Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Gle, Marka, ti si uzeo sub 1. 03. I to 2mg na kojih si bio neko vrijeme prije toga? To je 12 dana bez suba?
Pa stari naravno da zivis na silu, i zivjet ces na silu jos 10ak dana minimalno. Moras to proc jbga, depresija i ostalo, ali proc ce stari. U psihozi i jesi, ali ne znaci da je trajna. Jebe te kriza stari jos uvijek, ali proc ce. Izguraj jos 10-15 dana pa ces vidit da ce krenit na bolje
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

eto, sad imaš dva savjeta koji su oprečni, pa ti odluči jer ne vidim da postoji i treći, te uz svo štovanje roupa, cijenim kak je moj ipak sigurniji, a s obzirom na tegobe koje si opisao

kako bilo, svakako je odlično što imaš snage pisat ovdje, jer možda nije katarzično, ali nedvojbeno pomaže
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Marka wrote:Usled teške životne sutuacije prošle godine u 9 mesecu dobio sam neodoljivu želju da se otarasim droge. Krenuo sam jako energično.
Od 6 mg sam jako brzo došao do 2 mg. To sam i znao da mogu i smem, ali nisam uspeo iz prvog puta. Ušao u 2 mg, e tu su počeli tek pravi problemi. Nisam znao kako ću dalje i onda sam se lomio nekih 15-ak dana u sobi. Došao sam na sledeću ideju. Rešio sam da se pomirim sa sobom i da ako nisam potreban ovde, da lepo odem sa ovoga sveta. To sam tako silno poželeo, da sam prevario sam sebe i prestao da uzimam buprenofrin, ali sam zavistan od njega (kao od hrane i vode).
Išao sam kod specijaliste. Prišao sam lekarci koju sam najviše mrzeo, pružio joj ruku i izvinio se za sve moje uvrede. Ta lekarka me je primila sa 14 godina prvi put u ludnicu na posmatranje (zloupotreba PAS). Smanjila mi je treapiju na 2 mg. Pitala me je da li sam siguran da znam šta radim, odgovorio sam potvrdno, i to je to. Imam prepisano 2 mg, i ta dva miligrama ne uzimam ali bih voleo da mogu ali ne smem. Treba da uzmem sina, ićiću na procenu, zato sam sebe obmanuo da više nisam a jesam zavisnik. Bup ne uzimam, već 1 mg ksalola i 200 mg zolofta (i to je na spisku).
Uspeo sam sebe da nateram da sagledam donekle istinu. E sada, to i nije tako teško kada se namesti siutacija, ono što meni predstavlja bazičan problem, da li treba i može ovako, jer mi se pojavljuju ozbiljni problemi,i onda nikome nisam koristan.
Kao što vidite, (ja ne mogu da sagledam) očigledno je da sam u fazi početne akutne psihoze. Nema šta drugo, jer sve mi liči na to.
Ako odem u ludnicu, drogiraće me, ako ne odem u ludnicu poludeću. Zadnji put, me doktorka nije ni primila u kancelariju, već mi je otkucala izveštaj i to opet 6 mg bupa, i iznela izveštaj na hodnik. Čim sam video, vratio sam se da mi to ispravi, i mrtva ladna mi reče da je greška u računaru, i da me još vode na 6 mg, ispravila je na 2 mg i tu udarila pečat i sada je tako piše. Dva puta su me nešto zivkali na konzilijum jer sam kasnio po izveštaj. Ko zna zašto su me i zvali, ja sam otišao tada sa namerom da se oprostim od njih i da im se zahvalim na svemu. Naravno, sačekala me je sasvim druga sutuacija. Kažu da sam korektan, i počeli su da mi se pravdaju kako i oni imaju kontrole, i da dan kašnjenja može da im napravi problem..
Zadnji put sam uzeo bup, naravno nazalno, prvog ovog meseca.. Evo sada bih uzeo bup, sreća ili ne, nemam kod sebe ništa, sakrio sam sav bup kod roditelja, na vreme i na mestu koje mi nije dostupno.
Marka,nekih 6 miseci si bio na subu. nagli prekid.12 dana ok.vjerovatno ces dobiti savjet da se vratiš na sub i spustas se polako.vidis da pali kod nekih ljudi.da se mene pita ka sta me se ne pita,ja bi ti savjetovo da nastavis sad gurati na suho.vidim da ti je psiha rastrgana sta je i normalno, ali po tvojoj prici vidim da ce te sub baciti u jos vecu rupu.nemozes biti kukavica i dici ruku na sebe,cisto iz razloga sta imas sina za kojeg ces se morati poceti u dogledno vrime brinuti i bit ces mu jedini autoritet i oslonac u zivotu.moj savjet je da probas ovako,a ako ne ide vrati se na staro.pitanje i kako ce ti psiha reagirati na sub?provaj sa nekime iz obitelji malo pricati ili sa nekim od frendova.kad izneses svoje probleme nekome do koga ti je stalo bit ce ti malo lakse,ali sve je na tebi.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Marka koliko si dugo bio na bupu i da li si ga zloupotrebljavao sve vreme ili ne? Kako sam razumela pre 6 meseci se prvi put skinuo sa njega



Cim dodje prolece svi pobudalimo i forum nam je buknuo
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

yasujirozu wrote:eto, sad imaš dva savjeta koji su oprečni, pa ti odluči jer ne vidim da postoji i treći, te uz svo štovanje roupa, cijenim kak je moj ipak sigurniji, a s obzirom na tegobe koje si opisao

kako bilo, svakako je odlično što imaš snage pisat ovdje, jer možda nije katarzično, ali nedvojbeno pomaže
Marka nesta si mi u glavi previse.ne bi bilo dobro nikako da si nesto lose napravis.ako ne ide na suho ne ide. nemoj se siliti,pogotovu ako ti dva mg ne igraju za dobit skrbnistvo za klinca.imas ovdje gosp yasujirozua i još par ljudi koji kolko vidim imaju volje da te kroz određeni period,par miseci doteraju bez vecih tegoba do nule.nije to nista tako crno ka sta si ti sebi postavio u glavi.gledaj pozitivu,nisi na dopu, na subu si i to ti vec moze reci da si daleko od velikih problema.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

by yasujirozu » Tue Mar 12, 2019 6:58 am

eto, sad imaš dva savjeta koji su oprečni, pa ti odluči jer ne vidim da postoji i treći, te uz svo štovanje roupa, cijenim kak je moj ipak sigurniji, a s obzirom na tegobe koje si opisao

kako bilo, svakako je odlično što imaš snage pisat ovdje, jer možda nije katarzično, ali nedvojbeno pomaže
Nisam previdio njegove samoubilacke izjave, nego mislim da je dovoljno jak da ne napravi tako nesto.
Ne mogu, ne zelim i ne znam nekoga savjetovat da se vrati na terapiju jer mislim da u takvom trenutku, u kakvom je on, savjet da se vrati na terapiju je bas ono sto zeli cut i nepotrebna bubica u uhu koje je vec puno bubica.
Ali uz duzno postovanje....agree to not agree ;)
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

Mislim da sam doneo dobro odluku.
viewtopic.php?f=7&t=4585&start=40#p142005

Ovako, evo gledam sada, migracija sa metadona na bup je bila u avgustu 2017. Nema pune dve godine.
Počeo normalno da uzimam terapiju, i to kratko vreme, ali brzo počinjem sa uzimanjem na nos.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

ok, što je tu je, i kužim za kaj si postavio na temi koja ti se čini više odgovarajućom glede naslova

prvi korak (ak ga bude), a za postove na temi ovog naslova, će bit prelazak na oralno uzimanje

sve znaš
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla ima pravo. Zabavismo se oko gluposti. Izvini.
Ako uzimas pravilno bup, neku ok dozu, sin moze da ima fenomenalnog oca. Ako si vec uzeo opet bup, batali se smrkanja i sve ce bit ok.Jesam li ja tebe dobro shvatila da sad planiras na nos da uzimas???
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Ne kontam to nazalno uzimanje, osjecaj da se drogiras ili sta? Slazem se da trebas pocet uzimat terapiju kako je propisano, mozda dobijes osjecaj da je to terapija a ne sredstvo drogiranja.
Nisi nikoga iznevjerio stari, sve to ima svoje zasto. Uz tebe smo kako god odlucis, na kraju krajeva to je tvoja psiha i tvoj zivot, uradi kako znas. Ako treba price tu smo
Locked