Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sun Aug 04, 2019 12:54 am Upravo zbog toga sam i rekla “koja uspeju” Jurke,jer i to se desava,ali kad se shvati kao prijateljstvo, onda je to prijateljstvo..
A SB nam nista nije jos rekao :D
Naravno da ima onih koja uspeju. Ja i dan danas imam dobrih prijateljstva sa zenskom osobama, ali život malo udalji ljude. Takav je tempo kojim živimo da je teško sve to ispratiti.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

yasujirozu wrote: Sat Aug 03, 2019 11:18 am
ManMan wrote: Sat Aug 03, 2019 10:49 am .
gostovao je na forumu nekoć, izvjesni perica/petar sa vračara, te me na momente sjetiš na njega ;)
Hahahaha!
"PERICA SA VRAČARA?"
Zvuči kao Perica iz filma "Davitelj protiv Davitelja".. "Kupite karanfile, ko ne voli karanfile ne voli ni ljude, itd...
Genijalni i pokojni Taško Načić.. E, meni je odmah ta slika bila u glavi kad si rekao Perica s` Vračara
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

ManMan wrote: Sat Aug 03, 2019 10:02 am @LIČANIN, ODGOVOR NA NJEGOVU PRIČU O BRODOVIMA, itd

Jao, što mi poznata ta priča o brodovima okeanskih prostranstava? :o :?:
Vi ste kao doseljenici / naseljenici divljeg zapada i prerije.. Oni su isto tako išli daleko, daleko da bi našli svoje parče zemlje,
svoj "piece of mind" iliti "mir u glavi"! A, onda se par generacija kasnije, uslovljeno tim okolišom, rodila i genetski predodredila
jedna specifična grupa ljudi, koji su postali kauboji, koje gledamo u kaubojskim filmovima!

Moj burazer od nekog daljeg strica je već 25+ god. na brodovima. Počeo skoro od nule, tj.nije baš bio fizikalac, jer je završio
Pomorsku Akademiju za Kapetane u Herceg Novom.. Pa je s`tim papirom, odmah bio na 3-4 stepeniku lestvice zaposlenih na brodu.
On je 7-9 meseci van kuće, svake godine. Međutim, ranijih godina je jedva čekao da dođe u Beograd, da vidi roditelje, pa ženu
i zbog sina. Međutim, njemu je već posle 7 dana ovde, dosadno?!
Nema više šta da radi, video sve koje je trebalo, čak i neke stare drugare koje nije video bar po 7-8-10 godina, izašao u grad u provod
dva puta i .. gotovo! Uzvrpolji se, ne može da spava, itd..
Hoću reći da su BRODOVI, pogotovo kad si kapetan te grdosije od 250metara i prevoziš naftu ili gas iz zaljeva, pa gde god:
Na sever u Norvešku ili negde u Južnu meriku, kroz Panamski kanal, Moreuz,... SU DROGA!
BRODOVI SU DROGA, NAČIN ŽIVOTA NA NJIMA JE DROGA, OKEAN I ZURENJE U DALJINU JE DROGA, DROGA JE DROGA!!

Navukao se na tu samoću, na uživanje u kapetanskim povlasticama, kabina sa svim mogućim zezalicama, itd, itd...
Navukao se na osećaj kontrole i vladanja jednim parčetom metala od 300-400.000 tona, npr.
"Podanici" su mu šarenolika ekipa iz celog sveta, ali najviše iz Azije, jer se njima plaća najmanje, a oni se ne bune previše
jer je ta cifra toliko velika za njihove uslove i zemlje, da kad odu kući, pola sela opreme raznim stvarima, strujom, itd.
Najviše ih vole seljani kada se vraćaju kućama,
onda imaju i doček, prikolje se neka ovca (uglavnom su muslimanske veroispovesti)..ali, kad treba da odu nazad na brod, retko se
neko seti da napravi žurku veče pre toga i da ih isprate njihova verzija "trubača" kao iz Guče!!

Hoću reći da je "quid pro quo" iliti "tante za kukuriku" iliti "dobar si dok imaš i daješ, a kad nemaš više onda si neinteresantan!!"

