Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Meni mama dodje cesto vikendom na selo, kao sto je dosla ovaj vikend. Ja radim u ovom stanju samoinicijativno ono sto moram, znaci radim ono od cega zivim, i jos po neki grublji posao i vezbam fizicki. Znacu da mi je znatno bolje kada me ne bude smaralo to sto mi mama govori da uradimo, a ona se hvata za finese, a da mi je skroz dobro, znacu kada sam budem sredjivao te finese, znaci samoinicijativno, hhahahaha, za sad, samo slusam mamu, ali joj kroz smeh kazem i da me smara, hahahah. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Dzoks
Posts: 27
Joined: Wed Dec 26, 2018 2:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Dzoks »

StopBup wrote: Sat Jun 22, 2019 5:58 pm
Dzoks wrote: Sat Jun 22, 2019 5:25 pm Zna li iko da objasni fenomen iznenadnog preznojavanja na bupu, znam mnogo ljudi koji su na bupu i svi imaju te simptome iznenadnog preznojavanja, da li je to do leka da li nesto drugo neznam
Bup hoce da te uradi i na nervozu, budes nervozan kad ga uzmes, tako da verovatno se preznojavanje javi od nervoze.
Moguce u pm, mnogo ljudi ima taj simptom nezavisno od toga na kojim su dozama
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Lebowski wrote: Sat Jun 22, 2019 4:16 pm
Dzoks wrote: Fri Jun 21, 2019 10:34 pm Pozdrav sapatnici resih da napisem nesto neznam da li jos neko ima ovakav problem ali meni je ucestao, na terapiji sam bupom u dozi 4 mg dnevno, jbg pridrzavam se propisane doze vec 5 meseci ali ga zloupotrebljavam smrkanjem, nikako da pocnem pravilno da uzimam, sve se resavam i nikako da krenem, imam problem kada radim u prvu smenu na poslu posle posla mora da odspavam 2-3 sata kad dodjem i kad se probudim kao da sam u najgoroj zikri, u nekoj nervozi kao da nisam uzeo bup 2 dana takve simptome imam, posle 10-15 min stanje mi se stabilizuje i mozak proradi normalno. To sam primetio u zadnje vreme mi se desava uvek kad napravim popodnevni odmor, nzm sta je to plasi me pomalo, nimalo ugodnih 10-15 min nakon spavanja. Molim ako neko ima slican problem i ako je upoznat sa time neka se oglasi
Pozdrav i tebi. Jedan moj poznanik je dugo vremena uzimao Bup intravenozno, imao je iglomaniju, ne znam kako bi to drugačije objasnio pošto je Bup namjenjen iskučivo za pod jezik. Mislim da je sjebao vene sa njime i to je vrlo opasno jer se on ne može razgraditi u žlici kao heroin sa limuntusom. Ja nisam nikad probao ni na nos, ni na iglu, ja osjetim djelovanje pod jezik već za desetak minuta, tako da zapravo i ne znam puno o tome.
StopBup pratim te i dalje i podržavam te u apstinenciji, nadam se da ću i ja doći do tog stadija ali sada sam još miljama daleko.
Hvala! Samo ja mislim da moras preuzeti malo vise stvar u svoje ruke. Bio si kod doktora, i sa 4, presao na 8mg, meni nekako ne deluje kao da smanjujes, ili se varam! ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ninocka,nista ti tu ne forsiras,prosli put kad sam bila kod te drugarice,skroz sam i zaboravila na bup,ako mi verujete,tj,drugi deo..Pa sam zbog toga i rekla..Sta znaci priroda i lepo vreme..Jos i kamenica..Ma milina..Nisam nista uradila,imam samo 8 sad,sacekacu da uzmem dvojke sl.nedelje,lakse mi tako,pa cu onda..

SB cuti,jezik pregrizao :D Hvala bogu,ne..Pa i nemam sad nekog crva,desava se,ali se izborim,samo se ne snalazim u odredjenim situacijama :( Kako si ti?

Dzoks,meni su se desavale neke promene,kad sam krenula na bup,bolela su me kolena,boleli me misici,osecala sam slabost,ujutru mi je bilo jako hladno,nisam imala sad neku nervozu,a nije nista od toga bilo toliko strasno kao bolovi u kolenima,sve to je trajalo pola sata do sat vremena nakon sto ustanem iz kreveta..Meni na bupu u pocetku i nije bilo bas ok..Sad ne mogu da se setim koliko je sve to trajalo..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Jun 22, 2019 8:10 pm Ninocka,nista ti tu ne forsiras,prosli put kad sam bila kod te drugarice,skroz sam i zaboravila na bup,ako mi verujete,tj,drugi deo..Pa sam zbog toga i rekla..Sta znaci priroda i lepo vreme..Jos i kamenica..Ma milina..Nisam nista uradila,imam samo 8 sad,sacekacu da uzmem dvojke sl.nedelje,lakse mi tako,pa cu onda..

