Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Marka wrote:A da li je logicno I normalno da dobar covek radi takve stvari porodici I onima oko sebe kao sto mi zavisnici radimo.
Bio sam I ulicni narkoman, dok sam bio na heroinu, mislim kada bi otisao u muriju I da mi dovedu u stanje narko hipnozu, dobio bih najmanje tri dozivotne robije. Kako to moze da bude dobar covek?

Ne pitam ovo da bih ikoga provocirao, vec ne razumem bas najbolje ili bolje reci ne shvatam.
Znas ti onu staru narodnu: 'Ludu suda nema!'.

Jbga, imamo drugacija iskustva. Ja recimo nisam nikad ukro, zakinio nekoga, posudio a da nisam vratio, ubio, silovo, dao guze za drogu ili bilo sta sl. dok sam bio na horsu. Mozda bi koji put zakasnio na neki dogovor ili na poso, ili kad bi nestalo pa me kriza uhvati pa bi bio grez prema nekome ili bi izbjegavo nepotrebne kontakte s ljudima koji nisu imali veze s heroinom i nisu mi mogli pomoc u tom pogledu.
Najveci grijeh mi je prema samom sebi i svom fizickom i mentalnom zdravlju.

Mislim da smo vecina sami krivi sto smo poceli s tim cisto iz vlastitog hedonizma i objesti. Ali kad vec dodes u stanje duboke ovisnosti pocmes drugacije razmisljat, gubis kontrolu i jednostavno si druga osoba. Tu je diskutabilno koliko je ko kriv i odgovoran
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

yasujirozu wrote:započeo s oralnim otapanjem bupa - you go girl! ;)
jeasm, hvala vam na tome.
lika wrote:previse se opterecujes sa prosloscu, zanemari to.bilo proslo. gledaj sadasnjost i ako mozes skoru buducnost.Marka zejebi to.svi mi bi se mogli okaciti negdje u sumi na strik da skroz razmisljamo o proslosti.
dosta dugo sam sam sve potiskivao, i onda sam se malo očistio i odlepio baš od prošlosti.
Ninocka wrote:Najcesce dovode do manicnih misli i postupaka. Meni je cak i 100 mnogo bilo... 75 mg mi je bila idealna mjera. Pa eto mozda popricas sa dr pa razmotri i tu opciju.
u naredni petak treba da se javim, pa ću izneti sve. Hvala!
sada bih malo da pojačam benzodijazepine, bar je moje mišljenje tako, da se bi se malo usporio.
mislim da mi je to sada više nego potrebno.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Marka wrote:jeasm, hvala vam na tome
ma šta hvala, jebeš sve nas ovdje, sebi se zahvali što započinješ nešto strahovito bitno

i drži se sad u namjeri i istraj, jer više nije poenta radit se, poenta je unormalit se, rada je bilo dosta za 3 života, zar ne...

i piši, piši šta god ti je na umu, piši šta te tišti, raduje, čini ravnodušnim... netko će to ovdje uvijek pročitat, a tebi nek bude ventil

uff, eto, to bi bilo to ;)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Marka napisao si da bi pojacao benzose da bi se malo usporio? Kako se osecas trenutno? Neka euforija ili misli se vrte?

Poznato mi je da su uz bup benzosi nepotrebni ali verovatno zato sto nisi jos stabilan na bupu, osecas potrebu da ti treba nesto... ali vidi sa doktorkom jer postoje mnogo bolji izbori od njih
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Marka wrote:
yasujirozu wrote:započeo s oralnim otapanjem bupa - you go girl! ;)
jeasm, hvala vam na tome.
lika wrote:previse se opterecujes sa prosloscu, zanemari to.bilo proslo. gledaj sadasnjost i ako mozes skoru buducnost.Marka zejebi to.svi mi bi se mogli okaciti negdje u sumi na strik da skroz razmisljamo o proslosti.
dosta dugo sam sam sve potiskivao, i onda sam se malo očistio i odlepio baš od prošlosti.
Ninocka wrote:Najcesce dovode do manicnih misli i postupaka. Meni je cak i 100 mnogo bilo... 75 mg mi je bila idealna mjera. Pa eto mozda popricas sa dr pa razmotri i tu opciju.
u naredni petak treba da se javim, pa ću izneti sve. Hvala!
sada bih malo da pojačam benzodijazepine, bar je moje mišljenje tako, da se bi se malo usporio.
mislim da mi je to sada više nego potrebno.
ako nemas kome da pričaš svoja sranja iz prošlosti koja te jebu i guše te, istresi se ovdje. vjeruj bit ce ti lakse.al kazem zajebi to sve,proslost je zavrsena gotova stvar,sad se moras dovesti u red prvenstveno radi sina i bolesne supruge.to ti mora biti prioritet i tu moras biti jak i normalan koliko toliko.oko lijekova ti ne mogu pomoci jer nerazumijem se u ta govna, ali imas ovdje tko se razumije pa peglaj dok se ne dovedes u red. drzi se covjece.moras Marka.
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Zdravo ljudi. Marka, pisi uvijek kad te muci nesto. Ne mozes vjerovati koliko je meni ovaj forum pomogao, uvijek je bio neko tu, voljan da procita, ponudi savjet, neko ko je prosao ono sto ja trebam proci, neko ko prolazi sa mnom...Sto se tice oduzimanja zivota, gledaj, drogirali smo se toliko, nismo umrli, dok mnogi jesu, i msm da koliko god to nekom suludo zvucalo, nekko nam je dao novu sansu...Samo malo o sebi, jer sam ispidzdjena totalno. Narucila se ja u polikliniku kod zubara, kao jeftinije je, zub da vadim, vadila jednom kad sam bila na ter za hepatitis. Dosla, ona za pultom sestra kao ne mozes ti sada, ti moras zadnja, zbog instrumenata, ipak si ti nosilac virusa, vrati se u 18h. Msm se, ajd' ok, to je sat i po bleje po gradu. Vratim se u 18h, udjem kod zubara, kad ce mi on, meni treba da izvadite krv, da odete kod doktorice koja vas je vodila dok ste isli na ter za hepatitis da ona da pismenu dozvolu da ja mogu zub izvaditi???, da uslikate zub...Reko' koliko ce kostati vadjenje, kaze 25km, a kod privatnika je 30. Uzalud sam ja njemu objasnjavala da od kad sam zavrsila sa ter za hep, da sam povadila oko 12zuba, nekad i po dva, dzaba. Odem danas kod privatnika, bez problema mi izvadi. 'Ajde da je ovaj na poliklinici jednostavno rekao ne mogu ja to, razumjela bih, ali ovo, jadni smo mi ovde ko nas lijeci...
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

Izvini Tamara što uskačem. Znam sve šta rade oko HCV-a, tačno ti dođe da im prećutiš to.

Kada bi neko mogao da me nauči smirenju, ne znam šta bih mu platio.
Nažalost, stvari koje ne mogu da se plate su najskuplje.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Marka wrote:Izvini Tamara što uskačem. Znam sve šta rade oko HCV-a, tačno ti dođe da im prećutiš to.

Kada bi neko mogao da me nauči smirenju, ne znam šta bih mu platio.
Nažalost, stvari koje ne mogu da se plate su najskuplje.
smiri se pomalo.stani na loptu.problemi se ne rjesavaju brzopotezno.za sve treba vremena.tako ajd i ti. pomalo i stalozeno.prvo sredi sebe sa terapijom pa ces laganim koracima moci dalje rjesavati ostale probleme.znas da ih ima i to teskih stvari.razjeban neces nista postici.samo ciste glave ces kroz blizu buducnost moci pomoci sinu i biti mu pravi otac.sve se to moze tako pozitivno posloziti.pomalo i vidjeti ces i sam da ima izlaza iz dubioza u kojima si sada
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

To upravo sada i radim, spuštam se, i moram biti prizeman.
Nisam još sasvim svoj, ko zna možda i treba da budem ovakav kakav sam sada. Videćemo...
Duboko u sebi plašim se (sebe) krajnosti.
Odjednom sam hteo da se rešim i cigareta, i da smršam, izbacio sve nezdravo uključijući i terapiju ali mnogo naglo, baš megalomsnski, pa ne može da se organizam tako brzo navikne na normalu. Možete mislite koliko sam sd brzo navuko na dop. :D
Šalu na stranu.
Da bih počeo od osnova, potražiću temu, ili je pokrenuti.
Imam i ja problema sa prihvatanjem gornje zubne proteze (imam samo jedan svoj zub u gornjoj vilici).
Kada za neko vreme ojačam to je prva stvar koju ću morati da rešim, pa da vidim ima li nekih saveta kako se navići na protezu.
Sovica21
Posts: 1
Joined: Thu Mar 14, 2019 10:41 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Sovica21 »

Odakle poceti a ne zaplakati.... Ovako udata Sam od 2017 muz mi je str8.... Trudna Sam I na bupu Sam.... Sa 8mg ja Sam svukla na 2-4 sad ta moja 2mg variraju... Cas je 2 cas je 4mg... Ginekolog mi je rekao da prekidam sto pre... Mala je trudnoca tek pocetak... Ja znam da nije zdravo odjednom prekinuta zbog bebe... Pocela Sam pod jezik inace bilo je na nos... Pod jezik mi je odvratno imam mucnine svaki Dan mi je sve gori... Probala Sam prosle God I sa trodonom I svasta nesto Ali uvek se vratim na taj bup... Ovo je ozbiljno zato sto je beba upitanju.... I stvarno zelim da prekinem.... Treba mi savet kako to sto pre da uradim, da ne bi bilo prosao jedan 2 4 7 dodje 9ti ja na bupu.... Ovaj forum citam vec 2 god Ali eto nikako nisam nista uradila....
Zamolicu samo da me ne napadaju satro mame tate koji pojma nemaju kakva je situacija a znaju da osude...
Hvala unapred
Last edited by Sovica21 on Fri Mar 15, 2019 10:07 am, edited 1 time in total.
Locked