Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Nisi jedina ne brigaj
Mogu ja spisku dodati jos par stvari
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Samo ti i ja.... ostali vojnici jbt :?:
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Jebote cure sad ste me prepala. Pa ima li tome kraja? Ja sve mislim da će s vremenom sve doći na svoje.
Ninocka I meni desna ruka trne noću. Prsti me znaju toliko zaboljeti da me probudi i razbudi. To sam pripisivala teškom fizičkom poslu, a možda i artritisu.
Međutim, dok sam pila sub zglobovi su mi oticali strašno, sad toga nema. Osim ovih problema s rukom i prstima.
Što se spavanja tiče, ne mogu zaspati do dugo u noć, u nogama mi nešto svrdla. Nekad gledam filmove do 2 ujutro, onda legnem i ne mogu zaspati još uru.
Kad zaspim spavam do nekih 8-9 ujutro.
I nemam više onu energiju za rad, a to mi baš smeta.
Trudim se, ali...
Za Frajlu znam da je prošlo 2 godine. A tebi?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:Jebote cure sad ste me prepala. Pa ima li tome kraja? Ja sve mislim da će s vremenom sve doći na svoje.
Ninocka I meni desna ruka trne noću. Prsti me znaju toliko zaboljeti da me probudi i razbudi. To sam pripisivala teškom fizičkom poslu, a možda i artritisu.
Međutim, dok sam pila sub zglobovi su mi oticali strašno, sad toga nema. Osim ovih problema s rukom i prstima.
Što se spavanja tiče, ne mogu zaspati do dugo u noć, u nogama mi nešto svrdla. Nekad gledam filmove do 2 ujutro, onda legnem i ne mogu zaspati još uru.
Kad zaspim spavam do nekih 8-9 ujutro.
I nemam više onu energiju za rad, a to mi baš smeta.
Trudim se, ali...
Za Frajlu znam da je prošlo 2 godine. A tebi?

Meni godinu... ali nije uvijek ovako bilo. Bilo je odlicnih momenata kad sam bila najzdravija na svijet.. sad se osjecam kao u neki vremeolov da sam ulecela i da je ovo "ono poslije bupa"
Razbise me ruke, poludjeh... Kao sto vidis ne spavam a u osam sam na poslu. Sinoc i preksinoc popila pola bromazepama pa spavala. Sad se evo inatim pa necu da ga popijem.
Bila kod dr , svi nalazi ok , sta li je ovo da mi je znati. I prsti na rukama tj zglobovi na prstima me bole...Jbt kao baba sam neka!!
Ja do prije dvije god nisam kod isla nikad, nista mi nije falilo. Dvoje djece sam u jednoj godini rodila ( rekordno) koji mi je vise q.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ljudi oko nas su bolesni, imaju različite zdravstvene tegobe.
Mi smo to zataškavali uzimanjem droga ili samo suba.
Sad nam te bolesti izlaze na vidjelo.
Možda bi ionako imali sve te tegobe, bez obzira na sub.
Tješim se...
Gabson
Posts: 1
Joined: Fri Aug 17, 2018 11:55 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Gabson »

Ima li neko tu iz Rijeke?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Gabson wrote:Ima li neko tu iz Rijeke?
Slabo ko( skoro niko) ovdje govori tacno iz kojeg je mjesta... barem da ja znam!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

VitaJana wrote:Ljudi oko nas su bolesni, imaju različite zdravstvene tegobe.
Mi smo to zataškavali uzimanjem droga ili samo suba.
Sad nam te bolesti izlaze na vidjelo.
Možda bi ionako imali sve te tegobe, bez obzira na sub.
Tješim se...
Zataskivali probleme jesmo, to je sigurno, ali nas je dosta i unistio. Sada smo tek poceli da placamo ceh

Ja upucena kod neuropate jer ne mogu da spavam od bolova i nemira u nogama, isto spavam po par sati, pa proguglaj malo o neuropatijo imas ih raznih... smorih se da prepricavam sta sam procitala.
Uglavnom pre nego sto odem da mi daju neke lekove za bolove, otisla sam privatno kod moje alternativke, od koje cu btw sda bankrotiram jer mi svako malo neki k... fali, i zenska kaze da gruvam agresivno cist magnezijum da je odlican za napetost misica i nerava, malo yoge malo lagane muzike... uzas :)
Eto odjavljujem se odoh da meditiram- opet uzas
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Da ne ispanemo opet neke babaroge sto prepadamo ovu "omladinu"....
Nema mjesta panici, samo razmislite da sve dodje na naplatu!!
Kako se ne javi jos ko se skinuo a da nije bas skoro, da ga pitamo za zdravlje. Nema nikog.
Da nisu pasvord zaboravili ??? :D
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Mene je stigla hrpa nekih infekcija, te bakterija ova, te bakterija ona... gruvam antibiotike po mjesec dana... jbga nije to onaj organizam od prije, nikad neće ni biti... A i godine su tu, nemamo mi više 23...
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
Locked