Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

xxxana wrote: Tue Aug 06, 2019 10:38 pm Micani D
porijed frakija, također legenda! :mrgreen:

pa ćao/dobar jutar, jušo :)
Last edited by yasujirozu on Wed Aug 07, 2019 6:16 am, edited 2 times in total.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ustaj radni narode! Evo ja još u busu, baterija prsla, ali sam izgrbavio onu eksternu bateriju da se prištekam. Napredak je očigledan, spavao sam dve fine ture u busu. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ana-Jovana spava, ne može je top probuditi. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

StopBup wrote: Wed Aug 07, 2019 6:18 am Ana-Jovana spava, ne može je top probuditi. :D
bojana, baeee, voki, bre :mrgreen:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

yasujirozu wrote: Wed Aug 07, 2019 6:36 am
StopBup wrote: Wed Aug 07, 2019 6:18 am Ana-Jovana spava, ne može je top probuditi. :D
bojana, baeee, voki, bre :mrgreen:
Ja nešto mislim da je Jovana ili Milana. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

StopBup wrote: Wed Aug 07, 2019 6:38 am Ja nešto mislim da je Jovana ili Milana. :)
ti se primaš na gospođe
bojana je mlađa! :mrgreen:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Prvi put posle 100 godina da se vraćam normalan sa mora, a ne urnisan politoksikomanijom. Ana, Jovana, Milana, jesi pajkila? :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Alo Ana di si, mojne se brinem?!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

StopBup wrote: Wed Aug 07, 2019 12:50 am
ManMan wrote: Wed Aug 07, 2019 12:33 am
Jurke wrote: Tue Aug 06, 2019 11:40 pm
Nemaju svi bolove, tako da painlilleri nisu neophodni. Ja nisam imao baš nikakve bolove, i ima nas još... A jesi ti još na antidepresivima?

________________________________________________________
Pa blago tebi, ako nisi imao bolova!
Ja sam, bogami, imao solidnih.. Skoro pa kao kad se posle 10 dana pucanja sa 1/2 ili čak 1/1 grama dopa, odjednom prestaneš.. Sledeće jutro
ne možeš ustati iz kreveta od kičme, nogu, kolena, bubrega, itd.a
Ja sam morao da potrošim tablu ili čak dve Trodona kad sam skroz stao sa tih 0,5mg..
Bolelo je , nije da nije.. Tek bi me 2 tablete Trodona ujutru pridigle na noge, pa popodne još jedna predveče, da bih mogao u krevet uz dosta
Benzodiazepama i tableta za spavanje!

Ne, nisam na AD-ovima više, jer su mi slabo radili posao, čak sam imao i kontra-reakciju kada sam probao da promenim vrstu anti-depresiva!
Nisam uzeo u obzir da mu treba bar 3-4 dana da se izluči iz organizma, da bi mogao da počneš neki drugi..
Tako ja,posle 20-30 dana nekog slabijeg AD-a, odlučim da uzmem neki mnogo jači, jer ovaj baš nije ništa radio (iako 3 nedelje možda zvuči
da nije dovoljno da počne dejstvo, verujte da jeste i 10-tak dana dovoljno, pogotovo moj organizam - iskusni i precizni merni instrument)
Tako jedno jutro, popijem taj jači (srećom samo polovinu) i krenem na gradski prevoz u Zemun, skroz preko celog grada od mene..
Negde već na 3-ćoj stanici, počnem da se zbojim kao nenormalan u busu!
Jedva stihnem u Zemun na Televiziju gde sam radio. Pitam ima li neko snimnaje za mene, kažu da nema.. Super!
Odem u fundus gde se drži scenografija koja nije u trenutnoj upotrebi i prilegnem. Jaooojjj! Ležao sam tako 3-4h, sve vreme se znojio i prevrtao!
Klasično me spičilo kontra-dejstvo.. Kad sam se malo unormalo, ja isfoliram organizatora da me boli bubreg i da mi se kamen pokrenuo
(što i nije bilo daleko od istine, jer imam kamen), a na sve to sam izgledao kao leš! Beo, hadan znoj po meni celom, majica mokra do koske!
Kad me video organizator, odmah me pustio gajbi i rekao da ne dolazim bar još 2 dana, jer sam mu bio neupotrebljiv!
To mi je ekstra leglo, jedva sam se vratio gajbi, a napolju Avgust, kao za inat 36.c!
A, ja nemam ni 200din. kod sebe da uzmem taksi, nego opet na buseve. Ljudi me gledaju, a ja se i dalje cedim od zboja! Brišem lice i čelo
sve vreme, a znoj samo nadire! Dogeggam se gajbi, zgutam 20mg. Bensa i legnem onako mokar, samo se obrisao peškirom.
Uspeo da zaspim na 2-3h, tek posle sam mogao da se saberem i onda i skapirao šta se desilo. Tu iskoristim 4-5 dana koje mi poklonili
zbog "kamena u bubregu" da odležim i bolove od Bupa.. Ta situacija mi je spasila posao, jer u Avgustu još nisam bio u fazonu da odem iz firmež
a, ni nisam baš imao konkretan plan za skidanje i nisam se pripremio na to... Tako da sam u nesreći, imao sreću, da se spustim baš na neke mrvice, da me prođu bolovi uz Ttodone, itd... Vratio se na posao 5-tog dana, 90% normalan i spreman za rad--

@xana, Ksana draga,
Drago mi je da si prepoznala ManMan-ov manir pisanja.. počnem na jednoj temi, a završim negde u Darfuru i rešavanju problema gladne dece :D :lol:


Znam da ne volite kilometarske postove, koji zauzimaju celu stranicu..
Ali Ja ne volim te Vaše prekratke postove, koji su u stvari četovi, samo nisu na pravom mestu!?
Ispišete po jednu rečenicu, pa neko drugi opali odgovor još jednu i tako unedogled.
Da bi pročitao celu komunikaciju, treba da vrtim bar 6-7 stranica sajta!?
Zato treba da se apdejtuje sajt, da mu se ubaci CHAT opcija, zaseban odeljak, gde se može tako čavrljati, a glavna strana
da se ostavi za ove poduže postove, koji imaju "priču & dušu" :) :D
Ja barem, ispišem jednom, ali vredno. Ima da se čita, možda se negde zagubi-M i nit mi se razveže,
ali ipak (moraš priznati) na kraju sve niti povežu, zar ne?!

Eto, tol`ko za danas, opet mi je post kolimetarski, jebi ga - izvinjavam se, šta ću kad se setim pri kraju da imam još nešto da kažem i izkomentarišem!
Ajd, moram da klopam i da idem na posao, a Vi nastavite da se prepucavate i zezate, jer vidim da Vam je lepo,
sem onom koji je na 7% baterije! Hahahaha
! :D :lol: :D :D :D


Pozz, ManMan-a
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ja nisam nikakve tabletine pio, pa ni antidepresive, puštan mozak sam da se izniveliše, tako bi trebalo da je najbolje...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked