Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Zato sam nedje prije skrenula panju Kati kad me savjetovala nesto u tom smjeru, da za tadasnju moju boljku nikakve knjige , autosugestije, mantre , joge i cuda ne pomazu. Sve sam to probala... :shock:
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Hocu Ninocka, stavicu jenu red za citanje

@yasu
Pravo ima nedogledija, nije to bunt nego ljudska glupost i potreba za dokazivanjem radeci na svoju stetu. To je nista drugo nego glupost.
Zanimljivo je i da su joj posebno iritantni clanovi koji su se skinuli i od takvih ne prima rado savete jer tu bajke ne prolaze.

Joj sada mi treba ici pisati tamo, sta reci i kakvi poruku poslati?:)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:Hocu Ninocka, stavicu jenu red za citanje

@yasu
Pravo ima nedogledija, nije to bunt nego ljudska glupost i potreba za dokazivanjem radeci na svoju stetu. To je nista drugo nego glupost.
Zanimljivo je i da su joj posebno iritantni clanovi koji su se skinuli i od takvih ne prima rado savete jer tu bajke ne prolaze.

Joj sada mi treba ici pisati tamo, sta reci i kakvi poruku poslati?:)
Ego, ego , ego i samo ego!! Prsti na svee strane!!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Frajla wrote:@yasu
Pravo ima nedogledija, nije to bunt nego ljudska glupost i potreba za dokazivanjem radeci na svoju stetu. To je nista drugo nego glupost.
Zanimljivo je i da su joj posebno iritantni clanovi koji su se skinuli i od takvih ne prima rado savete jer tu bajke ne prolaze.
u biti sam sebi pisao, a pomalo iziritiran time da sam otkada se keti pojavila, saučestvovao bodreći, čitajući, ponovno bodreći, čitajući... no očito, bez rezultata, te sam nehotice, a samo kao šlagvort za otklon od kompletne priče, neprimjereno iskoristio nedogledijin post...

isprike svima, al kad ste ga već svi vidjeli, bilo bi imbecilno da sada brišem post (ak uopće i mogu)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ma nema sta da brises post je sasvim na mestu

I u pravu si, ne treba trositi vreme na nesto sto nema smisla ili nekoga, kada imamo nedoglediju kojoj je podrska trenutno vise nego potrebna!
Tako da, go go girl!
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

Veliki pozdrav svima!
Malo po malo, dan za danom, prosao je prvi mesec bez Buprenorfina, bilo kojih opijata i teskih droga. Bio bi red da napisem ukratko kako mi je bilo i kako se sad osecam...
Jednom mi je Frajla napisala da cu se i sam iznenaditi kako ce se sve da prodje. Nisam ocekivao neku krizu, ali nisam ocekivao ni da ce biti ovako lagano. Ima istine u tome da se treba sto sporije skidati, dati vremena receptorima i organizmu da se naviknu na zivot posle bupa.
Recimo da su mi prva tri dana bila najteza. Bol u stopalima kao da sam pesacio 20km, kao da sam imao nekakve nevidljive kandze duz unutrasnje strane butina i duz listova. Prvih nekoliko dana sam imao male probleme sa vidom. Malo jeze, malo znojenja. Ali maltene nista, po ceo dan sam bio na plazi, plivao dosta i suncao se. Osetio sam promenu nabolje posle 3 dana i posle 7 dana. Posle toga, svakim danom mi je bilo za nijansu bolje. Do otprilike dvadesetak dana, vise nema promene. Sto se tice fizike, i to malo nelagode sto je bilo, nestalo je. Sve vreme sam spavao normalno. Fizickim delom sam prezadovoljan. Treniram normalno, to mi je najbolji pokazatelj.
Sto se tice psihe, situacija nije tako bajna i krasna. Ipak sam izgubio omiljenu igracku. Dobro sam, daleko od toga da provodim dane zakucan u sobi u krevetu. Ali kad nesto ne bi zajebavalo, svi bi se lagano skidali sa bupa. Dodju ponekad momenti kad mi se znoje dlanovi, nemir, kad bih uzeo neku dizalicu ili trip. Mozak nije navikao da bude strejt. Trenuci slabosti traju kratko, nisu svakodnevni, ali se desavaju. Oporavak psihe od bupa ionako traje mesecima i mesecima...
Sve je lakse kad se uzme magicna tableta. Ali sve je to vestacki. Ako je lepo vreme, daj da se pocastim da upotpunim savrseni dan. Ako je lose vreme, daj da se povadim nekako, tmurno je vreme. Biti strejt je teze, ali je mnogo lepse. Nema robovanja nikakvom supstitutu za heroin, nema gledanja na sat da li je vreme za dozu, nema osluskivanja organizma da li je pocela kriza. Drugaciji je pogled na svet i sve se stvari dozivljavaju drugacije. Ljudskije...
Samo lagano i opusteno ljudi, stvarno je bolje bez bupa. Ne postajete mladji, vremenom je sve teze i teze.
Zahvalan sam do neba ljudima koji su mi davali podrsku, mada mi je svako na neki nacin pomogao. Ne razumem zasto se ovako malo ljudi javlja, bar povremeno, lakse je podeliti muku s nekim i dobiti podrsku nego sve raditi sam. Postujem slobodu izbora ali ne razumem.
Uglavnom, to bi bilo to, nadam se da sam barem jednoj osobi pomogao ovim postom. Drzite se ljudi, i vi koji se skidate i vi koji ste se skinuli...
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nedogledija »

