Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Atman se pati vise od pola godine! E ako cu i ja da se patim toliko,onda do q......
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Jebotee zivot jos cete doci do zakljucka da je najbolje da se nedje sastanemo i izdrogiramo se zajedno, ma nek' ide zivot!!
Jer strejt zivot, to je patnja.
Ne sprdajte se ljudi, zivim sa bivsim zavisnikom imad djecu sa njim. Oronulim bivsim zavisnikom koji ima stazaaa ihaa. I evo ga strejt masu godina. I smije se, raduje se, ziviiii!
Poslije dopa i poslije suba dodje zivot!!!
Ataman vas sve inficirao!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Inace, htjedoh vam preporuciti film!!📽
Ko je ljubitelj Gospodara i Hobita da pogleda Tolkien!!
Dusu odmorih!!
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

Ja sam gudrom lijecio svoju depresiju, anksioznost, vjerovatno poremecaj licnosti i sto sve ne. Sa prestankom uzimanja supstanci sve me to ponovno docekalo. Plus kao i svaki dugogodisnji ovisnik mucim se sa recidivima. Ne zivim niti strejt zivot jer mislim na supstancu niti se drogiram stoga ne zivom niti zivot narkomana. Tu je zajeb. Doslovno ne zivim trenutno u limbu sam.
Posto je ovo forum o oporavku zamolio bih vas da shvatite jednu stvar. Ja sam ovdje da si pomognem, porazgovaram sa nekim iznesem svoje poglede i probleme. U sustini trazim pomoc, pokusavam si pomoci, nauciti nesto, prepoznati paterne i okidace. Nisam tu da ikoga obeshrabrujem nego sam obican covijek koji je iznjeo svoje stanje bez uljepsavanja. Vidim ima zena i cura ovdje koje su se mozda iscimale sada i uplasile. Meni je tako kako sam si sam napravip i probleme trpao pod tepih godinama. Ljecio se samostlno, ulica mi bilia i doktor i apotekar. Radio sranja svakakva, zaboravio i oprostio. Sebi. Tu imati muda sebi oprostiti. Nemojte se cure ljutiti ali osjetljivije ste, drustvene norme vas jace zahvacaju ali realno dajem ruku u vatru niste nista lose napravile a da je vrijedno stalnog interpretiranja u mozgu i samokaznjavanja. Dok ste vec u fazi sma jivanja promislite sto ste to pokusavale zatrpati i otpustite jer vkerujte, nitko osim vas samih vas ne proganja muci i osuduje.
Naravno da cete jedno vrijeme poslje stajanja biti malo potopljeni ali javam garatiram da ce vam nakon mjesec dana kada se vrati snaga organizmu i psiha ojacati. Pustite vi mene. Ja vodim svoje bitke i negdje u podsvjesti ih mozda jos nisam razrijesio i nastavio zivjeti. Dosta sranja se nakupilo preko kojih jos ne mogu prijeci i morat cu jos mnogo napredovati u tome planu. A da ne pricamo o kolicinama i vrstama preparata sto sam trpao u sebe dugi niz godina. Zato vam kazem jos jednom, ja sam isto covijek i ovdje sam dosao po pomoc, ne siriti strah i defetizam. Moze se sve rijesiti i ako vam je to istinska zelja ostaviri se bilo cega i biti cist nema toga sto vas moze zaustaviti. Ponavljam, ja noikako nisam prosjek prije sam bio laboratorijski kunic za sve sto je postojalo na svijetu sto se tice psihoaktivnih supstanci. Zao mi je sto sam bio grub, sto sam mozda nekoga pokolebao, ubio entuzijazam, nije mi bila namjera niti sam upravu u tome smislu. Ponavljam ja sam takoder samo trazio pomoc....
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ninocka wrote: Mon Jul 29, 2019 2:18 am Jebotee zivot jos cete doci do zakljucka da je najbolje da se nedje sastanemo i izdrogiramo se zajedno, ma nek' ide zivot!!
:mrgreen: :mrgreen: Bez malo mi na to dodjosmo...
Jer strejt zivot, to je patnja.
Ma život sam je mešavina svega... I patnja i sreca i sve. To treba shvatiti, a verujem da oni to znaju... Samo treba naučiti se živeti normalan, strejt i nositi sa svime time...
Ne sprdajte se ljudi, zivim sa bivsim zavisnikom imad djecu sa njim. Oronulim bivsim zavisnikom koji ima stazaaa ihaa. I evo ga strejt masu godina. I smije se, raduje se, ziviiii!
Eto, hvala na primeru da može...
Poslije dopa i poslije suba dodje zivot!!!
Ataman vas sve inficirao!!
Ako tražimo razlog, a njih uvek ima, naci ce mo i tada se samo vratimo u krug. Ja sam mozda lud i pored toga sto me ova doza koju uzimam i minimalno me pokriva, ja osecam život, sve... Tugu, radost, srecu... I ne verujem da ne moze čovek da se ispravi. Ostace taj trip u glavi, teznja za radom, ali ako se čovek okrene pravim stvarima mislim da moze ziveti, a da ne pati... Da bude srecan i zadovoljan, a ne ranjena zivotinja, koja cvili za onim zverinjakom u kojem je haos....
