Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Ma dajte ljudi sto vam je! Pa treba se od necega i umrijet. Pored svega ja sam odlucio da ce me ubit duvan.
Mozda je cudno da se bas najgluplje ovisnosti najteze bacit. Mozda zato sto je uz sve druge ovisnosti bio tu, ili jer je prva ovisnost. Ali ne radi te, trujes sebe i sve oko sebe i opet ne vidim se bez tog sranja u gubici....nznm
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

Tamara86 wrote:
Frajla wrote:Opa znaci bice kandidata:)

Jos uvek sam u pregovorima sa doktorkom pa kad malo bolje razmislim i shvatim pisacu o prvom neuspelom pokusaju, sada sam u pripremama za drugi... dok vidim sta i kako jer ne volim pisati ako nisam u nesto sigurna
Dok palim cigaru, tj duvan u filteru, kazem ti, da ce biti kandidata :)
Da, to je baš tako! I kada ćeš ih ostaviti.
Pušiš li cigaru ili cigaretu, tu postoji ne mala razlika. Cigaru ne može da puši svaka (budala) ali cigarete može.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Bas tako, budala sam zato i hocu da ih se resim..

A ima i toga sto je rope napisao... nit me rade a trujem se
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

Rope82 wrote:Ma dajte ljudi sto vam je! Pa treba se od necega i umrijet.
Imam nameru da umrem zdrav.
To mi je baš kul.
Nisam još zdrav, nažalost ili radost?!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

stara češka poslovica veli: ak ne piješ i ne pušiš, umrijet ćeš kao zdrav čovjek ;)
User avatar
Dzoks
Posts: 27
Joined: Wed Dec 26, 2018 2:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Dzoks »

Svaka zavisnost slična, bilo nikotinska, bilo opijumska,bilo buprenorfinska,samo treba prema problemu pristupiti pravilno.sve se moze kad se oce. Ja sam vec 2 meseca na 4 mg bupa i u dogovoru sa doktorom pre 15 dana smanjio na 3 mg, nikakvih problema nije bilo sa smanjivanjem, stabilno na 3 mg za sada. Za jedno 2 meseca idem na 2 mg, pa opet na dole i sve tako dok ne dodjem na magicnih 0.00 mg. Sve se moze kad se oce i kad se pravilno pristupi.
User avatar
Dzoks
Posts: 27
Joined: Wed Dec 26, 2018 2:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Dzoks »

Sve zavisi od toga sta vi u stvari zelite, da li zelite da se skinete sa bupa ili zelite suptituciju, to su dve razlicite stvari. Morate prvo raskrstiti sa sobom,tad pocinje lecenje, ukoliko zelite samo da lakse podnesete posledice uzimanja dopa i raznih opoida pa se prebacite na bup da malo osvezite organizam pa opet na isto onda je dzaba truda, ali ukoliko ste raskrstili sa sobom i resili da stavite tacku na dosadasnji zivot i navike onda je bup odlicno resenje, i samo u dogovoru sa psihijatrom i stalnom pricom malo po malo smanjivanje i problem je resen. Opet ostaje ono, "bez muke nema nauke"ali je vredno truda.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Bravo Dzoks

Treba nam jos koja uspesna prica

Novina za nas je da radis u dogovoru sa doktorom pa me bas interesuju i takvo iskustva, nadam se da je prica skoci sa dva mg nece ti biti nista od strane doktora vec prevazidjena

Pozdrav
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

yasujirozu wrote:
Frajla wrote:razumijem što si htijela reć, i tko ima snage napravit taj sljedeći korak, kapa dolje :)
A šta se događa ako je neko nateran da se skine sa bupa. Relativno normalno sam živeo sa bupom, bilo je nekog sklada a bez bupa mi je muka, a moram bez njega.
Ako idem agrsivno, to ne valja, izgubiću se, ako idem lagano, opet ću se vremenom izgubiti jer ću zaboraviti.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

Ja sam prestao da uzimam buprenofrin ali sam ja zavistan od bupa/dopa/hepa i sada sam najranjiviji, a čeka me dosta bitnog posla.
I nisam bio u komuni. Moja je porodica dosta religiozna, poznajem dosta dobro teologiju. Ta me je nauka bukvalno hranila, ali samo dok nisam počeo da tražim spas u drogama, i to sa 11-12 godina života.
Droge su moj život, i sasvim sigurno ih jako volim. Ja nisam normalan bez droga.
Društveno prihvatljiv bi bio ako bi recimo samo pušio duvan, ili se po nekada opio alkoholom (ne pijem ima već 25 godina, bio jako alav i naposletku opasan po život) ali ni to nikako nije dobro za mene i moje okruženje.
Uhvatio me život i postavio me u nezgodnu poziciju, kao nikada do sada. I kada mi neko kaže, ti si prošao dosta u životu, to mi strašno smeta zadnjih 7-8 godina. Ne vidim najbolje znake (mentalna retardacija usled zloupotrebe PAS), muka mi je, ne znam da li treba da udarim jako u "blickrig fazonu" ili da idem metodom "tiha voda breg roni".
Znate šta je tu najgore, svestan sam da sam ja sam odluku već doneo, i kakva ona bude moraću da je prihvatim, samo moram da je shvatim tj. razumem, a sada je tako da ne vidim, što izaziva u meni strahove, sumnje, nesigurnost...
Locked