Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Jurke wrote: Sun Jul 28, 2019 7:50 am
StopBup wrote: Sun Jul 28, 2019 2:15 am Ovo je baš to vreme u kom bih bio na ekseru/ekserima da nisam odustao od tog pametnog plana. :) Baš me briga što sam odspavao posle plaže, i sad ne spavam, zvrljim u ovaj telefon, i uživam u pesmi frižidera, ali je najbitnije da sam ostao čist, a trebalo bi da zaspim ponovo za dva, tri sata, u principu sigurno. :D
HEHEHE, jel i ti uzivas u pesmi frizidera? Mene on zna vozati po celu noc, ili česma u kupatilu koja kapa i kao u nerv neki da gadja, nocima, a ja nesposoban da postojim, a kamoli da rešim to kapanje... :mrgreen:
Sto se mene tiče, sve je prihvatljivo, sem da komarci zuje oko usiju, i oko članaka. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Sat Jul 27, 2019 8:22 pm Ene ga :D Pa gde si licanine, nema te!
Kotrlja nekako,nije lose..Kako si ti?
Evo nije lose.malo psiha mi ukurcu ali nemogu se zaliti.nemam neta pa je tako kako je.idem doma za nekih mjesec do mjesec i pol pa onda krece hrvanje sa mojom psihom.znaci dobro si? Bas mi je drago da je tako.samo jurisaj hrabro ane.
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

Ninocka wrote: Sun Jul 28, 2019 12:13 am Auu covjecee, @atman777 pravi energetski vampir.

Ovo njegovo stanje vise nema veze sa temom na ovom forumu!!

🙏🙏🙏🙏🙏
Sry Ninocka. Htio sam ljudima koji jos uvijek rekreativno uzimaju pokazati kako izgleda oporavak narkomana nakon dugogodisnjeg drogiranja i uzimanja supstitucije. Kao sto sam do sada u postovima inzistirao nisam htio zvucati kao samouceni labaoratorijski tehnicar i pricati samo o redukciji terapije. Opisao drugu stranu medalje. Kao sto jucer rekoh ja odlazim sa ovog foruma jer na mene osobno lose djeluje is prostog razloga sto me tjera na razmisljanje o tome svemu skupa. Vama svima zelim potpuni oporavak i nedajte se. Ako sam bio naporan nek Sanela brise i sve pet... Pozdrav!
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Atman777 wrote: Sat Jul 27, 2019 7:32 pm Sve super sve pet. Dan odlican, zena ne kuka nista djeca bleje pred kucom. Zapuse povjetarac i donese osjecaj okus miris zelju laz obmanu kako bi sve moglo biti još i ljepse. A jutro je još. Trake autobana ciste otvorena traka za prvu pomoc svi se makli u svoju stranu. Samo moras proci kroz praznu sredinu. Poznati put ista slika stara cesta. Eto te na hit turistickoj destinaciji u minutama se broji. Samo sada i necu vise. De da i ja budem sretan. Zasto su svi tako jebeno sretni, kuzim klince ali sta se susjed onaj tako jebeno smije? Sta mu je? Koka za natjecanje snjela jaje ili mu je bonzai drvo propupalo? Znam da nije nista od toga nego ide na posao. Jos jedan novi radni dan u nove radne popjede?!?!! Jebo me pas ako ikada sretan sjednem u auto prema putu na posao. Pojest cu onaj boric i krunicu sa retrovizora. Vise puta sam se vidio na krovu u kanalu nego sa smjeskom na putu prema poslu. A bio sam. Na krovu. Ali jak sam ja. Ne placem na putu prema poslu. Tamo sam najproduktivniji, ne osobno nego produktivno otjerujem nadredene koji na srecu mojih kolega smjenu zaobilaze u sirokom luku. Onda dodem kuci. I tu sam produktivan. Ili makar tako utjecem na ukucane. Svi me produktivno ne dozivljavaju i cekaju kada cu zavrsiti sa kupaonom( da tusiram se) ili kada cu pustiti daljinski iz ruku. Tokom noci sanjam male majmune velicine 30 cm kako su mi se sa nozicama i rukicama uhvatili za prepone i ne pustaju. Nekako se probudim i skontam da me zena hvata za moga malog pisu. Brzo shvaca da nista od toga jer sam se okrwnio i zaspo iste sekunde. Ujutro ne pijem kavu niti pusim. caj u zivotu nisam pio nego bezvoljno trazim baterije sto su ispće iz daljinskog gledam australce kako vade zlato i odem na posao i tamo krece sve iz pocetka. Zivot je carolija.
Brat Ata! Lud si skroz i mnogo tačnih stvari si skroz opisao... Prosto ima istine neke u svemu tome, ali moze se naci način za taj osmeh, mora da može... I sam trazim način. Da na lice putem posla nabacim osmeh, a ne zamišljam se na krovu... :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Atman777 wrote: Sun Jul 28, 2019 9:45 am
Ninocka wrote: Sun Jul 28, 2019 12:13 am Auu covjecee, @atman777 pravi energetski vampir.

Ovo njegovo stanje vise nema veze sa temom na ovom forumu!!

🙏🙏🙏🙏🙏
Sry Ninocka. Htio sam ljudima koji jos uvijek rekreativno uzimaju pokazati kako izgleda oporavak narkomana nakon dugogodisnjeg drogiranja i uzimanja supstitucije. Kao sto sam do sada u postovima inzistirao nisam htio zvucati kao samouceni labaoratorijski tehnicar i pricati samo o redukciji terapije. Opisao drugu stranu medalje. Kao sto jucer rekoh ja odlazim sa ovog foruma jer na mene osobno lose djeluje is prostog razloga sto me tjera na razmisljanje o tome svemu skupa. Vama svima zelim potpuni oporavak i nedajte se. Ako sam bio naporan nek Sanela brise i sve pet... Pozdrav!
A da se obratis nekom doktoru za taj haos u glavi?