SB cuti,jezik pregrizao :D Hvala bogu,ne..Pa i nemam sad nekog crva,desava se,ali se izborim,samo se ne snalazim u odredjenim situacijama :( Kako si ti?

Dzoks,meni su se desavale neke promene,kad sam krenula na bup,bolela su me kolena,boleli me misici,osecala sam slabost,ujutru mi je bilo jako hladno,nisam imala sad neku nervozu,a nije nista od toga bilo toliko strasno kao bolovi u kolenima,sve to je trajalo pola sata do sat vremena nakon sto ustanem iz kreveta..Meni na bupu u pocetku i nije bilo bas ok..Sad ne mogu da se setim koliko je sve to trajalo..
Danas sam stvarno kul. Volim subotu. Opet me klinci zvali na bazen, ali nisam mogao, dosla mi je mama :D Drzi se ti sto vise te Kamenice, ako mislis na sremsku. Ja tamo idem na planinarenje, organizovano, prelazimo od 15 do 30km po sumama Fruske gore, preporodim se. Isao sam zadnji put pocetkom maja, posle nisam mogao, zbog obaveza. Jako mi prija suma F. Gore. 8-) P. S. Za prenosenje hepatitisa i preko snifaljke sam znao jos pre nego sto sam bilo sta smrknuo, naucio iz literature, tako da nikad nisam uzeo posle nekoga, uvek nosio svoju. Ako sam se necega bojao u zivotu, to su bolesti... Drago mi je sto nemas!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Lebowski »

SB naravno da ne smanjujem ali se tješim da je to samo faza i da ću opet krenuti sa smanjivanjem. Problem je što su mi heptanoni sjeli na mozak i postali su mi kao crv o kojem si ti pričao.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Dzoks wrote: Sat Jun 22, 2019 7:36 pm
StopBup wrote: Sat Jun 22, 2019 5:58 pm
Dzoks wrote: Sat Jun 22, 2019 5:25 pm Zna li iko da objasni fenomen iznenadnog preznojavanja na bupu, znam mnogo ljudi koji su na bupu i svi imaju te simptome iznenadnog preznojavanja, da li je to do leka da li nesto drugo neznam
Bup hoce da te uradi i na nervozu, budes nervozan kad ga uzmes, tako da verovatno se preznojavanje javi od nervoze.
Moguce u pm, mnogo ljudi ima taj simptom nezavisno od toga na kojim su dozama
__________________________________________________________________________

Evo, jel smem ja da objasnim i možda stvarno odgovorim na taj simptom?
Iznenadno preznojavanje koje se dešava, posle nekoliko sati od uzimanja bupa, je u stvari reakcija tela i pokušaj tela
da odstrani otrove!
Stvar je ista kao kod heroina.. Dok te piči i radi, dok su ti svi receptori popunjeni dopom, telo ne reaguje nego se
ponaša "normalno", a čim se receptori malo isprazne i dop počne da te popušta, telo samo do sebe
(to je takva postavka našeg bića, da se očisti otrova) počinje znojenje i prolivi, itd.. čak i povraćanja,
što sigurno znaju svi koji su radili dop. Pogotovo na početku, kad si klinac - početnik, ti se našmrčeš dopa i posle 15-20min.
dobiješ nagon da se ispovraćaš! To je to, ista stvar! Telo želi da se oslobodi otrova, pa uključuje sve
svoje mehanizme u tom smeru! Povraćanje je prva linija odbrane, što sigurno znate kad se prepijete alkohola, da obavezno povraćate?!
Pošto povraćanje ne može da oslobodi telo Bupa, onda telo prelazi na "plan B", koji je znojenje do krajnjih granica!

Meni se dešavalo pri kraju uzimanja, da se isto preznojavam iznenada kada uzmem Bup!
Toliko mi je telo bilo napunjeno otrovom, da je samo znojenje i proliv moglo da ga donekle očisti!
Nemojte da se čudite, to će se dešavati stalno!
Ako se preznojavate a uzimate samo 1mg ili čak 0,5 i o,25mg. a ipak se preznojavate, ja bih preporučio da odte kod lekara
da date krv na pretrage. Jer je lako moguće da Vam je jetra otišla u PM!

