Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ninocka wrote:E drustvance da Vam prenesem upozorenje zvijezda.
Dosao period od nocas da je najbolje gluvariti, ne raditi nista" novo", zapocinjati neke bitne stvari, velike zivotne odluke i tako... mozda je najbolje otici na odmor i ususkati se!!
Do 18 avgusta zajebano... Yasu i Vita pogotovo!! Sa bliznjima, posebno partnerima ne ulaziti u rasprave ( ako je moguce) koliko god mozete progutajte , jer za cas ode sve naopako.
Nista novo ne zapocinjati!!
Redtogradni Merkur , majku mu, i najbolje stvari izvrne i napravi haos. Nevjerovatan je....
Man mana je definitivno napala narodna pjevacica , igubih ga ka na karte
Ma jel moguće... :roll:
Mjesec i ja nismo baš u najboljim odnosima. I ne da mi spavati
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ma tebi zeno treba orden dati!!
Sta si ti sve postigla, uradila, dostigla, promijenila ( na bolje) u posljednjih par mjesecu... phhhh!! Zeno , junaku!!
Kao sto vidis i ja ne spavam, a ususkana u dobro poznatu svakodnevnicu, a ne ti u "belom svetu"
Ne moze ti merkur nista :) Nego ga samo treba imati na umu! Pozdrav
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Evo ga ManMan! :mrgreen:
Nije ga "otela" pevaljka, nikako! Hahahaha
Čak, šta više i dapače, nestala je sa radara potpuno!
Čim sam joj smislio jeftin spot, koji joj neće probiti budžet, koji je jako mali.. Ona je nestala, navodno sa pričom da ide da tezgari preko leta, te da joj spotovi nisu bitni do septembra... Hahaha!
Pa nije ni ManMan, sisao vesla. Tačno znam šta će da bude: Snimiće joj taj spot neko drugi, sa istom idejom i za 100-200 evra manje nego što bih ja... Nema veze, takav sam ja.. olako "dajem ideje" i ne tražim ništa zauzvrat. Umesto da ćutim i uzmem kaparu, pa tek onda da kažem koja je ideja i kako bih je snimio.. Desilo mi se to nekoliko puta...

Pratim šta se piskara po forumu. Ali, pošto sam i sam prošao kroz istu priču kao i ovi novi, nemam snage da ponavljam kao papagaj. Vidim da se i dalje vode priče: Jezik ili nos... Jezik definitivno, iako sam ja sve odradio na nos, što me verovatno svrstava među retke. Zadnja doza 0,5mg bila i posle toga bilo mučenje skoro 15 dana sam sa sobom. Ona klasika: Bolovi, depresija, gutanje lekova, nespavanje, itd..
Ali, obzirom da sam "matora koka", kod mene je to prošlo izgleda lakše (iako bi se logički mislilo da će mnogo teže ići, zar ne?)
nego kod ovih mlađahnih koji još uvek uživaju u čarima i blagodetima mladih tela koja brže i lakše sve izbacuju, pa ni ne nameravaju tako ozbiljno da se skinu, nego su tu na forumu više zbog početne realizacije da su u problemu..
Vi svi koje sam zatekao kad sam se pojavio, ste i dalje tu, većina strejt.. Čestitam!

Ima jedna grozna stvar koja počne da se dešava kada prođu sve muke i sve što si trpao u sebe, najzad počne da izlazi iz tela:
A, to je da se sve živo što je bilo "u kvaru" u telu, sada stvarno počne da kvari!
Tako sam ja pre 7 dana morao, najzad, posle 1,5 godine da odem kod ORL (ušnog lekara).
Naime, imao sam ispod levog uveta neku kuglicu, izraslinu na vratu koja je menjala veličinu zadnjih 1,5 god. Od toga da sam je prvi put napipao kao zrno pirinča do toga da je bila kao veeeliki kliker u jednom trenutku.. i to baš u trenutku kad sam prestajao sa Bupiranjem.
Ali sam je ja (kao svaki glupi muškarac) ignorisao dok nije počela da me boli!
Elem, počela je da me boli pre 20-tak dana toliko da nisam mogao da ležim na levoj strani glave zbog pritiska na nju koji je glava stvarala na jastuku. Onda je jednog jutra počela da me boli i tokom dana, nisam mogao ni da se okrenem na levo.
E, tad je bio zadnji znak upozorenja da je vreme da se ode na ultra zvuk.
Otišao i pregledao me čika doTkor (da, da, tako sam govorio kao klinac :lol: ) i rekao mi: Pa gde si ti do sada??!!!!
29mm x 20mm kugla u vratu, ispod kože i mišića..

