Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB ta ti je zavisnost opet najbolja opcija :D Samo napred!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Moze biti i to sto ManMan pise, a moze biti i od nerviranja. Jeb'o te, kako sam znao doslovno bez razloga jako da se iznerviram. Bup nekako cudno radi, i kada stondiras, ne budes bas onako jako opusten kao na dopu. Glava padne, zakljucas, nemas one halucinacije zatvorenih ociju kao na dopu, i cigara mnogo redje ispadne iz ruke u toku stonda. Tako da ja mislim da on dosta radi na nervozu, ne opusta bas, u kasnijem stadijumu, narocito kada ga smrces, ja sam ga namerno posisao samo zadnji put kad sam uzeo, inace ranije, posisao sam ga samo 4-5 puta, i to kada mi je nos bio jako zapusen. A zasto nisam hteo da ga sisam? Zato sto nikako nisam hteo da se naucim da budem stabilan i "normalan" na njemu, nego da mi se smuci sto vise!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Da,ali covek prica da je na bupu mesecima,nece se telo opirati mesecima,neko vreme navikavanje je par nedelja..
Taj problem ja nemam,dakle telo mi prepoznaje bup kao organsku sargarepu,a ja se cudim zasto mi se jetra smeska :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Njeno VELICANSTVO JETRA! Treba jos zahvaliti, i jako je cuvati u buducnosti. Sta smo sve unosili u sebe, trovali se godinama, a ona i njihovo VELICANSTVO BUBREZI su sve to izbacili ili jos izbacuju, i drze nas zdrave, fizicki, a da ozdravimo psihicki, treba jos dosta da se potrudimo. Ja sam do 22.-e godine skoro mislio da sam "besmrtan", posle sam nastavio da se trujem, ali sam i pazio da se bas ne otrujem previse i da se zdravo hranim. Pre 10 godina sam presao na domaci duvan, poceo da pijem domaci kefir koji sam pravim, ne kupujem u radnji i svaki dan popijem od pola litre do litru. Tada sam i uveo oligovit, pijem 3-4 kutije godisnje, onda i ranije, ali tada pre 10 godina posebno sam uveo u ishranu ogromne kolicine povrca i voca, i to najvise domace proizvodnje iz babine baste. Meso ne jedem puno ali, ga jedem, jednom do dva puta nedeljno. Ima nesto i u genetici, ali ima itekako i u ishrani. Ja sam na leto 2012.-e imao jednu pijano-naduvanu avanturu sa zenom kojoj se ne secam ni imena. Bilo je sa zastitom, ali je predigra bila bez zastite, sto je meni bilo dovoljno da se uplasim, isparaniosao sam se zestko, odmah sutradan. 2 meseca sam svako jutro pocinjao sa Guglom, kucajuci reci u polje za slova:"simptomi hiv-a" i "simptomi hepatitisa C". Isto toliko vremena sam se svako jutro zagledao da mi nisu pozutele beonjace, pipao se po vratu, ispod pazuha i po preponama, gde se nalaze veliki limfni cvorovi koji se uvecaju kada se inficiras necim, ukljucujuci i hiv. Da skratim, odem kod kucne prijateljice, lekarke, kazem joj sta je bilo i kako je bilo, ona mi je odmah rekla da sam se najverovatnije samo uplasio, da se to tako izuzetno retko, skoro nikada ne prenosi, cak i da je ta zena imala nesto. Znao sam i ja to, ali sam se isparanoisao. Hteo sam da se testiram na sve, a ona mi je rekla da nema potrebe, samo da detaljno ispitamo krvnu sliku, i da ce krvna slika pokazati ako nesto nije u redu i da li treba da se rade detaljniji testovi. Izvadila mi je krv iz vene spricem, odnela na analizu kad je isla na posao, uradila mi je to preko veze, nisam ni isao u laboratoriju. Kada sam dosao kod nje po rezultate, vidim joj kez od uha do uha, odmah mi je laknulo. Rekla mi je ovako:"E budalice moja, napravio si sebi nepotrebu frku, ja za 19 godina karijere nikad nisam videla bolju krvnu sliku, ali pazi se u buduce takvih avantura!" Izljubio sam je, plakao sam od srece i rekao sebi da nikad tako nesto vise necu ponoviti! Zdravlje je najveca svetinja!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

