Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Nicija, svaka cast!!
Konacno neko ko zna sto radi!!
Ne zuri, meni bilo lose kad sam brzala sa 0.13 mg na nulu. Samo lagano.
Inace, ne zelim da vjerujem da je sasvim ok biti na suspstituciji kao "dozivotnoj" opciji!!

Javljajte kako napredujete!!
Evoevo19
Posts: 11
Joined: Fri Apr 19, 2019 4:08 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Evoevo19 »

Ne vidim da ga je iko pitao da li ce se skinuti,ja mu se iskreno divim sto ga koristi kako treba I ne povecava dozu. A sto se bupa I rada tice,radi ako ga zloupotrebljavas. I ja Sam ga koristila jer je radio u Tom smislu da imam energije mogu sve da postignem,cak Sam bila otvorenija,pricljivija.Ja nisam ni znala da se on stavlja pod jezik kada Sam pocela. 11.dan Danas, uzasno me nervira sto Sam mrzovoljna,sto se mene tice mogu biti u krevetu ceo Dan. Nateracu se sad da odem malo do plaze,da upijam sunce inace cu poludeti Sama u stanu.Msm da treba sto vise da se krecemo u zikri,ja Sam na bolovanju svih ovih Dana bila,sto verovatno nije dobro Ali volja je u minusu.Sutra pocinjem,pa ko prezivi pricace.I mislim da je nacin na koji se Nicija skida mnogo bolji,Ali I mnogo tezi. Ja Sam kukavica sto se zikre tice,a I Zuri mi se pa Sam morala ovako. Naravno ocekujem zikru uskoro,Ali makar moja glava misli da nece biti strasno.
User avatar
Dzoks
Posts: 27
Joined: Wed Dec 26, 2018 2:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Dzoks »

edy wrote:Opcepoznata stvar kod bupa je da on nema "rad", malo na pocetku dok se organizam ne navikne na supestancu, ali kasnije nema tog klasicnog opijatskog rada kao npr. kod metadona.

Eh sad onaj ko juri "rad" sa bupom na pogresnoj je adresi, ako hoces rad onda uzimaj metadon, koji svakodnevnim uzimanjem navikava receptore na tu kolicinu i kasnije da bi se osjetilo dejstvo, tj. da bi se uradio moras uzeti vise i tako raste tolerancija, ili se pucaj dopom ako vec hoces da se drogiras, jer bup nije za to.

Bup jednostavno pokrije receptore, ili u Zikijevom slucaju dio receptora, posto je on na stvarno maloj dozi, koja i ne pokrive sve, nego samo dio receptora, ali ko ima samokontrolu, poput Zikija njemu je daj 1 mg sasvim dovoljan da bi on normalno funkcionisao kroz zivot i obavljao svoje svakodnevne obaveze, kao svaki "normalan" covjek.

Ako to znaci da ce on cjeli svoj zivot biti na bupu, ne vidim tu problem, ako njemu odgovara i ne pravi probleme drugima, sta onda koga birga hoce li se Ziki i kad skinuti sa bupa.
E ovo je najbolji post do sada od pocetka foruma
"nema ljubavi bez bola"
Evoevo19
Posts: 11
Joined: Fri Apr 19, 2019 4:08 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Evoevo19 »

Svi smo mi drugaciji I svako ima svoju pricu. Ja,kao devojka koja nije bila godinama navucena,msm da mi ne treba bup da bih bila "normalna",samo treba definitivno da izbrisem iz zivota osobu sa kojom Sam uzimala dop I to je to.
Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

Dzoks wrote:
edy wrote:Opcepoznata stvar kod bupa je da on nema "rad", malo na pocetku dok se organizam ne navikne na supestancu, ali kasnije nema tog klasicnog opijatskog rada kao npr. kod metadona.

Eh sad onaj ko juri "rad" sa bupom na pogresnoj je adresi, ako hoces rad onda uzimaj metadon, koji svakodnevnim uzimanjem navikava receptore na tu kolicinu i kasnije da bi se osjetilo dejstvo, tj. da bi se uradio moras uzeti vise i tako raste tolerancija, ili se pucaj dopom ako vec hoces da se drogiras, jer bup nije za to.

