Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Marihuana nikog nije dovela do upotrebe teskih droga i do problema zavisnosti.
To je stara floskula koja se provlaci ovde jos od komunistickih vremena.. misljenje bez uporista u medicini, i uglavnom ga iznose oni koji ne znaju razliku izmedju trave i teskih droga.
To su oni koji kazu da neko pije drogu i fiksa se travom..otprilike..
Pogotovo danas kada je ekspanzija legalizacije i lekalizacije kanabisa je pogresno iznositi takav stav.
Koliko mi je poznato i Hrvatska je to uradila, samim tim ce i Srbija koja uvek kasni naravno..
Da je trava glavni problem mislim da bi mogli samo da zapevamo od radosti, nikad ne bi ni ratovali nego bi se smeskali jedni drugima.
Postoji teorija da je u nekim ratnim podrucjima iz aviona pustan Thc, kako bi se smanjila agresivnost kod ljudi.
A i cuvena Indijanska lula mira se takodje odnosi na istu stvar.
Ja ne poznajem nikoga kome bi palo napamet da onako fino napusen od kvalitetne trave posegne za djubretom kao sto je heroin.
To su potpuno dva razlicita pogleda na uzivanje.
...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

ziki wrote: Wed Jun 05, 2019 1:26 pm Marihuana nikog nije dovela do upotrebe teskih droga i do problema zavisnosti.
To je stara floskula koja se provlaci ovde jos od komunistickih vremena.. misljenje bez uporista u medicini, i uglavnom ga iznose oni koji ne znaju razliku izmedju trave i teskih droga.
To su oni koji kazu da neko pije drogu i fiksa se travom..otprilike..
Pogotovo danas kada je ekspanzija legalizacije i lekalizacije kanabisa je pogresno iznositi takav stav.
Koliko mi je poznato i Hrvatska je to uradila, samim tim ce i Srbija koja uvek kasni naravno..
Da je trava glavni problem mislim da bi mogli samo da zapevamo od radosti, nikad ne bi ni ratovali nego bi se smeskali jedni drugima.
Postoji teorija da je u nekim ratnim podrucjima iz aviona pustan Thc, kako bi se smanjila agresivnost kod ljudi.
A i cuvena Indijanska lula mira se takodje odnosi na istu stvar.
Ja ne poznajem nikoga kome bi palo napamet da onako fino napusen od kvalitetne trave posegne za djubretom kao sto je heroin.
To su potpuno dva razlicita pogleda na uzivanje.
Trava od ljudi pravi budale bez ikakve normalne akcije, to oni koji je puse svaki dan, kao sto sam je ja pusio. Pa ti naravno ona postane nedovoljna, pa ides dalje. Ja sam se pazio, slusao starije, one koji su rodjeni krajem sedamdesetih i pocetkom osamdesetih, koji su sa trave presli na trodone i dop, i zestoko najebali, ali svi su poceli sa travom. Ja licno nisam imao problema ni sa trodonima ni sa dopom. Trodoni su mi se bas gadili, i sam njihov izgled, a i vidjao sam kako momcima od 17-18 godina ispadaju zubi, tako da sam ih ja uzeo svega 10-15 puta u zivotu, i to kad bih se napusio trave, pa me ona smori. Dop sam iskreno gotivio po nekad kao klinac, ali sam ga se vise bojao nego sto sam ga gotivio. Mada i kasnije sam ga uzimao po nekad, sve do 2014.-e. Jedno sigurno znam, da meni i mnogima trava nista dobro nije donela. Od nje sam krenuo, poceo da bezim od normalnog zivota, i na kraju stigao do jebenog bupa koji smatram najvecim govnetom, bar kad sam ja u pitanju. U glavnom, trenutno se skidam treci i zadnji put sa bupa, konacno shvativsi pre nekih godinu dana, da za mene nema zivota ni sa travom. Popusim je sada pred spavanje po nekad, dok ne preguram ovih prvih dve nedelje bez bupa, sada sam na sestom danu, ali nema sanse preko dana da je popusim, mozda je vise necu pusiti ni pred spavanje, ne znam, ali ja nemam nista drugo sto bi me uspavalo, a kad se komiram njom pred spavanje, mogu solidno da otspavam. Prvih pola sata, sat kad ustanem mi bude sranje, ali posle se teram da radim, pa sve nekako krene. Ona meni sad dodje kao tableta za spavanje, jer nemam nista drugo sto bi mi olaksalo spavanje dok izbacujem bup iz sebe...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by oxo »

krenuo sam nesto da pisem ali mislim da je besmisleno da ja sad kao nesto branim ganju, a nisam popusio dzoint 10 godina, a pljuju je oni koji su trenutno na bupu

tebi se toliko gade trodoni i dop a navukao si se na jebeni bup... pa evo na ovom topiku imas nekoliko njih koji nikad nisu popusili dzoint u zivotu a navukli su se na bup ili neko slicno smece

ja sam popio u zivotu milion trodona (pored ostalog-jos mi nisu ispali zubi) ali nisam lagao ni sebe ni druge da se lecim sa njima i da sam na nekoj terapiji, nego sam bio narkoman i hteo sam da se drogiram, voleo sam taj rad i boleo me je kurac

danas ovde, na ovom forumu, 90% ljudi koji se "lece" bupom se u stvari drogiraju sa njim i nemaju muda da barem to nazovu pravim imenom nego "ja moram...terapija...moji receptori...meni je drzava duzna....diskriminacija..." i bla bla bla bla

