Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Bas mi nekako dodje zao Lene, upustla se u veliko sranje, rezultat jako neizvestan, i još ako momak i izdrži sve, može da se desi da on strejt ne bude ta osoba u koju se ona zaljubila, ne mora da znači, ali može da se desi, zaljubila se u njega drogiranog... Nemoj da misliš da te sažaljevam, ne, ti si za mene junakinja(heroina :) ), samo sto možeš da doživiš i razočarenje i ako on izgura priču, a i ako ne izgura, mač sa dve oštrice. Ne mora da bude kao što ja pišem, ali može da bude... Drži se...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Thu Aug 15, 2019 3:50 am

Pricam ti iz iskustva suovisnika, koji kasnije , predje u ovisnike.
Ja nisam bio ovde kad je ona bila aktivna, ali sam pročitao ovu temu. Je l' ono beše Caty od suovisninka postala ovisnik? Znam da si ti bila u kontaktu sa njom...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 10:32 pm
Frajla wrote: Wed Aug 14, 2019 10:22 pm
lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 9:58 pm Ako neko ima logično objašnjenje bilo bi baš od pomoći. Ili se prosto poklopilo sa zoloftom i ksalolom... Haos. Samo da mu ne činim medveđu uslugu. Bi se ubila na mestu.
Vrlo moguce da je placebo, pa ga malo digne

Vidim da si pisala da pocinje da radi... to je bas veeeeliki poduhvat jer je tek 2 nedelje cist.
Ajde malo iskreno da pricamo..
Svi smo mi bili ovde, manje vise, u tvojoj situaciji u kojoj si sada. Moji bivsi su mislili da su bogom dani i da ce mi pomoci da se manem bilo cega i krenem sa skidanjem. Pod 1. Nikada se nisam sama skinula sa bilo cega a da se nisam ubrzo vratila na stare staze, bez doktora
Pod 2. Nema te ljubavi zbog koje bi se mi skidali
Pod 3. Nasa ljubav je gudra a ne taj drugi
Pod 4. Ako krene da radi, nakon ovog svega sto si napisala, garantujem ti da ce ako ne isti dan, onda drugi dan nesto nabaviti
Pod 5. Ne veruj mu ni rec
Pod 6. Ne trudi se izigravati majku terezu
Pod 7. Jesi gledala forrest gump?

Imaj na umu da je se on sve vreme drogirao bupom tj
smrkao ga...

Surovo, ali realno. Ne mislim da sam Bogom dana taman posla, ne pokušavam da izigravam majku Terezu prosto ga volim i boli me što sebi radi to što radi, možda mene on ne voli toliko kao što voli drogu, ali jedno je sigurno... ne može mene imati i da nastavi po starom. Na to pristati neću! Posao je bila moja ideja da ga zaokupi, sam me je pitao da li sam sigurna u to. Rekla sam 100% sam sigurna da ti to možeš i hoćeš i da verujem da si jači od samog sebe. Pa neću ni ja da gubim vreme na nešto gde neće biti ništa dobro. I nisam gledala taj film, al ću ga odgledati i to sa njim. Sve bih dala da je samo normalna situacija, sve na svetu.
Svaka rijec je na mjestu. Jedno su zelje i osjecaji a s druge strane ljubav prema gudranju. Sto opet ne znaci da te ne voli. Jebena je to bolest.
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