Ja ima Hep.C i svako neozbiljno ponašanje prema telu mi se osveti začas!
Jedno veče se zeznem i popijem 2 piva i već sutradan ujutru osećam podmukli bol ispod rebarnog luka na desnoj strani!
Jetra se, bukvalno, preko noći "uvećala" za 1-2cm. što je sasvim dovoljno da se oseti bol!
Jetra inače kao organ, ne poseduje receptore za bol, s toga
JETRA NE MOŽE DA BOLI! BOLE SAMO ORGANI KOJE JETRA PRITISKA, PA I REBRA!
Moj iskren savet Vam je da uradite ALT, AST, GGT, pretrage + HOLESTEROL i još par stvari koje su direktno vezane za stanje jetre.
Ja sam, pre nego sam počeo lečenje sa generičkim lekovima, imao konstantno 7-8 godina povećane
Transaminaze (to su ovi AST, ALT) po 5,6-10 puta. Normala je oko 20, a ja sam konstantno imao 100-140!
GGT je pokazatelj koliko je jetra "sklona da dobije tumor" i to je isto jako važan pokazatelj (ako ste HCV pozitivni)
Moj GGT je išao na x10 od normale, što je jako opasno i lekar je rekao da ako ne počnem da lecim HCV što pre,
on misli da imam 70-80% šanse da dobijem tumor jetre u roku od godinu dana!


Eto, to su moja znanja i iskustva!
Pazite jetru, jer drugu nećete dobiti! Bup je dosta opasan za jetru (ne kao alkohol, koji je apsolutno najopasniji za jetru), ali ako se uzima u malim dozama i ne opterećuje se jetra njime, može da se koristi jako dugo.. Ne kažem da treba, niti ikoga podržavam da ostane na terapiji, nego da se skida što pre! Ja da se nisam skinuo sa Bupa, onomad, ne bih mogao sada (pre puna 2 meseca, a potrebno mi je 6 meseci) da uzimam te nove, generičke lekove i da pokušam da izbacim HCV iz sebe..
Npr. moji testovi krvi pre prve pilule su bili isti kao i uvek, svuda povećano po 200-500%.. Sad, posle puna 2 meseca (1/3 terapije)
moji enzimi AST i ALT su se vratili u relativnu normalu oko 20-25.. GGT je spao skoro na 0, iako je bio toliko povećan da sam mogao glat
da odem i kupim sebi grobno mesto.

Ajd, živi bili i Bupa ostavili!
Pozz od ManMan-a
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

ManMan wrote: Sun Jun 23, 2019 8:39 am
Dzoks wrote: Sat Jun 22, 2019 7:36 pm
StopBup wrote: Sat Jun 22, 2019 5:58 pm

Bup hoce da te uradi i na nervozu, budes nervozan kad ga uzmes, tako da verovatno se preznojavanje javi od nervoze.
Moguce u pm, mnogo ljudi ima taj simptom nezavisno od toga na kojim su dozama
__________________________________________________________________________

Evo, jel smem ja da objasnim i možda stvarno odgovorim na taj simptom?
Iznenadno preznojavanje koje se dešava, posle nekoliko sati od uzimanja bupa, je u stvari reakcija tela i pokušaj tela
da odstrani otrove!
Stvar je ista kao kod heroina.. Dok te piči i radi, dok su ti svi receptori popunjeni dopom, telo ne reaguje nego se
ponaša "normalno", a čim se receptori malo isprazne i dop počne da te popušta, telo samo do sebe
(to je takva postavka našeg bića, da se očisti otrova) počinje znojenje i prolivi, itd.. čak i povraćanja,
što sigurno znaju svi koji su radili dop. Pogotovo na početku, kad si klinac - početnik, ti se našmrčeš dopa i posle 15-20min.
dobiješ nagon da se ispovraćaš! To je to, ista stvar! Telo želi da se oslobodi otrova, pa uključuje sve
svoje mehanizme u tom smeru! Povraćanje je prva linija odbrane, što sigurno znate kad se prepijete alkohola, da obavezno povraćate?!
Pošto povraćanje ne može da oslobodi telo Bupa, onda telo prelazi na "plan B", koji je znojenje do krajnjih granica!

