Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Citiracu nekog tamo ne znam ko je , ne sjecam se.
"Cigare je barem lako ostavit, ja sam ih ostavljao hiljadu puta"

Nece se Nina vise toga igrati!!
Ima da duvanim dok ne krepam!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Sun Jul 28, 2019 9:35 pm Nema nista od smanjivanja, mada znam coveka koji je tako ostavio,bar tako kaze,pa sam pokusala i ja i nisam uspela..
Meni je bilo tesko prve nedelje bas,posle isto, ali manje,ali nakon mesec dana mi i nije bilo toliko strasno i bilo mi je drago sto sam prestala..
Problem mi je bio kad sam u gradu,kad neko pusi, prosto me je vuklo,cak i onaj dim kad osetim ufff..
Meni je i kafa bila problem,tj posle kafe sam zelela tu cigaru vise od icega..
Imam koleginicu, koja je isto prestala da pusi i kad pijemo kafu,ona mora nesto da pusi,bila to hemijska,flomaster, marker ili nesto slicno :D A ne pusi vec 3-4 godine..
Kako nema nista od smanjivanja cigareta koje su kontam malo zlo jet nikad nisam pusio a po pricama ljudi je teski bed ostaviti i dalje sam misljenja da je ista situacija sa subom ili bilo cemu meni poznatom.a ovisnici o droganlma se ne mogu svrstati u kategoriiju pod navodnike normalnih. Ljudi. Evo js nisam na nista zakacen a neznam kako ce biti za mjesec dva. Dal cu biti dobar il ne. Ne jebe me ni sub ni hept ni dop a mozda padnem. Ane vidim da si dajes taj prostor za kontanjem kako dalhe bez icega, a znam da i ti znas da jednog dana mora doci kraj sveme losemu.a kako se postaviri onog dana i narednih dana kada si na 0000suba odlucila biti ok a neces vise imati te lazne sigurnosti. Ja se sjecam sebe ko klinca prije 20 godina di bi nabavljo lovu da skinem dank cijeli dan i onda u krizi uz jebenu polu dopa bi iso doma i od ogorcenja u sebe i svoj zivot bi polu prosuo po stazi. I naravno ujutro bi opet letio po dop. Ja neznam sta je kafe, sta je cigara sta su ekseri sto pominje sb, nisam probo ni spid, par put u zivotu bilo.tipican herojski junak.meni je nemoj se ljutiti sve ovo malo smijesno jet ne vidim razliku od stopa i razvodnjenosti svega toga..skinio sam se od dopa u komuni na suho.jebo sam sam sebi mater sve po spisku i stojicki podneo taj jebeni dank jer sam vidio da cu u suprotnom krepat ko ker.izborio sam se zasebe i bio godinama prva liga.radnicko sam dijete.nisam nikome krao.radio sam sta nije ok da bi prezivio svaki usrani dank.proso jebeni rat i svega loseg se nagledao.proso lepoglavu sa 20 i kojom.u komuni spozno svoje ja u dvi godine.nepricam uzalud neke stvari di ljudi grijese i di se pada. Nisam pametnjakovic jet na kraju i sam imam problem u glavi.a godine idu.izmedu ovog sranja moga i dobrega proslo je nekih 13 godina kvalitetnog zivota a samo je sekunda trebala da padnem nazalost.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Ninocka wrote: Sun Jul 28, 2019 11:03 pm Citiracu nekog tamo ne znam ko je , ne sjecam se.
"Cigare je barem lako ostavit, ja sam ih ostavljao hiljadu puta"

Nece se Nina vise toga igrati!!
Ima da duvanim dok ne krepam!!
inazalost.i sta si sad ? I na duvanu i serokvelimma?
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

