Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 10:39 am
Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 10:07 am
Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 10:02 am

Nema odustrajanja!

Imas opet neki rok ili? Jesi kod kuce ili inostranstvo?
Nemam sad rokove.
Ono sam prošli put odradio fino, resio, otputovao i bilo mi ok. Pred kraj godine mi se desi neko sranje, opasno. Na avion i sa aerodroma direktno na varijantu, cirkus šta sam napravio sebi...
Uglavnom evo me opet na početku, stim sto sam trenutno n jače od 2mg, oko 3... sto nisam nikad bio, nikada nisam prelazio 2mg. Do sada.
Sve znas....
Spustas sada ili?

Licanine sve sam rekla na tu temu i opet nisi iskren, prvenstveno prema sebi
Nisi u zavidnoj situaciji uopste i nemoj se Zavaravati
Ajd sad spusti se malo i mucni glavom
Evo Frajlita malo sam mucnio glavom pa opet ne vidim problem. Ajd mi ti pojasni bez zajebancije ? Zivo me zanima.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

licaninsasela wrote: Sat Aug 24, 2019 1:45 pm
Jurke wrote: Sat Aug 24, 2019 1:42 pm Treba biti spreman da oduvaš sve sto ti se ponudi i stavi ispred tebe kao izazov.
Ti jure?
Ja evo odmaram danas, a radio do 02h jutros. Još pokušavam da se osvestim. Supruga ide kod koleginice na venčanje, meni ostaju klinci i borba sa vrucinom.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Licanine, sve sam vec rekla

Evo ti copy/ paste mog odgovora :

Ajmo iskreno, kad vec hoces, i kako kazes nemoj da se ljutis
Cuj ne pitas se sta drugi rade, a jedna sa bivsim djanerom a druga na seroquelima, meni delujes kao seoska strina.

Aj ti budi taj bivsi djaner, i stisni mu.a pa svaki dan se bori sa zivotom i budi pored svoje zene i dece? Ne, nego ides linijom manjeg otpora i smugnes na brod, a zeni zamazes oci skupim Poklonima, pa se baskaris kad dodjes doma i od besa ne znas sta ces sa sobom pa se nakacis na gudru. Takvih sa brodova ima koliko hoces, kao srecni smo imamo para, a iznutra - jad, uvek im je zadnji kruz al se nikada ne mogu skinuti sa broda jer se ne vide u poslu od 9-5 i normalnom zivotu, jer su pobogu bolji od drugih

Ja sam svesno promenila mesto stanovanja i pobegla glavom bez obzira da bi se spasila, tako i tebi dodje tvoj brod, i pisem o svojim borbama i padovima i nemam problem kad zaskripi da potrazim pomoc,jer se sa vragom ne hvatam vise sama u kostac. A ti sebe uveravaj i dalje da je sve divno i bajno, ali veruj mi da niko ne bi zeleo da je u tvojoj kozi.
Toliko od mene na tu temu
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Aug 24, 2019 1:25 pm
I bilo bi - eto mama,jel vidis da mi ne odgovara :D
Hahahahahah, evo i ti mene pošteno da zasmeješ, vidi se da ti je bolje. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 2:06 pm Licanine, sve sam vec rekla

Evo ti copy/ paste mog odgovora :

Ajmo iskreno, kad vec hoces, i kako kazes nemoj da se ljutis
Cuj ne pitas se sta drugi rade, a jedna sa bivsim djanerom a druga na seroquelima, meni delujes kao seoska strina.

Aj ti budi taj bivsi djaner, i stisni mu.a pa svaki dan se bori sa zivotom i budi pored svoje zene i dece? Ne, nego ides linijom manjeg otpora i smugnes na brod, a zeni zamazes oci skupim Poklonima, pa se baskaris kad dodjes doma i od besa ne znas sta ces sa sobom pa se nakacis na gudru. Takvih sa brodova ima koliko hoces, kao srecni smo imamo para, a iznutra - jad, uvek im je zadnji kruz al se nikada ne mogu skinuti sa broda jer se ne vide u poslu od 9-5 i normalnom zivotu, jer su pobogu bolji od drugih

