Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

yasujirozu wrote:
licaninsasela wrote:Ljudi Vama nekolicini je to jasno. Iskreno meni to nista nije jasno oko tih raspada i poluraspada tvari ali lako za mene. Pokusajte Vlajku to objasniti na način da on to razumije. Što se kaže po seljački.
kako ovo nije jasno:
yasujirozu wrote:edit 2: vjerojatno je zbrka oko pojma polu-život: na gornjem primjeru gdje je pola nestalo za 37 sati, sljedeća polovica, dakle 25% od ukupnog, nestaće za također 37 časova, pa sljedeća, 12.5% za isto vrijeme itd...
poenta: polu-život ne znači kak je polovica vrijemena prošla, i da za još toliko, izbacuješ u potpunosti tvar, već da se polovica supstance raspala
Amin!!!
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Frajla wrote:Vlajko... najpametnije je da se javis u drajzerovu i kazes im sve pa neka te skidaju sada sa horsa da se ne bi nakacio ili na hors ili na trodone ili ko znq sta, nemoj misliti da Imas sve pod kontrolom
Nisi im ni prvi ni poslednji koji tako pokusava da se skine sa bupa, jebote al je zajeban i mrzim ga zbog toga

Bup ce ti verovatno za koji dan komplet izaci ali ne moras da brines jer ti nece davati blok bez detekcije, sada je problem kako prestati sa heroinom...
Upravo si mi rekla ono sto mi treba...sad je frka kako se skinuti sa h...od subote ujutru pocinje borba sa njim pa vam javljam kako napredujem...imam volju sto je jaako bitno...imam terapiju ali ne nameravam se kljukati i biti ko pijana kokoska vec kako treba...i naravno bezbolno nece biti i ne treba sto ce mi dovoljno biti ne za narednih 11 god vec ...idemo dalje.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

bezbolno nece biti i ne treba sto ce mi dovoljno biti ne za narednih 11 god vec ...idemo dalje.
To je ono sto je problem, ako se lako skines lako se i vratis. Cak i najgore krize se zaborave kad si ubacis bubicu u uho
rex3
Posts: 6
Joined: Fri Feb 15, 2019 7:40 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by rex3 »

Marka wrote:
rex3 wrote:Dali moze tko da pomogne..danas mi je 8 dan skidanja, ono najgore je jucer proslo ali je blokada sna ostala...ja mislio evo kraj a ono produzetak pakla...Dali ce ta blokada otici i kada ili da uzimam sub pa sve iz pocetka....Javio bi se ja i prije ali nisam bio sposoban pisati...
Nemoj da radiš protiv sebe i da se siliš ako za to nisi spreman. Nedostatak kvalitetnog sna u tvojem stanju nije ni malo dobro za tebe. Uzmi malo bupa, ali ne megalomanski mnogo, kao što mi narkomani često radimo (eeee samo još ovaj put, i onda više neću), nego uzmeš toliko koliko treba da normalno funkcionišeš u tvom slučaju spavaš.
I daj malo više informacija. Na koliko si mg, imaš li još nešto prepisano od specijaliste.
Ako si pregurao do sada, očekuj tamo 21 dan malu nelagodu (nisi naveo ni koliko si dugo narkoman).

Ima ovde dosta realnih i pamentnih stvari, nego treba da budeš fokusiran da čitaš.

