Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Aug 17, 2019 8:40 am
StopBup wrote: Sat Aug 17, 2019 8:03 am
Nisam ni imala sad neku strasnu fiziku,bilo je cimanja zbog onih sokova uvece, tremor me hvata i dalje sa vremena na vreme,ali manje,sve u svemu mogu da kazem da je vise psihicki,u glavi mi je cudno i dalje oni pritisci i to
A slabo spavam, mozda sam 1-2 noci spavala po 4h, sve nesto na prekide
Za 2-3-4 dana ćeš početi malo bolje da spavaš, videćeš i oni jutarnji bedaci će postati slabiji i kraće će trajati, samim tim i celokupno psihičko stanje će ti postati bolje, a osetniji napredak ćeš početi da osećaš na možda već na 25 dana apstinencije, a 30 sigurno. Samo nemoj da se zazneš kao ono početkom juna, i sve će doći na svoje, polako ali sigurno. ;)
Last edited by StopBup on Sat Aug 17, 2019 10:38 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

Opet ste zachatali temu.
Ozbiljno vam kažem da ću temu zaključati, ako nastavite sa pisanjem mimo teme.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

sanela wrote: Sat Aug 17, 2019 9:09 am Opet ste zachatali temu.
Ozbiljno vam kažem da ću temu zaključati, ako nastavite sa pisanjem mimo teme.
Ozbiljnost na prvom mjestu a problem ovisnosti i problem naseg loseg ja cemo baciti u sedmi plan. Moze ako je to garancija uspjeha.od sada cemo biti preozbiljni sa problemom koji guramo pod cilim. Hvala gdice Sanci
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

licaninsasela wrote: Sat Aug 17, 2019 9:15 am
sanela wrote: Sat Aug 17, 2019 9:09 am Opet ste zachatali temu.
Ozbiljno vam kažem da ću temu zaključati, ako nastavite sa pisanjem mimo teme.
Ozbiljnost na prvom mjestu a problem ovisnosti i problem naseg loseg ja cemo baciti u sedmi plan. Moze ako je to garancija uspjeha.od sada cemo biti preozbiljni sa problemom koji guramo pod cilim. Hvala gdice Sanci
Garancije za uspjeh nema ni u čemu, pa ni u oporavku od ovisnosti. Međutim, ovdje ljudi dolaze po pomoć, savjet, iskustvo, otvore ovu temu u nadi da će dobiti ono što traže i naiđu na vaše zajebancije.
Znam ja da je vama najveći problem držati se reda, jer je vaš život u ovisnosti jedan veliki haos. Zato sam ja ovdje da vas usmjeravam koliko mi vrijeme i druge obaveze dozvoljavaju. Ali, ako prepoznate da je dio oporavka pridržavanje reda, nemojte dozvoliti sebi da pravite nered. Samim tim, koliko se pridržavate teme, vidjećete dokle ste u procesu oporavka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

sanela wrote: Sat Aug 17, 2019 9:24 am
licaninsasela wrote: Sat Aug 17, 2019 9:15 am
sanela wrote: Sat Aug 17, 2019 9:09 am Opet ste zachatali temu.
Ozbiljno vam kažem da ću temu zaključati, ako nastavite sa pisanjem mimo teme.
Ozbiljnost na prvom mjestu a problem ovisnosti i problem naseg loseg ja cemo baciti u sedmi plan. Moze ako je to garancija uspjeha.od sada cemo biti preozbiljni sa problemom koji guramo pod cilim. Hvala gdice Sanci
Garancije za uspjeh nema ni u čemu, pa ni u oporavku od ovisnosti. Međutim, ovdje ljudi dolaze po pomoć, savjet, iskustvo, otvore ovu temu u nadi da će dobiti ono što traže i naiđu na vaše zajebancije.
Znam ja da je vama najveći problem držati se reda, jer je vaš život u ovisnosti jedan veliki haos. Zato sam ja ovdje da vas usmjeravam koliko mi vrijeme i druge obaveze dozvoljavaju. Ali, ako prepoznate da je dio oporavka pridržavanje reda, nemojte dozvoaliti sebi da pravite nered. Samim tim, koliko se pridržavate teme, vidjećete dokle ste u procesu oporavka.
Bravo, odličan post!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Aug 17, 2019 9:30 am
sanela wrote: Sat Aug 17, 2019 9:24 am
licaninsasela wrote: Sat Aug 17, 2019 9:15 am