Bup jednostavno pokrije receptore, ili u Zikijevom slucaju dio receptora, posto je on na stvarno maloj dozi, koja i ne pokrive sve, nego samo dio receptora, ali ko ima samokontrolu, poput Zikija njemu je daj 1 mg sasvim dovoljan da bi on normalno funkcionisao kroz zivot i obavljao svoje svakodnevne obaveze, kao svaki "normalan" covjek.

Ako to znaci da ce on cjeli svoj zivot biti na bupu, ne vidim tu problem, ako njemu odgovara i ne pravi probleme drugima, sta onda koga birga hoce li se Ziki i kad skinuti sa bupa.
E ovo je najbolji post do sada od pocetka foruma
"nema ljubavi bez bola"
Jeste dobar post,al čemu i taj miligram....jer posle god dana i duže nema funkciju već samo trip u glavi, onda bolje napravi trip da popiješ c vitamin,b, magnezijum...i da se osećaš dobro. Super je što misliš da ti ne treba više, tako si postavio stvari u glavi i to je odlično. Ja stojim iza toga,a tako sam i radila da pored bupa živim,radim najnormalnije dok nije došao zli period gde me sve mrzi i jedva obavljam obične životne stvari, priznajem ima veze i sa zloupotrebom jedno vreme a i posle 5 god na bupu sjebe se telo,psiha...ljudi koji smanjuju znaju da je 1 mg velik ko kuća , da kad izbaciš iz tela bup 1 mg te uništi tj uradi...
Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

Ninocka wrote:Nicija, svaka cast!!
Konacno neko ko zna sto radi!!
Ne zuri, meni bilo lose kad sam brzala sa 0.13 mg na nulu. Samo lagano.
Inace, ne zelim da vjerujem da je sasvim ok biti na suspstituciji kao "dozivotnoj" opciji!!

Javljajte kako napredujete!!
Hvala draga...napravih mali skok pre neki dan na 0,30 i užasno se loše osećam zbog toga....opet sam imala smenu od 15 sati i to me je sjebalo jer poenta je zadržati posao...
Ljudi moji dragi, svima koji se spuštate sada moja topla preporuka je da pravite planove na dnevnom nivou,kad šta radite, nikako prazni hodovi jer odma đavo krene da radi svoje...znam da vas mrzi i da je teško, na silu moramo da budemo aktivni i pored bola i razjebane psihe. Na kraju dana štikliraj šta si uradio, to podiže samopouzdanje i ne osećaš se kao gnjida što si ceo dan se razvlačio....smo aktivnosti što više...ja sam prala prozore pre neki dan..ljudi moji....dal oni peru mene ili ja njih da nije tužno bilo bi smešno, ali sam uspela..
Ne znam kako vi al ja stalno imam up i down u toku dana koji se smenjuju ko bipolar da zakačih...do duše mnogo više down, al tad gledam da razgovaram sa nekim, tuširanje pomaže u zikri, nešto slatko...svako mora da pronađe svoj mehanizam da se odbrani kad dođe gusto, al kojučno je da prepoznaš da si u otvorenoj krizi i odma da delaš.
Ja sam sad u problemu ogromnom jer mi se javio veliki otpor prema svemu, ne raduje me više to što ću def stati, čak se i plašim tog momenta, a nije mi tako bilo.Moram podhitno kod nekog psihijatra malo da me izmotiviše jer uskoro ću implant i sve a tako sam u strahu, a iz straha ide i zikra i sve ...
Ljubim vas!
Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

I da ne mračim samo za one što odluče da se skinu jer im je bup došao glave...teško jeste,al sa druge strane osećam se življom, pojavljuje mi se sex nagon sa vremena na vreme, smejem se ponovo( retko ali češće nego dok sam bila na kleu) počinjem postepeno da se družim, nekad i pesmu neku čujem i osetim je, manje pušim, počinjem da obraćam pažnju na muškarce :)
Naravno to sve ide po malo, nekad sam tupilo mozga i najveći smor koji mrzi sve a sebe najviše...to sve piše ovde na forumu, al da se podsetimo...ljubim vas
Evoevo19
Posts: 11
Joined: Fri Apr 19, 2019 4:08 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Evoevo19 »

Svaka cast Nicija,samo nastavi,divim ti se. Ja objasnila na poslu da Sam prestala da pijem neki lek I da mi je lose I rekli mi da uzmem koliko God mi treba off. Vec Sam mislila da cu da letim za Srbiju. Stvarno nmgu na posao,nemam volje uopste. 14 Dan. Tek sad Sam prestala sa troxom,videcemo od sutra sta me ceka. Mislim da je ovo bila losa ideja sa trodonom,nznm. Al da Moram da platim moram sigurno. Samo Jos dve nedelje da prodju I idem u Tunis na mesec Dana da se odmorim od svega. Drzite se ljudi I polako spustajte.
Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

Pazi ovako draga...bup je iz zebe izašao za 2 nedelje..trodoni su maskirali zikru, al sad možeš očekivati blažu zikru nadam se jer su trodoni isto navlaka,al ajd nije dug period...beruj da neće biti strašno i to će te spasiti...piši kako ti je..
Cepaj zeleni čaj, listiće đumbira stavi da vri 15 min..to ti je super detox, čaj od koprive čisti organizam....i gledaj da budeš aktivna kako bi što manje razmišljala o svemu...
Držim palčeve da ne bude baš heavy, jblg ne bi trebalo,al jaki smo mi i sve na kraju prođe...
Evoevo19
Posts: 11
Joined: Fri Apr 19, 2019 4:08 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Evoevo19 »

Ničija wrote:Pazi ovako draga...bup je iz zebe izašao za 2 nedelje..trodoni su maskirali zikru, al sad možeš očekivati blažu zikru nadam se jer su trodoni isto navlaka,al ajd nije dug period...beruj da neće biti strašno i to će te spasiti...piši kako ti je..
Cepaj zeleni čaj, listiće đumbira stavi da vri 15 min..to ti je super detox, čaj od koprive čisti organizam....i gledaj da budeš aktivna kako bi što manje razmišljala o svemu...
Držim palčeve da ne bude baš heavy, jblg ne bi trebalo,al jaki smo mi i sve na kraju prođe...
Bogami bilo je jako tesko,mokra do gole koze,presvlacenje,povracanje,proliv,ma uzas. Nije ovo resenje,samo smanjivanje. Jeste da dugo traje I sve,ali bar funkcionises nekako. Trodon meni jeste pomogao ove 2 nedelje,Ali kao sto kazu samo pomerio zikru. Nudili su mi Danas bup I dop. Nisam htela,ne zelim da odustanem na pola puta. Iskreno zvala Sam lika za speed,trebalo bi da ga resim uskoro. Ne volim to,Ali znam za 2 osobe meni Bliske koje su se skinule tako. Nedelju Dana toga nece da skodi,kada Sam bila mladja bilo je I po dva meseca konstantno. Sve u svemu to nisam ovde pisala,Ali dop Sam koristila sa deckom sa kojim Sam zivela 2 God,I to ne od starta,nego nakon sto Sam izgubila bebu pocela Sam krisom da uzimam jer mi bilo pri ruci. I skinuli se mi,dosli ovde a on posle mesec Dana nastavio po starom. Izbaci nas iz stana I komsije nam daju sobu srecom. Javio mi se posle godinu Dana,proradile neke emocije I rokali dop 2 meseca I on nestao. Ja ovde jedino sto Sam nasla bio je bup. I nisam znala nista o njemu,nznm zasto nisam trazila idiot.i koristila ga 8 9 meseci. Imam muza sad,koji he CEO zivot strejt,musliman je,kod njih to ne postoji,msm odrastao u drzavi gde je I alkohol ilegalan. Zna za ovu pricu I samo je rekao ok resicemo. Nznm cime Sam ga zasluzila Ali moram da ovo sredim.
Locked