Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Sat Aug 24, 2019 10:20 am Like se razgoropadio skoro kao i ja ponekad :D
jbg dodje coveku..
Delimo iskistva, ok sve,ljudi se jednostavno ne mogu boriti sa odredjenim stanjima i nije u redu gadjati nekoga terapijom..
Za Jurketa je u pravu i da treba da se stisne lepo odredjen period, a realno covek se zali,bole noge,zglobovi,depresija izuva ,nije mu dobro danima,sta je sad to nesto drugacije od krize od bupa, nijanse su u pitanju,a opet ne da mu se ni smanjiti..
I Like jbg sad, da nismo slabici,da nismo bili ni sebicnjaci,ne bi se zaglavili u ovoj prici toliko
Ane cili zivot vodim borbu sam sa sobom i svojim demonima. I ne predajem se. Ne prihvacam tude misljenje i amen. Pogotovo od ljudi koji bjeze od sebe u druge drzave ili su na psihotabletama. Zar jure moze tako smanjivati terapiju i kad dode na nulu sjesti na avion i pobjeci. Nemojte jebati. To je malo nakaradno i sebicno razmisljanje. A covjek u kurcu. Jebe ga svaki dan taj sub i sad mu neko savjetuje da se stabilizira ako treba i par tjedana pa onda down. Covjek ce poludit ako nastavi sa subom i nadrilijecnistvom. To mi smeta i to me boli jer eto to je jedini nacin za skinit se. Bogami nije.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 10:07 am
Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 10:02 am
Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 9:50 am

Živ 😀
Ali nisam dobar, opet 😳 jbg...
Sad iznova.
Čitam vas mesec-dva, ali mi se nije upadalo.
Nema odustrajanja!

Imas opet neki rok ili? Jesi kod kuce ili inostranstvo?
Nemam sad rokove.
Ono sam prošli put odradio fino, resio, otputovao i bilo mi ok. Pred kraj godine mi se desi neko sranje, opasno. Na avion i sa aerodroma direktno na varijantu, cirkus šta sam napravio sebi...
Uglavnom evo me opet na početku, stim sto sam trenutno n jače od 2mg, oko 3... sto nisam nikad bio, nikada nisam prelazio 2mg. Do sada.
Sve znas....
Spustas sada ili?

Licanine sve sam rekla na tu temu i opet nisi iskren, prvenstveno prema sebi
Nisi u zavidnoj situaciji uopste i nemoj se Zavaravati
Ajd sad spusti se malo i mucni glavom
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 8:47 am
licaninsasela wrote: Fri Aug 23, 2019 11:20 pm
licaninsasela wrote: Fri Aug 23, 2019 11:16 pm

Ja se nikad nisan pito sta drugi rade nit me iskreno zanima. Ocu reci da plasite ljude da se skinu sa suba. Niste objektivne vec subjektivne.gledate kako ste se vas dvi skinule i eto tako svi moraju ako zele uspiti. Nije to tako lutke moje. Da ne grisim dusu jednna je ok a druga na ludim serokvelima. Nemojte me jebat i ljude oko sebe plasit. Iskreno serete obje. Izgleda ko naucna fantaskita skidanje sa suba a mogu rec da je to pickin dim. Eto malo vas jebe vas ego. Vjerovatno bi se tako skidale i sa duhana. Previse dramatizirate oko svega..izvinite lutke
Nemoj kenjkat. Istina je da sena brodu skidam zadnjih par godina.mislim cetiri. Neces uvaziti jos 13 god ok.. Mislim da ti prica ne drzi vodu. Ajde malo pogledaj sebe pa pricaj o drugima. Za razliku od tebe ja sam iskren. Da li si ti?
Ajmo iskreno, kad vec hoces, i kako kazes nemoj da se ljutis
Cuj ne pitas se sta drugi rade, a jedna sa bivsim djanerom a druga na seroquelima, meni delujes kao seoska strina.

Aj ti budi taj bivsi djaner, i stisni mu.a pa svaki dan se bori sa zivotom i budi pored svoje zene i dece? Ne, nego ides linijom manjeg otpora i smugnes na brod, a zeni zamazes oci skupim Poklonima, pa se baskaris kad dodjes doma i od besa ne znas sta ces sa sobom pa se nakacis na gudru. Takvih sa brodova ima koliko hoces, kao srecni smo imamo para, a iznutra - jad, uvek im je zadnji kruz al se nikada ne mogu skinuti sa broda jer se ne vide u poslu od 9-5 i normalnom zivotu, jer su pobogu bolji od drugih

Ja sam svesno promenila mesto stanovanja i pobegla glavom bez obzira da bi se spasila, tako i tebi dodje tvoj brod, i pisem o svojim borbama i padovima i nemam problem kad zaskripi da potrazim pomoc,jer se sa vragom ne hvatam vise sama u kostac. A ti sebe uveravaj i dalje da je sve divno i bajno, ali veruj mi da niko ne bi zeleo da je u tvojoj kozi.
Toliko od mene na tu temu

Jurke kako si?


