Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Jul 14, 2019 10:42 pm Oprosti,nisam te prepoznala haha
Ne pije ga, verovatno neki opet strejt covek sad :D
Pio ga je i prestao. Sada nije potpuno strejt. Uozbiljio se covek, sada samo cugne nekad u retkim prilikama, hahajah. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

StopBup wrote: Sun Jul 14, 2019 7:37 pm
Ninocka wrote: Sun Jul 14, 2019 6:53 pm
StopBup wrote: Sun Jul 14, 2019 6:33 pm

Ukratko, nisam bio heroinski zavisnik, dugo sam bio narkofil, navukao sam se tek sa 29 godina na bup. Sada imam 33. Skidao se dva puta, ali sam tada pocinjao da uzimam cesto spid, svaki vikend, pa se posle nekog vremena vracao bupu povremeno, pa posle svakodnevno. Sada je drugacije, nikakvi spidovi i gluposti ne dolaze u obzir, rekao sam i roditeljima za moj problem sa drogom. Cist sam od bupa mesec i po dana. Sta ti mislis da se obratim video vezom tetki koja je psihoterapeut u Majamiju jos od "93.-e, 94.-e, kada je zbog rata morala da se odseli iz Sarajeva? Vidim da se bavis problemom narkomanije, pa cisto da te pitam za misljenje. Pozdrav draga sefice! ;)
Ajhaahhaahhahahahahahahhahaha
Ti si ovo vjerovatno ozbiljno mislio, ali ja umirem od smjeha od video veze i tetke iz Majamija!! Hahahahahaha
Dobar si Sb, dobaaaaar!!!
Samo da jos hoces naci neki balans i na konju si!!!
Vidi, ja ovo sve guram sam, bez ikakvih tableta i doktora. Samo sam sa sobom, vama na forumu i svojim najblizima. Nisam mislio neku Bog zna kakvu psihoterapiju, cisto da se obratim malo tetki, da joj kazem o cemu se radi i da vidim sta bi ona imala da mi kaze na sve to. Obozavam je, jako je pametna, harizmaticna i ume da objasni neke stvari, eto na takvu neku psihoterapijicu sam mislio, samo me blam da joj kazem. Mislim stvarno da mi ne treba neka Bog zna kakva strucna pomoc, nisam ja bio neki teski narkoman, koji je 10-20 godina bio na opijatima. Malo jace od 4 godine sam se jebao sa bupom, sve ukupno sa prekidima, a u glavi mi se jako iskristalisala slika sto se tice droge uopste. No cujem da je mnogima pomogla psihoterapija, a ja nikoga ne smatram budalom ko na neki nacin pokusava da pomogne sebi, pa reko sto ja ne bih probao sa svojom tetkom psihoterapeutom da jos vise ojacam volju i zelju da zavrsim svoju narkomaniju, mada mi se i sada ta volja cini beskrajnom, a smatram da mi ta tetka moze jos vise uliti snage, znate kakva je Carica, Hercegovka, ali rodjena u Sarajevu.
Ja sam za , i uvijek za psihoterapiju.
Ja i sad odem jednom mjesecno... i bas mi prija. A imala sam srecu da mi je bas legla ova doktorica.
Ja vise nemam odavno problem sa zavisnoscu ali meni dalje kadkad hvataju, panike i drugu prijatelji.
Sto se tice tetke, meni je majka iz te struke, tako da ti nisam bas optimista po tom pitanju, kad su vec rodbinske veze u pitanju.
Moj ti je savjet naci nekog potpuno stranog ...Meni nije islo sa majkom nego boga mi ozbiljne pare sam davala drugom . I nisam pogrijesila.
Ja mislim da bi tebi bas prijao neki razgovor...
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Znači razgovor u svakom slučaju, mada meni je najviše odgovaralo, prijalo da to bude neko skroz nepoznat. Neko sa kime možeš pričati bez ikakve zadrške. Otvoriti se i zaviriti u svaki mračni kutak i provetriti ga. Najbolje je kada je to stvarno neko ko poznaje materiju. Ja sam imao takvu osobu za razgovor, ali na žalost više nije živa...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Definitivno jeste bolja opcija kada je to neki stranac..
U svakom slucaju, veliki je korak obratiti se nekome,ko naravno nije psihijatar i ko nece da ti da recept za svaki problem,kao i shvatiti da si u problemu,razmisljati o tome..
A da bi neko poznavao materiju, tu vec trebaju godine iskustva i zato je uvek bolje birati ljude sa dugogodisnjim stazom..
Ima neki sajt, ne znam koliko je funkcionalan,ukratko opises problem i oni ti posalju putem emaila psihoterapeute u skladu sa tvojim problemom..
I tu treba pogoditi..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Jurke wrote: Sun Jul 14, 2019 10:46 pm
xxxana wrote: Sun Jul 14, 2019 10:42 pm Oprosti,nisam te prepoznala haha
Ne pije ga, verovatno neki opet strejt covek sad :D
Dok smo još roviti kontakt sa ljudima iz sveta koji zelimo da ostavimo iza nas je kontra produktivan.
Strejt je on jos od mislim decembra 2016.-e. E sad nije bas skroz strejt, cugnuli smo zajedno u avgustu 2017.-e, na svadbi od zajednickog druga. A sada nedavno kad smo se sreli, je naravno bio potpuno strejt, ja sam mu rekao da sam cist oko mesec dana tada bio, pa mi je on rekao da je on u periodu u kome sam ja sada pio rivotril i da mu je pomogao, pa sam ja eto mislio kao mozda i meni pomogne, pa sam shvatio da u stvari nema sta ni da mi pomogne, meni je vec tad bilo prilicno dobro, a promakla mi je cinjenica da je on sa dopa presao na bup, pa se skinuo sa njega, pa da mu je verovatno tada rivotril pomagao. U glavnom, ni on ne pije rivotril odavno, a ja sam shvatio da meni ni ne treba. Samo ologovit je moja pomocna farmakologija, i trava u mesto flormidala u prvih 15-ak dana apstinencije.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Kada se vratim sa mora, onda cu ozbiljnije da razmislim o psihoterapiji.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Jurke wrote: Mon Jul 15, 2019 6:16 am Znači razgovor u svakom slučaju, mada meni je najviše odgovaralo, prijalo da to bude neko skroz nepoznat. Neko sa kime možeš pričati bez ikakve zadrške. Otvoriti se i zaviriti u svaki mračni kutak i provetriti ga. Najbolje je kada je to stvarno neko ko poznaje materiju. Ja sam imao takvu osobu za razgovor, ali na žalost više nije živa...
Jurke, ja sam bila povecals dozu kad sam se prebacivala. Cini mi sa se 1.25 na 1.50 pa kad sam se ustalila na pravilnom uzimsnju tek onda spustala. Vrijedi vjeruj mi...
Jer nidje neces tako stici, kad dodju male doze pa kad krenes da "vuces" dva zrna bupa to ce bas da te ubije u pojam.
A drugo lakse ces se i skinut, jer te pod jezik bup malo smiri, normalizuje. Nisi zvjerka unezvjerena.Da sam na tvoj mjestu sto prije bi uradila transfer!
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ninocka wrote: Mon Jul 15, 2019 9:53 am
Jurke wrote: Mon Jul 15, 2019 6:16 am Znači razgovor u svakom slučaju, mada meni je najviše odgovaralo, prijalo da to bude neko skroz nepoznat. Neko sa kime možeš pričati bez ikakve zadrške. Otvoriti se i zaviriti u svaki mračni kutak i provetriti ga. Najbolje je kada je to stvarno neko ko poznaje materiju. Ja sam imao takvu osobu za razgovor, ali na žalost više nije živa...
Jurke, ja sam bila povecals dozu kad sam se prebacivala. Cini mi sa se 1.25 na 1.50 pa kad sam se ustalila na pravilnom uzimsnju tek onda spustala. Vrijedi vjeruj mi...
Jer nidje neces tako stici, kad dodju male doze pa kad krenes da "vuces" dva zrna bupa to ce bas da te ubije u pojam.
A drugo lakse ces se i skinut, jer te pod jezik bup malo smiri, normalizuje. Nisi zvjerka unezvjerena.Da sam na tvoj mjestu sto prije bi uradila transfer!
I hocu, sutra cu početi sa uzimanjem pravilnim, dojadilo mi je ovako i znam da nikuda ne vodi.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