Dragi moji prijatelji. Pisao sam vec i necu se ponavljati. U svome stažu narkomanskom sam bio na krizama na svaki moguci nacin. Odjednom bez icega ili postupno smanjivanje ili prelazak na drugo govno dok ovo ne izade iz tijela, Ibogain, Kartoni, gljive i sva ostala ulicna mainstream smeca koja nisu vrijedna spomena. U desetak i vise godina sam probao svasta pa i sa 32 mg suboxona spustao polagano do dvojke pa cak i pola mlg. Nakon prestanka fizikalije krece prava apstinencija i o tome vam ja pricam. Vi se svi skupa jos uvijek drogirate. I nemojte mi kenjati da nije istina. Ja vam iskreno opisem kako to izgleda kada prestanes a vi drvlje i kamenje po mome sajber egu koji se evo jadan istripo plakat ce jadan. Kao pre naglo kao vas vrijedam da ste picke pa i ja sam picka i ponavljam to opet ali se vas narkomanski ego vrijeđa. Da iako si i na miligramu, ovisan si i narkoman si i ne zivis zivot nego si u krevetu pod dekicom i skiljis kroz prozor. Ne svida vam se sta vam pricam ne svida se ni meni ali to vam je realnost gospodo draga. Mislite da nisam i ja runio? Znate koja je razlika izmedu 32 mg i jednog mg sto se tice skidanja? Nakon 1 mg kriza stize nakon 3 dana a nakon 32 mg kriza stize za 1 tjedan. To je cijela razlika i jedina istina. Eto toliko od mene samo da dodam da mi se cini da neki jos od UHA kao skidaju miligramazu. Nemam ego pa ni ovaj sajber ego serite i kenjajte koliko vam volja.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Atman777 wrote: Sun Jul 28, 2019 11:16 pm Dragi moji prijatelji. Pisao sam vec i necu se ponavljati. U svome stažu narkomanskom sam bio na krizama na svaki moguci nacin. Odjednom bez icega ili postupno smanjivanje ili prelazak na drugo govno dok ovo ne izade iz tijela, Ibogain, Kartoni, gljive i sva ostala ulicna mainstream smeca koja nisu vrijedna spomena. U desetak i vise godina sam probao svasta pa i sa 32 mg suboxona spustao polagano do dvojke pa cak i pola mlg. Nakon prestanka fizikalije krece prava apstinencija i o tome vam ja pricam. Vi se svi skupa jos uvijek drogirate. I nemojte mi kenjati da nije istina. Ja vam iskreno opisem kako to izgleda kada prestanes a vi drvlje i kamenje po mome sajber egu koji se evo jadan istripo plakat ce jadan. Kao pre naglo kao vas vrijedam da ste picke pa i ja sam picka i ponavljam to opet ali se vas narkomanski ego vrijeđa. Da iako si i na miligramu, ovisan si i narkoman si i ne zivis zivot nego si u krevetu pod dekicom i skiljis kroz prozor. Ne svida vam se sta vam pricam ne svida se ni meni ali to vam je realnost gospodo draga. Mislite da nisam i ja runio? Znate koja je razlika izmedu 32 mg i jednog mg sto se tice skidanja? Nakon 1 mg kriza stize nakon 3 dana a nakon 32 mg kriza stize za 1 tjedan. To je cijela razlika i jedina istina. Eto toliko od mene samo da dodam da mi se cini da neki jos od UHA kao skidaju miligramazu. Nemam ego pa ni ovaj sajber ego serite i kenjajte koliko vam volja.
Moj potpis na svaku rijec. Nema razlike dal si na pet komada dnevno ili na poli. Dal covjek popusi deset grama kreka ili je na 3 grama biloga. Sve ono sto ti uljuljka laznu sigurnost je svjesna laz. Bilo 1 mg ili 000076mg to je i dalje bijeg od sebe. Na 000 i 0000 bilo kojih tableta moze se reci da se boris protiv sebe. Sve ostalo pafa u vodu
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

licaninsasela wrote: Sun Jul 28, 2019 11:28 pm
Atman777 wrote: Sun Jul 28, 2019 11:16 pm Dragi moji prijatelji. Pisao sam vec i necu se ponavljati. U svome stažu narkomanskom sam bio na krizama na svaki moguci nacin. Odjednom bez icega ili postupno smanjivanje ili prelazak na drugo govno dok ovo ne izade iz tijela, Ibogain, Kartoni, gljive i sva ostala ulicna mainstream smeca koja nisu vrijedna spomena. U desetak i vise godina sam probao svasta pa i sa 32 mg suboxona spustao polagano do dvojke pa cak i pola mlg. Nakon prestanka fizikalije krece prava apstinencija i o tome vam ja pricam. Vi se svi skupa jos uvijek drogirate. I nemojte mi kenjati da nije istina. Ja vam iskreno opisem kako to izgleda kada prestanes a vi drvlje i kamenje po mome sajber egu koji se evo jadan istripo plakat ce jadan. Kao pre naglo kao vas vrijedam da ste picke pa i ja sam picka i ponavljam to opet ali se vas narkomanski ego vrijeđa. Da iako si i na miligramu, ovisan si i narkoman si i ne zivis zivot nego si u krevetu pod dekicom i skiljis kroz prozor. Ne svida vam se sta vam pricam ne svida se ni meni ali to vam je realnost gospodo draga. Mislite da nisam i ja runio? Znate koja je razlika izmedu 32 mg i jednog mg sto se tice skidanja? Nakon 1 mg kriza stize nakon 3 dana a nakon 32 mg kriza stize za 1 tjedan. To je cijela razlika i jedina istina. Eto toliko od mene samo da dodam da mi se cini da neki jos od UHA kao skidaju miligramazu. Nemam ego pa ni ovaj sajber ego serite i kenjajte koliko vam volja.
Moj potpis na svaku rijec. Nema razlike dal si na pet komada dnevno ili na poli. Dal covjek popusi deset grama kreka ili je na 3 grama biloga. Sve ono sto ti uljuljka laznu sigurnost je svjesna laz. Bilo 1 mg ili 000076mg to je i dalje bijeg od sebe. Na 000 i 0000 bilo kojih tableta moze se reci da se boris protiv sebe. Sve ostalo pafa u vodu
Barba razumijemo se nas dva jer jedna je istina a put je tezak. Nema tu puno mjesta za filozofiju.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Sun Jul 28, 2019 11:03 pm Citiracu nekog tamo ne znam ko je , ne sjecam se.
"Cigare je barem lako ostavit, ja sam ih ostavljao hiljadu puta"

