Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:
Igi323 wrote:
Frajla wrote:Igi svaka cast! Nakon 14 dana krize bolje je biti oprezan nego apsolutno siguran i ubedjen!

Ja i nakon ovoliko godina svega i svacega kao i vecina verujem, ipak gledam da sam oprezna

Poz
Biti oprezan ovde je prilicno lako,odatle mi i ovolika samouverenost.Ovde se u stvari spremam za svakakve situacije kuci,ne razmisljam o opijatima uuopste trenutno a moram pripremiti mozak i psihu na sve kad padnem sa neba u Srb.Djavo ovde ili tamo isti je,ovde ga ne trazim a kuci ga tek ne zelim.Ja u stvari samo zelim da bistre glave donosim odluke vezane za porodicu,dugo i predugo sam mislio samo na sebe i evo kako se zavrsava,kroz bol patnju i sve sto ide uz to.Cudi me kako nisam umoran psihicki i fizicki posle svega,normalno radim i stvarno se radujem danu kad cu nestati odavde.A sigurno cu se po dolazku oglasavati jer da nije bilo ovih tekstova,sigurno bi mi bilo teze.
Iggi, ne želim te obeshrabriti ali ni zavaravati.
Gotovo svi smo imali taj osjećaj euforije u početku kad smo shvatili da više ne uzimamo i da nije tako teško. Nekako budemo ponosni na sebe.
Veća zamka se krije u mjesecima koji dolaze. Kad euforija prođe, kad smo umorni a moramo na posao, kad se snuždimo , kad nas stisnu neki potisnuti zdravstveni problemi, itd...
Tada je najpotrebnije ostati čvrst u svojoj namjeri i početi prihvaćati da su to boljke svih ljudi, a ne samo nas.
Ti imaš najjači motiv na svijetu da ostaneš čist i želim ti svu sreću u tome.
Javljaj kako si
Vita, kako si ti?
Kako prodje muz??
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ninocka, hvala na pitanju. Meni evo 6 mjeseci bez suba ( već?). Baš mi proletjelo.
I više ne razmišljam o njemu uopće. Prestala sam za svaku nesanicu ili umor kriviti apstinenciju. Ali uglavnom se dobro osjećam. Rekla bih da mi je trebalo 4 mjeseca da skroz dođem sebi, da počnem redovito ići u krevet i da se ne budim rano ujutro.
Mužu je 3 ipo mjeseca, ne žali se. Uopće ne spominjemo sub, čini se da mu ne fali
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nedogledija »

Ekipo, evo mene sa konacnim rezultatima. :) Bas se malopre tusiram i setim se kako sam pre tri dana isla ulicom po divnom danu i kako se desio onaj momenat shvatanja da te vise nista ne sputava, da imas godina, vremena, mozga (hm? :D ) dovoljno za sve, da vise nemas porok i da si najzad fri. I resih da udjem da vam javim lepe vesti.
Sad sa ove distance, cini se da i nije bilo toliko tesko, ali iskreno, mislim da je to zabluda (uvek se na kraju minimizira ona tiha patnja koju si u stvari prosao). Prvi ozbiljniji boljitak sam bila osetila pre neke tri nedelje. Probudila sam se odmorna kod drugarice i to je, ja mislim, bio kraj. Znate da sam pre toga pogurivala malo Trodonima... To je bio ujedno i poslednji put, pre nekih mesec dana, mozda i vise. Tu je jako bitna jos jedna stvar- ne vidjam se vise prakticno ni sa kim ko trosi ikakvih hemija, ispostavilo se da me je bivsi tu usporavao i rusio mi talasnu duzinu svojim sranjima... Uglavnom, sve super, sve kul otkad sam ovako... Ovako cedna. :D
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nedogledija »

Ekipo, evo mene sa konacnim rezultatima. :) Bas se malopre tusiram i setim se kako sam pre tri dana isla ulicom po divnom danu i kako se desio onaj momenat shvatanja da te vise nista ne sputava, da imas godina, vremena, mozga (hm? :D ) dovoljno za sve, da vise nemas porok i da si najzad fri. I resih da udjem da vam javim lepe vesti.
Sad sa ove distance, cini se da i nije bilo toliko tesko, ali iskreno, mislim da je to zabluda (uvek se na kraju minimizira ona tiha patnja koju si u stvari prosao). Prvi ozbiljniji boljitak sam bila osetila pre neke tri nedelje. Probudila sam se odmorna kod drugarice i to je, ja mislim, bio kraj. Znate da sam pre toga pogurivala malo Trodonima... To je bio ujedno i poslednji put, pre nekih mesec dana, mozda i vise. Tu je jako bitna jos jedna stvar- ne vidjam se vise prakticno ni sa kim ko trosi ikakvih hemija, ispostavilo se da me je bivsi tu usporavao i rusio mi talasnu duzinu svojim sranjima... Uglavnom, sve super, sve kul otkad sam ovako... Ovako cedna. :D
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Dvaput je dvaput :D
Bravo Nedogledija
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Super nedogledija!!
Moram priznati da sam bila skepticna po pitanju tvog skidanja, i eto, demantova ti moje ruzne misli.
Sad uzivaj!!
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

Evo kratka jedna: Sa 18 godina prvi dop - dopanje jedno 5 godina, zatim prelazim na jos goru drogu od dopa - hep. Metadoniranje, gutanje preko 60 komada u danu ako treba, standard 30 etka. tako uclanjen u HDZ(heptanonsku demokratsku zajednicu) bio dok je prestalo sljakati. znaci bukvalno jeo na kasiku samo da danas budem samo malo u kurcu, ne bas puna - a bio sam vecinom puno u kurcu jer sam terapiju popio u sred tjedna pa se snalazio. nakon 2 godine moga clanstva u heptanonskoj demokratskoj zajednici - promijenio se na lijevu u antife i komunjare SDP (Suboxonska demokratska partija) ali posto sub ne shljaka nako fino kao makedonac iz HDT - a pio i sljedece -(zoloft, tramal, helex, normabel, cipralex, halea, akineton, kseroxat, velafax i naravno q tab tj, seroqel jer sam sada vec sluzbeno lud, jel.) nakon 2 godine nezadovoljavajuceg clanstva u SDP -u sam rekao cekaj malo jebote pa onaj dostavljac iz lokalne ljekarne moze jednu paletu meni pred kucna vrata odmah dostaviti da se ne smara sa stepenicama u ljekarni. Vidio da nbema vise nista od niceg i pregrizo govno i rekao idemo se sada cistit. A ja se Cistio tako da sam sa 16 tice suba polovio tjedan dana, tako i helexe. pa pola pa pola pa 3 dana nista samo da se mogu uradim sa hepom. pa onda opet cist 2 dana pa opet hep, pa dan pa hep, pa hep hep hep i evo mene cist ko suza na 20 hepova dnevno solucije i to one talijanske - opet govno. reko ok, sad se onda makar skidam sa hepa a ne suba. pa spustio hep na pola pa pola od pola i spakovo obitelj i u tri dana preselio u drugi grad udaljen 500km od mog grada sranja. sada krenio se skidat na suvo. muka Isusova, Krisnina i mojsijeva zajedno. koden hladna ekstrakcija od 10 kutija kefetina, kapi decje za nos, ketanol, zovi doktoricu da pusti helexa makar kutiju moli da da tramala uhvatilo u ledima moli moli moli Boga da me netko odveze u nazad u grad govno po makar 5 jebenih hepova.... doktorica koja mi od djetinjstva na srecu dala sta je mogla i nije mogla da ne krepam. frku nebih opisivao jasno svima. uglavnom. Isplati se biti cist, da. Ali ne zbog toga da ja sebi mogu reci da sam cist, nego jer jednostavno vise nista NESLJAKA.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Atman 777, imas li clansku kartu ovih stranaka? :shock: :D
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

Ninocka@Imam clansku onu plavu uputnicu duplu. (:
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

Samo da se nadovezem na ovaj moj post. Skidanje na suvo nije za svakoga. :o hahahahahahha 15.dan evo sam se transfero u alkoholicara a planiram bit alkoholicar jos edno mjesec dana kad budem mogo sam hodat i sjedit. djeco ne zajebavajte se.
Locked