Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Opet ista prica... i da, opet smo ti neprijatelji jer Ne podrzavamo tvoje “ ludilo”

Ajd valjda ce bolje biti od septembra, procitah negde da pocinje onaj reality broj 2... malo da nas postedis bar
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Caty wrote:Yasujirozu pa gde iskopa taj citat??? Bas mi nesto nepoznato to...
Caty
Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način
Post27 May 2018, 16:54


selektivno ti je pamćenje, il postaješ zabrinjavajuće zaboravna, jer je post od prije svijega cca 2 mjeseca...

vjerojatno ipak ovo prvo, no, zaboga, to nije bila poenta
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Iha, ne daj Boze da sam je ja citirala od petog mjeseca... Bombe bi lecele ovuda. :?
Brine me ovaj Man ne javlja se, tj brine me ona hobotbica sto mu je izvadise iz ramena...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

Caty, trebaš biti zahvalna ovim ljudima koji te suočavaju s tvojim greškama, koji ti ukazuju na kontradiktornosti u tvom pisanju, jer ih nisi sama u stanju vidjeti. Najlakše je sebe lagati, to je zapravo i dio problema ovisnosti. Ja kad pričam s klijentom nekad bih voljela da me svjesno laže, jer bi znao da je pogriješio i da želi da me slaže. Međutim, on je jako uvjeren u pogrešno. Kao ti sada. Jako si uvjerena da si na pravom putu kad je skidanje u pitanju i uopšte ne shvataš suštinu ovoga što ti pišu Frajla, Ninočka i Yasu.
Do kad ćeš biti uvjerena u pogrešno? Dok ne spustiš narkomanski gard, ja sam jedina u pravu, šta oni znaju!? Taj gard je najveća prepreka oporavku.
Osim toga, definicija budale je kad ponavljaš iste stvari, a očekuješ drugačiji rezultat. To je rekao neko puno pametniji od mene.
I još nešto, ovdje imaš priliku da čuješ ljude koji su bili tu gdje si ti sada i koji su uprkos teškoćama, sad na mjestu na kojem ti želiš biti. Pa zar ti to nije znak da oni ipak znaju bolje od tebe o čemu govore...
Korak naprijed, nazad dva, nije napredak, jaranice...
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Nitko se nikada nije skinuo zato jer su mu drugi govorili da tako treba.
Dok čovjek sam čvrsto ne odluči nema od toga ništa.
U Caty ipak postoji neka namjera i želja, jer je tu i pokušava nešto. Druga je stvar što griješi i ne uspijeva. Nije sretna na subu, nije sretna bez njega
Možda još nije došlo vrijeme za tako čvrstu odluku.
Ja sam konkretan primjer kako nikad nije kasno, iako sam se odavno podmirila s činjenicom kako ću do kraja života biti na subu.
Kod mene čak nije bilo toga hoću - neću, nije me previše brinulo što ga pijem.
Pa eto... Kad je došlo vrijeme, skinuh se.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Da, nije doslo vreme jos...postoji razlog zasto se bup koristi i za “ odrzavanje” a to bi trebalo prihvatiti kao period stabilizacije i onda se lakse skinuti sa bupa. Ovako je borba i talasanje sa svim i svacim. Ali i ovo ce shvatiti na svoj nacin
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Da, nije doslo vreme jos...postoji razlog zasto se bup koristi i za “ odrzavanje” a to bi trebalo prihvatiti kao period stabilizacije i onda se lakse skinuti sa bupa. Ovako je borba i talasanje sa svim i svacim. Ali i ovo ce shvatiti na svoj nacin
Slažem se. Vrlo je bitno stabilizirati se.
Kad sub prestaneš doživljavati kao drogu i njime se drogirali.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:Nitko se nikada nije skinuo zato jer su mu drugi govorili da tako treba.
Dok čovjek sam čvrsto ne odluči nema od toga ništa.
U Caty ipak postoji neka namjera i želja, jer je tu i pokušava nešto. Druga je stvar što griješi i ne uspijeva. Nije sretna na subu, nije sretna bez njega
Možda još nije došlo vrijeme za tako čvrstu odluku.
Ja sam konkretan primjer kako nikad nije kasno, iako sam se odavno podmirila s činjenicom kako ću do kraja života biti na subu.
Kod mene čak nije bilo toga hoću - neću, nije me previše brinulo što ga pijem.
Pa eto... Kad je došlo vrijeme, skinuh se.
Najgore od svega je, sto ces joj ti biti sad "lajmotiv" , mi negativci naravno, a nikako vam price nisu slicne. Da uspije na dva mjeseca uzimati bup kao ti, mnogo bi se lakse skinula.
To smo joj nekoliko puta i predlagali, ne ide, ok,pocni pravilno da ga uzimas , ne juri rad, pa ce sve samo doci na svoje. Niko ovdje nikog i ne osudjuje sto odluci ostati na bupu, ne tjera se niko, niti imamo takvu moc.
Sanela je rekla kljucnu stvar, radis iste stvari a ocekujes drugaciji ishod... To u jednoj recenici sazeto sve sto nas troje kao cavke ponavljamo.
Citajuci Katine postove novi clanovi nece znati jesu li u avgustu 2017 ili ti u istom mjesecu samo
Godinu kasnije ;) To moze biti ozbiljan problem za lude glavice...
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Motiv je lakše naći nego zadržati.
Ustvari, zadržati ga je najteže.
Svi moramo to rješavati sami sa sobom. Prepoznati praznine i uzroke nezadovoljstva pa tek onda popunjavati ih.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:Motiv je lakše naći nego zadržati.
Ustvari, zadržati ga je najteže.
Svi moramo to rješavati sami sa sobom. Prepoznati praznine i uzroke nezadovoljstva pa tek onda popunjavati ih.
Znas, cesto razmisljam dok citam tvoje postove , je li moguce da si ti ikad u zivotu bila zavisnik. Ja nikako tebe ( ovu koju poznajem sa foruma) i tu neki zavisnicu ne mogu da povezem. Ti nikad nisi ni pisala o toj ruznoj proslosti ... ali zaista ne mogu da shvatim da si ti nekad pravila sranje :D
Locked