A ja sam i po prirodi zustar, zverka unezverena tako da mozes mislit kako je kada sam pod dejstvom još...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Jurke wrote: Mon Jul 15, 2019 10:33 am
Ninocka wrote: Mon Jul 15, 2019 9:53 am
Jurke wrote: Mon Jul 15, 2019 6:16 am Znači razgovor u svakom slučaju, mada meni je najviše odgovaralo, prijalo da to bude neko skroz nepoznat. Neko sa kime možeš pričati bez ikakve zadrške. Otvoriti se i zaviriti u svaki mračni kutak i provetriti ga. Najbolje je kada je to stvarno neko ko poznaje materiju. Ja sam imao takvu osobu za razgovor, ali na žalost više nije živa...
Jurke, ja sam bila povecals dozu kad sam se prebacivala. Cini mi sa se 1.25 na 1.50 pa kad sam se ustalila na pravilnom uzimsnju tek onda spustala. Vrijedi vjeruj mi...
Jer nidje neces tako stici, kad dodju male doze pa kad krenes da "vuces" dva zrna bupa to ce bas da te ubije u pojam.
A drugo lakse ces se i skinut, jer te pod jezik bup malo smiri, normalizuje. Nisi zvjerka unezvjerena.Da sam na tvoj mjestu sto prije bi uradila transfer!
I hocu, sutra cu početi sa uzimanjem pravilnim, dojadilo mi je ovako i znam da nikuda ne vodi.
Toooo Jurke!!
To ti je prioritet jer nema skidanja dok ne predjes na normalno uzimanje, istrpis par dana ako treba i dve tri nedelje i sve ce ti posle biti lakse

Hajde moze se to!
Locked