Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

Rope, ma nama nikave frke kada se skidaš u TD-u. To vreme je odavno prošlo kada su nas vezivali jer nisu znali i mogli ništa bolje.
Sada ideš najnormalnije, nema nikakve frke, ponesi kafu, cigatere, da čitaš nešto, jer ćeš sve to moći u TD-u. (ma dobro, doneće ti tvoji šta se sme uneti).
Kada ti budu radili intervju, budi iskren do suza, to je najvažnije.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Marka wrote:Rope, ma nama nikave frke kada se skidaš u TD-u. To vreme je odavno prošlo kada su nas vezivali jer nisu znali i mogli ništa bolje.
Sada ideš najnormalnije, nema nikakve frke, ponesi kafu, cigatere, da čitaš nešto, jer ćeš sve to moći u TD-u. (ma dobro, doneće ti tvoji šta se sme uneti).
Kada ti budu radili intervju, budi iskren do suza, to je najvažnije.
Iskreno mom mozgu bi bolje pasalo da me vezu, neki vojnicki bootcamp da mi ne daju mrdat. Sve to mile-lale jednostavno prelako izmanipuliram.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Rope82 wrote:neki vojnicki bootcamp da mi ne daju mrdat
a čuj, po svjedočenjima mnogih, tak su pokušavali ustrojit komune (kojih ima sve manje od pojave bupa u ovim krajevima), pa se ti idi prijavit kao posljednji mohikanac u netku od njih, pa da vidiš kak je to bogougodno kad se netki kurton-kompleksaš izdrkava na tebe, jer je on, jelte, sada čist i na ispravnom putu

javi poslije kak je bilo ;)
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

yasujirozu wrote:
Rope82 wrote:neki vojnicki bootcamp da mi ne daju mrdat
a čuj, po svjedočenjima mnogih, tak su pokušavali ustrojit komune (kojih ima sve manje od pojave bupa u ovim krajevima), pa se ti idi prijavit kao posljednji mohikanac u netku od njih, pa da vidiš kak je to bogougodno kad se netki kurton-kompleksaš izdrkava na tebe, jer je on, jelte, sada čist i na ispravnom putu

javi poslije kak je bilo ;)
Hvala, ali ne hvala
Hocu rec da 'mi narkomani' cesto grizemo ruku koja nam pokusa pomoc. Banalna cinjenica
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

ovisnici su, pero, bolesni ljudi, i uopće nije crno-bijelo kak ti to predstavljaš - ne loši, već bolesni
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

yasujirozu wrote:ovisnici su, pero, bolesni ljudi, i uopće nije crno-bijelo kak ti to predstavljaš - ne loši, već bolesni
Zar predstavljam sve crno - bijelo? Vise mislim da je zuto - bijelo :lol:
Ne mislim da smo losi, jednom mi je doktorica u centru rekla:'ovisnici su vecinom dobri ljudi, rijetko se zli ljudi navlace na teske droge'. I mislim da je tako, ali sto kazes alles ist relativische.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

A da li je logicno I normalno da dobar covek radi takve stvari porodici I onima oko sebe kao sto mi zavisnici radimo.
Bio sam I ulicni narkoman, dok sam bio na heroinu, mislim kada bi otisao u muriju I da mi dovedu u stanje narko hipnozu, dobio bih najmanje tri dozivotne robije. Kako to moze da bude dobar covek?

Ne pitam ovo da bih ikoga provocirao, vec ne razumem bas najbolje ili bolje reci ne shvatam.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Marka wrote:A da li je logicno I normalno da dobar covek radi takve stvari porodici I onima oko sebe kao sto mi zavisnici radimo.
pisao si kak si se aktivno interesirao za teologiju, tak da ću tebi ostavit rasčlanjivanje dihotomije dobro/zlo, no, a pošto je ovo profani forum koji se bavi ne-uzvišenim temama, samo jedna opservacija/retoričko pitanje: da li je normalno da oni koji pate od depresije, imaju suicidalne misli koje često pretoče i u stvarni akt? odgovor se sam nameće: ovisi o poimanju riječi normalno - njima jeste jer ne mogu drugačije, ne bez terapije; okružujućem društvu, pak, nikako nije

irelevantna je (diskutabilna) tvrdnja, kak je ovisnik sebe doveo do tog stanja, a depresivnom je to urođeno ili se samo javilo, irelevantna jer je ishodište isto - poremećaj/bolest

čovjek bi se trebao učit tijekom života, kak ugao promatranja tvori sliku promatranog, te da inzistiranje kak je baš njegov ugao jedini ispravan, općenito ne donosi ništa dobro

u drugim, manje pretencioznim, vijestima: vidim u dnevničkim zabeleškama, da si započeo s oralnim otapanjem bupa - you go girl! ;)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Marka wrote:A da li je logicno I normalno da dobar covek radi takve stvari porodici I onima oko sebe kao sto mi zavisnici radimo.
Bio sam I ulicni narkoman, dok sam bio na heroinu, mislim kada bi otisao u muriju I da mi dovedu u stanje narko hipnozu, dobio bih najmanje tri dozivotne robije. Kako to moze da bude dobar covek?

Ne pitam ovo da bih ikoga provocirao, vec ne razumem bas najbolje ili bolje reci ne shvatam.
Bas uzaludnu i suludno zamaranje malog mozga. Ljudi kradu, tuku partnere, piju, kockaju, neki zbog posla zanemaruju porodicu... ma spisak je predug.
Samo sam ti htjela za zoloft reci... Mene je on spasio poslije bupa. Jeste da je veoma tesko mene i tebe poredit ( i zbog staza i zbog vrsta droga) ali te velike doze zolofta su pogubne.. i cesto poslije odredjenog vremena beskorisne.
Najcesce dovode do manicnih misli i postupaka. Meni je cak i 100 mnogo bilo... 75 mg mi je bila idealna mjera. Pa eto mozda popricas sa dr pa razmotri i tu opciju.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Marka wrote:A da li je logicno I normalno da dobar covek radi takve stvari porodici I onima oko sebe kao sto mi zavisnici radimo.
Bio sam I ulicni narkoman, dok sam bio na heroinu, mislim kada bi otisao u muriju I da mi dovedu u stanje narko hipnozu, dobio bih najmanje tri dozivotne robije. Kako to moze da bude dobar covek?

Ne pitam ovo da bih ikoga provocirao, vec ne razumem bas najbolje ili bolje reci ne shvatam.
previse se opterecujes sa prosloscu, zanemari to.bilo proslo. gledaj sadasnjost i ako mozes skoru buducnost.Marka zejebi to.svi mi bi se mogli okaciti negdje u sumi na strik da skroz razmisljamo o proslosti.
Locked