Ozbiljnost na prvom mjestu a problem ovisnosti i problem naseg loseg ja cemo baciti u sedmi plan. Moze ako je to garancija uspjeha.od sada cemo biti preozbiljni sa problemom koji guramo pod cilim. Hvala gdice Sanci
Garancije za uspjeh nema ni u čemu, pa ni u oporavku od ovisnosti. Međutim, ovdje ljudi dolaze po pomoć, savjet, iskustvo, otvore ovu temu u nadi da će dobiti ono što traže i naiđu na vaše zajebancije.
Znam ja da je vama najveći problem držati se reda, jer je vaš život u ovisnosti jedan veliki haos. Zato sam ja ovdje da vas usmjeravam koliko mi vrijeme i druge obaveze dozvoljavaju. Ali, ako prepoznate da je dio oporavka pridržavanje reda, nemojte dozvoaliti sebi da pravite nered. Samim tim, koliko se pridržavate teme, vidjećete dokle ste u procesu oporavka.
Bravo, odličan post!
Kreativni nered je kud ikamo bolji od nametnutog reda jer dolazi do izrazaja genijalnost plivanja u govnima. Sve sto je cizmom nametnuto kratkog je vijeka. Ali razumijem sta si tila reci gdice Sanci.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Sat Aug 17, 2019 9:38 am
StopBup wrote: Sat Aug 17, 2019 9:30 am
sanela wrote: Sat Aug 17, 2019 9:24 am
Garancije za uspjeh nema ni u čemu, pa ni u oporavku od ovisnosti. Međutim, ovdje ljudi dolaze po pomoć, savjet, iskustvo, otvore ovu temu u nadi da će dobiti ono što traže i naiđu na vaše zajebancije.
Znam ja da je vama najveći problem držati se reda, jer je vaš život u ovisnosti jedan veliki haos. Zato sam ja ovdje da vas usmjeravam koliko mi vrijeme i druge obaveze dozvoljavaju. Ali, ako prepoznate da je dio oporavka pridržavanje reda, nemojte dozvoaliti sebi da pravite nered. Samim tim, koliko se pridržavate teme, vidjećete dokle ste u procesu oporavka.
Bravo, odličan post!
Kreativni nered je kud ikamo bolji od nametnutog reda jer dolazi do izrazaja genijalnost plivanja u govnima. Sve sto je cizmom nametnuto kratkog je vijeka. Ali razumijem sta si tila reci gdice Sanci.
Sam sebi treba da nametneš red, u tome je fora, pa ga posle nećeš doživljavati nametnutim.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Hteo je reci nered na forumu,skretanja sa teme :D
Sto u neku ruku i jeste tako..

Glava licanine mi je sve vreme najveci problem, ovako fizicki znas sta te snaslo ,a stanje u glavi ne mogu da poredim apsolutno ni sa cim,jer nisam osetila nesto slicno..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Aug 17, 2019 10:50 am Hteo je reci nered na forumu,skretanja sa teme :D
Sto u neku ruku i jeste tako..

Glava licanine mi je sve vreme najveci problem, ovako fizicki znas sta te snaslo ,a stanje u glavi ne mogu da poredim apsolutno ni sa cim,jer nisam osetila nesto slicno..
Ma imamo tamo onu temu, za svašta, još se nismo navikli, pa krenemo ovde. A Ličanin je baš u haosu, nisi videla neke postove što je obrisala Sanela.

Rekao sam ti, navikni se i ne misli na to kako ti je trenutno u glavi, nateraj se da uradiš nešto, pa kad završiš neki poslić, ili se odmori, ili još nešto uradi, biće znatno bolje kad preguraš prvi mesec, tako ti je sa bupom, jako sporo se obnavlja prirodna hemija u mozgu, i sporo se uspostavlja prirodni balans, ali sve dolazi na svoje...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sat Aug 17, 2019 10:56 am
xxxana wrote: Sat Aug 17, 2019 10:50 am Hteo je reci nered na forumu,skretanja sa teme :D
Sto u neku ruku i jeste tako..

Glava licanine mi je sve vreme najveci problem, ovako fizicki znas sta te snaslo ,a stanje u glavi ne mogu da poredim apsolutno ni sa cim,jer nisam osetila nesto slicno..
Ma imamo tamo onu temu, za svašta, još se nismo navikli, pa krenemo ovde. A Ličanin je baš u haosu, nisi videla neke postove što je obrisala Sanela.

Rekao sam ti, navikni se i ne misli na to kako ti je trenutno u glavi, nateraj se da uradiš nešto, pa kad završiš neki poslić, ili se odmori, ili još nešto uradi, biće znatno bolje kad preguraš prvi mesec, tako ti je sa bupom, jako sporo se obnavlja prirodna hemija u mozgu, i sporo se uspostavlja prirodni balans, ali sve dolazi na svoje...
Meni nesto verovatno :D Ma ako je, ne merim ko je u kakvom haosu i sama sam trenutno (nadam se) u istom..
Nema sta da ne mislim kako mi je u glavi, kad je prisutno,treba nesto da obavim i vec 2h ne mogu da se organizujem,sad cu da se nateram, popijem kafu,pa krecem ;)
Locked