Hrabrost a i ludost je skociti sa 14 ili koliko vec mg i to znamo da je moguce ali od ovog tvog stanja mi svi begamo glavom bez obzira i rendamo bup. I isplati se
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Frajla wrote: Sun Jul 28, 2019 12:42 pm
Atman777 wrote: Sun Jul 28, 2019 9:45 am
Ninocka wrote: Sun Jul 28, 2019 12:13 am Auu covjecee, @atman777 pravi energetski vampir.

Ovo njegovo stanje vise nema veze sa temom na ovom forumu!!

🙏🙏🙏🙏🙏
Sry Ninocka. Htio sam ljudima koji jos uvijek rekreativno uzimaju pokazati kako izgleda oporavak narkomana nakon dugogodisnjeg drogiranja i uzimanja supstitucije. Kao sto sam do sada u postovima inzistirao nisam htio zvucati kao samouceni labaoratorijski tehnicar i pricati samo o redukciji terapije. Opisao drugu stranu medalje. Kao sto jucer rekoh ja odlazim sa ovog foruma jer na mene osobno lose djeluje is prostog razloga sto me tjera na razmisljanje o tome svemu skupa. Vama svima zelim potpuni oporavak i nedajte se. Ako sam bio naporan nek Sanela brise i sve pet... Pozdrav!
A da se obratis nekom doktoru za taj haos u glavi?

Hrabrost a i ludost je skociti sa 14 ili koliko vec mg i to znamo da je moguce ali od ovog tvog stanja mi svi begamo glavom bez obzira i rendamo bup. I isplati se
Dokazano tačno, zato ga i razumem potpuno. Opet ne usudjujem se više da sebi napravim išta slično.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Licanine,da,kuca,pisao si o tome, sta da ti kazem,drzi se i bori se..

A Atman...
Ima istine u ovome sto Atman pise, verovatno je isprobao vec svaku mogucu metodu sa medikamentima,to mogu da zakljucim iz ovoga sto pise i smatra da nema tog cuda koje moze da ga izvuce u tom smislu ili ne ume da koristi terapiju bez zloupotrebe ,ali opet dodje da proziva za lagano smanjivanje i mi smo ovde tetkice,
a on jak covek ;)
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Sun Jul 28, 2019 1:27 pm Licanine,da,kuca,pisao si o tome, sta da ti kazem,drzi se i bori se..

A Atman...
Ima istine u ovome sto Atman pise, verovatno je isprobao vec svaku mogucu metodu sa medikamentima,to mogu da zakljucim iz ovoga sto pise i smatra da nema tog cuda koje moze da ga izvuce u tom smislu ili ne ume da koristi terapiju bez zloupotrebe ,ali opet dodje da proziva za lagano smanjivanje i mi smo ovde tetkice,
a on jak covek ;)
Kolko kuzim covjek je na svome mjestu i stoji cvrsto na zemlji. Samo je htio reci da zivot nakon derivata nije nimalo lagan i da se bori sa svojim duhovima.prije 20 tak i vise godina ljudi su se skidali na samo jedan nacin. I svi prezivili. Druga je stvar glava i sta covjek ocekuje od svega toga poslije. Da je lako biti ok nije. Da se lako vratiti u pakao svega itekako je lako. Potpisujem svaku njegovu rijec jer znam o cemu prica. Nista nije preuvelico nego opisao sebe kako se nosi sa neulaskom u recidiv.takoder stoji ono o dugodrajnom skidanju jer se ljudi uglavnom boje ostati bez te neke sigurnosti gdje su se sa subom iliti heptom ususkali u svoj mali svijet.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Licanine, a sta mislis,zasto se ljudi lagano skidaju sa bupa?
Plase se krize?
Pa ne bas,upravo to sa glavom je jedan od glavnih razloga (bar kod mene) prosto sebi dajemo vremena, nije poenta skinuti se i cao..
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sun Jul 28, 2019 12:42 pm
Atman777 wrote: Sun Jul 28, 2019 9:45 am
Ninocka wrote: Sun Jul 28, 2019 12:13 am Auu covjecee, @atman777 pravi energetski vampir.

Ovo njegovo stanje vise nema veze sa temom na ovom forumu!!

🙏🙏🙏🙏🙏
Sry Ninocka. Htio sam ljudima koji jos uvijek rekreativno uzimaju pokazati kako izgleda oporavak narkomana nakon dugogodisnjeg drogiranja i uzimanja supstitucije. Kao sto sam do sada u postovima inzistirao nisam htio zvucati kao samouceni labaoratorijski tehnicar i pricati samo o redukciji terapije. Opisao drugu stranu medalje. Kao sto jucer rekoh ja odlazim sa ovog foruma jer na mene osobno lose djeluje is prostog razloga sto me tjera na razmisljanje o tome svemu skupa. Vama svima zelim potpuni oporavak i nedajte se. Ako sam bio naporan nek Sanela brise i sve pet... Pozdrav!
A da se obratis nekom doktoru za taj haos u glavi?

Hrabrost a i ludost je skociti sa 14 ili koliko vec mg i to znamo da je moguce ali od ovog tvog stanja mi svi begamo glavom bez obzira i rendamo bup. I isplati se
Isprika na upadu al misljenja sam da je covjek skroz ok. A doktori bi napravili teski slucaj i nikada covjeka ne bi skinuli.dok je bio pod njima i sam kaze da je bio na 400 mg serokvela a ko to govno nije nikad probo onda ni ne zna sta znaci biti zakucan od strane doktora i beznadan slucaj
Locked