Izvinite što ne kuckam neko vreme, ali radio sam nocas do 02h, a ko za inat me ostavljaju ovih dana duže ko da bi da mi napipaju granicu.... Jedva sam odšljakao nocas, ali ni zbog čega drugog vec zbog bolova u nogama. Neznam jel i vas ovo mučilo ovoliko, ali ja nisam u mogućnosti da stojim od nekog doba. Ujutru ustanem i uzmem pod jezik i sve deluje ok od nekog doba, ali kada sam na poslu uzasno me noge zabole. Čini mi se kada bih hodao bilo bi drugačije, ali ovako u mestu imam osecaj da cu se raspasti... Da ne kukam, bice bolje. Hvala vam sto ste ovako pomno usli u diskusiju vezano za moj problem... :mrgreen:
Last edited by Jurke on Sat Aug 24, 2019 10:51 am, edited 1 time in total.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 10:39 am
Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 10:07 am
Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 10:02 am

Nema odustrajanja!

Imas opet neki rok ili? Jesi kod kuce ili inostranstvo?
Nemam sad rokove.
Ono sam prošli put odradio fino, resio, otputovao i bilo mi ok. Pred kraj godine mi se desi neko sranje, opasno. Na avion i sa aerodroma direktno na varijantu, cirkus šta sam napravio sebi...
Uglavnom evo me opet na početku, stim sto sam trenutno n jače od 2mg, oko 3... sto nisam nikad bio, nikada nisam prelazio 2mg. Do sada.
Sve znas....
Spustas sada ili?

Licanine sve sam rekla na tu temu i opet nisi iskren, prvenstveno prema sebi
Nisi u zavidnoj situaciji uopste i nemoj se Zavaravati
Ajd sad spusti se malo i mucni glavom
Sve znam. Sad ću da pocnem, prvo da se na 2mg vratim pa onda polako dole.Imam neki osecaj da će mi teze ići ovaj put, ali Videcemo.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

licaninsasela wrote: Sat Aug 24, 2019 10:37 am
xxxana wrote: Sat Aug 24, 2019 10:20 am Like se razgoropadio skoro kao i ja ponekad :D
jbg dodje coveku..
Delimo iskistva, ok sve,ljudi se jednostavno ne mogu boriti sa odredjenim stanjima i nije u redu gadjati nekoga terapijom..
Za Jurketa je u pravu i da treba da se stisne lepo odredjen period, a realno covek se zali,bole noge,zglobovi,depresija izuva ,nije mu dobro danima,sta je sad to nesto drugacije od krize od bupa, nijanse su u pitanju,a opet ne da mu se ni smanjiti..
I Like jbg sad, da nismo slabici,da nismo bili ni sebicnjaci,ne bi se zaglavili u ovoj prici toliko
Ane cili zivot vodim borbu sam sa sobom i svojim demonima. I ne predajem se. Ne prihvacam tude misljenje i amen. Pogotovo od ljudi koji bjeze od sebe u druge drzave ili su na psihotabletama. Zar jure moze tako smanjivati terapiju i kad dode na nulu sjesti na avion i pobjeci. Nemojte jebati. To je malo nakaradno i sebicno razmisljanje. A covjek u kurcu. Jebe ga svaki dan taj sub i sad mu neko savjetuje da se stabilizira ako treba i par tjedana pa onda down. Covjek ce poludit ako nastavi sa subom i nadrilijecnistvom. To mi smeta i to me boli jer eto to je jedini nacin za skinit se. Bogami nije.
Za tvoju informaciju ja sam 15 godina u drugoj drzavi, pobegla sam od heroina i drustva. 4 godine bila cista i videla da me sve podseca na to i otisla. Otisla sam zbog drugih razloga, ali iskreno govoreci- otisla sam izmedju ostalog da bi sacuvala zivu glavu
Samo konstruises kako tebi odgovara u trenutnoj situaciji, tacnije tesis sebe
Gledaj sebe, mani se drugih, u vecem si sranju
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Sat Aug 24, 2019 10:37 am
xxxana wrote: Sat Aug 24, 2019 10:20 am Like se razgoropadio skoro kao i ja ponekad :D
jbg dodje coveku..
Delimo iskistva, ok sve,ljudi se jednostavno ne mogu boriti sa odredjenim stanjima i nije u redu gadjati nekoga terapijom..
Za Jurketa je u pravu i da treba da se stisne lepo odredjen period, a realno covek se zali,bole noge,zglobovi,depresija izuva ,nije mu dobro danima,sta je sad to nesto drugacije od krize od bupa, nijanse su u pitanju,a opet ne da mu se ni smanjiti..
I Like jbg sad, da nismo slabici,da nismo bili ni sebicnjaci,ne bi se zaglavili u ovoj prici toliko
Ane cili zivot vodim borbu sam sa sobom i svojim demonima. I ne predajem se. Ne prihvacam tude misljenje i amen. Pogotovo od ljudi koji bjeze od sebe u druge drzave ili su na psihotabletama. Zar jure moze tako smanjivati terapiju i kad dode na nulu sjesti na avion i pobjeci. Nemojte jebati. To je malo nakaradno i sebicno razmisljanje. A covjek u kurcu. Jebe ga svaki dan taj sub i sad mu neko savjetuje da se stabilizira ako treba i par tjedana pa onda down. Covjek ce poludit ako nastavi sa subom i nadrilijecnistvom. To mi smeta i to me boli jer eto to je jedini nacin za skinit se. Bogami nije.
Niko nije rekao da je to jedini nacin, delimo iskustva,krize ce biti, pa kako god.. Covek sve treba uzeti u obzir i skockati u glavi prvo, sve ostalo je lakse.. Fora je sto se Jurke sad malo zavrteo i tesko mu je stati na noge, a dobro mu je krenulo i to je isti haos u glavi kao kad imas recidiv sa dopom i useres sve,pa nemoj zezati i ti kad znas kakvi to ludaci mogu biti.. Moji padovi na bupu su mi skoro isti haos u glavi radili kao padovi sa dopom,pogubis se, jebeno je
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 10:50 am
Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 10:39 am
Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 10:07 am