Nece se Nina vise toga igrati!!
Ima da duvanim dok ne krepam!!
Ja ću da ih batalim(probam), kada se skroz stabilišem. A i pušim domaći duvan zadnjih 10 god, možda je to lakše ostaviti od fabričkih cigara. Posle koliko si ti skroz došla sebi posle bupa? Znam za tu izreku, samo što ja znam za verziju sa 100 ne 1000 puta, ali isti vrag.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

licaninsasela wrote: Sun Jul 28, 2019 11:12 pm
Ninocka wrote: Sun Jul 28, 2019 11:03 pm Citiracu nekog tamo ne znam ko je , ne sjecam se.
"Cigare je barem lako ostavit, ja sam ih ostavljao hiljadu puta"

Nece se Nina vise toga igrati!!
Ima da duvanim dok ne krepam!!
inazalost.i sta si sad ? I na duvanu i serokvelimma?
Pobrkao si...
Ne pijem odavno nista
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Ninocka wrote: Sun Jul 28, 2019 11:36 pm
licaninsasela wrote: Sun Jul 28, 2019 11:12 pm
Ninocka wrote: Sun Jul 28, 2019 11:03 pm Citiracu nekog tamo ne znam ko je , ne sjecam se.
"Cigare je barem lako ostavit, ja sam ih ostavljao hiljadu puta"

Nece se Nina vise toga igrati!!
Ima da duvanim dok ne krepam!!
inazalost.i sta si sad ? I na duvanu i serokvelimma?
Pobrkao si...
Ne pijem odavno nista
Oprosti pobrko te sa frajlom.isprika jos jednom
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Atman777 wrote: Sun Jul 28, 2019 11:32 pm
licaninsasela wrote: Sun Jul 28, 2019 11:28 pm
Atman777 wrote: Sun Jul 28, 2019 11:16 pm Dragi moji prijatelji. Pisao sam vec i necu se ponavljati. U svome stažu narkomanskom sam bio na krizama na svaki moguci nacin. Odjednom bez icega ili postupno smanjivanje ili prelazak na drugo govno dok ovo ne izade iz tijela, Ibogain, Kartoni, gljive i sva ostala ulicna mainstream smeca koja nisu vrijedna spomena. U desetak i vise godina sam probao svasta pa i sa 32 mg suboxona spustao polagano do dvojke pa cak i pola mlg. Nakon prestanka fizikalije krece prava apstinencija i o tome vam ja pricam. Vi se svi skupa jos uvijek drogirate. I nemojte mi kenjati da nije istina. Ja vam iskreno opisem kako to izgleda kada prestanes a vi drvlje i kamenje po mome sajber egu koji se evo jadan istripo plakat ce jadan. Kao pre naglo kao vas vrijedam da ste picke pa i ja sam picka i ponavljam to opet ali se vas narkomanski ego vrijeđa. Da iako si i na miligramu, ovisan si i narkoman si i ne zivis zivot nego si u krevetu pod dekicom i skiljis kroz prozor. Ne svida vam se sta vam pricam ne svida se ni meni ali to vam je realnost gospodo draga. Mislite da nisam i ja runio? Znate koja je razlika izmedu 32 mg i jednog mg sto se tice skidanja? Nakon 1 mg kriza stize nakon 3 dana a nakon 32 mg kriza stize za 1 tjedan. To je cijela razlika i jedina istina. Eto toliko od mene samo da dodam da mi se cini da neki jos od UHA kao skidaju miligramazu. Nemam ego pa ni ovaj sajber ego serite i kenjajte koliko vam volja.
Moj potpis na svaku rijec. Nema razlike dal si na pet komada dnevno ili na poli. Dal covjek popusi deset grama kreka ili je na 3 grama biloga. Sve ono sto ti uljuljka laznu sigurnost je svjesna laz. Bilo 1 mg ili 000076mg to je i dalje bijeg od sebe. Na 000 i 0000 bilo kojih tableta moze se reci da se boris protiv sebe. Sve ostalo pafa u vodu
Barba razumijemo se nas dva jer jedna je istina a put je tezak. Nema tu puno mjesta za filozofiju.
Sto kaze goran bare ne postoji nesto sto ne postoji. Neidu mi rijeci te pjesme sad al sam siguran da je u toj pjesmi bit svega. Normalno da se kuzimo. I to na prvu. Kako objasniti ljudima da nije problem samo skidanje nego zivot poslije. Nazalost danas cujem da je gdica frajla na kvetiapinu a skinula se sa suba pa sam sebe dovodim u dilemu sta je gora stvar. Biti na serokvelu ili mo7da cak na dopu. Malo ironije bez potcjenjivanja gdice frajle al mislim da ludost svega nije proizasla radi prestanka pusinja vec radi nedostatka suba koje se manifestiralo kroz duzi period ne uzimanja istoga. Jer vrag je sub vrag je heroin vrag su i cuga i cigarete a nejveci je jebeni vrag nas mozak koji uvijek nadje opravdanje za nesto sto ne postoji da opet citiram bareta
Locked