Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Tamara86 wrote:Hihihihhihihi, joooj, pa ovo je sou. Citam i ne vjerujem. E, vidim da sam ubola kad cu da se vratim :) Kako si ti Frajla? Ima li Noela? Vidim nova je ekipa, a ja sto puta rekla ne znam sta bih novo pisala, kad sam svoje skidanje detaljno objasnila.
Evo me sa posla, tek sam sada uspela sve procitati

Ma ja sam dobro, cim se ne zalim na forumu znaci da je sve pod kontrolom sto bi rekli san, stolica i apetit - redovni:)

Noela slabo vidjamo povrmeeno svrati, to uzimam kao da je ok i da sve dobro ide kao i kod tebe


Btw, sumljam da ce se Kata javiti ;) ali ti nemoj da ides
Pozdrav veeeeeliki
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Necu, necu, obecavam, javljacu se cesce. Malo sam prestala, objasnjavala sam, napisala sam sta sam imala, ali pretpostavljam da neki ljudi ne citaju od pocetka, ali bicu tu. Tebi svaka cast kad imas toliko volje i snage objasnjavati ljudima iznova i iznova, ja nemam. :)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

licaninsasela wrote:sve stoji sta si reko rope.vise ovo sve stoji kao neka samopomoc.i da Kate je i prema meni ok, mada kolko sam skuzio nije poslusala ni jedan savjet nego tera po svome.i to postujem.uglavnom ja pisem samo neke pizdarije, pa ako nekome nesto uđe u uho dobro je ako ne opet dobro.bitan je pokusaj.dal ce biti uspjesan ja to ne znam.jebiga ljudi ja moram sljakati.ode nastavit
Ne stigoh danas nista pisati....
Cuj Kata je u pocetku prema svima ok dok joj ides iz dlaku, ako joj spomenes nesto Ili kazes istinu, tu krece haos..
svaki njen post prevrne u svoju korist tj u svoju ispovest, pocevsi tako sto vam kaze jaooooo svaka vam cast, bas imas jak karakter i fantasticna je u bodrenju drugih, ali nakon dve recenice krece njena ispovest i to kilometrazna na nekoliko tema, i na svakoj temi je na razlicotim dozama... i boli je dupe sta joj vi napisete tj potrosite svoje vreme, ona uradi po svome kako je naumila, a nije nista ni naumila nego joj je dosadnon u zivotu i onda dolazi da pise rezimee i zakljucke sa totalno pogresnim informacijama, a ovde se ipak sa nekom odgovornoscu treba pisati jer nije ovo ana.rs forum gde se pise sta sam danas kuvala,nego se radi o necijim zivotima!
Yasu joj je jednom prilikom rekao da za takve stvari postoje blogovi jbt
Jeftina je manipulatorka samo se ne mogu nacuditi kako nas sve zna preveslati iako smo svi manipulaciju doktorirali, da nismo ne bi bili ovde
Licanine, u redu je pisati pizdarije i izbaciti sta ti je na dusi i da dodjes po savet, to svi radimo ... i posvadjamo se svi sto puta ali ovo je bezobrazluk nista drugo.
Sve ovo smo prosli prosle godine sa njom, jedan clan je banovan( njen igrac kojeg je iskorostila da vodi njene bitke na forumu) i ona je nestala ...
Pustili smo je da vidimo da li se vidi ikakva promena, ali ovo je jos gore

Hocu reci postoje ljudi kojima treba pomoc, Vlajko je prioritet i ovaj decko ne znam mu ime sto se je cist 20 dana
To su prave pozdarije i na to treba trositi vreme
Budite mi zdravo ;)
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

Tamara, pozdrav i od mene :D
Drago mi je što si se javila i što kod tebe sve dobro funkcioniše. Samo naprijed! Javi se češće, jer ljudima treba primjera da se moguće skinuti i živjeti jedan novi, normalan život!
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Lijepo je cut da je neko dobro, zubi svakako propadnu, prije ili kasnije, ima proteza i mostova fala bogu. Kako su moji u 2 reda bili prije aparatica (nisu ni sad bolji) s protezom mogu bit samo lijepsi :lol:
Hocu reci postoje ljudi kojima treba pomoc, Vlajko je prioritet i ovaj decko ne znam mu ime sto se je cist 20 dana
To su prave pozdarije i na to treba trositi vreme
Istina, i koliko god sebican i egcentrican bio drago mi je da neko pokusava, ne mora uspjet iz prve, al da proba. Uvijek ce bit zavidnih ljudi koji ne mogu podnjet da je nekome bolje nego njima...jbga.
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Hvala Sanela, javljacu se cesce, obecala sam i Frajli. Sto se tice Kate, ako hoce reci-hoce, ako nece, i to me zabole, pricale smo sto puta preko poruka. Ja sam pokusala, onda vise ni ja nisam mogla. Ovo za clana nisam znala da je vodio njene bitke, sto me jako sad zaprepastilo, jer zasto bi neko na forumu vodio tudje bitke umjesto da gleda sebe i kako da se oporavi, jer tome forum sluzi? Na temu o anesteziji sam napisala, da su to ipak neciji zivoti, i laznim informacijama, jer ipak kao sto kazes, ovo je forum za podrsku, nekome moze nesto lose da se desi. Ja sam joj pisala da kaze da je na Bupu, nije htjela. Jednostavno, tu sam za pomoci ako mogu, svojom pricom, ima je na pocetku, kome je tesko citati pocetak, mogu je opet ispricati, ali neki ljudi ne zele pomoc, zele tetosenje. Ja sam cista 2godine. Ovaj forum mi je jako pomogao u tome. To sam milion puta napisala. Koliko noci nisam spavala, sjedila sam i citala, i koliko mi je lakse bilo odmah, znati da ima jos nekog, da se bori, da zelimo iste stvari. Kata ocigledno ne zeli sto i mi ostali, i to je tako. Niko od nas tu vise nista ne moze i to je sve sto cu o njoj napisati. Bicu malo aktivnija, ispala sam prilicno nezahvalna, forum mi je pomogao, ja se skinula, i samo produzila dalje. Pozdrav svim dobrim ljudima. :)
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

Ako je već prolećna prozivka, tu sam.

Digijagnoza mi nije F 11.1 već 11.2.
2 Syndroma dependentiae – Sindrom zavisnosti Skup fizioloških, bihejvioralnih i kognitivnih fenomena koji se pojavljuju posle ponavljane upotrebe neke supstance ili grupe supstanci. Sindrom karakterišu: jaka želja za uzimanjem droge, teškoće u kontroli upotrebe i pored štetnih posledica, porast tolerancije, prioritetna usmerenost ka drogi uz zapostavljanje drugih aktivnosti i obaveza a ponekad i apstinenecijalno somatsko stanje. Sindrom zavisnosti može izazvati i pojedinačna psihoaktivna supstanca (npr. duvan, alkohol ili diazepam), grupa supstanci (npr. opijati) ili široki spektar farmakološki različitih supstanci. Alcoholismus chronicus Dipsomania „Drug addiction“- consuetudo medicamentosa
Da vidim da mi oni to prebace u F 19.2
Mentalni poremećaji i poremećaji ponašanja uzrokovani upotrebom više vrsta droga i drugih psihoaktivnih tvari

Tako je (valjda) najpoštenije. Videćemo, teški su na tim stvarima kao crna zemlja.. :lol: Samo nemoj preko F 19.9, ne bih voleo da mi daju ništa preko 19.9 (grupu F 20 stvarno ih gotivim, bez šale 8-) ). Eh da, imam F32 kao i F34.

Koje su Vaše?
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

f70 - laka mentalna retardacija
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

O boze sacuvaj to uopste nije tacno i ne znam odakle vam ideja, moja greska je sto sam pominjala bilo sta iz privatnog života ali nekoliko ljudi je pisao kako Cu se skinuti pored muza, pisala sam sta mislim i da zelim to da uradim bez obzira na njega
No kako god vi uvek imate neke teorije zavere ja sam zavrsila sta je trebalo tako da to je to
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Za te teorije zavere nemam komentar, to je van svake pameti, ali dobro svako ima pravo da misli sta hoce, ja ne mogu da verujem da se neko nadje uvredjen zato sto nisam poslusala njegov savet nego radila po svom ili zato sto se nisam skinula a on je sav napor ulozio u mene pisuci mi poruke na forumu, izvinite molim vas sto sam vas razocarala i nisam uspela da se skinem jer nisam bila dovoljna jaka za to i ne mogu nikome pa ni sebi gatantovati da li ce se to desiti ovaj put, volela BiH i radim na tome, i daj boze da uspem zbog sebe, i svog deteta.
Sto se tice svega u vezi mog života sto sam pisala to je moja greska i moja razmisljanja trenutno u kojima naravno ima istine i ne krijem to da sam razocarana sto nema zelju da se skida i sto razmisljam o tome da ne zelim zbog njega da ostajem zavisnik i da ovaj put hocu da ucinim nesto za sebe i da me briga da ga teram da se skida ili bilo sta jer to tako ne ide a ja njega da pravim ljubomornim na forumu to je van pameti jer niti covek ulazi na forum niti zna za njega niti bi ikad mogao biti ljubomoran na nekoga bez razloga posto ja se ovde nisam muvala sa nekim to mi je tek smesno i da napisem,ako je nekom muskarcu delovalo da mu se ja nabacujem evo neka javi ja se izvinjavam ako je tako ispalo mislim smesna Prica
Locked