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Atman777 wrote: Mon Jul 29, 2019 5:59 am Ja sam gudrom lijecio svoju depresiju, anksioznost, vjerovatno poremecaj licnosti i sto sve ne. Sa prestankom uzimanja supstanci sve me to ponovno docekalo. Plus kao i svaki dugogodisnji ovisnik mucim se sa recidivima. Ne zivim niti strejt zivot jer mislim na supstancu niti se drogiram stoga ne zivom niti zivot narkomana. Tu je zajeb. Doslovno ne zivim trenutno u limbu sam.
Posto je ovo forum o oporavku zamolio bih vas da shvatite jednu stvar. Ja sam ovdje da si pomognem, porazgovaram sa nekim iznesem svoje poglede i probleme. U sustini trazim pomoc, pokusavam si pomoci, nauciti nesto, prepoznati paterne i okidace. Nisam tu da ikoga obeshrabrujem nego sam obican covijek koji je iznjeo svoje stanje bez uljepsavanja. Vidim ima zena i cura ovdje koje su se mozda iscimale sada i uplasile. Meni je tako kako sam si sam napravip i probleme trpao pod tepih godinama. Ljecio se samostlno, ulica mi bilia i doktor i apotekar. Radio sranja svakakva, zaboravio i oprostio. Sebi. Tu imati muda sebi oprostiti. Nemojte se cure ljutiti ali osjetljivije ste, drustvene norme vas jace zahvacaju ali realno dajem ruku u vatru niste nista lose napravile a da je vrijedno stalnog interpretiranja u mozgu i samokaznjavanja. Dok ste vec u fazi sma jivanja promislite sto ste to pokusavale zatrpati i otpustite jer vkerujte, nitko osim vas samih vas ne proganja muci i osuduje.
Naravno da cete jedno vrijeme poslje stajanja biti malo potopljeni ali javam garatiram da ce vam nakon mjesec dana kada se vrati snaga organizmu i psiha ojacati. Pustite vi mene. Ja vodim svoje bitke i negdje u podsvjesti ih mozda jos nisam razrijesio i nastavio zivjeti. Dosta sranja se nakupilo preko kojih jos ne mogu prijeci i morat cu jos mnogo napredovati u tome planu. A da ne pricamo o kolicinama i vrstama preparata sto sam trpao u sebe dugi niz godina. Zato vam kazem jos jednom, ja sam isto covijek i ovdje sam dosao po pomoc, ne siriti strah i defetizam. Moze se sve rijesiti i ako vam je to istinska zelja ostaviri se bilo cega i biti cist nema toga sto vas moze zaustaviti. Ponavljam, ja noikako nisam prosjek prije sam bio laboratorijski kunic za sve sto je postojalo na svijetu sto se tice psihoaktivnih supstanci. Zao mi je sto sam bio grub, sto sam mozda nekoga pokolebao, ubio entuzijazam, nije mi bila namjera niti sam upravu u tome smislu. Ponavljam ja sam takoder samo trazio pomoc....
Ako brate, pisi ti. Treba i ama ovde spoznaja nekih problema. Koje uvidjamo i kod sebe čitajuci i tebe i ostale. Ne treba to ikoga da koleba, vec da se iz svega izvuče neka poenta. Da se jača psiha i uklanjaju stvari na kojima se spotičemo. Samo pisi, ako tebe to ne remeti. Sto se mene tiče, mene ne kolebate ti i Lličanin.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Meni lično dobro dodje ovo ukrštanje mišljenja. Baca u razmišljanja, navodi na zaključke. Spoznaju problema. Svi mi imamo negde neki feler, ali isto tako mnogo čega sto je bolje nego kod ostalih nazovi normalnih ljudi. Zato treba raditi na tim vrlinama i manama i nadomestiti to loše, ali ne kao do sada pokrivati gudrom, vec suočiti se bistre glave.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Mon Jul 29, 2019 2:11 am Atman se pati vise od pola godine! E ako cu i ja da se patim toliko,onda do q......
Ceo život posle je borba mićana i budi spremna na to. Nekad manjim intezitetom, nekad vecim, ali problemi su tu uvek prisutni, ali kada ti prelomiš da ti ne treba ništa da te vozi kroz život od supstanci onda je on u tvojim i jedino u tvojim rukama.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Laboratorijski kunic :D Car!
A ja se drogirala da lecim radost i srecu ;)

Jurke,bilo kako bilo, ti i ja najebasmo :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Mon Jul 29, 2019 2:18 am Jebotee zivot jos cete doci do zakljucka da je najbolje da se nedje sastanemo i izdrogiramo se zajedno, ma nek' ide zivot!!
Jer strejt zivot, to je patnja.
Ne sprdajte se ljudi, zivim sa bivsim zavisnikom imad djecu sa njim. Oronulim bivsim zavisnikom koji ima stazaaa ihaa. I evo ga strejt masu godina. I smije se, raduje se, ziviiii!
Poslije dopa i poslije suba dodje zivot!!!
Ataman vas sve inficirao!!
Mene nije, nemam ništa protiv čoveka, nisam ovo javno hteo da iznosim, ali sumnjao sam da čovek pati od još nekih poremećaja sem narkomanije, a sada je to i priznao na forumu, tako da evo i ja to spomenuh. Naveo je da je on drogom neko vreme lečio svoje poremećaje... Tako da ako neko ima poremećaje koje je on naveo, možda i treba da se plaši strejt života, ostali ne.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked