Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Pozdrav svima koji se bore i onima koji su se izborili.
Nisam dugo navraco na forum pa sad malo citam i drago mi da ima uvjek novih ljudi koji ostavljaju bup i bore se stim pa da se na takve osvrnem samo napred vidjecete svaki dan kada sve legne kako treba ce vas ispunjavati nekim novim osjećajima koje smo svi zaboravili zbog terapija i svega ostalog. Evo od prilike godinu i 4 mjeseca sam cist od bupa pocetak je naravno bio tezak takodje i ono vrijeme nakon mjesec dva pa i tri praznina u grudima depresija i sve ali najvažnije je samo gurati napred i zanimati se stvarima koje volite, ja sam svasta nesto posao, trenutno mimo porodice uzeo sam sebi psa s kojim provodim slobodno vrijeme kada ga imam jer mnogo radim i to me stvarno ispunjava.
Et toliko za sad od mene zelim vam svima uspjeh i zdrav zivot jer je sloboda prelijepa.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Pozdrav Houp, milo ni je da si dobro.
Pa , kako je bebac??
Zao mi je sto ovi novi clanovi cesto ne citaju ovih zilion stranica koje smo ispisali, pa cesto i ne dodju do tvoje price i kuke kroz koju si prosao...
Ali isplatilo se.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ninocka wrote:Pozdrav Houp, milo ni je da si dobro.
Pa , kako je bebac??
Zao mi je sto ovi novi clanovi cesto ne citaju ovih zilion stranica koje smo ispisali, pa cesto i ne dodju do tvoje price i kuke kroz koju si prosao...
Ali isplatilo se.
Pozdrav Ninocka sve je ok, ide hvala bogu navratio sam bas da vidim da li ima onih koji se bore pa ako kome treba savjet pomoc tu smo i meni su mnogi pomogli a i sam forum. Jeste bilo tesko ali je vrijedilo, i naravno da ima teaki dana ali prevazidje se to ako covjek nadjev zanimaciju.
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Frajla wrote:
Caty wrote:O boze sacuvaj to uopste nije tacno i ne znam odakle vam ideja, moja greska je sto sam pominjala bilo sta iz privatnog života ali nekoliko ljudi je pisao kako Cu se skinuti pored muza, pisala sam sta mislim i da zelim to da uradim bez obzira na njega
No kako god vi uvek imate neke teorije zavere ja sam zavrsila sta je trebalo tako da to je to

Znamo da si uradila sta si trebala i da je to to, i da ces da odes zato smo ti i se sada i javili
I greska je kao i uvek sto si iznosila price o muzu i da ces ih obrisati.
Ti ne zelis da se skines,Ne smeta tebi nacin kojim su se ljudi na ovom forumu najcesce skidali, nego ne zelis da se skines...i samim tim tvoj povratak i pisanje romana su zapravo prazne price. A da ne govorimo o tvojoj potrebi za istrazivanjem i citanjem i sirenjem dezinformacija.

Otvoris temu i trazis savet da li reci anestezijologu da si na bupu i napises “ja sam JASNO rekla navela u zagradi;) da sam ga uzela par puta u zivotu” koji oksimoron jbt. I onda delis savete sta treba raditi

Sve u svemu ovu smo temu zavrsili, nije ni mesto ni vreme raspravljanju dalje o tvojim bracnim problemima i ostalim stvarima

Kada budes odlucila da se skidas- tu smo

Vlajko gde si? Ziv li si?
ZIIIV...3 dan prolazi samo malo jeze malo vise i neka malaksalost ali sutra idem po BLOK i cao...
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Dzoks wrote:Pozdrav ljudi imam problem na bupu sam oko 4 meseca i to 8 mg dnevno, 4 ujutru i 4 uvece, zanima me kako da prekinem na 0 .da li odjednom pa kako bude ili postepeno. Plasim se da ako nastavim postepeno da smanjujem da cu samo da produzim muku. Neznam kakav bi mi bio skok sa 8 mg odjednom sa obzirom da samo 4 meseca uzimam.
imam duga koji je skocio na nulu sa 12mg odprilike.on kaze,osetio sam ga muski,al od kukanje nema nista...Ali on je jedan u 200.Ne moze to svako tako...Imai druga metoda,kriza traje oko dve nedelje.Dakle plan je da zamenis supstance,tj prebacis se na met.Recimo 5,6 uzimanja max.I ro samo da te pokriju,uzmes ddan,dva pa preskocis jedan,pa dan uzmes,pa preskocis dva...Poenta je da izguras tako dve nedelje.To ti je brza varijanta,moj drugar se nekoliko puta skinuo tako.Zadnji put jer je zabrljao zesce sa svim,spustao bup,razvlacio...Na kraju imao trodone,kaze da ih je pio po 5,6 dnevno.On kaze cakk 10ak dana i na kraju samo bensedine....I PRESTADE COVEK PONOVO.Zavisiod coveka.A i najbitnija stavka je promeniti sredinu...Otici negde gde toga nema...Ako je moguce.Ko ima gde da ode.promenis grad,drzavu sredinu...Mnogo bitno...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Alessandro wrote:
Dzoks wrote:Pozdrav ljudi imam problem na bupu sam oko 4 meseca i to 8 mg dnevno, 4 ujutru i 4 uvece, zanima me kako da prekinem na 0 .da li odjednom pa kako bude ili postepeno. Plasim se da ako nastavim postepeno da smanjujem da cu samo da produzim muku. Neznam kakav bi mi bio skok sa 8 mg odjednom sa obzirom da samo 4 meseca uzimam.
imam duga koji je skocio na nulu sa 12mg odprilike.on kaze,osetio sam ga muski,al od kukanje nema nista...Ali on je jedan u 200.Ne moze to svako tako...Imai druga metoda,kriza traje oko dve nedelje.Dakle plan je da zamenis supstance,tj prebacis se na met.Recimo 5,6 uzimanja max.I ro samo da te pokriju,uzmes ddan,dva pa preskocis jedan,pa dan uzmes,pa preskocis dva...Poenta je da izguras tako dve nedelje.To ti je brza varijanta,moj drugar se nekoliko puta skinuo tako.Zadnji put jer je zabrljao zesce sa svim,spustao bup,razvlacio...Na kraju imao trodone,kaze da ih je pio po 5,6 dnevno.On kaze cakk 10ak dana i na kraju samo bensedine....I PRESTADE COVEK PONOVO.Zavisiod coveka.A i najbitnija stavka je promeniti sredinu...Otici negde gde toga nema...Ako je moguce.Ko ima gde da ode.promenis grad,drzavu sredinu...Mnogo bitno...
ne drzi mi bas sve to vodu al nikad se ne zna.Marka e si ziv?.pozz iz singaporea
User avatar
Dzoks
Posts: 27
Joined: Wed Dec 26, 2018 2:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Dzoks »

Alessandro wrote:
Dzoks wrote:Pozdrav ljudi imam problem na bupu sam oko 4 meseca i to 8 mg dnevno, 4 ujutru i 4 uvece, zanima me kako da prekinem na 0 .da li odjednom pa kako bude ili postepeno. Plasim se da ako nastavim postepeno da smanjujem da cu samo da produzim muku. Neznam kakav bi mi bio skok sa 8 mg odjednom sa obzirom da samo 4 meseca uzimam.
imam duga koji je skocio na nulu sa 12mg odprilike.on kaze,osetio sam ga muski,al od kukanje nema nista...Ali on je jedan u 200.Ne moze to svako tako...Imai druga metoda,kriza traje oko dve nedelje.Dakle plan je da zamenis supstance,tj prebacis se na met.Recimo 5,6 uzimanja max.I ro samo da te pokriju,uzmes ddan,dva pa preskocis jedan,pa dan uzmes,pa preskocis dva...Poenta je da izguras tako dve nedelje.To ti je brza varijanta,moj drugar se nekoliko puta skinuo tako.Zadnji put jer je zabrljao zesce sa svim,spustao bup,razvlacio...Na kraju imao trodone,kaze da ih je pio po 5,6 dnevno.On kaze cakk 10ak dana i na kraju samo bensedine....I PRESTADE COVEK PONOVO.Zavisiod coveka.A i najbitnija stavka je promeniti sredinu...Otici negde gde toga nema...Ako je moguce.Ko ima gde da ode.promenis grad,drzavu sredinu...Mnogo bitno...
Samo postepeno nikako na nulu odjednom, mnogo traje i mnogo je lose, od slucaja do slucaja ali nikome ne bih preporucio skok na nulu. Meni je prelaz sa 4 mg na 3 mg trajao skoro 2 meseca, jos malo pa idemo na 2 mg, e tad pocinje borba prava jer sve do 2 mg ide i ovako i onako, te male doze su zajebane mnogo za smanjivanje .polako ima vremena videcemo.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ne mora da znaci. Ja sam i na euro i 75 i euro i po bila super ;)
Tek su muke krenule na 0.75 tj nisu muke nego eto kapira i tijelo i mozak da ti nesto fali.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

alo Marka e si ok?e se desio neki crnjak kod tebe ili se desilo sve ono o cemu si pisao?još par dana imam internet pa ko zna kad opet.ajd javi se ako uzmognes cisto da se zna da si ziv.
Budalasti
Posts: 6
Joined: Tue Mar 20, 2018 9:37 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Budalasti »

Pozdrav svima, mnogo mi je pomoglo sve sto sam procitao do sad, ali nisam uspeo bas sve... Molim za savet i preporuku sada. Zvucace smesno, ali na oko sam 0,5 mg dnevno, medjutim kada proje dejstvo, na istezanja u misicima, opstu nelagodu itd pojavilo mi se par puta i nesto nalik na anksiozni napad, blagi, osecanje straha i sl.
Imam problem sto imam ukupnoj samo dve i po dvojke (tablete od 2mg) i nemam izgleda da vise igde nabavim bup, i moram nekako da se svucem na nulu... Sa 0,5 dnevno, ovo bi moglo da mi traje 10 dana ali onda na 0 odjednom! Toga se plasim. Imate li neku preporuku? Ne mogu da nabavljam nikakve ilegalne supstance - niti zelim u sustini - i ne znam ima li ista sto mi moze pomoci u skidanju: bensendin, vitamini, nesto...
Jako sam odlucan da bacim ovo i skinem se i nikada se vise ne vratim ni dopu, zbog kojeg sam i poceo skidanje bupom, a moram i ovo bataliti... predugo vec uzimam, iako male kolicine... znaci, moram nekako kolicinu koju imam da iskoristim za spustanje na 0. Kako? Poseban je sad problem kako te male doze bar priblicno tacno izmeriti... i cini mi se da sam zapazio razliku kad uzimam pod jezik ili snifanjem tj. nisam siguran da mi jednom nije bilo zlo kad sam stavio pod jezik, a sutradan pak bilo ok kada sam snifnuo?
Molim vas za savet, ovo je sad kritican period, a posebno me brine sto moj sef, kolege i devojka ne bi smeli da primete da sam u nekoj krizi ili da mi je lose. Ali nadu mi daje sto koliko sam citao vecina vas misli da je sa tako malih doza poput 0,5 (ponekad sam samo isao do 1mg dnevno, vec dugo, dugo nikad vise od toga)moguce skinuti se bez vecih problema? Ipak brinu me ti simptomi anksioznosti koji su mi se pojavili...
Locked