Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 11:12 pm
StopBup wrote: Wed Aug 14, 2019 11:10 pm
StopBup wrote: Wed Aug 14, 2019 10:59 pm

Ma kakav psihijatar
xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 11:02 pm
Ma kakav psihijatar
Pazi koincidenciju. :D
Hahah ma idi :D
LoL :D :D :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 11:11 pm
lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 11:05 pm
xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 11:02 pm
Razlicito je od coveka do coveka,najbolje je pratiti po njemu..
Ma kakav psihijatar,samo ce da ga kljuka lekovima,nista drugo, psihoterapija mozda i ja planiram na psihoterapiju kad stanem na noge posle ovoga
Noćas je recimo spavao od osam do tri i od pet do devet ujutru. A, sad ne može da spava, leži u sobi i gleda tv i žali se da ga bole noge. Isterao me iz sobe ne želi da ga gledam takvog. Ko da sam na rolerkosteru... čas gore, čas dole.
Zbog bolova mozda, imas li nesto za bolove da mu das?
Namazala sam mu konjsku mast. Nervozan ko pas odjednom. Valjda će da ga popusti do sutra ujutru.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ti bi tacno trebala sve te tablete da mu natrpas lepo u usta i kazes - evo ti jedi :D
i postedela si sebe patnje i psihijatra hahah
Polako leno,proci ce,jbg mora nesto i da se istrpi, ipak je to kriza i nema instant resenja
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 11:20 pm Ti bi tacno trebala sve te tablete da mu natrpas lepo u usta i kazes - evo ti jedi :D
i postedela si sebe patnje i psihijatra hahah
Polako leno,proci ce,jbg mora nesto i da se istrpi, ipak je to kriza i nema instant resenja
hahahahahhahahahahahahaa ❤️❤️❤️ nasmejala si me slatko od srca hvala ti :)
Ma nema to nikakve veze sa mnom, svesna sam toga jer smo razgovarali dan pre nego je prestao da uzima. Pripremio me je da će da se ponaša nenormalno i da to neće imati nikakve veze sa mnom i šta god da mi kaže da uzimam sa rezervom, kad sve prođe pričaćemo. Njegove reči od a do š.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 11:23 pm
xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 11:20 pm Ti bi tacno trebala sve te tablete da mu natrpas lepo u usta i kazes - evo ti jedi :D
i postedela si sebe patnje i psihijatra hahah
Polako leno,proci ce,jbg mora nesto i da se istrpi, ipak je to kriza i nema instant resenja
hahahahahhahahahahahahaa ❤️❤️❤️ nasmejala si me slatko od srca hvala ti :)
Ma nema to nikakve veze sa mnom, svesna sam toga jer smo razgovarali dan pre nego je prestao da uzima. Pripremio me je da će da se ponaša nenormalno i da to neće imati nikakve veze sa mnom i šta god da mi kaže da uzimam sa rezervom, kad sve prođe pričaćemo. Njegove reči od a do š.
Haha pa realno sta prolazis sa njim.. Nema naravno veze sa tobom,kriza je to.. A svaka ti cast,ti kao da prolazis psihicku krizu sa njim u ovom periodu :D A jos nisi iz ove price,pa da poludis tacno
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Jeb'o te kako znaci ovaj forum, krivo mi je sto ga ranije nisam nasao, jebi ga kad nisam bio svestan da imam problem. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 11:30 pm
lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 11:23 pm
xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 11:20 pm Ti bi tacno trebala sve te tablete da mu natrpas lepo u usta i kazes - evo ti jedi :D
i postedela si sebe patnje i psihijatra hahah
Polako leno,proci ce,jbg mora nesto i da se istrpi, ipak je to kriza i nema instant resenja
hahahahahhahahahahahahaa ❤️❤️❤️ nasmejala si me slatko od srca hvala ti :)
Ma nema to nikakve veze sa mnom, svesna sam toga jer smo razgovarali dan pre nego je prestao da uzima. Pripremio me je da će da se ponaša nenormalno i da to neće imati nikakve veze sa mnom i šta god da mi kaže da uzimam sa rezervom, kad sve prođe pričaćemo. Njegove reči od a do š.
Haha pa realno sta prolazis sa njim.. Nema naravno veze sa tobom,kriza je to.. A svaka ti cast,ti kao da prolazis psihicku krizu sa njim u ovom periodu :D A jos nisi iz ove price,pa da poludis tacno
Nisam, a ko da jesam. Razumem kroz šta prolazite i kroz šta ste prošli, poenta priče je da njemu nikada nisu znali kako da priđu, uvek su ga napadali kad god se odao tom poroku. Ne ide tako, ja sam više sa njim pričala zadnjih šest meseci i molila ga da bar smanji, pa je smanjivao dok nije došao na 1mg... plan je bio takav da uzme dva dana po pola i da prestane. Nisam ga niti ucenjivala niti ga uslovljavala, sam je odlučio kad je bio spreman. Zbog toga mu najviše i verujem, jeste tražio da mu sredim pola tablete, gde sam ja bila u fazonu važi ali ne dolazi u obzir. Danas mi kaže da me tako mrzeo tog dana. I da se stidi zbog tog osećanja, jer ga ja nikada nisam napala niti sam mu okretala leđa već sam sve trpela, reko više da trpim nemam snage. Nekad bude okej, nekad ne... zavisi. Drago mi je samo što uspeva evo 11ti dan, da je hteo mogao je da nabavi nije još uvek bar ne za sad. Videćemo u narednim danima. Sve nekako u naletima nadolazi, danas smo se i smejali šta više ja lupala neke gluposti i odjednom se povukao u sobu. Sutra će možda gore biti, možda ne. U svakom slučaju potrebno je pričati, nikako napadati jer onda iz inata radi to što radi.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Lena, mislim da treba da idete psihijatru i po mogucstvu- psihoterapiju! Ne moze nas ni jedan doktor vratiti na bup ako mi to ne zelimo, ali ce mu dati lekove za oporavak i bice pod kontrolom. On sada nije pod kontrolom!
Sve to sto sada pije nije za igranje a posebno xalol. Xalol je navlaka!
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