PS
Ako si jak, navrati ako se skineš, jer još uvek si narkoman, pa jedno pet narednih godina. Mislim da tako i lekari to vode, bar u Srbiji, i ako si se skinuo sa narkotika, dijagnoza je i dalje F11.1 (ili koja je već...).
Sve sto se radi u vezi ovoga je protiv sebe...cak nisam ni znao dali je netko i odgovorio na post,poslje 8 dana pa do 12 dana nisam se moga fokusirati na telefonski broj u mobitelu a ne da citam od pocetka temu.. Danas je 18 dan, vani je 23 stupnja a ja ne mogu hodati od nogu i osjecaja napupanoga mozga... Nisam nista uzeo od pocetka sam na suho,15 dan sam zaspao prvi puta nekih 45 minuta ,, i ta se minutaza povecava ali nikako da prede 1 sat i da se stekne makar mali prividni osjecaj odmora.........Iz dana u dan,,,, kao na bolje ide i onda sastavi nesta novo.......Dvije godine na heroinu, naravno kad su nas vise od pola pozatvarali preslo se na ovaj cudnotvorni ljek?????JEDNA GODINA SUBA pa skidanje ..nevjerovatno za 7 dana bio kao nov,,Kako sam se skinio tako se i vratio, dvije godine kozumiranja i nagal stop.. Pritvori me policija na 18 dana i ja opet na suho se skinem..mislim da sam nekih 12 dana u pritvoru davio ostale pritvorenike...... Makar pozitivna stvar u tome zlu...Sad je sedma godina kako sam na njemu bez stajanja,, Znaci ok 9-10 godina uzimanja bez recepta ,, Nikada nisam kod Ljecnika bio...Kod nas ima na ulici toliko toga da uzimaju i on ikoji heroin nisu ni okusili..Mozda zadnju godinu uzimao sam 8 u tri dana , znaci sedmicno oko 2 osmice ili malo vise... uvijek sam se drzao da si uzmem prvi dan skoro pola od osmice a ostala dva dana podjelim ovo sto je ostalo, naravno taj treci dan sam vec imao laganu krizu, ,, ali to sve nije bitno... Bitno je da ovo i dalje ne popusta u toj mjeri da se moze funkcionirati....Nije ni taj 21 dan daleko, tu je samo jos 3 noci.............prosao sam skoro sve poznate i nepoznate psihicke boli, ali ovo nebi pozelio ni najgorem neprijatelju... E sad kako je to napisano meni se cini napako ali valda ces razumjeti.........ps.11.2.2019 je prvi dan
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Marka »

rex3 wrote:
Marka wrote:
rex3 wrote:Dali moze tko da pomogne..danas mi je 8 dan skidanja, ono najgore je jucer proslo ali je blokada sna ostala...ja mislio evo kraj a ono produzetak pakla...Dali ce ta blokada otici i kada ili da uzimam sub pa sve iz pocetka....Javio bi se ja i prije ali nisam bio sposoban pisati...
Nemoj da radiš protiv sebe i da se siliš ako za to nisi spreman. Nedostatak kvalitetnog sna u tvojem stanju nije ni malo dobro za tebe. Uzmi malo bupa, ali ne megalomanski mnogo, kao što mi narkomani često radimo (eeee samo još ovaj put, i onda više neću), nego uzmeš toliko koliko treba da normalno funkcionišeš u tvom slučaju spavaš.
I daj malo više informacija. Na koliko si mg, imaš li još nešto prepisano od specijaliste.
Ako si pregurao do sada, očekuj tamo 21 dan malu nelagodu (nisi naveo ni koliko si dugo narkoman).

Ima ovde dosta realnih i pamentnih stvari, nego treba da budeš fokusiran da čitaš.

PS
Ako si jak, navrati ako se skineš, jer još uvek si narkoman, pa jedno pet narednih godina. Mislim da tako i lekari to vode, bar u Srbiji, i ako si se skinuo sa narkotika, dijagnoza je i dalje F11.1 (ili koja je već...).
Sve sto se radi u vezi ovoga je protiv sebe...cak nisam ni znao dali je netko i odgovorio na post,poslje 8 dana pa do 12 dana nisam se moga fokusirati na telefonski broj u mobitelu a ne da citam od pocetka temu.. Danas je 18 dan, vani je 23 stupnja a ja ne mogu hodati od nogu i osjecaja napupanoga mozga... Nisam nista uzeo od pocetka sam na suho,15 dan sam zaspao prvi puta nekih 45 minuta ,, i ta se minutaza povecava ali nikako da prede 1 sat i da se stekne makar mali prividni osjecaj odmora.........Iz dana u dan,,,, kao na bolje ide i onda sastavi nesta novo.......Dvije godine na heroinu, naravno kad su nas vise od pola pozatvarali preslo se na ovaj cudnotvorni ljek?????JEDNA GODINA SUBA pa skidanje ..nevjerovatno za 7 dana bio kao nov,,Kako sam se skinio tako se i vratio, dvije godine kozumiranja i nagal stop.. Pritvori me policija na 18 dana i ja opet na suho se skinem..mislim da sam nekih 12 dana u pritvoru davio ostale pritvorenike...... Makar pozitivna stvar u tome zlu...Sad je sedma godina kako sam na njemu bez stajanja,, Znaci ok 9-10 godina uzimanja bez recepta ,, Nikada nisam kod Ljecnika bio...Kod nas ima na ulici toliko toga da uzimaju i on ikoji heroin nisu ni okusili..Mozda zadnju godinu uzimao sam 8 u tri dana , znaci sedmicno oko 2 osmice ili malo vise... uvijek sam se drzao da si uzmem prvi dan skoro pola od osmice a ostala dva dana podjelim ovo sto je ostalo, naravno taj treci dan sam vec imao laganu krizu, ,, ali to sve nije bitno... Bitno je da ovo i dalje ne popusta u toj mjeri da se moze funkcionirati....Nije ni taj 21 dan daleko, tu je samo jos 3 noci.............prosao sam skoro sve poznate i nepoznate psihicke boli, ali ovo nebi pozelio ni najgorem neprijatelju... E sad kako je to napisano meni se cini napako ali valda ces razumjeti.........ps.11.2.2019 je prvi dan
Druže, opusti se, imaš Duha što je jako dobro. Pusti taj 21 dan, to je isto kao i naslov ove teme, koji je u osnovi dobar, jer svako ima svoje, neće ništa biti ni taj 21 dan, evo videćeš i sam.