Meni se dešavalo pri kraju uzimanja, da se isto preznojavam iznenada kada uzmem Bup!
Toliko mi je telo bilo napunjeno otrovom, da je samo znojenje i proliv moglo da ga donekle očisti!
Nemojte da se čudite, to će se dešavati stalno!
Ako se preznojavate a uzimate samo 1mg ili čak 0,5 i o,25mg. a ipak se preznojavate, ja bih preporučio da odte kod lekara
da date krv na pretrage. Jer je lako moguće da Vam je jetra otišla u PM!

Ja ima Hep.C i svako neozbiljno ponašanje prema telu mi se osveti začas!
Jedno veče se zeznem i popijem 2 piva i već sutradan ujutru osećam podmukli bol ispod rebarnog luka na desnoj strani!
Jetra se, bukvalno, preko noći "uvećala" za 1-2cm. što je sasvim dovoljno da se oseti bol!
Jetra inače kao organ, ne poseduje receptore za bol, s toga
JETRA NE MOŽE DA BOLI! BOLE SAMO ORGANI KOJE JETRA PRITISKA, PA I REBRA!
Moj iskren savet Vam je da uradite ALT, AST, GGT, pretrage + HOLESTEROL i još par stvari koje su direktno vezane za stanje jetre.
Ja sam, pre nego sam počeo lečenje sa generičkim lekovima, imao konstantno 7-8 godina povećane
Transaminaze (to su ovi AST, ALT) po 5,6-10 puta. Normala je oko 20, a ja sam konstantno imao 100-140!
GGT je pokazatelj koliko je jetra "sklona da dobije tumor" i to je isto jako važan pokazatelj (ako ste HCV pozitivni)
Moj GGT je išao na x10 od normale, što je jako opasno i lekar je rekao da ako ne počnem da lecim HCV što pre,
on misli da imam 70-80% šanse da dobijem tumor jetre u roku od godinu dana!


Eto, to su moja znanja i iskustva!
Pazite jetru, jer drugu nećete dobiti! Bup je dosta opasan za jetru (ne kao alkohol, koji je apsolutno najopasniji za jetru), ali ako se uzima u malim dozama i ne opterećuje se jetra njime, može da se koristi jako dugo.. Ne kažem da treba, niti ikoga podržavam da ostane na terapiji, nego da se skida što pre! Ja da se nisam skinuo sa Bupa, onomad, ne bih mogao sada (pre puna 2 meseca, a potrebno mi je 6 meseci) da uzimam te nove, generičke lekove i da pokušam da izbacim HCV iz sebe..
Npr. moji testovi krvi pre prve pilule su bili isti kao i uvek, svuda povećano po 200-500%.. Sad, posle puna 2 meseca (1/3 terapije)
moji enzimi AST i ALT su se vratili u relativnu normalu oko 20-25.. GGT je spao skoro na 0, iako je bio toliko povećan da sam mogao glat
da odem i kupim sebi grobno mesto.

Ajd, živi bili i Bupa ostavili!
Pozz od ManMan-a
Ja se na bupu nikad nisam preznojavao, niti u opste znojao, jesam ali od fizickih napora, znojao sam se po malo samo u krzi, ili u toku sna, kratkog sna u prvih desetak dana apstinencije, a i posle po malo. Legnem istusiran, probudim se smrdljiv. A na pocetku uzimanja bupa, peglao sam kao popizdeo. P.s. Mada znao je u stvari malo da mi krene znoj na bupu i kad nisam fizicki aktivan, kada se iznerviram.
Last edited by StopBup on Sun Jun 23, 2019 5:34 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Navukao sam se na treniranje, jedan dan ako preskocim, sledeci imam neodoljivu potrebu duplo da nadoknadim, izgleda da ne mogu bez neke zavisnosti, heheh, salim se!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB nije bas Fruska,ali kao da jeste :D Bilo bi dobro da moze da se sastavi par dana,ali trenutno ne mogu zbog posla :(

ManMan jedna je stvar kada se telo brani temperaturom,pa se javlja znojenje kako bi se rashladilo telo,kako se recimo javlja kod ljudi koji imaju razne zdravstvene probleme,tipa giht,dijabetes....Moze i od lekova,naravno,ali to je zbog nervnih zavrsetaka,koji su previse aktivni..Isto kad se iznerviras,znojis se..Treba tu proveriti zdravstveno stanje,za svaki slucaj,ne treba sve pripisati telu koje se brani..Po toj logici,telo se bori sa lekovima non stop,koja je svrha lekova onda,kad ti je telo konstantno pod stresom?
Locked