Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

StopBup wrote: Mon Aug 12, 2019 5:52 pm je l' radio test na hepatitis c? To je i radi tvoje sigurnosti...
izuzetno je teško zaradit hep c, a da nije dijeljenje krvi - tj. rijetko je kod sexa
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

StopBup wrote: Mon Aug 12, 2019 5:52 pm
lenalena wrote: Mon Aug 12, 2019 5:45 pm
StopBup wrote: Mon Aug 12, 2019 5:42 pm
Dobro je ako samo ide u wc, znači da ne uzima opijate. :) A koliko dugo ih je uzimao?
Uf, pa heroin dosta dugo je uzimao preko osam godina, prvo je bio na kokainu dve godine, pa je prešao na heroin, skine se pa se vrati. I neko mu rekao bar je tako on meni ispričao da može da koristi bup i da će se skinuti sa heroina skrpz kao da je blokator i počeo zadnje dve godine tako da ga uzima. E, sad to je priča za mene, a šta je istina to samo on zna.
Uh, to je dugo, je l' radio test na hepatitis c? To je i radi tvoje sigurnosti...
Kad sam saznala haos sam napravila radila ja sve te testove najstrašnije mi je bio test na hiv, ali i ja i on smo radili na sve moguće i nemoguće bolesti. Usrala sam se ko grlica. To je bilo pre dva meseca, a pre šest meseci sam u firmi gde sam radila davala krv. Tako da znam da sam ja ok, a i on. Kune se da se nikad ubadao nije, ali ko će ga znati.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

lenalena wrote: Mon Aug 12, 2019 5:57 pm
StopBup wrote: Mon Aug 12, 2019 5:52 pm
lenalena wrote: Mon Aug 12, 2019 5:45 pm

Uf, pa heroin dosta dugo je uzimao preko osam godina, prvo je bio na kokainu dve godine, pa je prešao na heroin, skine se pa se vrati. I neko mu rekao bar je tako on meni ispričao da može da koristi bup i da će se skinuti sa heroina skrpz kao da je blokator i počeo zadnje dve godine tako da ga uzima. E, sad to je priča za mene, a šta je istina to samo on zna.
Uh, to je dugo, je l' radio test na hepatitis c? To je i radi tvoje sigurnosti...
Kad sam saznala haos sam napravila radila ja sve te testove najstrašnije mi je bio test na hiv, ali i ja i on smo radili na sve moguće i nemoguće bolesti. Usrala sam se ko grlica. To je bilo pre dva meseca, a pre šest meseci sam u firmi gde sam radila davala krv. Tako da znam da sam ja ok, a i on. Kune se da se nikad ubadao nije, ali ko će ga znati.
Najbolje vi još jednom zajedno dajte krv, besplatno, a saznaš da li ste čisti... Uh, tih boleština se ja najviše plašim...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

lenalena wrote: Mon Aug 12, 2019 5:19 pm Ako sam nešto naučila žene umeju da istraju u svemu :) kontam da si jaka po tvojim postovima bih zaključila da nisi drndoš ko ovaj moj. Prihvatila si takvu situaciju i teraš do kraja. Svaka čast.
Ne znam da li si ti mene lepo razumela, ja nisam rekla da tvoj momak lreuvelicava krizu,jer je njemu sigurno dosta teze nego meni,ja se skidam sa manje doze,
tako da sve sto on opisuje,to tako jeste, u tim situacijama se lagati ne moze..
Samo sam komentarisala situaciju “pod kljucem” i to sto te je pitao da mu nadjes bup
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

StopBup wrote: Mon Aug 12, 2019 6:18 pm
lenalena wrote: Mon Aug 12, 2019 5:57 pm
StopBup wrote: Mon Aug 12, 2019 5:52 pm
Uh, to je dugo, je l' radio test na hepatitis c? To je i radi tvoje sigurnosti...
Kad sam saznala haos sam napravila radila ja sve te testove najstrašnije mi je bio test na hiv, ali i ja i on smo radili na sve moguće i nemoguće bolesti. Usrala sam se ko grlica. To je bilo pre dva meseca, a pre šest meseci sam u firmi gde sam radila davala krv. Tako da znam da sam ja ok, a i on. Kune se da se nikad ubadao nije, ali ko će ga znati.
Najbolje vi još jednom zajedno dajte krv, besplatno, a saznaš da li ste čisti... Uh, tih boleština se ja najviše plašim...
Ja pogotovo. Hipohondor težak. Znaš kad sam ga skoro pitala kako možeš to sebi da radiš zar se ne bojiš, odgovor koji sam dobila je bio pa šta nikada se ubadao nisam. Reko okej... a, jetra što će da ti strada od bup-a? Neće grom u koprive. E, pa samo da se oporavi idemo opet. Već sam mu najavila. Kaže da sam luda 🙄 al kao okej ako će to da te usreći idemo.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ma idite svaki mesec na analizu :D Sta vam je ljudi,ne udise se to, a ako je vec sve vreme na bupu,nikakve potrebe nema
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

yasujirozu wrote: Mon Aug 12, 2019 5:51 pm
lenalena wrote: Mon Aug 12, 2019 5:45 pm kao da je blokator
suboxone sadrži, a porijed bupa, i naloxone koji jeste blokator; subutex je samo buprenorfin
Yasu, suboxone ( sa blokatorom) je napravljen da bi se smanjila zloupotreba leka, pre svega intravenoznim gruvanjem. Tada se naltrexon aktivira. A ako se koristi normalnim putem, to je veoma mala doza da bi mogao da deluje kao blokator.
Ja sam vrlo brzo prebacena sa subutexa na suboxone bas zbog potencijalne zloupotrebe.
Uglavno, ako se neko gruva preko bupa, treba duplo vise robe da bi osetio bilo sta, ne zbog blokatora nego zbog njegove potentnosti! Svaki receptor zaposedne

Ajd pozdrav, odoh da talasam
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

O cem se prica?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

I ja sam hipohondar. Bup sam isključivo šmrkao, a nikad u životu nisam uzeo snifaljku posle nekoga, uvek nosio svoju. Što je sigurno sigurno. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

StopBup wrote: Mon Aug 12, 2019 6:57 pm I ja sam hipohondar. Bup sam isključivo šmrkao, a nikad u životu nisam uzeo snifaljku posle nekoga, uvek nosio svoju. Što je sigurno sigurno. :D
:) e, sad mi objasni molim te. Ne razumem se u te slengove. Ja ko pala s'marsa...
Locked