Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Jul 10, 2019 3:31 pm Uzeh danas o,4.. i ceo dan mi je apsolutno ok,jos sam ga uzela bas rano jutros..Videcu kako ce mi ici, pa cu proceniti, ali sam namestila bas za vikend da iskuliram bez posla :D pa ako nesto bude,bice tad
Fino, moram da bezim, na njivi sam, a imam 4% baterije. Vracam se kad dodjem kuci.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

StopBup wrote: Tue Jul 09, 2019 7:47 pm Vec sam ti odg. Nego zaboravih ti reci da mi je na afteru bilo do jaja i strejt. Popio sam samo jedno pivo, i uzeo dva dima neke vrh trave. :mrgreen:
Vrh!
Prvi post popio dva piva.
Drugi post sjetio se i dva dima vutre.
Treći post...

Inače bio strejt na afteru.
Ovisnost i samoobmana prikazana u svoj svojoj raskoši.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

sanela wrote: Wed Jul 10, 2019 6:46 pm
StopBup wrote: Tue Jul 09, 2019 7:47 pm Vec sam ti odg. Nego zaboravih ti reci da mi je na afteru bilo do jaja i strejt. Popio sam samo jedno pivo, i uzeo dva dima neke vrh trave. :mrgreen:
Vrh!
Prvi post popio dva piva.
Drugi post sjetio se i dva dima vutre.
Treći post...

Inače bio strejt na afteru.
Ovisnost i samoobmana prikazana u svoj svojoj raskoši.
Kakava samoodbrana, jedno pivo i dva dima trave, samo sto se ta dva dima nisam ni setio kad sam pisao prvi post. Pa i jesam bio strejt, kada se uporedi kakav sam ranije bio na afterima ;)
Last edited by StopBup on Wed Jul 10, 2019 7:18 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Od jednog piva i dva dima trave i budes maltene potpuno strejt moja Sanela. Samo sto ti nisi bas upucena u to. ;) Bas me briga, i ne kajem se. Kajao bih se da sam se napio, prepusio trave, ili uzeo neku hemiju, a ovo sto sam ja uzeo nije nista, mada necu ni to ponavljati sigurno u skorije vreme. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

StopBup wrote: Wed Jul 10, 2019 7:10 pm Od jednog piva i dva dima trave i budes maltene potpuno strejt moja Sanela. Samo sto ti nisi bas upucena u to. ;) Bas me briga, i ne kajem se. Kajao bih se da sam se napio, prepusio trave, ili uzeo neku hemiju, a ovo sto sam ja uzeo nije nista, mada necu ni to ponavljati sigurno u skorije vreme. :D
Klasično zavaravanje sebe, dokazao si to vec pričom o tome da neces ni piti, a još kako si pio još si i zadimio uz to. Bilo to jedno pivo ili dva, dim ili pet ti to jesi uradio, a posto si video da mozes i nije ti pravilo problem, lako mozes i drugi put... Necu da gnjavim i da me pogrešno shvatiš, ali čuvaj se te priče, kad ti kaze brat. Lepo kaze Sanela, to ti je klasična zavisnika priča, ma koliko benigdno izgledalo pivo i dva dima trave, a mislim da to znaš i sam i aj da ne palamudim ja to ovde sad jer ni sam nisam bolji...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Jurke wrote: Wed Jul 10, 2019 7:25 pm
StopBup wrote: Wed Jul 10, 2019 7:10 pm Od jednog piva i dva dima trave i budes maltene potpuno strejt moja Sanela. Samo sto ti nisi bas upucena u to. ;) Bas me briga, i ne kajem se. Kajao bih se da sam se napio, prepusio trave, ili uzeo neku hemiju, a ovo sto sam ja uzeo nije nista, mada necu ni to ponavljati sigurno u skorije vreme. :D
Klasično zavaravanje sebe, dokazao si to vec pričom o tome da neces ni piti, a još kako si pio još si i zadimio uz to. Bilo to jedno pivo ili dva, dim ili pet ti to jesi uradio, a posto si video da mozes i nije ti pravilo problem, lako mozes i drugi put... Necu da gnjavim i da me pogrešno shvatiš, ali čuvaj se te priče, kad ti kaze brat. Lepo kaze Sanela, to ti je klasična zavisnika priča, ma koliko benigdno izgledalo pivo i dva dima trave, a mislim da to znaš i sam i aj da ne palamudim ja to ovde sad jer ni sam nisam bolji...
Hvala bro na savetima, znam ja sve to. Napisao sam da ni ovo necu skoro ponavljati, kad prodje jedno godinu dana da sam cist od bupa, tada cu tek smatrati da sam uradio nesto jako znacajno. Mada znam i sada da bup i spid nikad vise u zivotu necu uzeti, tu se naravno racuna dop i kokain, mada te dve droge sam uzeo smesno malo puta, pa nisu skkoro vredne ni pomena.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Wed Jul 10, 2019 12:19 pm Ma obaras SB,kao da citam Norisa Caka :D a ne apstinenta..
Ajd dobro,da ti ne solimo pamet vise ,drz se njive!

Jurke, sta si ti poradio sa dozama?
Ja sam danas jedva pregurao smenu na poslu, ali jedva. Uzeo sam jutros 0.7 i kao da nisam, verujem da to je moj trip u glavi. Kada sam došao kuci tako mi je malo falilo da uzmem još, srecom majka me je odvukla da idemo po neke kajsije za dzem i tako da sam odoleo, ali verujem da sam ostao sam kuci, dokon i ovako loše volje da bi strpnuo jos malo... Borba Ana velika sa psihom pre svega.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Jos me murija zaustavila da duvam u melodiku kada sam se vracao sa aftera, tako da, bio sam strejt, hajajajhajajahah. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jurke,meni nije strasno, mada sam i ja bila u tim situacijama na poslu mozda dan-dva..
Meni je danas samo doslo,aj da probam,mogu lako da dodam jos ,ako se nesto istripujem i pregurah bez problema, ovo je prvi dan.. videcemo
Praticu..
Problem mi je vece, mucim se sa spavanjem i dalje,preko dana mi je ok..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Uzela bih neke tabletcine samo da se naspavam jednu noc, nego ne smem,ne umem ja to da pijem,to bi kod mene zaredjalo,a i ujutru budem koma.. ovako se mucim da zaspim,a u suprotnom da se probudim :D spavala sam 2 dana,ajmo reci ok,mada to i nije ok,nego me jje verovatno stiglo..
Od tad,mucenje do sad..
Locked