StopBup wrote: Sun Jun 23, 2019 2:08 pm
ManMan wrote: Sun Jun 23, 2019 8:39 am
Dzoks wrote: Sat Jun 22, 2019 7:36 pm
Moguce u pm, mnogo ljudi ima taj simptom nezavisno od toga na kojim su dozama
__________________________________________________________________________

Evo, jel smem ja da objasnim i možda stvarno odgovorim na taj simptom?
Iznenadno preznojavanje koje se dešava, posle nekoliko sati od uzimanja bupa, je u stvari reakcija tela i pokušaj tela
da odstrani otrove!
Stvar je ista kao kod heroina.. Dok te piči i radi, dok su ti svi receptori popunjeni dopom, telo ne reaguje nego se
ponaša "normalno", a čim se receptori malo isprazne i dop počne da te popušta, telo samo do sebe
(to je takva postavka našeg bića, da se očisti otrova) počinje znojenje i prolivi, itd.. čak i povraćanja,
što sigurno znaju svi koji su radili dop. Pogotovo na početku, kad si klinac - početnik, ti se našmrčeš dopa i posle 15-20min.
dobiješ nagon da se ispovraćaš! To je to, ista stvar! Telo želi da se oslobodi otrova, pa uključuje sve
svoje mehanizme u tom smeru! Povraćanje je prva linija odbrane, što sigurno znate kad se prepijete alkohola, da obavezno povraćate?!
Pošto povraćanje ne može da oslobodi telo Bupa, onda telo prelazi na "plan B", koji je znojenje do krajnjih granica!

Meni se dešavalo pri kraju uzimanja, da se isto preznojavam iznenada kada uzmem Bup!
Toliko mi je telo bilo napunjeno otrovom, da je samo znojenje i proliv moglo da ga donekle očisti!
Nemojte da se čudite, to će se dešavati stalno!
Ako se preznojavate a uzimate samo 1mg ili čak 0,5 i o,25mg. a ipak se preznojavate, ja bih preporučio da odte kod lekara
da date krv na pretrage. Jer je lako moguće da Vam je jetra otišla u PM!

Ja ima Hep.C i svako neozbiljno ponašanje prema telu mi se osveti začas!
Jedno veče se zeznem i popijem 2 piva i već sutradan ujutru osećam podmukli bol ispod rebarnog luka na desnoj strani!
Jetra se, bukvalno, preko noći "uvećala" za 1-2cm. što je sasvim dovoljno da se oseti bol!
Jetra inače kao organ, ne poseduje receptore za bol, s toga
JETRA NE MOŽE DA BOLI! BOLE SAMO ORGANI KOJE JETRA PRITISKA, PA I REBRA!
Moj iskren savet Vam je da uradite ALT, AST, GGT, pretrage + HOLESTEROL i još par stvari koje su direktno vezane za stanje jetre.
Ja sam, pre nego sam počeo lečenje sa generičkim lekovima, imao konstantno 7-8 godina povećane
Transaminaze (to su ovi AST, ALT) po 5,6-10 puta. Normala je oko 20, a ja sam konstantno imao 100-140!
GGT je pokazatelj koliko je jetra "sklona da dobije tumor" i to je isto jako važan pokazatelj (ako ste HCV pozitivni)
Moj GGT je išao na x10 od normale, što je jako opasno i lekar je rekao da ako ne počnem da lecim HCV što pre,
on misli da imam 70-80% šanse da dobijem tumor jetre u roku od godinu dana!


Eto, to su moja znanja i iskustva!
Pazite jetru, jer drugu nećete dobiti! Bup je dosta opasan za jetru (ne kao alkohol, koji je apsolutno najopasniji za jetru), ali ako se uzima u malim dozama i ne opterećuje se jetra njime, može da se koristi jako dugo.. Ne kažem da treba, niti ikoga podržavam da ostane na terapiji, nego da se skida što pre! Ja da se nisam skinuo sa Bupa, onomad, ne bih mogao sada (pre puna 2 meseca, a potrebno mi je 6 meseci) da uzimam te nove, generičke lekove i da pokušam da izbacim HCV iz sebe..
Npr. moji testovi krvi pre prve pilule su bili isti kao i uvek, svuda povećano po 200-500%.. Sad, posle puna 2 meseca (1/3 terapije)
moji enzimi AST i ALT su se vratili u relativnu normalu oko 20-25.. GGT je spao skoro na 0, iako je bio toliko povećan da sam mogao glat
da odem i kupim sebi grobno mesto.

