Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Nedogledija wrote:Pre par meseci pisala sam na ovoj temi, smanjivala metodom "korak napred- nazad dva" i onda isparila odavde da jos malo karticama mrljam. :oops: :D Nisam uspevala da odolim toj povremenoj potrebi pa sam resila da se ne javljam ovde dok ne budem imala sta smisleno i pozitivno da o tome kazem. Doduse, i kad bih mrvila, mrvila bih cetvrt, ali svejedno, ne bih se ulagivala i zamajavala da to ista menja.
I tako evo- zelim da vam javim da sam bez vecih problema uspela da smanjim na nesto manje od 1mg i poslednjih mesec dana nijednom nisam uzimala kako ne treba (mada se i pre vise od tih mesec dana ta navika proredila). Sa' ce ovo mozda pretenciozno zazvucati, ali potpuno sam sigurna da nikad vise i necu to raditi, a razlozi su mi prilicno ...jeftini ako cemo iskreno (a hocemo). :) Prosti i ocekivani.
Postoji li ista prostije od "Smorilo me je skroz"? Nos mi se pobunio, san iscepao, voljene oci buljave umorne postale, a kad bih se sa drustvom malo zapila definitivno nije izgledalo da uzimam samo cetvrt. Hocu samo da se zahvalim svima vama sto ste mi sugerisali da ne brzam, to mi je pomoglo jer sam posle skontala da sam nesvesno sebi nabila pritisak postavljajuci uslove i rokove i nenormalne doze na koje mi je mozak pizdeo k'o na nenajavljene goste i zbog kojih sam na kraju dana, u inat ne znam kome, uzimala jos. Da ne odlutam sa teme i to bez proreda...
Generalno se mnooogo bolje osecam. Ovu dozu i ne osetim. Jedino na sta se mogu pozaliti je nervoza, mada me i ona popustila posle nekih nedelju dana od smanjenja. Sve u svemu, dobro je, pocela sam da se vidjam sa starim drustvom koje sam naravno bila zapostavila, nekako osecam da je ceo taj fazon sa gudranjem profuran. Toliko profuran da sam za Exit odbila eks. Posle mi bese malo krivo pa se napih od muke. :lol: Zezam se, eto ljudi... Sada cu se javljati, da dopunim arhivu uspesnih prica skidackih. Samo mi se dlanovi znoje u pm. Uvek me to i gnjavilo, samo sam se bila odvikla, sta ces.
I ovog puta necu brzati, zadrzacu se na ovom parcencetu jos nedelju- dve, koliko ocenim da mi odgovara, ali sigurna sam da ce ici bez neke frke.

Do sledeceg spustanja, znaci - Dospustanja! :D
Vidjam te posljednje vrijeme da si tu, citas i cutis.Znala sam da nesto "konkretno " radis i da ces se javiti kad budes imala sta da kazes!
Vidis kako je dobro kad ne brzas... samo nemoj ko Frajla , to ipak samo ona moze. Vidis kako si sad ok, i tek ces biti...
Samo bi jednu digresiju napravila, tice se tog " parcenceta" mila moja to je gromada!!! Tako da samo lagano.
Ja od kad sam napravila remont na svom tijelu, mislim na zdravstvene probleme koje je bup zamaskirao, sve je krenulo na bolje!!
Od septembra krecem na master tako da cu zajedno sa mojoj djecicom u skolske klupee!!! Uraaa . I kad krene ( da nesto ne izbaksuziram) vidjecete da master i forum imaju bas dosta slicnosti!!
Vec me jedan clan u pp pitao jesam li ovdje zato sto spreman neki doktorat Kikikikikik
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Sta vam bre znaci ova siva linija na kraju posta kalo ja to nemam???
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Nedogledija super i ja sam pocela da uzimam pravilno zadnjih mesec dana, spustila na 2 sad sam trenutno treci dan bez bupa silom prilika ali sledece spustanje je na 1. 5 otprilike ce mi sutra biti najzajebanija kriza kako kazu nakon 72h pocinje najgore kada si na velikoj dozi naravno, i danas je zajebano osecam se bas kilavo i malaksalo no sutra popodne cu napokon imati i krecem sad od manje doze pa ka cilju!
Dospustanja! :D
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Pozdrav ljudi...Ajd da pitam nesto,sto bi vec trebalo da znam i sam...Kolko vremenski dana recimo je dovoljno da se navuces na bup,napeckaas,kako god? zanimaju me vasa misljenja...Ako ga recimo nisi uzimao neko vreme a bio si ovistan o njemu ranije,recimo god god i po dana...PISITE!! POZZZ SVIMA
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Alessandro wrote:Pozdrav ljudi...Ajd da pitam nesto,sto bi vec trebalo da znam i sam...Kolko vremenski dana recimo je dovoljno da se navuces na bup,napeckaas,kako god? zanimaju me vasa misljenja...Ako ga recimo nisi uzimao neko vreme a bio si ovistan o njemu ranije,recimo god god i po dana...PISITE!! POZZZ SVIMA
I JELI DOBRO PITI TU LIRIKU KOI DAN POSLE STAJANA S BUPOM,AKO RECIMO PIJES BUP NED DANA,10 DANA NEBITNO...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Bup po pravilu treba da se uzima 7-14 dana i to kao terapija za skidanje odnosno detox od opijata, i za to je fantastican lek, velika je zalost i nesreca sto su lekari poceli da ga prepisuju na duze staze a da niko od nas nije bio informisan sta je to i kakvo je tek to zlo kada se navuce i kakve muke su skidanje sa njega i koliko traje kriza. Taj otrov ulazi u ceo organizam, u kosti mozak, u svaku poru i prestanak je uzasan vec su vrapci zapamtili da jedino spustanje doze do nule moze da ucini taj pakao izdrzivim. Ne znam gde mi je pamet bila i zasto nisam bar proguglala kako sam to olako pocela da uzimam bez da uopste razmislim i zapitam se sta je to i bar procitam nesto ali ko zna da l bi i to pomoglo.... Dakle max dve nedelje i neces se navuci za toliko cak i posle mesec dana ces se lagano skinuti sve je u vremenu uzimanja i sto se duze uzima to je i teze ma kolika doza bila uvek ce se lakse skinuti neko posle par meseci uzimanja pa i 8mg nego neko posle 5god na 2mg

A za sve koji su na pocetku, bezite od zla dok jos nije kasno https://youtu.be/aFlxkqSOfWg

P. S. Lakse je bilo ubedjivati sebe da je to super tableta, da je kriza smesna, lagana i da se na njega i ne navlaci. Ali pre ili kasnije realnost te lupi po sred glave, obicno kasnije pa gledaj sta ces i kako ces se izvuci iz zla! Ako uopste imas srece da se suocis sa tim i pozelis da se skines jer jos uvek velikaa vecina i ne pomislja na to bar 5-6god pa i 10 a onda zalis na sta si potrosio godine a posledice su vec ogromne i skidanje sve teze
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Alessandro wrote:Pozdrav ljudi...Ajd da pitam nesto,sto bi vec trebalo da znam i sam...Kolko vremenski dana recimo je dovoljno da se navuces na bup,napeckaas,kako god? zanimaju me vasa misljenja...Ako ga recimo nisi uzimao neko vreme a bio si ovistan o njemu ranije,recimo god god i po dana...PISITE!! POZZZ SVIMA
E jbg zao mi je sto ti se desio taj izlet , ali sta je tu je , guramo dalje.
Znas i sam da si pocetnik sa bupom, pa ga tek probao trebalo bi ti duze da se navices . E sad ti se skinuo pa dosao paklenik opet na desetak dana...to je vec druga prica.
Neces imati neku fizicku krizu sem kilavosti , smorenosti itd ... Nista strasno. Sad ti je najteze sa psihom... jer vjeruj mi bup ostavlja tu neku gadnu prazninu i poslije kraceg uzimanja.Pomozi se naravno sa nekim tabletama, imas ovdje dosta clanova koji su pili liriku e sad koliko je ok za ovakav tvoj slucaj zaista ne znam.
Bolje da i nju pijes samo da pobjegnes opet od bupa , mada sve u granicama.. Pozdrav i nadama se da ces u buduce odoljet iskusenjima.
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

hvala Ninocka!!!Skinuh se skoro pa lagano ajd da tako kazem,dodjoh do blokatora i posrnuh brzo,budala,sta reci...danas mi je 5 dan na bupu,i gledaam da ga secem sto pre.ti si upucena u pricu,bio god i po dve na njemu pa stao...Zaigrao se zutim opet,zato sam i morao ovih 5dana...Ok se osecam sad,e sad kad stanem nzm sta me ceka,tesim se 5-7dana nije mnogo jos uvek ali.....Jebe me sto moram na posao,inace bih isfurao lagano,jbg videcu...Zato se i nisam javio onda da kazem kako sam uspeo da se skinem...cekao da budem jos bolje...Nego eto,djavo uvek vreba...PISEMO SE,hvala na odgovorima
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Alessandro wrote:hvala Ninocka!!!Skinuh se skoro pa lagano ajd da tako kazem,dodjoh do blokatora i posrnuh brzo,budala,sta reci...danas mi je 5 dan na bupu,i gledaam da ga secem sto pre.ti si upucena u pricu,bio god i po dve na njemu pa stao...Zaigrao se zutim opet,zato sam i morao ovih 5dana...Ok se osecam sad,e sad kad stanem nzm sta me ceka,tesim se 5-7dana nije mnogo jos uvek ali.....Jebe me sto moram na posao,inace bih isfurao lagano,jbg videcu...Zato se i nisam javio onda da kazem kako sam uspeo da se skinem...cekao da budem jos bolje...Nego eto,djavo uvek vreba...PISEMO SE,hvala na odgovorima
Pet dana je dovoljno da izbaciš žuto. Mislim da možeš i sa subom sad stati, a da ne bude posljedica. Ali stani od sutra.
Ja nemam s tim iskustva, jer kako sam ga počela piti tako sam i nastavila bez prestanka. Ali mislim da možeš bez problema stati
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

s obzirom da se vrti u krug sa supstancama, mogućno kak mu je bolje ostat na bupu dok mu se (i ako mu se) ne iskristališe iskrena želja za prestankom - treba prihvatit činjenicu, da je za mnoge zavisnike, iz raznoraznih razloga, supstitucija, ako ne trajno, a ono dugoročno riješenje...
Locked