Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

StojanNS wrote:Pozdrav ljudi imam par pitanja,uzimam bup 3 nedelje po 2 do 4 mg dnevno,par dana preskocim ,misli po dan dva,ali 3 nedelje redovno da kazem da uzimam. Sad je pitanje, hocu da ostavim, imam dete,posao a i zbog sebe hocu. Nabavio sam 30 trodona, sta mislite o toj soluciji za slidanje. Jbg citajuci vasa iskustva ja sam malo dete ali ne mogu vise,hvala unapred na podrsci.
Ne kapiram. Na bupu si samo tei nedjelje i planiras sa njega " da se skidas " trodonima??
Uzimas bup jer se skidas sa dopa ili.....??
StojanNS
Posts: 2
Joined: Thu Nov 01, 2018 5:22 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StojanNS »

Uzimao sam trole jedno vreme,pa drugar i ja kao da probamo bup i eto. Na dopu nikad nisam bio, a znam da je smesno vreme uzimanja bupa naspram nekih od vas.
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Ninocka wrote:Vlajko je poceo kao Caty. Dodje, trazi savjete , ali na kraju gura po svom...
Deluje da je tako ali nije.Treba da krenem na posao a nemam dovoljno leka zato se mucim ne bi li koliko toliko na poslu bio ok.Da imam tableta naravno da bi radio sve po propisu...ali.Covek da zna gde ce da padne on bi legao !!!Bar mislim da je bolje sto je manja doza a ne veca.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Dobro, ne moze se doci do tableta.
Onda sta ti ostaje... Hm!!
Pa ti sa tim sto imas napravi plan. Podijeli doze to koliko imas na toliko dana i furaj sa tim. Bez dodavanja.
Samo nemoj opet kao neki stari clanovi kad dodjes do tableta za duplo da skocis sa dozom. Opet si nigdje!!
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

Vlajko, ja ne razumijem tvoj problem to je kao da odlucis skakat sa padobranom iz aviona i na izlazu pitas preko mobitela kako da skocis a nema nitko da te pogura. Skoci Vlajko, skoci samo. Treba imat #uda za skakat sa padobranom.
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Atman777 wrote:Vlajko, ja ne razumijem tvoj problem to je kao da odlucis skakat sa padobranom iz aviona i na izlazu pitas preko mobitela kako da skocis a nema nitko da te pogura. Skoci Vlajko, skoci samo. Treba imat #uda za skakat sa padobranom.
Samo opusteno junace...
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

Cuj opusteno... Skidanje sa 1 i po milg bupa i kukanje kako te boli glava ujutro ne znam kako to prezivit. sam kazes koliko sam razumio nisi se dopo "samo" bup uzimo par mjeseci. Ako je istina da se uopce hoces skinit nemas sta njakat po forumu radi 1 mil. baci to i pici dalje bez okretanja.
Den123
Posts: 3
Joined: Mon Nov 05, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Den123 »

:twisted:
Last edited by Den123 on Sun Nov 11, 2018 10:50 am, edited 1 time in total.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Den123 wrote:Drustvo, jedno pitanje i ako.ste u mogucnoati da.mi sto pre odgovorite vasim misljenjem bicu veoma zahvalan. Uzimam bup 3,5 do 4 meseca aktivno od 4 do 8 miligrama dnevno. Kako koji dan. Pre toga, povremeno sa pauzama od po nekoliko meseci. Da li je to dovoljno dug period da bi bio problem prestati ga uzimati uopste ili bi ipak morao sa nekim postepenim smanjivanjem? Dakle, preciznije, da li je 4 meseca dovoljno dug period steci snaznu zavisnost ili jos uvek nisam zagrizao toliko da bi mi skidanje bilo bas otezano. Hvala unapred i zelim vam svu srecu. Pozdrav.
Ako pitaš jesi li se navukao, jesi.
Stabilizirati se na jednoj dozi pa spuštati svakih 8 dana po malo.
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Juce i danas 0.5...idemo dalje.
Locked