Ninocka wrote: Thu Aug 15, 2019 3:50 am
lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 11:51 pm
xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 11:30 pm
Haha pa realno sta prolazis sa njim.. Nema naravno veze sa tobom,kriza je to.. A svaka ti cast,ti kao da prolazis psihicku krizu sa njim u ovom periodu :D A jos nisi iz ove price,pa da poludis tacno
Nisam, a ko da jesam. Razumem kroz šta prolazite i kroz šta ste prošli, poenta priče je da njemu nikada nisu znali kako da priđu, uvek su ga napadali kad god se odao tom poroku. Ne ide tako, ja sam više sa njim pričala zadnjih šest meseci i molila ga da bar smanji, pa je smanjivao dok nije došao na 1mg... plan je bio takav da uzme dva dana po pola i da prestane. Nisam ga niti ucenjivala niti ga uslovljavala, sam je odlučio kad je bio spreman. Zbog toga mu najviše i verujem, jeste tražio da mu sredim pola tablete, gde sam ja bila u fazonu važi ali ne dolazi u obzir. Danas mi kaže da me tako mrzeo tog dana. I da se stidi zbog tog osećanja, jer ga ja nikada nisam napala niti sam mu okretala leđa već sam sve trpela, reko više da trpim nemam snage. Nekad bude okej, nekad ne... zavisi. Drago mi je samo što uspeva evo 11ti dan, da je hteo mogao je da nabavi nije još uvek bar ne za sad. Videćemo u narednim danima. Sve nekako u naletima nadolazi, danas smo se i smejali šta više ja lupala neke gluposti i odjednom se povukao u sobu. Sutra će možda gore biti, možda ne. U svakom slučaju potrebno je pričati, nikako napadati jer onda iz inata radi to što radi.
Frajla je u pravu ( po 1000 ti put🤓🤓)
Pratim te od pocetka..
Kao prvo , veliko si breme uzela na sebe, suivisnicki zivit nije lak, naprotiv. Pricam ti iz iskustva suovisnika, koji kasnije , predje u ovisnike.
Drugo, 11 -ti dan ne bi trebalo da ima silne bolove..
Kazes spavao je od osam do tri pa od pet do devet!! Odlicno , ja toliko ne spavam..
Psihoterapije su strava stvar, i grupne i individualne!!
( on vjerovatno ide kod psihijatra jer vidim da ima terapiju, nadam se da nije na svoju ruku, to nisam ispratila)
Ne slazem se bas da dr sluze samo da te zatrpaju lijekovima..
Pricam ti da je cilj da ostane cist forever, a ne za dvije tri godine opet na vr' glave..
Zoloft i ksalol ne bi preporucila bez nadzora ( dobrog) ljekara.
Ako je nešto dobro u ovoj celoj situaciji to je da nikada, nikada, nikada mene nije ponudio. Šta više nervira se što palim cigare. Iks puta se desilo da on izleti iz kuće kao da nešto završi, pa se vrati posle 5 sati. Valjda čeka da prođe efekat. Krio je dokle je mogao da krije, kad sam saznala bio je manji od makovog zrna. U životu nr bih posegla za tim jer smatram da imam pristojan život, koji je bio i tekako ispunjen. Sad sam se fokusirala na njega pa sam zapostavila neke druge stvari. Poenta priče je takva da se meni to sve gadi. Žao mi bude ljudi, ali ako jednom pružiš ruku, a taj neko te izigra zašto bi sebe dalje maltretirala? Dakle ima još samo jedan pokušaj i taj pokušaj MORA da bude USPEŠAN. Ne zbog mene, već zbog njega... ako sad ne shvati neke stvari, neće nikad shvatiti i nastaviće, a nije da ima malo godina. Dakle život mu je na raskrsnici. Može da izabere normalan život ili njegov stil života ( i ne mislim da normalan život može samo sa mnom da ima, da me pogrešno ne shvatite) . Meni je apsolutno sve jedno. Znam da dajem sve od sebe da on bude dobro. Na njemu je kako će i šta će i danas neću da uzimam ključeve. I tri dana ću da odem, da vidim kako će da se ponaša. 12-ti dan kako se mučim ja, kako se muči on... neću da nam muka bude ceo život. Volim ga, ali više volim sebe. Ideja i jeste da idemo na psihoterapiju, neće on... kaže nije spreman. Prosto mora da istrpi neke gadne dane koje će imati u narednom periodu. Noćas je zaspao u 12 i spavao do malopre. A, lekove mu nije psihijatar prepisao, već na svoju ruku pije.
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

StopBup wrote: Thu Aug 15, 2019 6:08 am Bas mi nekako dodje zao Lene, upustla se u veliko sranje, rezultat jako neizvestan, i još ako momak i izdrži sve, može da se desi da on strejt ne bude ta osoba u koju se ona zaljubila, ne mora da znači, ali može da se desi, zaljubila se u njega drogiranog... Nemoj da misliš da te sažaljevam, ne, ti si za mene junakinja(heroina :) ), samo sto možeš da doživiš i razočarenje i ako on izgura priču, a i ako ne izgura, mač sa dve oštrice. Ne mora da bude kao što ja pišem, ali može da bude... Drži se...
Misliš da nisam pomislila n takvu situaciju? Može da se desi da on strejt shvati da mene ne voli? Ima i ta opcija, ali bar se nismo ogrešili jedno o drugo. Kakav god ishod bude bio prihvatiću ga kako meni dolikuje i pristaje.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