zato se nikad nece ni skinuti jer u njihovim mozgovima oni ni ne vide da imaju problem

inace ovaj drugi deo posta nije upucen tebi, citao sam tvoju ispovest i ti mi delujes kao ok decko i mislim da razmisljas kako treba i da si na dobrom putu da se skines, bez zezanja
Last edited by oxo on Thu Jun 06, 2019 9:29 am, edited 1 time in total.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

oxo wrote: Thu Jun 06, 2019 9:01 am krenuo sam nesto da pisem ali mislim da je besmisleno da ja sad kao nesto branim ganju, a nisam popusio dzoint 10 godina, a pljuju je oni koji su trenutno na bupu i slicnim stvarima
Zasto nisi popusio? Da valja i da si normalan na njoj pusio bi. Ti kad si tako dugo cist, onda ni ne znas kakva je kriza od buprenorfina, fizicki skoro nista, a ne mozes da spavas, tako da je ja sad koristim bukvalno kao lek za spavanje i iskljucivo pred zpavanje, jer nisam trenutno zdrav. A kad sam je pusio iz obesti, dobijao sam najlosije tripove nego od bilo cega sto sam probao. Kontam da je ipak bolje da se napusim pred spavanje u krizi od bupa, nego da popijem flormidal...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

oxo wrote: Thu Jun 06, 2019 9:01 am krenuo sam nesto da pisem ali mislim da je besmisleno da ja sad kao nesto branim ganju, a nisam popusio dzoint 10 godina, a pljuju je oni koji su trenutno na bupu

tebi se toliko gade trodoni i dop a navukao si se na jebeni bup... pa evo na ovom topiku imas nekoliko njih koji nikad nisu popusili dzoint u zivotu a navukli su se na bup ili neko slicno smece

ja sam popio u zivotu milion trodona (pored ostalog-jos mi nisu ispali zubi) ali nisam lagao ni sebe ni druge da se lecim sa njima i da sam na nekoj terapiji, nego sam bio narkoman i hteo sam da se drogiram, voleo sam taj rad i boleo me je kurac

danas ovde, na ovom forumu, 90% ljudi koji se "lece" bupom se u stvari drogiraju sa njim i nemaju muda da barem to nazovu pravim imenom nego "ja moram...terapija...moji receptori...meni je drzava duzna....diskriminacija..." i bla bla bla bla

zato se nikad nece ni skinuti jer u njihovim mozgovima oni ni ne vide da imaju problem

inace ovaj drugi deo posta nije upucen tebi, citao sam tvoju ispovest i ti mi delujes kao ok decko i mislim da razmisljas kako treba i da si na dobrom putu da se skines, bez zezanja
Bup je po meni najgori od svega. Metadon nisam probao, pa ne mogu da tvrdim. U pocetku te prilicno opici, samo nema onih prvih 15-ak minuta uz prve dve cigare nakon sto te proradi, i u stondu nema onih halucinacija kad zatvoris oci. To bude na samom pocetku, a vrlo brzo pocne da te radi tako da mislis da si savrseno normalan na njemu, a nisi, drogiran si zestoko, i odna treba dosta vremena da prodje da shvatis da si u kurcu...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ziki,ti jesi u pravu sve sto pises,ako se izuzmu sve druge okolnosti u tim ludackim godinama,kao sto je drustvo i geniji sa brilijantnim idejama i uzme se u obzir samo trava i njen efekat,ali dobro,skrenusmo sa teme..


SB vidim da fino napredujes,svaka cast!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Jun 06, 2019 3:20 pm Ziki,ti jesi u pravu sve sto pises,ako se izuzmu sve druge okolnosti u tim ludackim godinama,kao sto je drustvo i geniji sa brilijantnim idejama i uzme se u obzir samo trava i njen efekat,ali dobro,skrenusmo sa teme..


SB vidim da fino napredujes,svaka cast!
Ejjj, Ana, hvala, evo sedmi dan, guram, fizika skoro nista, psiha konfuzna, nagle promene raspolozenja. Cas budem prilicno euforican, pa onda padnem u neki daun. Onda stanem pred ogledalo, malo bodrim sebe, malo kritikujem. :) Pred leganje malo indijke, ne sative, ali iskljucivo je koristim kao lek za spavanje, niposto preko dana. Naravno, to jako brzo izbacujem, nikakve druge lekove ne koristim, samo vitamine. Kako tebi ide? Jesi jos na kecu, kako ti je?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Juce sam poceo da vezbam, sklekovi, cucnjevi, trbusnjaci i imam jedan mali teg, onaj za jednu ruku, valjda se bucica zove, od 10kg, pa sa njim vezbam ruke, i naravno toplo tusiranje svaki dan, bar jednom, mada bude i vise puta...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

E da. Ko hoce, moze da procita u poglavlju "opce diskusije", neku moju teoriju o zavisnosti, temu sam nazvao "Definicija zavisnosti", nije dugacko, a mislim da moze da bude itekako inspirativno. Pa procitajte, sve cu ja vas da poskidam! ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ne znam kako ti se da na 5 danu da pises o definiciji zavisnosti a nisi “neki “ zavisnik, ili pokusavas sebe da motovises takvim zaključcima?

Ono sto bi ti ja preporucila je da usporis malo,jer si tek na samom pocetku i euforija zna biti los znak.

I zavisnost je bolest a ne da li hocu nesto ili necu i da li nam treba ili ne...
Locked