A kako ce krizu od opioida da drzi pod kontrolom, mislim koji lek ima tu moc,a da nije opioid takodje.. Neke stvari prosto moraju da se istrpe
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 11:51 pm
xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 11:30 pm
lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 11:23 pm

hahahahahhahahahahahahaa ❤️❤️❤️ nasmejala si me slatko od srca hvala ti :)
Ma nema to nikakve veze sa mnom, svesna sam toga jer smo razgovarali dan pre nego je prestao da uzima. Pripremio me je da će da se ponaša nenormalno i da to neće imati nikakve veze sa mnom i šta god da mi kaže da uzimam sa rezervom, kad sve prođe pričaćemo. Njegove reči od a do š.
Haha pa realno sta prolazis sa njim.. Nema naravno veze sa tobom,kriza je to.. A svaka ti cast,ti kao da prolazis psihicku krizu sa njim u ovom periodu :D A jos nisi iz ove price,pa da poludis tacno
Nisam, a ko da jesam. Razumem kroz šta prolazite i kroz šta ste prošli, poenta priče je da njemu nikada nisu znali kako da priđu, uvek su ga napadali kad god se odao tom poroku. Ne ide tako, ja sam više sa njim pričala zadnjih šest meseci i molila ga da bar smanji, pa je smanjivao dok nije došao na 1mg... plan je bio takav da uzme dva dana po pola i da prestane. Nisam ga niti ucenjivala niti ga uslovljavala, sam je odlučio kad je bio spreman. Zbog toga mu najviše i verujem, jeste tražio da mu sredim pola tablete, gde sam ja bila u fazonu važi ali ne dolazi u obzir. Danas mi kaže da me tako mrzeo tog dana. I da se stidi zbog tog osećanja, jer ga ja nikada nisam napala niti sam mu okretala leđa već sam sve trpela, reko više da trpim nemam snage. Nekad bude okej, nekad ne... zavisi. Drago mi je samo što uspeva evo 11ti dan, da je hteo mogao je da nabavi nije još uvek bar ne za sad. Videćemo u narednim danima. Sve nekako u naletima nadolazi, danas smo se i smejali šta više ja lupala neke gluposti i odjednom se povukao u sobu. Sutra će možda gore biti, možda ne. U svakom slučaju potrebno je pričati, nikako napadati jer onda iz inata radi to što radi.
Frajla je u pravu ( po 1000 ti put🤓🤓)
Pratim te od pocetka..
Kao prvo , veliko si breme uzela na sebe, suivisnicki zivit nije lak, naprotiv. Pricam ti iz iskustva suovisnika, koji kasnije , predje u ovisnike.
Drugo, 11 -ti dan ne bi trebalo da ima silne bolove..
Kazes spavao je od osam do tri pa od pet do devet!! Odlicno , ja toliko ne spavam..
Psihoterapije su strava stvar, i grupne i individualne!!
( on vjerovatno ide kod psihijatra jer vidim da ima terapiju, nadam se da nije na svoju ruku, to nisam ispratila)
Ne slazem se bas da dr sluze samo da te zatrpaju lijekovima..
Pricam ti da je cilj da ostane cist forever, a ne za dvije tri godine opet na vr' glave..
Zoloft i ksalol ne bi preporucila bez nadzora ( dobrog) ljekara.
Locked