Ja sam svesno promenila mesto stanovanja i pobegla glavom bez obzira da bi se spasila, tako i tebi dodje tvoj brod, i pisem o svojim borbama i padovima i nemam problem kad zaskripi da potrazim pomoc,jer se sa vragom ne hvatam vise sama u kostac. A ti sebe uveravaj i dalje da je sve divno i bajno, ali veruj mi da niko ne bi zeleo da je u tvojoj kozi.
Toliko od mene na tu temu
I sta si mi rekla? Da bjezis od sebe po europi. Ako je to rjesenje problema eto mene za mjesec dana medu kaktusima sa sombrerom u mexiku. Imam osjecaj da stvarno moj intelektuelet dovodis u pitanje. Ajde sad tako pametna objasni juri ili ani di da odsele kad se skinu sa suba. Objasni njima dvojima. Di da idu u cg hr maltu grcku mozda dojcland. Objasni ti njima dvojima kako si ti to sve rijesila i kako si pobjegla. Al onako u fino da si ljudi znaju kupit kartu. Ak nemaju love ja cu pogurati bespovratno par sto dolara za destinaciju .ocu.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Aj konkretnije

Aj ti budi taj bivsi djaner, i stisni mu.a pa svaki dan se bori sa zivotom i budi pored svoje zene i dece? Ne, nego ides linijom manjeg otpora i smugnes na brod, a zeni zamazes oci skupim Poklonima, pa se baskaris kad dodjes doma i od besa ne znas sta ces sa sobom pa se nakacis na gudru. Takvih sa brodova ima koliko hoces, kao srecni smo imamo para, a iznutra - jad, uvek im je zadnji kruz al se nikada ne mogu skinuti sa broda jer se ne vide u poslu od 9-5 i normalnom zivotu, jer su pobogu bolji od drugih
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Sat Aug 24, 2019 1:43 pm
xxxana wrote: Sat Aug 24, 2019 1:31 pm Super, samo budi na oprezu
E si ti malecka ok? To je bitno a ne ove tekuce stvari izmedu curki sanci i mene.
Jesam, malo se digoh danas,cini mi se da ide na bolje, cak mi se i raspolozenje malo popravilo,ali jos to nije to i dalje mi je u glavi malo cudno,proci ce i to,
rekla bih da je najgore proslo
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

daybyday wrote: Sat Aug 24, 2019 1:27 pm Pozdrav svima, nov sam na forumu, inace sam kao i svi vi dugogodisnji zavisnik (20+ godina). Godinama sam bio na heroinu, pa se skinuo, bio cist 4 godine i opet krenuo. Tada sam cuo za taj "cudotvorni" lek, usrani buprenorfin i krenuo da ga uzimam, prvo od dilera, a kada sam video da mi se ne isplati, usao u program. U startu sam dobio 16mg i na toj dozi bio 3,5 godine, kada mi je svega bilo preko glave i resio da se skinem sa tog sranja. Po preporuci doktora smanjivao sam 2mg mesecno i dosao na 6mg. Onda sam zbog finansijske situacije morao poceti da radim i opet digao na 8. Radio sam par meseci i vedeo da to nikuda ne vodi, dao otkaz i resio da se skidam na svoju ruku, tj na suvo, bez znanja doktora. Dva puta sam izdrzao po 4-5 dana pa bih opet uzimao koji dan i od pre 5 dana cvrsto resio da se skinem sa tog sranja koje mi krade zivot (a nemam ga jos previse), po bilo koju cenu! Danas mi je 4. dan bez icega, par puta sam uzeo po pola ili cetvrt rivotrila od 2mg i to je sve. Trenutno se ne osecam mnogo lose, ni priblizno od onog sto sam ocekivao, blaga malaksalost, velika nervoza (mada sam i po prirodi jako nervozan), blaga jeza i to je to za sada. Lepo spavam, sto me najvise cudi, ali su mi neki prijatelji rekli da ce to tek doci. Ne bojim se ni toga, koliko se bojim da zivot provedem na bupu, vezan za njega i usrani grad u kojem zivim.
Video sam da ovaj podforum ima 600 i kusur stranica, pokusao da citam, ali nemam strpljenja ni sekunde, jedva i ovo pisem. Video sam da su neki uspeli da se skinu sa bupa, pa bih voleo ako nekoga od njih ne mrzi, da mi makar ukratko objaasni sta me ceka u narednim danima i koliko ce ovo trajati, hoce li se pojacavati krize ili kako vec...
Unapred vam hvala!
Ti se sa 6mg planiras skinuti na suvo?
Ne bih ti bila u kozi.. Racunaj da ce te kriza tek stici i to ne blaga,trebao si bar do 1mg spustiti
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

