Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

Da se razumijemo, nisam nikada bio veliki vjernik niti sam shvacao sto je to duhovnost, mislio sam da je to samo još jedan aspekt u zivotu, nesto obicno poput hobija nekog, ma u rangu rituala ispijanja jutarnje kave. Kad li ono shvatim razmisljajuci o ovisnosti i razvijajuci moral zapostavljeni i otkrivajuci duhovnost, shvatim da je cilj zivota shvatiti Boga, sluziti svojoj obitelji i patiti. Da! Patiti. A patnja se smanjuje konteplacijom i promišljanjem o Bogu. Tada patnja vise nije potrebna i ona iscezava, karmicki dug se otplacuje i zivis u miru i spokoji bez bilo kakve vezanosti. Zivis nevezano, neovisno i sretno za i sa svojom obitelji. Jer kada si u svjesnosti tada se dajes i svojoj obitelji. Kada tata ne pati, ne pate niti djeca niti zena njegova a Bog ce ti sve dati jer si mu se prepustio i sluzis bez straha i bez zelje zanagradom za svoje sluzenje Bogu i obitelji.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

I sad ce Atmane da se nadje neko da ti kaze da lupetas,u stvari ne lupas,razmisljas malo dublje i to je ok,ali sve to sto pises i o cemu razmisljas, nije lako,ali dobro samo napred,bar si uvideo da od lekova nema nista i da je sve kontra od toga,mnogi od nas to nikad i ne vide..
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

StopBup wrote: Tue Jul 30, 2019 8:22 am
ManMan wrote: Tue Jul 30, 2019 7:41 am
Ma ne treba mi, naravno, nego da probam sve po jednom u životu.. Zato!
Neću dalje, jer em ne želim, em mi ne treba, em ne mogu da ga nabavim i mnogo je skup..
Toliko...
Za Frajlu nemam komentar jer nisam u toku,
niti želim biti u toku..
Htedoh samo ovaj jedan post napisati,
Vama, mojoj staroj bandi koja mi je pomogla
Kad je trebalo pre godinu i nešto..
Pozdrav Svima!!

ManMan
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

xxxana wrote: Tue Jul 30, 2019 8:02 am Ninocka, nema nikakav rad,a 7 dana proslo - ne,naravno, nije to u pitanju,nervoza me ubi u nogama i dalje, problemi sa spavanjem,osim onda uz travicu kad sam spavala,osecam se kao retard..blagi..
Ne znam dal da sacekam odmor,imam jos nesto neiskorisceno ili da uradim cap dok radim.. nisam pametna..
Mislim, evo ne znam Frajla ce mozda bolje objasnit, da ta mala doza i ne moze da "radi". Ona sad samo sluzi da imas sto manje simptome krize... A to sto sad osjecas je normalno. Ta "tupost" slaba koncentracija pa osjecaj kao da si u nekom buretu... uh!!

Mislim da ti se samo cini da ta doza i ne postize bog zna sta, ali mozda jos malo spusti pa onda cap carap .
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ninocko,zezala sam se za rad, rad o kome pricate ja nikad osetila nisam (osim stabilizacije do o,5 - gde je bilo euforijice) tako da mi ne treba ni sad,hocu reci da se mucim vec na ovoj dozi svakako i da nema smisla smanjivati i vise nastavljati sa bupom..
Problem mi je posao, zesci i biti medju ljudima..
Jesi li radila ti kad si se skinula?
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

xxxana wrote: Tue Jul 30, 2019 12:31 pm I sad ce Atmane da se nadje neko da ti kaze da lupetas,u stvari ne lupas,razmisljas malo dublje i to je ok,ali sve to sto pises i o cemu razmisljas, nije lako,ali dobro samo napred,bar si uvideo da od lekova nema nista i da je sve kontra od toga,mnogi od nas to nikad i ne vide..
XxxAna@ Istina je jednostavna a laz je uvijek komplicirana. Ovo sto sam napisao je u biti jako jednostavna realnost samo je to malo nezgodno rijecima objasniti.
ONO nesto postoji i mi smo svi skupa mali dijelovi TOGA velikog skupa ali svaki taj mali djelic nosi sva svojstva, kvalitete i vrline TE cijeline. Kao sto je jedna jedina kap oceana u odnosu na cijeli ocean.
Meni je bilo jako tesko prihvatiti tu realnost. Zasto je bas predano sluzenje bez zelje za nagradom smisao ovoga zivota na svijetu? Na prvu se cini jako besmisleno i dosadno. Ali sto vise razmisljam o tome, to vise sve ovo ima smisla. Cak mi je to licilo na toliki klišej da sam jedno vrijeme pokusavao ignorirati tu jednostavnu logicnu prostu realnost. Ono, pa zar svaki narkoman da bi se izljecio mora postati vjerski fanatik?!! Tako mi je to izgledalo "izvana". Dok poslje shvatis da u zivotu nikada nisi uvidio tako jednostavnu realnost da se tesko moze svrstati u duhovnost ili vjerovanje ikakvo koliko je prosto, lagano, prozracno i logicno. Ne trebas napraviti nikakav trud jer to nije u nikakvoj udaljenosti od tebe. Ne moras cak niti mesitirati niti ikakvu praksu provoditi pa cak nema niti ikakvo ime kada to i jesi ti. Nema koncepta, nema prakticiranja, metode nicega ti vec jesi to. Treba ti samo smjesak od uha do uha kada to shvatis . A to je uvijek frisko, novo, u trenutku a nema kraja niti pocetka. Pruza ti samo srecu ubiti ne pruza jer pruziti ponovno znaci neku udaljenoat da bi nesto dokucio, nego ti i jesi vec ta sreca. Tisi sve to. Ne moras cak niti odabrati sto jesi kad vec jesi sve to ahhaha.... Ali tu se ne ide mozgom niti razumom. Mozak je organ poput ruke ili noge, zar ne? Tko promatra mozak? Tko nadgleda mozak i misli koje isti proizvodi u ovome trenutku? Znaci ti nisi mozak s kojim si se poistovjetio, nisi niti svoj bubreg, nisi niti ruka. Moze li oko vidjeti samo sebe? Moze li oštrica noza rezati samu sebe? Ti nisi mozak koji je ovisan. Zasto? Jer ga mozes vidjeti. Sve sto vidis u prirodi nisi ti. Pa tako nisi niti taj mozak. Nisi niti taj narkoman. Ti igras ulogu narkomana. Promatraj misli koje mozak proizvodi svake sekunde. Koliko se misli oromijenilo samo dok citas ovaj tekst? Ako nisi mozak, sto jesi onda TI?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

xxxana wrote: Tue Jul 30, 2019 12:58 pm Ninocko,zezala sam se za rad, rad o kome pricate ja nikad osetila nisam (osim stabilizacije do o,5 - gde je bilo euforijice) tako da mi ne treba ni sad,hocu reci da se mucim vec na ovoj dozi svakako i da nema smisla smanjivati i vise nastavljati sa bupom..
Problem mi je posao, zesci i biti medju ljudima..
Jesi li radila ti kad si se skinula?
Zezala si se kada si mi rekla da te doza ( cini mi se 0.70 ) kao malo radi...??Pa si odlucila smanjit..
Ova sad vec i sam rekoh i ne moze da te radi, ali se uvijek ogradim da je to subjektivno misljenje.
Pa ozeziiu Ana i prekidaj!!
Da, radila i kuci i na poslu... i usput ucila za magistarski...
Opet ko pticica ponavljam svako se moze skinut, leci i trpiti.
Ovo sve sto ovdje pricamo je ko to sebi ne moze priustiti...
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Pa bravo,ali jedna stvar mi je zapala za oko - da ti ne treba trud,ne treba ti trud u fazonu da pustis sve onako kako jeste - ovo takodje deluje jednostavno,ali nije, kasnije ces shvatiti za sta ti treba trud, kad dodje do suocavanja sa gomilanim stvarima - to boli ;) A ti nista ne treba da radis, posmatras,samo pustis da boli,kida,kako je to samo jednostavno ;)
Uglavnom,posveti se tome, postepeno ce ti dolaziti stvari same od sebe,razumeces..
Drago mi je da si se bacio na razmisljanje o tome,steta sto si morao gadno da najebes da bi to shvatio..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ninicko,obrati paznju sta pisem,u periodu stabilizacije na o,7 pa na o,5 6-7 dan sam osecala euforiju - koju ne zelim,svaki neprirodan osecaj mi je smetao, zbog daljeg spustanja,lakse mi je kad se ne osecam dobro,nego da mi bude dobro,pa tras..Rad buprenorfina - kompletan rad o kome ljudi govore nisam osecala dok nisam pocela da spustam,pa cak ni tad nesto sto bih mogla da nazovem radom,ja sam pravo sa dopa na bupu i sve sto sam dobila odnjega je to da me drzi normalnom, na ovim dozama sam shvatila sta je taj lek u stvari i to je upravo ono sto me i plasi..
Nije to ni poenta mog posta..
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Atman777 wrote: Tue Jul 30, 2019 1:12 pm
xxxana wrote: Tue Jul 30, 2019 12:31 pm I sad ce Atmane da se nadje neko da ti kaze da lupetas,u stvari ne lupas,razmisljas malo dublje i to je ok,ali sve to sto pises i o cemu razmisljas, nije lako,ali dobro samo napred,bar si uvideo da od lekova nema nista i da je sve kontra od toga,mnogi od nas to nikad i ne vide..
XxxAna@ Istina je jednostavna a laz je uvijek komplicirana. Ovo sto sam napisao je u biti jako jednostavna realnost samo je to malo nezgodno rijecima objasniti.
ONO nesto postoji i mi smo svi skupa mali dijelovi TOGA velikog skupa ali svaki taj mali djelic nosi sva svojstva, kvalitete i vrline TE cijeline. Kao sto je jedna jedina kap oceana u odnosu na cijeli ocean.
Meni je bilo jako tesko prihvatiti tu realnost. Zasto je bas predano sluzenje bez zelje za nagradom smisao ovoga zivota na svijetu? Na prvu se cini jako besmisleno i dosadno. Ali sto vise razmisljam o tome, to vise sve ovo ima smisla. Cak mi je to licilo na toliki klišej da sam jedno vrijeme pokusavao ignorirati tu jednostavnu logicnu prostu realnost. Ono, pa zar svaki narkoman da bi se izljecio mora postati vjerski fanatik?!! Tako mi je to izgledalo "izvana". Dok poslje shvatis da u zivotu nikada nisi uvidio tako jednostavnu realnost da se tesko moze svrstati u duhovnost ili vjerovanje ikakvo koliko je prosto, lagano, prozracno i logicno. Ne trebas napraviti nikakav trud jer to nije u nikakvoj udaljenosti od tebe. Ne moras cak niti mesitirati niti ikakvu praksu provoditi pa cak nema niti ikakvo ime kada to i jesi ti. Nema koncepta, nema prakticiranja, metode nicega ti vec jesi to. Treba ti samo smjesak od uha do uha kada to shvatis . A to je uvijek frisko, novo, u trenutku a nema kraja niti pocetka. Pruza ti samo srecu ubiti ne pruza jer pruziti ponovno znaci neku udaljenoat da bi nesto dokucio, nego ti i jesi vec ta sreca. Tisi sve to. Ne moras cak niti odabrati sto jesi kad vec jesi sve to ahhaha.... Ali tu se ne ide mozgom niti razumom. Mozak je organ poput ruke ili noge, zar ne? Tko promatra mozak? Tko nadgleda mozak i misli koje isti proizvodi u ovome trenutku? Znaci ti nisi mozak s kojim si se poistovjetio, nisi niti svoj bubreg, nisi niti ruka. Moze li oko vidjeti samo sebe? Moze li oštrica noza rezati samu sebe? Ti nisi mozak koji je ovisan. Zasto? Jer ga mozes vidjeti. Sve sto vidis u prirodi nisi ti. Pa tako nisi niti taj mozak. Nisi niti taj narkoman. Ti igras ulogu narkomana. Promatraj misli koje mozak proizvodi svake sekunde. Koliko se misli oromijenilo samo dok citas ovaj tekst? Ako nisi mozak, sto jesi onda TI?
Pomaze li ti ovoliko duboko razmisljanje na putu ka "iscjeljenju"???

Iskreno, dok sam bila mladja dosta sam se zamarala ovakvim stvarima i zavrsila dje sam zavrsila.
Poenta, i kljuc lezi u jednostavnosti!!
Sve uprostis i svedes na minimum!!
Demagogiju ostavis srednjoskolcima oni jos za to imaju "mentalnog" zdravlja!!
Pozdrav i daj trgni se!! Dobroo si!!
Locked