Nemam sad rokove.
Ono sam prošli put odradio fino, resio, otputovao i bilo mi ok. Pred kraj godine mi se desi neko sranje, opasno. Na avion i sa aerodroma direktno na varijantu, cirkus šta sam napravio sebi...
Uglavnom evo me opet na početku, stim sto sam trenutno n jače od 2mg, oko 3... sto nisam nikad bio, nikada nisam prelazio 2mg. Do sada.
Sve znas....
Spustas sada ili?

Licanine sve sam rekla na tu temu i opet nisi iskren, prvenstveno prema sebi
Nisi u zavidnoj situaciji uopste i nemoj se Zavaravati
Ajd sad spusti se malo i mucni glavom
Sve znam. Sad ću da pocnem, prvo da se na 2mg vratim pa onda polako dole.Imam neki osecaj da će mi teze ići ovaj put, ali Videcemo.
Ma ne mora biti da ce ici teze, samo pokusaj drugacije jer vidis da ovako nije islo.... na silu ne ide nista
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 10:39 am
Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 10:07 am
Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 10:02 am

Nema odustrajanja!

Imas opet neki rok ili? Jesi kod kuce ili inostranstvo?
Nemam sad rokove.
Ono sam prošli put odradio fino, resio, otputovao i bilo mi ok. Pred kraj godine mi se desi neko sranje, opasno. Na avion i sa aerodroma direktno na varijantu, cirkus šta sam napravio sebi...
Uglavnom evo me opet na početku, stim sto sam trenutno n jače od 2mg, oko 3... sto nisam nikad bio, nikada nisam prelazio 2mg. Do sada.
Sve znas....
Spustas sada ili?

Licanine sve sam rekla na tu temu i opet nisi iskren, prvenstveno prema sebi
Nisi u zavidnoj situaciji uopste i nemoj se Zavaravati
Ajd sad spusti se malo i mucni glavom
Nisam u zavidnoj situvaciji al iskren jesam. Vjeruj mi.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Jebeno je kad ti sve dojadi i onda bi sve one godine staža da baciš ko da ih nema i probudiš se ujutru st8. A ne ide to baš tako. Zakasao sam i u staž, a i u ozbiljan život paralelno pa svaki pad boli mnogo više i mnogo truda iziskuje. Skockacu se ja ovako ili onako, samo gledam da što manje štete bude.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 11:01 am
Luka718 wrote: Sat Aug 24, 2019 10:50 am
Frajla wrote: Sat Aug 24, 2019 10:39 am

Sve znas....
Spustas sada ili?

Licanine sve sam rekla na tu temu i opet nisi iskren, prvenstveno prema sebi
Nisi u zavidnoj situaciji uopste i nemoj se Zavaravati
Ajd sad spusti se malo i mucni glavom
Sve znam. Sad ću da pocnem, prvo da se na 2mg vratim pa onda polako dole.Imam neki osecaj da će mi teze ići ovaj put, ali Videcemo.
Ma ne mora biti da ce ici teze, samo pokusaj drugacije jer vidis da ovako nije islo.... na silu ne ide nista
To. Videcu kad kreme ispod 2, do tada i ne računam da sam poceo. Ovaj put laganije, ne zurim sad nigde.
Ti i Ninocka ste ok vidim ) Novi ljudi dolaze, rješavaju. Ispratio sam price u poslednje vreme.
Jurke treba se opusti malo, polako doći će sve na svoje.
Locked