Obozavam kad naidjem na post kao Johnnijev, gde je prica isla lagano. Ja samo takve i pamtim :) svaki dan pomislim kako mi je dobro i kako ce lako ici.
Htedoh da vam ispricam... neki dan me ona minijaturna doza utacka i otezaju mi oci, osetim umor (zato sam danas na 0,5). Ljudi moji... ja sam se pitala kako sam ikada to trpela. Decko me slusa, ne moze da veruje da mi odjednom toliko smeta jbni bup.
A juce sam imala neke smesne haludze. :lol: Navarila se sa drugaricom i nagrnu prema nama neki kerovi narzgnevljeni... nas dve smo se bacile na 40cm limenog prostora na trafostanici nekoj. Ljudi stali, smeju se, a mi ne smemo da sidjemo. :lol: Posle nisam mogla da ispratim sopstvene misli, a to zna da bude jako smesno jer stanem u pola recenice i krece sumanut nekontrolisani smeh. Toliko mi je falilo to ludilo jer sam na bupu bila nekako uspavana, je l'...
Bup je mene jedino "radio" prosle godine kad sam bila manicna, a to je zapravo nevezano za njega bilo tako, sva sam bila euforicna, ubrzana. Jako cudna situacija, ali bi se mogla i manje toksicno iskoristiti. :)

Jedva cekam da napisem da je sve gotovo. :arrow:
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Johny , svaka cast!! Cim krenes da osjecas tu neopisivu srecu sto si strejt, znaci da si dobro.
Ja sam i dana danas bezrazlozno srecna, a razlog je jedan sto nisam na bupu. Zato cesto ulazim na forum, da slucajno ne zaboravim...
Nedogledija, srecno novo spustanje... 0.50 ihaa, pa to je nestooo!! Jos malo i slobodna si...
Samo polako... Kad se ujutro probudis i dobro si ne juris po dozu, cak je i smetes sa uma, vrijeme je za spustanje!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Bas je milina citati uspesne storije

Svaka cast Johnny! Javljaj nam se jos
Pozdrav
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Johnnye wrote: Uglavnom, to bi bilo to, nadam se da sam barem jednoj osobi pomogao ovim postom. Drzite se ljudi, i vi koji se skidate i vi koji ste se skinuli...
_________________________
Bravo Johnny-Boy!
Slažem se da i nije tako teško ostaviti bup. Eto i moja priča je slična i na sličan način završena.
Da te obodrim, imam i ja dane kad se znoje dlanovi, neke nervoze nepovezane dođu i odu posle par sati..
Samo je bitno da te sate koji naiđu da nas muče, nekako maknemo iz glave. Ti to radiš kupanjem, plažom, itd...
Svako ima neki svoj način.
Čestitam i samo guraj!!
Pozz, manMan
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Locked