ova dva dana, pa celu sledeću sedmicu, i onda od onog tamo ponedeljka na posao. Videćeš, u početku će ti biti čudno, možda i teško, ali brzo ćeš se privići, pa ćeš posle biti i srećna kad skontaš da možeš itekako strejt da radiš, a kasnije će ti biti opušteno na poslu, mnogo bolje ćeš komunicirati sa ljudima, kako vreme bude prolazilo, i nećeš imati onu grižu savesti kao kad si na dozi.

Dolaze bolji dani. :) Je l' se sećaš Ninočkinog proročanstva? "Leto je inače zbog položaja Meseca zajebano. Triput meri, jednom seci, ne pomaže, kod brojanja do 10, puca se na 2, tako da jebeno do septembra". :D Rekla si da ti je pogodila. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked