Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

xxxana wrote: Sun Jun 23, 2019 8:39 pm E to ne mogu da znam,ali znam za sve ostalo,meni je krvna slika stvarno dobra,kod lekara idem samo za bup,razbolela se nisam,ma ne pamtim,pamtim samo bronhitis za vreme dopa,kao poslednji put..
Jesi li probala bicom aparat (biorezonantna terapija) ?
Pomoglo je jednoj drugarici bas..Ona je imala problem sa koznim bolestima,zbog slabog imuniteta..
Rijetko ces kad bit bolesna na bupu!!!
Ali zato svaki virus, grip fasujes poslije bupa, nista te ne mimoidje.
Sto se mene tice , iskreno, misljenja sam da sou i organizmu pravi bup.
Najgore od svega je sto ti sve boljke zamaskira , pa mislis niko zdraviji od tebe...
Kad ono medjutim...
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Buprenorfin nam drzi imunitet,hormone,krvnu sliku u balansu..
Nemo’ te me ‘ebati..
Postoje t-celije odgovorne za imunitet,koje mogu da osiromase od raznih stvari,od onih stetnih,pa cak i sastojaka u ishrani,koje telo prepoznaje kao pretnju..
Problem je sto su u pitanju celije koje se ne obnavljaju,vec se pacijent mora podvrgnuti ozbiljnom imuno-lecenju..Stres blokira imunitet,stres bi trebao da bude kratkotrajan,ali ga ljudi sabijaju u sebi,pa se to oduzi mesecima,pa lece simptome “neizlecivih” oboljenja uzalud godinama..Na buprenorfinu si pod stresom,samo sto to stanje ne pripisujes stresu,vec ti postaje “normalno”..
Nema ni trika,ni suplementa,ni leka,koji moze da povrati t-celije,pa i da zastiti organizam bez imuniteta..Nemojte mi reci da cudotvorni buprenorfin cak i to moze..
U tom slucaju,napravili su apsolutno cudo od leka..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Nemojte plasiti Anu, vidite da je pocela da se smijolji, pre je samo mracila! :D Sa ovim bupom skoro da nema neke sveobuhvatne price ili teorije, kod svih je razlicito. Naravno, uvek koliko mozemo, treba da se pazimo, unosimo u organizam neophodne zdrave materije, pa sta Bog da. Nisam se trudio, samo od sebe je doslo u toku ove apstinencije da duplo manje pusim, uskoro ostavljam i taj porok.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

xxxana wrote: Sun Jun 23, 2019 5:14 pm SB nije bas Fruska,ali kao da jeste :D Bilo bi dobro da moze da se sastavi par dana,ali trenutno ne mogu zbog posla :(

ManMan jedna je stvar kada se telo brani temperaturom,pa se javlja znojenje kako bi se rashladilo telo,kako se recimo javlja kod ljudi koji imaju razne zdravstvene probleme,tipa giht,dijabetes....Moze i od lekova,naravno,ali to je zbog nervnih zavrsetaka,koji su previse aktivni..Isto kad se iznerviras,znojis se..Treba tu proveriti zdravstveno stanje,za svaki slucaj,ne treba sve pripisati telu koje se brani..Po toj logici,telo se bori sa lekovima non stop,koja je svrha lekova onda,kad ti je telo konstantno pod stresom?
_____________________________________________________
Nisi uzeo u obzir da je Bup za telo ujedno i lek i otrov!
Šta te je zbunilo tačno? Misliš da se telo brani samo temperaturom kada je napadnuto?
Pa nije, druže, nije... Brani se na sve one načine koje sam napisao. To ti je "školski proveren" podatak!
Znojenje (obično, regularno) služi telu da se ohladi prvenstveno, ali i da izbaci iz sebe viškove i otrove.
Zašto se znojimo kad igramo fudbal? Da bi se telo ohladilo, naravno..
Zašto se znojimo kad imamo fibru? Isti odgovor..
Zašto se znojim (znoje, zboju, znojiš :D ) pod Bup-om, jer telo izbacuje toksin iz sebe.
Znaš koliko znoj od otrova, Bupa i drugih stvari smrdi iliti miriše potpuno drugačije, nego znoj koji je zbog hlađenja izašao?!
Ja sam umeo da se "usmrdim" za pola dana, jer bi se preznojao po 4-5 puta!
Ponekad mi se i sada desi, da se oznojim noću.. Uglavnom oko vrata. Probudi me vlažan prekrivač i mokra majica na meni.
A nit` sam se drogirao, nit` sam igrao sport u krevetu :lol: :lol:
Moje telo se bori sa C Virusom, pa i putem znoja pokušava da reguliše stanje stvari. Ovi lekovi koje pijem su mi
skroz promenili miris tela, a o mirisu i boji mokraće da ne govorim.. To kao da je neki drugi čovek išao u toalet!