Ajd, živi bili i Bupa ostavili!
Pozz od ManMan-a
Ja se na bupu nikad nisam preznojavao, niti u opste znojao, jesam ali od fizickih napora, znojao sam se po malo samo u krzi, ili u toku sna, kratkog sna u prvih desetak dana apstinencije, a i posle po malo. Legnem istusiran, probudim se smrdljiv. A na pocetku uzimanja bupa, peglao sam kao popizdeo. P.s. Mada znao je u stvari malo da mi krene znoj na bupu i kad nisam fizicki aktivan, kada se iznerviram.
Zdravo, pročitah upravo da si uspeo da se manes bupa sto i sam pokušavam. Na njemu sam 3 godine. Sve vreme ga nabavljam na crno i neko vreme u početku sam samo njime zamenjivao heroin. Tako da sam uzimao i po tri pa i vise tablete od 8mg. Silom prilika sam morao da naglo prekinem i proveo sam 6 paklenih meseci lezeci i vegetirajuci kao biljka, neispavan uništen bukvalno. Nisam mogao da izdrzim više jer je to išlo u beskonačno st bez trunke nade da ce se ista mrdnuti na bolje. Nisam bukvalno za tih set meseci nijednu noc mogao zaspati pre 4 ili 5 sati ujutru i budio bih se mozda posle sat dva sav nikakav. Vratio sam se bupu, ali sada uzimam polovinu dvojke dnevno i to ujutru pre posla 0,5 i kada dodjem i odmorim opet toliko. Mozes li mi reci nacin na koji si ti uspeo da izadjes iz začaranog kruga? Unapred hvala.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Zajebano kad sam sebe bacis u trip :D
Pa bas to,posle dugogodisnjeg trovanja,za bilo kakav disbalans u organizmu,najveca sumnja se baca na buprenorfin i na njegove nuspojave..Tacno je da je stetan,ali nije stetniji od svega sto smo radili organizmu sigurno i ono sto je jos sigurnije je da se nije sve balansiralo na bupu,bup svemu samo moze da pridoda..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Hep c se najcesce fasuje od zubara
Moja frendica pre nekih 15tak godina lezala na infektivnoj da se urade pretrage zbog virusa, i od nekih 20tak na odelenju ona je bila jedina koja je bila narkomanka, par njih su bili stariji i fasovali su ga na dijalizi bubrega, jer su rekli svako ko je bio do nekih 90-tih na dijalizi je fasovao virus a ostala vecina od zubara..

Pa ti vidi bajo gde ces zube sredjivati:)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

xxxana wrote: Sun Jun 23, 2019 8:06 pm Zajebano kad sam sebe bacis u trip :D
Pa bas to,posle dugogodisnjeg trovanja,za bilo kakav disbalans u organizmu,najveca sumnja se baca na buprenorfin i na njegove nuspojave..Tacno je da je stetan,ali nije stetniji od svega sto smo radili organizmu sigurno i ono sto je jos sigurnije je da se nije sve balansiralo na bupu,bup svemu samo moze da pridoda..
Draga moja ne zna se jos nista, koliko je stetan i da li je stetan

Ja samo znam da goru krvnu sliku nisam u zivotu imala, a imunitet ne mogu da sredim ni uz brdo vitamina, holistickih zaebancija i sta znam jos cega... a brdo para dadoh
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

E to ne mogu da znam,ali znam za sve ostalo,meni je krvna slika stvarno dobra,kod lekara idem samo za bup,razbolela se nisam,ma ne pamtim,pamtim samo bronhitis za vreme dopa,kao poslednji put..
Jesi li probala bicom aparat (biorezonantna terapija) ?
Pomoglo je jednoj drugarici bas..Ona je imala problem sa koznim bolestima,zbog slabog imuniteta..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Pa da, i meni je bila dobra krvna slika na bupu, sada polako otkrivam gde stekam, a stekam na dosta mesta od kako nisam na bupu

Biorezonantnu nisam probala trenutno sam na kineziologiji 🤦‍♀️
Locked