Tužno je to, jer su brodari, usamljena srca, iščupana iz grudi, koja ne mogu nikada više da se vrate na to isto mesto u grudima!
Ostaju zanavek prokuženi i otpadnici od zajednice i društva, iako imaju više novca nego svi ostali zajedno!
Samim svojim ne-prisustvovanjem životu u rodnom mestu i pored porodice,postaješ jedan čudak, koji sedi na pramcu, pijucka ledenu
Fantu, plucka preko palube u kantu (znam da je u okean, ali mi se nije rimovalo!) i gleda u tanku, bledo-plavu liniju horizonta,
razmišljajući o smislu života kao Monty Python!
Sam si sebe "cast-away", izgnao iz društva i života...
Džaba sve te pare, novci, kad nemaš na šta i s`kim da ih potrošiš i umemorišeš neke lepe uspomene, nego imaš po 50-60-100.000 neke valute,
koji ti samo čuče na računu, a žena je ta koja ima najviše beneficija!

Žena mu je ok lik, ali ne ume da se kontroliše, nego baca pare na gluposti, a ti ih zarađuješ i šalješ, a od toga ništa i nemaš na kraju-krajeva?!
Žena mu je obučena u Dior, Channel, Armani, itd.. nebitno koja je marka, nego je bitno da je ona sređena kao kraljica, da može svaki dan da ide sa detetom u svom novom Jeep-u, po gradu, tržnim centrima, pijenje kafa i skupih šampanjaca, voženje taksijem na najdalje lokacije, sa jedne na drugu stranu grada, da bi popila kafu kod školske drugarice na sat vremena!??a njena kafa od 1h, košta 40 evra, najmanje.. Samo taksi je košta po 20-25 evra!!
E, to su pravi uživaoci pregalačkog, okeanskog rada i znoja!
Ja te skroz razumem.. Znam odakle "dolazi misao" i gde se krije đavo u tvom slučaj. Ta "dosada"ume biti jako teška, a čovek je društveno biće, koga mozak tera da ne bude sam, da stalno nešto u glavi tumba, razmišlja, itd.. E, onda se poseže za veštačkim "oživljavanjem" tog mrtvila i za čas postaneš narkoman ili alkoholičar (mada na brodu nema alkohola zvanično, nego ga prošvercuju skoro svi koji dođu da rade, jer znaju da neće popiti ni pivo par meseci!
Zato, Ličanine, ako ti uspevaš da se na brodu ponašaš normalno, tj. da ne uzimaš supstance zbog kojih i jesmo u ovom forumu, ili druge supstance i drugi poroke, tamo.. Ti se lepo prebaci na brodski život!?
Nemoj da se ženiš, jer nema poente (em će sve pare da ti potroši, em će 99% da te vara, jer je mlada ženka i treba joj.. šta već treba @;-)))
nego štekaj te pare i kad skupiš 6-to cifren broj, daj otkaz i preseli se daleko, daleko.. ili se vrati u Liku (ako si odande, zbog nickname-a?) da sadiš papriku ..hahahaha! Ma da, da se vratiš i uživaš u blagodetima prirode ili kamena i krša Like, ne znam koji si od ta dva tipa Ličanina?
forumum+,
Što ti sve ovo napisah, nemam pojma, ali me potakla ta tvoja pričica o skidanju bez muke na brodu, itd.. Pa se raspisah!
Pozdrav i pošalji na grupu neku fotkicu ili se makar pojavljuj na forumu, da vidiš šta ima novo i ko te je ogovarao! Hahahah
Drž`se, možeš ti to! A, kad "zauzdaš" Bup-ovinu, i skineš skroz, ti brate moj, kupi kutiju blokatora i pij po 1/4 tablete svako jutro (1/4 je više nego dovoljno da blokira Bup, dok je za dop ipak potrebna 1/2 blokatora...

Pozdrav od ManMan-a,
što jutrima ne spava nego čita Vaše priče
i od drugih što adikcijom svojom se ne diče,
no pomoć traže da pobegnu na peščane morske plaže!
Da tako nekako. Ima knjiga naslova zivi mrtvi i pomorci. Milijun pjesama na tu temu. Ne nisam ja barba koji svrsava zajebavat nizu posadu i lijecit svoje komplekse na taj nacin. Kad ustanes iz kreveta i skuvas si kavu kontaj da je neki usrani pomorac imo muda otici na brod i da nije njega i slicnih ljudi ne bi ujutro pio kavu iz kineske salice niti bi se voziko autom cisto iz razloga zato sto se doslovmo od cackalica do jebenog lima za auto prevozi brodovima. Toliko od mene manman
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Jurke wrote: Sat Aug 03, 2019 11:38 pm Po imenu ce te teško ko i prepoznati ovde, toliko su nam svima priče slične da teško da ko može skontati ko si. Izuzev baš da se izlaneš i za mesto gde živiš pa da se onda povezuje...
Ma ovde te može naći neko ako baš traži tebe, ili je u sličnom problemu kao ti, tako da nema brige. 99posto ljudi i koji se drogiraju, ne znaju za ovaj forum. ManMan i ja se ne znamo, "znamo" se preko Fejsa, on je imao neku diskusiju bezveznu sa jednom mojom drugaricom, ja sam uleteo, i on je mene dodao, i onda ga prepoznam ovde, hahaha, komedija, ali malo sam o kontao da je on ptica za ovaj forum, dodjem ovde zbog svog jada, i vidim da je moj fb friend bio 15 godina na pajazitu, plus nešto na bupu. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Ninocka wrote: Sat Aug 03, 2019 12:31 pm
ManMan wrote: Sat Aug 03, 2019 10:49 am
StopBup wrote: Sat Aug 03, 2019 10:39 am Nema ljudi ManMan, to je glavni problem. Bup je sjebao ovaj forum, pa onda se na ovoj temi drobi o svemu.
A, kako BUP nije sjebavao forum još onda, pre 2-3-4 god. kad sam ja naleteo da tražim savete?
Isto je bilo i Bupa i zavisnika, tako da mislim da je "nezanimljivost" i nemanje rešenja za skidanje, oteralo ljude,
tj. nije ih ni dovelo, nema ljudi da pretražuju internet u potrazi za načinom skidanja..
Sve se to odselilo u Honduras, što kaže Balašević
Ajde djavole , prepadoh se!! Kakve bree 4 god ti si se skidao nedje proslo ljeto??!! Ili sam skroz skrenula??!!😀😀😀
Vazda je bilo toga, i uvijek ce bit ovih "sto dignu nos??
Pa se sjecas se Kate?? ( sad cu je dozvat)
Vidim ja da se nesto cudno desava sa tobom, sve si zaboravio!!💆💆💆💆
_________________________________________________________________

YesTe, jeste!
Sad pogledah, moje učlanjenje je bilo u martu, 2018-te... hahahhaa!!
Pa, iskreno, mozak mi pamti kao zlatna ribica, pa mi je vreme od skidanja do sad, delovalo kao godine..
Pogreši čo`ek, šta ćeš.. "Kratki produženi, topao u `ladnoj šolji i vodu, al` da bidne ladna ki led! :D :)
Last edited by ManMan on Mon Aug 05, 2019 7:17 am, edited 1 time in total.
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

StopBup wrote: Sun Aug 04, 2019 6:36 am
Jurke wrote: Sat Aug 03, 2019 11:38 pm Po imenu ce te teško ko i prepoznati ovde, toliko su nam svima priče slične da teško da ko može skontati ko si. Izuzev baš da se izlaneš i za mesto gde živiš pa da se onda povezuje...
Ma ovde te može naći neko ako baš traži tebe, ili je u sličnom problemu kao ti, tako da nema brige. 99posto ljudi i koji se drogiraju, ne znaju za ovaj forum. ManMan i ja se ne znamo, "znamo" se preko Fejsa, on je imao neku diskusiju bezveznu sa jednom mojom drugaricom, ja sam uleteo, i on je mene dodao, i onda ga prepoznam ovde, hahaha, komedija, ali malo sam o kontao da je on ptica za ovaj forum, dodjem ovde zbog svog jada, i vidim da je moj fb friend bio 15 godina na pajazitu, plus nešto na bupu. :mrgreen:
"PAJAZIT"-e Prijatelju?!
Hahahahahaha, genijalno!
Hvala ti na anonimnosti i u pravu si da 90% ljudi nema pojma za ovaj forum!
Ma možemo da izmenjamo UserName-ove u : Mr.Pink, Mr.Brown, Mr.Blue, itd, itd... Sve je to isto sranje..
Koga briga za prepoznavanje ili ne? Ako te okolina nije do sada skontala kao džankija, onda treba paziti, ali je mene okolina skontala još pre 15-20 god, tako da me zabole patka baš!! Ovde ide ikonica patkice, koje nema da se stavi!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

ManMan wrote: Sun Aug 04, 2019 6:43 am
StopBup wrote: Sun Aug 04, 2019 6:36 am
Jurke wrote: Sat Aug 03, 2019 11:38 pm Po imenu ce te teško ko i prepoznati ovde, toliko su nam svima priče slične da teško da ko može skontati ko si. Izuzev baš da se izlaneš i za mesto gde živiš pa da se onda povezuje...
Ma ovde te može naći neko ako baš traži tebe, ili je u sličnom problemu kao ti, tako da nema brige. 99posto ljudi i koji se drogiraju, ne znaju za ovaj forum. ManMan i ja se ne znamo, "znamo" se preko Fejsa, on je imao neku diskusiju bezveznu sa jednom mojom drugaricom, ja sam uleteo, i on je mene dodao, i onda ga prepoznam ovde, hahaha, komedija, ali malo sam o kontao da je on ptica za ovaj forum, dodjem ovde zbog svog jada, i vidim da je moj fb friend bio 15 godina na pajazitu, plus nešto na bupu. :mrgreen:
"PAJAZIT"-e Prijatelju?!
Hahahahahaha, genijalno!
Hvala ti na anonimnosti i u pravu si da 90% ljudi nema pojma za ovaj forum!
Ma možemo da izmenjamo UserName-ove u : Mr.Pink, Mr.Brown, Mr.Blue, itd, itd... Sve je to isto sranje..
Koga briga za prepoznavanje ili ne? Ako te okolina nije do sada skontala kao džankija, onda treba paziti, ali je mene okolina skontala još pre 15-20 god, tako da me zabole patka baš!! Ovde ide ikonica patkice, koje nema da se stavi!
Joj znam i ja slučaj kada je devojka zarazila lika hepom. Mada ovde je on insistirao da ga ova rokne, ova možda nije znala 100posto da ima, ali mogla je da posumnja. Dotični lik nikad nije bio navučen ni našta, ta riba mu se sviđala, i hteo je sa njom da se rokne, ova ga je roknla, pazario hep, ja ga pitam jesi se bar uradio, ovaj kaže jesam kurac, bila sranje roba, crnjak. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

licaninsasela wrote: Sun Aug 04, 2019 6:19 am
Da tako nekako. Ima knjiga naslova zivi mrtvi i pomorci. Milijun pjesama na tu temu. Ne nisam ja barba koji svrsava zajebavat nizu posadu i lijecit svoje komplekse na taj nacin. Kad ustanes iz kreveta i skuvas si kavu kontaj da je neki usrani pomorac imo muda otici na brod i da nije njega i slicnih ljudi ne bi ujutro pio kavu iz kineske salice niti bi se voziko autom cisto iz razloga zato sto se doslovmo od cackalica do jebenog lima za auto prevozi brodovima. Toliko od mene manman
_____________________

Poštujem izuzetno tvoj posao, Liko moja!
Ispisah juče da imam u familiji kapetana, pa mi je pričao da bi svet stao u metu, ako bi samo 24h brodovi prestali da plove i / ili štrajkovali!
Tako da nemoj molim te da štrajkuješ, volim moju kafu! :D :D :D
Sad gledam po kući, većina stvari se ipak ovde dopremila kamionima, sem možda TV-a, Kuhinjskih aparata i kompjutera.. Sve ostalo je Evropske proizvodnje, ali to ne umanjuje doprinos brodara normalnom životu ove potrošačke civilizacije
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

ManMan wrote: Sun Aug 04, 2019 6:53 am Kad ustanes iz kreveta i skuvas si kavu kontaj da je neki usrani pomorac imo muda otici na brod i da nije njega i slicnih ljudi ne bi ujutro pio kavu iz kineske salice niti bi se voziko autom cisto iz razloga zato sto se doslovmo od cackalica do jebenog lima za auto prevozi brodovima.
istina
ManMan wrote: Sun Aug 04, 2019 6:53 am Sad gledam po kući, većina stvari se ipak ovde dopremila kamionima, sem možda TV-a, Kuhinjskih aparata i kompjutera..
bojler, perilice (suđe/veš), noževi/viljuške, usisivači, sve komponente PC-a... sve je odande ;)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Jurke wrote: Sun Aug 04, 2019 1:02 am Ja i dan danas imam dobrih prijateljstva sa zenskom osobama, ali život malo udalji ljude.
ti, utisak mi je, brkaš drugarstvo s prijateljstvom - gradacija ide: poznanik, drug, prijatelj, te je ovo posljednje, baš rijetko ;)
Locked