Ja i kažem da TREBA PROVERITI ZDRAVSTVENO STANJE, PONAJPRE KRVNU SLIKU! :? :(
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Da,razlicito je,jer ne postoje dva ni slicna,a kamoli ista organizma..Zato smo tu da delimo iskustva,a ona su razna po svemu sudeci..Tacno od kad skinuh onih o,5 prolupah :D
Necu nista da pricam u svoje ime,samo se sluzim logikom,jos uvek ne znam sta me ceka,sinoc sam imala takav san,da mi se nikad nije desilo,ledja su mi vibrirala i opet u polu-svesnom stanju,iz kreveta kao da sam preletela na drugu stranu sobe..Uhvatila me neka nervoza u nogama,da svu onu kozmetiku za hladjenje sto sam kupila,mogu slobodno da bacim,jer mi nista pomoglo nije..
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Frajla wrote: Sun Jun 23, 2019 11:11 pm Pa nije isplativ posao imati zdravog pacijenta😜
______________________
Ahahaha-hahahahhahaaa!!
Bravo Frajlo!
Pravi si kapitalista!
Nema zarade u zdrave nacije i zdravih pacijenata! (pleonazam: Pacijent ne može biti zdrav, po samoj definiciji)
Prvo ih sve razboliš, a onda im prodaješ tvoj lek koji je baš-baš za tu boljku?!!
Pa nisu ni oni mutavi, ta priča se razvija već 200 godina!
Sad će da "priznaju" (mislim na najveću silu USA) da su upotrebljavali municiju sa osiromašenim uranijumom,
pa će lepo da nam za dobre pare prodaju neki "mirakul" lek koji eliminiše sve probleme i izbacuje radioaktivnost iz tela!
Samo laprdam, ali i potvrđujem tu priču oko toga da ih prvo razboliš, pa onda lečiš!
Kao kad su Španci davali zaraženu ćebad Južno-Američkim urođenicima, i desetkovali ih očas posla!
Ovi, jadni pomrli za par nedelja, a Španci već imali imunitet na to i bolela ih patka!
To je ista logika!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

ManMan wrote: Mon Jun 24, 2019 7:50 am
xxxana wrote: Sun Jun 23, 2019 5:14 pm SB nije bas Fruska,ali kao da jeste :D Bilo bi dobro da moze da se sastavi par dana,ali trenutno ne mogu zbog posla :(

ManMan jedna je stvar kada se telo brani temperaturom,pa se javlja znojenje kako bi se rashladilo telo,kako se recimo javlja kod ljudi koji imaju razne zdravstvene probleme,tipa giht,dijabetes....Moze i od lekova,naravno,ali to je zbog nervnih zavrsetaka,koji su previse aktivni..Isto kad se iznerviras,znojis se..Treba tu proveriti zdravstveno stanje,za svaki slucaj,ne treba sve pripisati telu koje se brani..Po toj logici,telo se bori sa lekovima non stop,koja je svrha lekova onda,kad ti je telo konstantno pod stresom?
_____________________________________________________
Nisi uzeo u obzir da je Bup za telo ujedno i lek i otrov!
Šta te je zbunilo tačno? Misliš da se telo brani samo temperaturom kada je napadnuto?
Pa nije, druže, nije... Brani se na sve one načine koje sam napisao. To ti je "školski proveren" podatak!
Znojenje (obično, regularno) služi telu da se ohladi prvenstveno, ali i da izbaci iz sebe viškove i otrove.
Zašto se znojimo kad igramo fudbal? Da bi se telo ohladilo, naravno..
Zašto se znojimo kad imamo fibru? Isti odgovor..
Zašto se znojim (znoje, zboju, znojiš :D ) pod Bup-om, jer telo izbacuje toksin iz sebe.
Znaš koliko znoj od otrova, Bupa i drugih stvari smrdi iliti miriše potpuno drugačije, nego znoj koji je zbog hlađenja izašao?!
Ja sam umeo da se "usmrdim" za pola dana, jer bi se preznojao po 4-5 puta!
Ponekad mi se i sada desi, da se oznojim noću.. Uglavnom oko vrata. Probudi me vlažan prekrivač i mokra majica na meni.
A nit` sam se drogirao, nit` sam igrao sport u krevetu :lol: :lol:
Moje telo se bori sa C Virusom, pa i putem znoja pokušava da reguliše stanje stvari. Ovi lekovi koje pijem su mi
skroz promenili miris tela, a o mirisu i boji mokraće da ne govorim.. To kao da je neki drugi čovek išao u toalet!

Ja i kažem da TREBA PROVERITI ZDRAVSTVENO STANJE, PONAJPRE KRVNU SLIKU! :? :(
Korisnik koga si citirao xxxana je zensko brate. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

ManMan ja nisam rekla da nisi u pravu,vec da bi trebalo skrenuti paznju i na druge zdravstvene probleme,a ne sve pripisati bupu..Znojis se i od bilo kakvog disbalansa u organizmu..Telo koje se brani i koje izbacuje stetne stvari iz organizma i nije bas isto..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ja idem da treniram, a vi vidite sta cete! ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

ManMan ode ti sad daleko,a da nema zdravih ljudi,nije tacno,ima samo ljudi koji su se oslonili na farmaciju i zdravstvo (koji ujedno i saradjuju,sto nije nikakva novost sad) i onih koji su se okrenuli drugom nacinu zivota..
Mi smo sami sebe doveli u tu situaciju,da se moramo osloniti na farmaciju..
Jedemo sta stignemo,drogiramo se svim i svacim,pusimo cigare,pijemo alkohol,zloupotrebljavamo lekove,jedemo govna godinama i onda ce biti neko tamo kriv sto nam u vazduhu nesto ne valja..Ne moraju oni nas razboleti bupom,oni na samom bupu obrcu veliki profit..
Locked