Licaninsasela je banovan na 2 sedmice.
Valjda se do tad sabere malo.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

daybyday wrote: Sat Aug 24, 2019 1:27 pm Pozdrav svima, nov sam na forumu, inace sam kao i svi vi dugogodisnji zavisnik (20+ godina). Godinama sam bio na heroinu, pa se skinuo, bio cist 4 godine i opet krenuo. Tada sam cuo za taj "cudotvorni" lek, usrani buprenorfin i krenuo da ga uzimam, prvo od dilera, a kada sam video da mi se ne isplati, usao u program. U startu sam dobio 16mg i na toj dozi bio 3,5 godine, kada mi je svega bilo preko glave i resio da se skinem sa tog sranja. Po preporuci doktora smanjivao sam 2mg mesecno i dosao na 6mg. Onda sam zbog finansijske situacije morao poceti da radim i opet digao na 8. Radio sam par meseci i vedeo da to nikuda ne vodi, dao otkaz i resio da se skidam na svoju ruku, tj na suvo, bez znanja doktora. Dva puta sam izdrzao po 4-5 dana pa bih opet uzimao koji dan i od pre 5 dana cvrsto resio da se skinem sa tog sranja koje mi krade zivot (a nemam ga jos previse), po bilo koju cenu! Danas mi je 4. dan bez icega, par puta sam uzeo po pola ili cetvrt rivotrila od 2mg i to je sve. Trenutno se ne osecam mnogo lose, ni priblizno od onog sto sam ocekivao, blaga malaksalost, velika nervoza (mada sam i po prirodi jako nervozan), blaga jeza i to je to za sada. Lepo spavam, sto me najvise cudi, ali su mi neki prijatelji rekli da ce to tek doci. Ne bojim se ni toga, koliko se bojim da zivot provedem na bupu, vezan za njega i usrani grad u kojem zivim.
Video sam da ovaj podforum ima 600 i kusur stranica, pokusao da citam, ali nemam strpljenja ni sekunde, jedva i ovo pisem. Video sam da su neki uspeli da se skinu sa bupa, pa bih voleo ako nekoga od njih ne mrzi, da mi makar ukratko objaasni sta me ceka u narednim danima i koliko ce ovo trajati, hoce li se pojacavati krize ili kako vec...
Unapred vam hvala!
Kriza ja jako individualna, što se tiče fizičke strane. Neki imaju bolove, neki nemaju, ja nisam imao. Ono što je svima zajedničko je raspad sistema psihe na neki period. Opet je individualno, nekima traje duže, nekima kraće, i nije svima isti intenzitet tog raspada sistema psihe. Nakon prve dve nedelje u glavnom prolaze fizički simptomi, ali onda se javlja teška bezvoljnost, depresija i konfuzija. Depresija nije toliko jako, bar meni bila, ali je dugo trajala, mada znala je od jednom da popusti, pa da se vrati. Bezvoljnost je na mene ostavila najjači utisak. Prvih mesec dana, bukvalno sam se morao terati da odem da se istuširam, znao sam da će mi tuširanje prijati, ali i na to sam morao da se teram. Terao sam se i da radim, jebeno je bilo, ali sam se naterivao i radio nakon prvih 10-ak dana apstinencije. Ako ti ne bude išlo sa tih 6mg, a izdržiš 5-6 dana, probaj sa 2mg da se središ, i to je prilično jako doza, koja te može pokriti nakon 5-6 dana ne uzimanja. Ukupno kriza fizička plus psihička u glavnom traje od mesec i po do 3 meseca, ali nakon mesec dana se oseti značajniji napredak.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked