Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Dok sam bio u fazi kako baciti bup naisao sam na ovaj forum jedno vrijeme sam pratio i citao zatim i sam se uključio i nakon nekog vremena uslijedilo je skidanje evo vec sam ustao u 12ti mjesec bez bupa, i sad sam malo citao kako je to tad izgledalo ruzno gadno ne znam ni ja kako vec ali bitno je da sad s ove ta ke gledi sta osjećam nekakav veliki uspjeh prema tome i svaki dan koji prodaje je uspjeh.
Ima dosta prepreka i teskih trenutaka ali kad se sve sabere vrijedi ljudi vjerujte da vrijedi
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Juce uzeo 1,5 mg.Smucilo mi se jeza,vrucina...i bilo ok samo ostalo pistanje u glavi.Kada sam legao budio se na svakih sat ipo mokar po glavi i ledjima...to me i budilo.Ovaj lek je totalno nepredvidiv...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Jesi sve vreme bio na 1,5 ili si podigao zato sto ti se smucilo?
Jer ti simptomi prodju nakon 4-5 dana i onda kad to preguras postajes dosta stabilniji
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Frajla wrote:Jesi sve vreme bio na 1,5 ili si podigao zato sto ti se smucilo?
Jer ti simptomi prodju nakon 4-5 dana i onda kad to preguras postajes dosta stabilniji
Podigao ...danas sam uzeo 1 onako nije lose malo neki nemir,steze srce,malo znojenje i povremeno pisti u glavi.Povremeno pomislim ja ovo necu moci ...ne znam sta da radim.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

vlajkoalas wrote:Juce uzeo 1,5 mg.Smucilo mi se jeza,vrucina...i bilo ok samo ostalo pistanje u glavi.Kada sam legao budio se na svakih sat ipo mokar po glavi i ledjima...to me i budilo.Ovaj lek je totalno nepredvidiv...
Vlajko, ne zezaj bre aj izguraj sedam dana na jednoj dozi!!
Neces moci tako, realno nisu to tako grozni simptomi koje pominjes da se ne mogu izdrzati.
Ako si vec odlucio da ga maknes, moraces malo stisnut zube. Bas si papazjaniju napravio, i ja te necu tapkat po ramenu ( rijetko ko ce ovdje) jer ti to nece nista pomoc.
Nista sad, probaj da guras tako sadm dana pa spustaj . Mozda se javi neko pametniji ko ima bolje rjesenje ...
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

vlajkoalas wrote:
Frajla wrote:Jesi sve vreme bio na 1,5 ili si podigao zato sto ti se smucilo?
Jer ti simptomi prodju nakon 4-5 dana i onda kad to preguras postajes dosta stabilniji
Podigao ...danas sam uzeo 1 onako nije lose malo neki nemir,steze srce,malo znojenje i povremeno pisti u glavi.Povremeno pomislim ja ovo necu moci ...ne znam sta da radim.
Uz sve savjete ti radiš opet isto. Variraš s miligramima iz dana u dan. Nisi ni svjestan koliko znači 0,5 mg više ili manje.
Ostani na dozi od 1,5 mg 8 ili 10 dana I onda spuštaju. I kad spustiš nemoj odmah skakati na 1 mg. Spusti dozu na 1, 25
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Slusam savete itekako...ali probam sa 1 ujutru i dodam 0,25 popodne jer me tad krene zezati ono stezanje u grudima,kratko disanje itd.Pokusavam sto vise mogu da smanjim jer lek uzimam pacovskim kanalima.Uvideo sam da cu morati onako kako ste me savetovali jer ovako samo sokiram i iscrpljujem organizam.Jedino jos nisam siguran da li krenuti sa 1,25 ujutru ili 1,5 bojim se da kad me stigne popodne ne pojacam.Vrzma mi se po glavi da li ima neka bolnica gde te skinu za 7 dana ali nigde to nisam nasao(inace sam iz Srbije)sve sto sam nasao kosta boga oca .Npr:5 800 e...i traje 15 danaVorobjev.Tako da ste mi vi jedina nada .Ako imate da mi kazete koja jos pomocna farnakologija moze sve cu uzeti u obzir.Poz i HVALA na svakom savetu!
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

Bajo sa cime se ti mucis batali sve i gotovo ako sam ja mogao na suvo sa 16 mozes i ti sa 1.5 daj nemoj me zahebavat.
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Atman777 wrote:Bajo sa cime se ti mucis batali sve i gotovo ako sam ja mogao na suvo sa 16 mozes i ti sa 1.5 daj nemoj me zahebavat.
Kako?Ako mozes napisi sta si radio...
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Atman777 wrote:Bajo sa cime se ti mucis batali sve i gotovo ako sam ja mogao na suvo sa 16 mozes i ti sa 1.5 daj nemoj me zahebavat.
Kako ??
Locked