Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Frajla 6ti i mogu ti reci da nije strasno ovo sve do sad,preko dana sam ok,mogu da funkcionisem,vece mi je malo kriticno,spavam,ali budim se,2 noci sam imala san aj da kazem ok,to me malo i povratilo,jer sam bila hronicno neispavana,sinoc sam se opet malo mucila,ali opet zaspah na kratko,blagi nemir u nogama,konfuzija i umor valjda od ovih dana ne spavanja,nije mi sad da mogu da kazem ‘nista’,ali nije ni strasno..Uzeh neke knjige da citam,medjutim ne mogu,nemam fokus nikakav..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Super! Najgore je proslo

Meni je magnezijum pred spavanje dosta pomagao za opustanje misica u nogama i za nemirne noge...
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Citala sam i da himalajska so podize nivo magnezijuma,sipam u kadu i kuliram malo,a magnezijum pijem redovno..
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Frajla wrote: Mon Jul 01, 2019 9:45 am Super! Najgore je proslo

Meni je magnezijum pred spavanje dosta pomagao za opustanje misica u nogama i za nemirne noge...
Verujem da si to negde vec spomenula, ali bih te zamolio da mi kazeš u kojem obliku je taj magnezijum koji koristiš? Ili kako da ga trazim u apoteci, jer je i meni to problem veliki bivao, tako da bih voleo da to imam pri ruci kada me snadju te nevolje.?
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Jul 01, 2019 10:40 am Citala sam i da himalajska so podize nivo magnezijuma,sipam u kadu i kuliram malo,a magnezijum pijem redovno..
Napravis malo more od svoje kade! ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Jurke ja i dalje pijem u kapsulama magnesium glycinat ( kao najcistiji je najvise od njega dobijamo), ali to sam saznala tek kasnije:) u vreme dok sam se skidala pila sam onak najobicniji u kesici direkt magnezijum, sunem pred spavanje....odradjivao je i on posao ali zbog raznih aditiva mi je skodio stomaku... wc itd
Najidelanije je uz magnezijum da se pije i kalcijum jer pomaze njegovu razgradnju
A jos idealnije za nemirne noge je katapresan ako ga mozete nabaviti
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB i pustim talase na yt :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Mon Jul 01, 2019 8:28 am Xxxana koji ti je dan danas na 0.8? Jesi se stabilizovala?

Pozdrav licaninu, i budi ponosan na sebe i nastavi da se boris! Nego kakav ti je plan kad dodjes kuci? Secam se da je to bio najveci problem
gledaj Frajla, ovaj put sam na brod doso ciste glave i skroz razmisljam o tomsvom problemu sta i kako kada se vrnem doma.pokuso sam realno sagledati gdje je problem,jer sam obrazac kako ostati normalan je meni dobro poznat jos iz komune.znaci ovako:problem je krenio kada mi se desio jedan za mene veliki crnjak na brodu doma , a stvarno nisam bio u mogucnosti tada odmah doci doma jer smo bili u navigaciji iz montevidea za cape town,taman negdje na pola atlantika.kad sam doso u j.afriku trazio sam da mi posalju smjenu i dobio je.doso kuci i nekako sam vidio da mi cijela obitelj,mislim na siru obitelj zamjera sto nisam stigao ranije doma kada se to desilo,ali ja sada da nekome objasnjavam da je to jednostavno bilo nemoguce nije bilo svrhe.i tu sam krenio linijom manjeg otpora da me mislim si ja ne jebu uletio u nakon godina i godina apstinencije u dop.kad sam nakon par mjeseci isao na brod rekao sam zeni da mi vise ni u ludilu ne spominje crnjake koji se desavaju kuci nego kad dodem pa cu saznati.e tu je problem.žena me je poslusala, ja sam se baziro na neki brodski tekstualni mail s njom,a manje na telefon.komunikacija se odvijala ovako preko poruka,a nedjeljom bi samo po pet minuta zvao doma.sad kad sam iso na brod reko sam zeni da si te poruke vise necemo slati nego svaki dan zovem po par minuta da se cujem sa njom i djecom da se ne izgubi bliskost.također po portovima odmah uzmem internet i uglavnom sve vrijeme kad su moji doma slobodni smo na videu,a po lukama za sada jos nisam ni izasao van.također ni ovdje direkt na brodu nisam uletio ni na masazu,ni shabu ili nesto trece.to je taj problem ja mislim.jednostavno sam bjezo od stvarnog zivota doma jer me je zena na neki nacin stedila od problema.sada hocu da znam za sve pa kako to sve bilo pa makar i neki teski crnjak.eto tako nekako.mislim da sam porukama izgubio intimu i bliskost i sa zenom i klincima.jedini nacin je da zovem svaki dan jer bolje da mjesecno dam 50 do 100 dolara vise,nego da dođem doma opet ko neki stranac,a ujedno tek doma saznajem za sve probleme i crnjake sa kojima se onda kada dođes iz izolacije teško nosim.naravno da cu doma sve napraviti da ostanem ok, a ustvari jedino sta moram napraviti je to da budem ono sta jesam i da ne budem kukavica pa i ako treba zbog neceg zaplakati pred zenom i djecom a ne da glumim nekog cool tipa i neku velicinu sta ja zasigurno nisam jer poznavajuci sebe itekako sam veliki emotivac i na meni se to sve vidi kad sam ok.kuzis Frajla otprilike nadam se sta sam ti napisao.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Mon Jul 01, 2019 7:52 am Jurke,ako si mislio da ce te zaobici,izgleda da si se sjebao druze :D Sta da ti kazem?Izdrzi..

Licanine,drago mi je sto nisi,kad si pisao o onih 13 god i nisam znala sta bih ti na to rekla,a i fazon iz kog si pisao mogu da razumem..Drz se!
I zaista ti hvala sto me nazivas pacenikom,to mi puno znaci haha!
naravno da si pacenik i borac jer da nisi ne bi se ni uhvatila u kostac sa samom sobom jer je to bit svega, a sam cin i nacin skidanja je u svemu tome najmanje bitan jer sve treba gledati na dugorocno,odnosno uvijek pokusavati apstinirati, a jedini nacin za ne uletiti u recidiv je mijenjati svoje navike i samog sebe.drz se i pozzz
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

licaninsasela wrote: Mon Jul 01, 2019 1:34 pm
xxxana wrote: Mon Jul 01, 2019 7:52 am Jurke,ako si mislio da ce te zaobici,izgleda da si se sjebao druze :D Sta da ti kazem?Izdrzi..

Licanine,drago mi je sto nisi,kad si pisao o onih 13 god i nisam znala sta bih ti na to rekla,a i fazon iz kog si pisao mogu da razumem..Drz se!
I zaista ti hvala sto me nazivas pacenikom,to mi puno znaci haha!
naravno da si pacenik i borac jer da nisi ne bi se ni uhvatila u kostac sa samom sobom jer je to bit svega, a sam cin i nacin skidanja je u svemu tome najmanje bitan jer sve treba gledati na dugorocno,odnosno uvijek pokusavati apstinirati, a jedini nacin za ne uletiti u recidiv je mijenjati svoje navike i samog sebe.drz se i pozzz
i glavno ti zaboravih reci: prihvatiti sebe onakva kakva jesi, sa svim vrlinama i manama, priznati sama sebi razlog u cemu te je droga pokrivala, odnosno moras se nastojati tjerati da budes ono sta si bila prije nego si upoznala drogu, a to je ono najteze jer mi imamo sklonost i jebenu naviku ici linijom manjeg otpora.u svakom slucaju vjerujem da ces na maratonske staze biti ok.samo strpljenja,volje,htijenja i biti iskren prema samome sebi koliko god to jebeno bilo,a jebeno je.
Locked