Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Frajla wrote: Mon Jul 29, 2019 10:27 pm Nego gde nam je Yasu? Mozda čovek otisao na more, ali čujem neko nevreme dole, ooooogromne talase videh
Mozda su mu dosli glave?:)
Video čovek da je ovde previše mračenja i preispitivanja. Čeka da se izpucaju ljudi, da se prikupi materijala, pa da uleti sa nekim tovarom dobrim na račun svega i svakoga ponaosob... :mrgreen:
P S Nadam se da ga nisu ova mračenja ugiltala u preispitivanje njegovog stanja ili u razmišljanje o recidivu... :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

xxxana wrote: Mon Jul 29, 2019 6:18 pm O Micana,pokusacu, videcemo,ufff...Od kad sam na ovoj trojcici,prosto vise nema svrhe,niti osecam sad neku stabilizaciju,do 0,5 i ajde,mislim sta ajde, meni je bilo ok kad sam se stabilizovala na toj dozi,ovo ispod ne osecam nikakav napredak
Nisam te bas najbolje razumjela. Kako mislis ne osjecas nikakav napredak??
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Mon Jul 29, 2019 10:27 pm Nego gde nam je Yasu? Mozda čovek otisao na more, ali čujem neko nevreme dole, ooooogromne talase videh
Mozda su mu dosli glave?:)
Baš su bili veliki talasi, spasilac me par puta terao napolje, pa na kraju odustao, nisam mogao da odolim, volim da se bacam po njima. :) Kad već pomene talase, a šta je sa Yasuirom ne znadem. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Ijao, Ijao?!
Ekipa, ja sam juče prvi put probao Lyrica, Ibogain.
Sasvim slučajno sam dobio dve kapsule, ne znam,
valjda je standardna veličina i količina..
Svejedno.. Pa taj lek je idealan za skidanje sa Bup-a
ako ga uzmeš poslednjih nekoliko dana da ubiješ depresiju i možda i bolove (to ne znam jer me ništa nije bolelo juče, a ni danas)!!
Ima neki efekat razmazivanja i malo euforije kao ekseri..
Eee, da sam ga imao pre nego što sam se skidao uz
muke i uz pomoć Trodona!
No, nema veze.. Sad znam šta je I neću ga više
uzimati, jer je to isto navlaka!

A, Vi, kako ste?
Pozz, ManMan
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ninocka, nema nikakav rad,a 7 dana proslo - ne,naravno, nije to u pitanju,nervoza me ubi u nogama i dalje, problemi sa spavanjem,osim onda uz travicu kad sam spavala,osecam se kao retard..blagi..
Ne znam dal da sacekam odmor,imam jos nesto neiskorisceno ili da uradim cap dok radim.. nisam pametna..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

ManMan wrote: Tue Jul 30, 2019 7:41 am Ijao, Ijao?!
Ekipa, ja sam juče prvi put probao Lyrica, Ibogain.
Sasvim slučajno sam dobio dve kapsule, ne znam,
valjda je standardna veličina i količina..
Svejedno.. Pa taj lek je idealan za skidanje sa Bup-a
ako ga uzmeš poslednjih nekoliko dana da ubiješ depresiju i možda i bolove (to ne znam jer me ništa nije bolelo juče, a ni danas)!!
Ima neki efekat razmazivanja i malo euforije kao ekseri..
Eee, da sam ga imao pre nego što sam se skidao uz
muke i uz pomoć Trodona!
No, nema veze.. Sad znam šta je I neću ga više
uzimati, jer je to isto navlaka!

A, Vi, kako ste?
Pozz, ManMan
Kako ko, nego vidim da nas je Frajla već neke inficirala sa "blagim retardom", tako da se i ja osećam kao blagi retard, hahah, nekad čak i pravi retard, ali će prođe, znam to. U tripu sam da nikad više ništa od droge ne turim u sebe, sem po nekad trave, i to uveče.
P.s. Koji će ti kurac ta lirika ako si se skinuo?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Stvarno se tako osecam,ujutru da ne pricam, svako jutro se razbudim tusem,medjutim,sad to radim sa takvim naporom,ujutru mi je svaki deo tela tezak, ali dobro,preguram ja to nekako,dodjem u sobu i vidim da su paukovi ispleli deo paucine,ima ih mozda 2-3,kako moja mama ne bi verovala kad bih nekome platila da mi sredi sobu, dobra stvar u svemu ovome je ta - da sam razvila osecaj cak i za paukove i vec razmisljam koja imena da im dam ;)
Uopste nije do toga sto mi ke tesko da se uhvatim za usisivac, jok :(
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Jul 30, 2019 8:47 am Stvarno se tako osecam,ujutru da ne pricam, svako jutro se razbudim tusem,medjutim,sad to radim sa takvim naporom,ujutru mi je svaki deo tela tezak, ali dobro,preguram ja to nekako,dodjem u sobu i vidim da su paukovi ispleli deo paucine,ima ih mozda 2-3,kako moja mama ne bi verovala kad bih nekome platila da mi sredi sobu, dobra stvar u svemu ovome je ta - da sam razvila osecaj cak i za paukove i vec razmisljam koja imena da im dam ;)
Uopste nije do toga sto mi ke tesko da se uhvatim za usisivac, jok :(
Usisivač i pegla, dva najgora kućna aparata. Usisivač je možda i najgori, pegla bar radi i ćuti, a ovaj se dere li dere, hahaha. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Haha jes i to,ali ne mogu da biram, a ni da peglam paucinu :D
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

Jucer sam sa kumom svojim pricao malo o problematici nasoj svima nam zajednickoj.
Tako uz pricu malo mic po mic ( obojica brijemo po Bhagavat Giti, hinduizmu ubiti) opcenitije o duhovnosti bez religije i dogmatizma kojega u Hinduizmu nema jer Onaj izvorni Hinduizam - Brahmanizam niti nije religija u svojoj srzi, ali da ne duljim. I slozili smo se u jednoj stvari. Mozda smo mi ta "potrebitija" vrsta ljudi koja je sklonija duhovnosti i osjeti tu prazninu u prsima ali ju nismo znali artikulirati jer tvrdolinijaske religije nase jednostavno ne prate promjene u drustvu i odbojne su cak mladome covijeku koji je u potrazi za sobom i trazi se vani umjesto iznutra. Mi smo svi u prvome redu duhovna bica a onda tijelesna stoga nije niti cudo da smo gladni duha. Danasnje drustvo je postavljeno naglavacke sa ciljem, nije to slucajnost gdje se servira duhovnost koja je ciljano napravljena da ne sluzi svrsi. Zato mladi covijek koji je senzibilniji i koji trazi Boga( tu tvrdu tesku ruglu podvrgnutu rijec) a nije pripremljen niti zna sto trazi, pada u unaprijed pripremljene okove. Rijec Bog ili Krsna, Isus, Alah i je Saam Bog jer Bog i je SVE pa stoga nema esencijalne razlike između Imena i Boga samoga u doista prakticnome smislu. Da skratim, cilj je prisjecati se i misliti na Boga u svakome trenutku, vjezbati mozak da mu to postane default od jutra kada otvoris oci do trenutka smrti jer onaj koji je uvjezbao konteplaciju o Boga on ga se sjeti i u najgorim trenucima. Sa aspekta ovisnosti zna se koji su krizni trenuci pa do aspekta samog cina umiranja jer onaj koji u trenutku smrti misli na Boga, Bogom i postaje, u najmanju ruku vraca se kuci.
Locked