Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

sta se tice Vlajka mislin da je na foliji. folija je zeznita cisto iz razloga sta se osjecas "manje"đanki od ostalih narkomana.kod mene je bio taj slucaj godinama di si nisan priznavo da imam veliki problem.uvijek bi bilo ajd par dimova nije to nista strasno, a navucen bio ka pas.
Bacanje dopa
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Pa to sam maloprije napisala, kad pusis na foliju, iako ja nikad nisam pusila, ja sam odmah u venu, prvi put, jelte, pametna ja, kad pusis, kontas, nisam dzanki, ne bodem se, a ovamo ispusi Boga oca, vise nego sto neko uzme na spricu, i tako u nedogled. Moze neko jos jednom da mi pojasni, nisam dugo ovde bila, izvinite :) kako da kopiram odredjene dijelove necijeg posta? Hvala :)
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Tamara, cekanje te strasno zamara? :lol:
Ides normalno post replay i scrollas dole, postovi su ti poredani od zadnjeg prema dole. Oznacis tekst i povuces ga u rwplay prozor. Samo stisnes Quote button ispod naziva, povise smajlica. Pazi da ti je tekst oznacen prije nego stisnes (obicno jest)
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Tamara, cekanje te strasno zamara? :lol:
Jesam dobro uradila? Slabo se ja u kompove razumijem, pisala sam na pocetku ove teme vec o tome. Ali tu recenicu mi je govorio drug jedan, kad bi se drogirali, pa cekamo dilera da dodje. Nazalost, umro je prosle godine u novembru. Nisam ni znala da se ponovo drogira...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Tamara86 wrote:Pa to sam maloprije napisala, kad pusis na foliju, iako ja nikad nisam pusila, ja sam odmah u venu, prvi put, jelte, pametna ja, kad pusis, kontas, nisam dzanki, ne bodem se, a ovamo ispusi Boga oca, vise nego sto neko uzme na spricu, i tako u nedogled. Moze neko jos jednom da mi pojasni, nisam dugo ovde bila, izvinite :) kako da kopiram odredjene dijelove necijeg posta? Hvala :)
da Tami moj cijeli heroinski staz,znaci nekih 7 7 ipol godina je bio na foliju.necu pricati koliko dnevno je odlazilo dopa ali jako jako puno.vjerovatno bi prije zavrsio u komuni da sam sam sebi htio priznati da sam đanki.ovako se to oteglo tek poslije robije al nema veze.uglavnom slican primjer kao Kate koja si ne priznaje da je đanki.tek kad si prizna moze nesto i poceti raditi sasobom.eto toliko i da svi su veci đankiji bili od mene,ali samo u mojoj glavi
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

i naravno sa Vlajkom cini mi se isti problem.ali tu mozda i grijesim jer malo znan o coviku
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

čisto sumnjam da si vlajko ne želi priznat kak je koman (uz rezervu da nisam studiozno izučavao njegove postove ;) ), već mi se čini kak je na klackalici uzimam-ne želim uzimat-uzimam, te da još nije ni blizu prelomit...

i još ovo: pomalo se čovjek osjeća bez veze kada ovako piše o netkome ko nije prisutan, no, jbg, forum je/internet/bla bla, pa valjda to tako ide
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

yasujirozu wrote:f70 - laka mentalna retardacija


Tako se pogodilo da ste pisali o dijagnozama a ja odem jutros kod psihijatra na seansu jer sam naravno u procesu ostavljanja pusenja(nije za zezanje i sramota me i reci na ovom forumu da sam na terapiji za iste :shock: ) i zavrsimo mi nasu seansu, i doktorka onako glasno razmisljajuci kaze : koju dijagnozu da vam dam?? Hmmm
Reko nemam problem sa siframa i dijagnozama, pisite sta vam je volja, sto se mene tice moze i f70 laka mentalna retardacija ahahaha
Zenska crce od smeha i sledi pitanje: a otkud vi to znate?
Reko eeeeeee
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

krasna je dijagnoza, prosim lijepa :mrgreen:

nego, hoćeš li i duhan smanjivat ko bup, ono: od danas sam na 0.00000578 mg nikotina, sljedeće sedmice prepolovljujem, i to?










8-)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:
yasujirozu wrote:f70 - laka mentalna retardacija


Tako se pogodilo da ste pisali o dijagnozama a ja odem jutros kod psihijatra na seansu jer sam naravno u procesu ostavljanja pusenja(nije za zezanje i sramota me i reci na ovom forumu da sam na terapiji za iste :shock: ) i zavrsimo mi nasu seansu, i doktorka onako glasno razmisljajuci kaze : koju dijagnozu da vam dam?? Hmmm
Reko nemam problem sa siframa i dijagnozama, pisite sta vam je volja, sto se mene tice moze i f70 laka mentalna retardacija ahahaha
Zenska crce od smeha i sledi pitanje: a otkud vi to znate?
Reko eeeeeee
Ahahhahahahahahahahahhahahahahahaha
Locked