lenalena wrote: Thu Aug 15, 2019 8:24 am Žao mi bude ljudi, ali ako jednom pružiš ruku, a taj neko te izigra zašto bi sebe dalje maltretirala? Dakle ima još samo jedan pokušaj i taj pokušaj MORA da bude USPEŠAN. Ne zbog mene, već zbog njega...
Prvo treba da shvatis da to nije izigravanje i da to nema nikakve veze sa tobom u pitanju je zavisnost, a po ovome sto pises da mora da bude uspesno,ti nisi spremna drugacije da prihvatis, ovo je borba i kako mislis uopste da znas da li je uspesno? Po cemu? To sto bude ok nakon ovoga mesec, godinu dana,dve ne daje nikakvu garanciju,vrlo malo je potrebno da se covek zajebe.. Ovo je borba, treba da nauci da se nosi sa tim kroz zivot
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 1:41 am A kako ce krizu od opioida da drzi pod kontrolom, mislim koji lek ima tu moc,a da nije opioid takodje.. Neke stvari prosto moraju da se istrpe
Ma kod bupa nema ni pomoćnog opijata koji ti može kvalitetno ublažiti krizu. U ostalom, fizička kriza je blaga, i trebalo bi da može svako da je izdrži bez većih problema. Bup ima najslabije opijatsko dejstvo od svih opijata, bar od onih koje sam ja probao(heroin i tramadol). Kriza od bupa se mora izdržati, ublažavati je sa nekim opijatom bi samo bilo prelaženje na taj drugi opijat. Drugo je kad se čovek skida sa heroina, pa onda i ima smisla uzimati bup. Moja koleginica iz firme, je bila na dopu, pa je bila samo mesec dana na bupu posle dopa, i eno je dobro vec 6 godina, nije ostala na supstituciju...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Thu Aug 15, 2019 9:18 am
xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 1:41 am A kako ce krizu od opioida da drzi pod kontrolom, mislim koji lek ima tu moc,a da nije opioid takodje.. Neke stvari prosto moraju da se istrpe
Ma kod bupa nema ni pomoćnog opijata koji ti može kvalitetno ublažiti krizu. U ostalom, fizička kriza je blaga, i trebalo bi da može svako da je izdrži bez većih problema. Bup ima najslabije opijatsko dejstvo od svih opijata, bar od onih koje sam ja probao(heroin i tramadol). Kriza od bupa se mora izdržati, ublažavati je sa nekim opijatom bi samo bilo prelaženje na taj drugi opijat. Drugo je kad se čovek skida sa heroina, pa onda i ima smisla uzimati bup. Moja koleginica iz firme, je bila na dopu, pa je bila samo mesec dana na bupu posle dopa, i eno je dobro vec 6 godina, nije ostala na supstituciju...
E to sto je nama delovalo da je slab u odnosu na drugo, ne znaci da jeste..
Citala sam rezlutate studija gde su mikro doze od 0,? pokrivale krizu od metadona priblizne doze..Navodi se da je 10x jaci od morfijuma,pa nije bas ni naivno, kako god,da mora se izdrzati
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Za održavanje apstinencije, mislim da čovek sam mora da organizuje svoj život, i da mora sam da bude 100posto siguran sta hoce od zivota i da li stvarno ne želi da se drogira. Oni skupovi "anonimni narkomani" su po meni gluposti.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

xxxana wrote: Thu Aug 15, 2019 1:41 am A kako ce krizu od opioida da drzi pod kontrolom, mislim koji lek ima tu moc,a da nije opioid takodje.. Neke stvari prosto moraju da se istrpe
Xano, ne zaebaj sad i ti, nije valjda da si misljenja da se bolest zvana zavisnost, leci samo skidanjem tj prestankom uzimanja opoida? To je mentalna bolest i ona treba da se Leci.
Posle drajzerove, secam se da sam dobila terapiju ( nakon 10 dana cini mi se) stabilizator raspolozenja, jer sam vilenila po kuci, dobijala sam nalete preterano pozitovne energije koja je prelazila u maniju, i nakon pola sata, evo mene u depri. Taj lek me je drzao pod kontrolom a nije bio navlaka. Dobila sam i neki antipsychotic po potrebi, a ta potreba se oseti. Ovo pricam iz iskustva, a koju ce terapiju dobiti to je na doktoru da proceni. Opasnije je ovo sto pije xalol na svoju ruku nego otici psihijatru na konsultacije.
Leno, ako si iz Bga, poslacu ti u pp ime doktora koji je tata za sve njih. Lik je car, a radio je i u drajzerovoj sada radi privatno
Jedno je skidanje sa bupa kao kod tebe i mene, gde je bup odradio svoje, nismo ga zloupotrebljavali i nama je mnogo lakse nego njemu koji je bup smrkao i zloupotrebljavao..... ima posla oko njega
Locked