Da li ti živiš u sklopu porodice ili živiš kao samac?
Drugo, mani se društva, da baš tog koji su oko tebe, niko ti tu nije drug, i uvek će da te vraćaju na bilo koju drogu.
Pa čak nije loša ideja da vidiš sa tvojima, ako si porodičan čovek, da uzmeš pasoš i begaj odavde.
I na kraju pošto vidiš sa roditeljima, moraćeš ipak do specijalista.

Znam da je ovo što ću napisati za mnoge, 'ajde biću prostak do kraja, proseravanje, ali jedna stvar je činjenica. Mi kada smo se prvi put navukli, nismo ni znali da smo navučeni, nego je u to vreme bilo Valjevsko pivo pili kao deca delikventi, adolescenti, asocijalne i druge poremecene ličnosti, i mislili smo da smo svi pokvarili stomake zbog piva a ne da smo se navukli na dop.
Nije u to vreme imalo gde narkoman da se obrati, ako izuzmemo film u okviru Osnovnog obrazovanja, Pejzaži u magli. Samo smo to pogledali u bioskopu, niko nam ništa posle filma nije objasnio, i kada smo se navukli nemaš brate gde da tražiš pomoć. Kada ti kaže neuropsihijatar da on ne može da ti pomogne čak ni ako bi te vezao, to je stvarno pogubno... Špric i igla u to vreme nije imala nigde u apoteci da se kupi, pa smo koristili već korišćene staklene špriceve koje smo krali u Klinickom centru, i to iz kante za smeće. Iz te ekipe, dva druga su živi, a bilo nas je preko blizu 20.
Pouka proseravanja: Koristite klinike i centre za odvikavanje, danas se polako ali sigurno narkomanija ne smartra tabu tema čak ni u Srbiji, i odlično je što je ova epidemija heroinskih narkomana u opadanju. Ima da nas nema. :D Da smo mi tada imali sve ovo, ne kažem ne bi svi uspeli, ali mnogi bi bar poživeli duže.
I kada su ti centri i klinike za odvikavanje krenuli da rade, ni tada lekari nisu znali gotovo ništa. Tu je bilo ogromnih verbalnih sukoba i nerazumevanja, na relaciji pacijent lekar specijalista. Oni Frojdovci ja Jungovac, oni u klin ja u ploču, pa se uhvatim onda tog Frojda jer sam znao da im je to slaba tačka, pa ima tamo šta je sve on uzimao od droga, pa kada im to kažem da se otac psihoanalize drogirao, dobro me nisu pojeli. Mlad i glup čovek, a misli da sve zna i može. :lol: I ja se nalazim u ovoj rečenici.

U Srbiji smo predali (čeka se birokratija, ocena Ustavnosti...) inicijativu, da se buprenorfin efikasnije kontroliše, sačinjen je model koji će sprečiti da se nađe toliko nekotrolisanog buprenorfina na ulici. To čak i dileri priželjkuju... Bupa ako ako i bude na crnom tržištu, biće jako skup jer će se robijati i za pola tablete. Još ako nemaš prepisano od lekara, kazna ili obavezno dugogodišnje lečenje u zatvorskoj ludnici, u tom slučaju može biti uvećati za 1/3 maksimalne zaprećene. Za metadon ćemo možda da izguramo celu stvar i još ranije.., mada ima jako mnogo problema, jer tu nema emocija i se samo gleda interes...
subutex777
Posts: 1
Joined: Sat Mar 02, 2019 4:10 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by subutex777 »

Ja zamo dubin " suboxone" za naloxon ima od hrvatska ( Varaszdin) subutex na Apotheka ? Naloxon ja ne Trebam izvinite ja ne dobro pritscham ( pola pola )

Lp

Subutex777
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

Danas je 18 dan, vani je 23 stupnja a ja ne mogu hodati od nogu i osjecaja napupanoga mozga... Nisam nista uzeo od pocetka sam na suho,15 dan sam zaspao prvi puta nekih 45 minuta ,, i ta se minutaza povecava ali nikako da prede 1 sat i da se stekne makar mali prividni osjecaj odmora.........Iz dana u dan,,,, kao na bolje ide i onda sastavi nesta novo
Cek, ti si se s nekih 3-4mg krenio skidat na suvo?! Nakon 7 godina svakodnevo na subu?! Ti si lud! Nemoj zamjerit ali stvarno.
Ja sam 6 godina na 8mg i sad sam krenio spustat. Ne pada mi na pamet skidat se dok ne spustim na 1mg dnevno ili cak ispod, pa ko bi to trpio. A i na tom 1mg mislim ostat barem 2 mjeseca da spustim receptore.

U ovih 6 godina sam najvise 2 dana bio suh, gore od dopa brate, sve nije nista a u glavi ludilo. S dopa sam se skinio u 8 dana ko nista, jes ona prva 3-4 su zajebana ali prode brzo. Ali da ne daj boze ostanem na suvo sad s 8 mg dnevno poludio bi. Vjerovatno bi poso u neku ustanovu da me dobro sediraju jer to se trpit ne moze toliko dugo. Mislim, covjek uvijek izvuce neku snagu iz....nznm....guzice ili cega vec...i sve sto te stisne u zivotu nekako ces izgurat ako si imalo priseban. Ali kad nesto traje 20 dana jednostavno te izmori i fizicki i psihicki. Ne jedes, ne spavas, psiha ti je sjebana...pa da i nema droge samo to bi te satralo.
Dobro si to i izdrzo brate, svaka cas. Nista, guraj sad do kraja kad si vec doso do tu. Nemoj se sad zajebat pa uzet bup jer ces bespotrebno produzit agoniju.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

rex3 wrote:Nije ni taj 21 dan daleko, tu je samo jos 3 noci.............prosao sam skoro sve poznate i nepoznate psihicke boli, ali ovo nebi pozelio ni najgorem neprijatelju... E sad kako je to napisano meni se cini napako ali valda ces razumjeti.........ps.11.2.2019 je prvi dan
Svaka tebi čast , jednostavno sto se duze bup uzima to je kriza duza, traje traje ali nemoj da bacis 20 dana u vodu sad kad si pojeo govno jedi ga do kraja i guraj uskoro ce kraj sigurno,mora!
Sto je doza Veca to je i skidanje teze ali opet secam se sta mi je Marka Cini mi se pisao, pre ce se sa osmice skinuti onaj sto je uzimao god dana nego sa 1mg onaj koji je uzimao 5 godina.
Ja sam sve do leta ove godine uzimala max 2mg a dosta vremena sam uzimala manje od toga, par pokusaja skidanja je islo prilicno ok sto se tice krize ali upravo zato sam mu se vracala misleći da ja to mogu odraditi uvek i opusteno, niko nista o bupu nije znao svi su se navukli neznajući kakvo je to ludilo od tabletice, kao uzimas nesto, delujes strejt a kriza paklena. Posledice ko zna kakve su to Jos i ne znamo. Ima svakakvih Prica na netu, od opadanja kose, preko propadanja zuba, depresije itd itd

Ja sam u procesu spustanja doze i kao sto rekoh od letos uzimala 4mg tu sam se debelo zajebala jer sam u roku od 15 dana spustila na manje od 1mg cudom se cudila kako se dobro osecam i sad me stigla prokletinja, sad kad sam na 0.5 stabilizacija traje duze, bice zajebano bas
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Vlajkoooooo gde si? Jesi uspeo sta napraviti?
Pozdrav
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Frajla wrote:Vlajkoooooo gde si? Jesi uspeo sta napraviti?
Pozdrav
Juce 1 dan bez icega,danas 2 ali me kidalo nemogu opisati...moramo sam evo sad da uzmam 4 dima da smiri maalkice samo...inace terapija deluje na glavu ( nije tvoja) i na noge ( (isto tako...neki piput nemir)bolovi u krstima...nadam se da cu za 2_3 dana izadji iz pakla..
Locked