Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Brdo planova, brdo izgovora, proslo godine ti trebao posao da bi olaksala skidanje, sad si nasla posao pa nista olaksalo nije...
Pises planove unapred i menjas ih iz dana u dan, te spustas na 1 mg, pa si se predomislila ipak odes na 1,5 pa na kraju dodas jos 0.5 zapravo si nigde, a toliko planiranja i piskaranja niokocega.
Plan u svojoj glavi pa kad nedelja uspesno prodje napises kako si to odradila i kroz sta si prolazila.
Meni ovo lici na pisanje dnevnika i ocajno trazenje sagovornika tj nekoga ko ce sa tobom prolaziti kroz sve tvoje dnevne faze. Draga moja, za to se placa psiholog
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ako me sanela opomene da je na forumu zabranjeno pisati svoje planove u vezi skidanja ma kakvi oni bili i kako se menjali ja cu prestati i da pisem ali ja nigde nisam videla da je pravilo foruma `planove smisljate u svojoj glavi a ovde pisete samo pod uslovom da ste iste realizovali` tako da ovo tvoje piskaranje po meni nema smisla ali opet nisam nasla za shodno da bilo kome drzim pridike kako i sta treba da pise ja zaista ne znam odakle tebi ideja da se u to mesas, ne svidja ti se, preskoci i caoooo
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

A kome pises ako ne treba da citamo?

Jbg, trebala si upravo nesto suprotno iz mog posta izvuci
Ali stara ćud se ne menja
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

loša iskustva zbog loših procjena, su ipak korisna iskustva, jer će danas/sutra, možda netkoga čitaoca uputit u to kako ne treba radit...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:A kome pises ako ne treba da citamo?

Jbg, trebala si upravo nesto suprotno iz mog posta izvuci
Ali stara ćud se ne menja
Onda kad izvuce prave stvari iz konteksta tj posta , tad ce i uspjeti...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

yasujirozu wrote:loša iskustva zbog loših procjena, su ipak korisna iskustva, jer će danas/sutra, možda netkoga čitaoca uputit u to kako ne treba radit...

U pravi si....ali totalno
Nego kada citam kako pise, neka jeza mi prodje kroz stomak i onaj gadan osecaj iz perioda najgoreg drogiranja samo protrci kroz mene.
I onda skuzim da je u gadnom problemu, i da je zalim ali iskreno. Nikako da krene ali nikako
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Caty wrote:prvo gresila sam sto se od starta nisam pridrzavala pravila i isla po planu nego sam uvek imala neke greske i variranja
keti, citiranje tvog posta iz 5. mjeseca, nije ni provokacija, nit zla namjera, već podsjećanje što si tada pisala, a što danas ponovno činiš - obrazac ti je skoro identičan, te pamet u glavu, i počni se discipliniranije ponašat, jer će u suprotnom, ishod neminovno bit isti...

hajde
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ne moze joj se pomoci to je definitivno.
Treba je pustit da pise dnevnike i to je to.
Opet ce ishod biti kao prosle godine... isparanoisace se od nas, nece moci vise da nas slusa i onda ce pisat kako se skinula a nije.. I mi ( ja ) ispasti najveci krivci!!
-Dodavanje svaki drugi dan
-Izgovori kilavost, dijete..
-Onda dolazi bodrenje same sebe , yt snimci-
To je isti put kao prosli ( neuspjesni)
Uh , a tek ovo sad sa metadonom .. pa plan da se cim stigne bup krene od 1mg pa sutra stize taj bup, cap evo ga vec na 1.50mg ... Pa prvi dan jos na to 0.50mg ... Uh, majkoooo moja!!
Tako da... ne treba se daleko vracat i proslost da se pronadju iste kontradigtornosti. Demantuje se iz dana u dan!!
I nikakvih provokacija ni zlih namjera, samo nema vise tapsanja po ramenu..
-
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Yasujirozu pa gde iskopa taj citat??? Bas mi nesto nepoznato to... I nasmejah se onome sto si napisao da ce ljudi iz mojih postova bar nauciti kako ne treba, pa eto nadam se da hoce bar nesto dobro da ispadne iz tog mog baljezganja sa samom sobom hehehehej ja samp ne znam zasto se pojedine persone oko mog problema opterećuju i prognoziraju sta ce biti ja nikada nisam nikoga sa foruma ni za sta krivila osim za izmosenje nekih lazi o meni a po pitanju moje zavisnosti, to je vec moj problem i moja stvar znam ja odlicno u čemu gresim znam ja odlicno sta i kako bi trebalo ali zamislite plan se izjalovi, ja se sjebem, crv pobedi, ja izgubim jednu, dve, 22 bitke, pa i 122 ali ne i rat dokle god pokusavam, a to sto ja radim i pokusavam to je zavisnost i bivsi zavisnici bi trebali najbolje da znaju sta je to
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Kad rat traje predugo, bitki je sve manje i manje!! A i junaka...
Locked