Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Tue Jul 16, 2019 1:18 pm Jurke, to se i meni desava da se skupim u krevetu i pokrijem do vrata i to jorganom :D Pre neko vece uzela neki tanak frotir i smrzla se..
Ujutru,takodje, i jeza neka..
Nije nista strasno..
Sinoc se vidim sa nekim drugarom,on u kratkim rukavima,ja u dugim i jos ponela i teksas jaknu i opet mi je bilo hladno..
Kako si?
Dobro je mićana, jutros opet jeza neka, ali objasnile ste mi Ninočka i ti da to osecaju i svi drugi normalni ljudi. 🤣
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Kako se ti osecaš Ana, ide li to lagano sada?
Ja sam jutros nešto raspoložen. Bodrim sebe i ponosim se što sam se prebacio na pravilno uzimanje pa mi to daje elan.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

nisam ana, no te svi ovdje, ne samo podržavamo (jebeš to, kao i kisiće, hagiće, i ostala izdrži proseravanja), već smo tu da te čitamo, pa ti udri po svemu kaj te rastužuje il razveseljava, svemu što imaš/želiš izbacit - osjećam kak si blizu svršetku epopeje, a tvoj prijalaz na ispravno uzimanje, i uvjerava me u to

keep it up ;)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

yasujirozu wrote: Tue Jul 16, 2019 11:55 pm ok što si izmjenio - odista je bio višak, suviše intimnih informacija, koje naposlijetku, i nisu bile o tebi ;)
Hehehe, sad sam i ja video tvoj obrisani post. Ma u principu, jeb'o Exit, bio je dobar do 2006.-e, dok nije bilo previše stranaca, ne mislim na vas braću iz Juge, nego ovi Englezi i ostali "zarvijeni", ne mogu da ih gledam kako su ružni. Puca mi k za njihovu "razvijenost", kad ih sretnem,osećam se tako superiorno na spram njih. Što se tiče provoda, ja sam odavno provalio da više volim dnevne žurke, zato sam i bio jedan dan na afteru, ali nezvaničnom. Hehe,I to prvi put maltene strejt.
P.s. Sorry iz off topic. Sanela neću više.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Samo ovo da vam kažem. Bog nam šalje očaj, ne da bi nas ubio, već da bi probudio novi život u nama! P.s. Ja sam dobro, odoh raditi, a prekosutra konačno na more! :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Dobro sam Jurke bila sve dane prelaska na o,5..Spavala normalno, dobro ne bas 8h,ali meni je i 4h sna normalno,budim se kao vampir ujutru..
Najcudnije od svega mi je sto se osecam vrlo slicno iz dana u dan, znaci nikakvih oscilacija nemam, sasvim mi je ok,raspolozena sam, aktivna sam ,osecam se bas normalno..
E jos kad bi ovako islo do kraja.... ;)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

xxxana wrote: Wed Jul 17, 2019 10:52 am Dobro sam Jurke bila sve dane prelaska na o,5..Spavala normalno, dobro ne bas 8h,ali meni je i 4h sna normalno,budim se kao vampir ujutru..
Najcudnije od svega mi je sto se osecam vrlo slicno iz dana u dan, znaci nikakvih oscilacija nemam, sasvim mi je ok,raspolozena sam, aktivna sam ,osecam se bas normalno..
E jos kad bi ovako islo do kraja.... ;)
Cim ti je sad ok, bez nekih vecih problema, bice dobro i do kraja.Nema zime za tebe .🦋
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Oseticu sigurno kad budem bez,to me nece zaobici..
Kako si ti spustala ispod o,5, jel za 25% ili manje?
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

uskoro će na forumu, očito je, bit sve strejter do strejtera :D

(osim voše, koji prakticira osebujnu i inovativnu vops-vutra-motika terapiju :mrgreen:)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

xxxana wrote: Wed Jul 17, 2019 1:08 pm Oseticu sigurno kad budem bez,to me nece zaobici..
Kako si ti spustala ispod o,5, jel za 25% ili manje?
Da , 0.50 0.25 pa tri dana 0. 12 ali bi mi lose tri dana po prestanku. I to bas. Tako da, ne znam sto bih ti rekla.. mozda bolje malo laganijr ici ( 10% Mene su najvise ubijali oni nemiri u nogama, i danas imam traumu od toga. Ja sam vec na tvojoj dozi pocela da se "mucim" sto je bio znsk da trebam da usporim..
Locked