Odmah za sutradan ujutru mi je zakazao operaciju. To Vam je odmah jasno koliko je ozbiljno..
Otišao sam pre 9-10 dana i izvadili su mi to u lokalnoj anesteziji. Ja se igala ne bojim i uopšteno lekara i seckanja, niti zubara, itd. To je valjda jer mi je majka ceo život radila u bolnici, pa sam se privikao na svakakva sranja, a imao sam ih i više nego dovoljno u životu.. Sva sranja sam izazvao sam sebi, naravno, živeći "otrovnim životom" preko 20 godina. Razni čirevi koji su morali da se buše i cede od gnoja, zapaljene i začepljene vene koje moraju da se vade makazama na živo jer sam trpao svakakve "pudinge" u njih, itd.. Ali ovaj doživljaj sečenja vrata pod lokalnom anestezijom, koji traje preko 45min. neću zaboraviti!!
POKIDAO ME HIRURG!!
Kad me secnuo, mislio je da je to nešto potkožno i da će izvaditi za 5min, međutim ispostavilo se da je to jedna HOBOTNICA koja se ugnezdila čak ispod mišića vrata! Lekar je morao da kopa po mom vratu i da joj vadi 6 pipaka + gnojnu kapsulu = glavu) koji su se zarili u vrat!
Verujte da lok.anestezija tu ne pomaže mnogo! Čak je u jednom trenutku rekao da razmišlja da prestane i da me prebaci na totalnu anesteziju i na pravu operaciju?! Ja to sve naravno slušam, jer sam budan.. Kažem mu: Gosn. Mile (znamo se kao kućni prijatelji), ja mogu da izdržim još 5-6min. i onda padam u nesvest, a ti ako možeš za to vreme da izvadiš, KIDAJ bato!
Elem, uspeo je da izvadi svih 6 pipaka i glavu. Imam rez ispod leve vilične kosti od 4-5cm, uvijen mi je vrat i imam bolove, koji su polagano prestali tek od prekjuče, mada se oseća da nešto stalno zateže i bolucka na vratu. Juče sam išao na previjanje i sve izgleda dobro, a za 7 dana mi skidaju konce.
To je za sada sve prošlo dobro, samo sada čekam rezultate histo-patološkog nalaza laboratorije, koji može i da me neprijatno iznenadi, jer se ne zna da li je čak i nešto u tome kancerogeno. Ja se nadam da nije, jer stvaaaarnoo ne mogu još i da se lečim od nekih rakova i pizda materina!!

E, sad, iako sam strejt već poduže, verujte mi da mi je malo koji lek protiv bolova pomagao ovih dana. Pio sam razno-razne i u većim količinama, ali su bolovi bili konstantni, što i nije čudno obzirom kakvo "rudarenje" je moj vrat preživeo!
Pomišljao sam da bi 1-2mg Bupa garantovano ubilo svaki bol, to znam za sigurno. ali sam uspeo da se oduprem tom porivu i preživeo. Eto me sad, dobro sam, strejt i dalje i čekam taj prokleti histo-nalaz!
Tako da drOgari, sve se da izgurati i preživeti kada shvatiš da ti je glava u torbi i život o koncu..
Zato, manje kenjkanja, a više teranja i guranja napred!

Hajde, stvarno imam želju da se ne pojavljuju na forumu "novi" likovi sa istim, starim pričama, a mi (vi) da im objašnjavamo šta i kako.. To me malo pogodilo i razočaralo, jer vidim i čitam da su ljudi i dalje neinformisani i nemaju pojma šta rade, ani želja da to prestanu im nije neka. Vidim da su u stvari jedini pametni i odlučni ljudi, oni koji su doterali do kraja i shvataju da ne mogu više da žive tako na bupu sve vreme..
Kad sam pročitao od nekog lika objavu: A, što da se skidam, kad je ovo božija tabletica??!! :?: :?: :!: :!: :twisted: :twisted:
Umal se nisam šlAgirao, majke mi. Nisam uopšte želeo da počnem da mu objašnjavam koliko nije u pravu, jer nemam ja više vremena za to.

Hvala svima koji su pomogli meni, a nadam se da sam i ja pomogao barem jednoj osobi!!
Veliki pozdrav svima, pa ću Vam javiti (nadam se) pozitivne vesti, da je moja hobotnica dobroćudna! :( :roll:

ManMan
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Uh ja nisam na porodjajni sto htjela da legnem zbeg epidurala, bukvalno sam setala po hodnicima zbog frke da me ne naceraju bez anesteziologa koji sam panicar...
Pa sad citam ovo tvoje i ne vjerujem, cak sam se toliko nasmijala na ovo " doktore ja mogu jos 6 min, posliwj toga garant padam u nesvijest!!! :lol: Super si ti , ne kukas ne smaras , vedar si niko ovdje nije osjetio tu losu stranu skidanja sa tvoje strane!!
Ja kad vidim da se opet vrtimo oko istog sa istim clanovima , okrenem na horoskop.
A ta hobotnica ... ma unistio si je ti, nikakav zlocko to ne moze bit!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Ninocka wrote:Uh ja nisam na porodjajni sto htjela da legnem zbeg epidurala, bukvalno sam setala po hodnicima zbog frke da me ne naceraju bez anesteziologa koji sam panicar...
Pa sad citam ovo tvoje i ne vjerujem, cak sam se toliko nasmijala na ovo " doktore ja mogu jos 6 min, posliwj toga garant padam u nesvijest!!! :lol: Super si ti , ne kukas ne smaras , vedar si niko ovdje nije osjetio tu losu stranu skidanja sa tvoje strane!!
;) :lol: :) ;) :D :lol:

Ja kad vidim da se opet vrtimo oko istog sa istim clanovima , okrenem na horoskop.
A ta hobotnica ... ma unistio si je ti, nikakav zlocko to ne moze bit!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Man svaka cvast tebi, ne sumnjam da sve boljke isplivaju na površinu posle bupa, ja nisam uspela ni da nadjem bup tako da ga od juce nemam, pre toga sam imala po 2mg a spustanje me stiglo tako jako prekjuče da sam jedva izdrzala taj dan, silom prilika posto nemam bup morala sam da zavrsim malo metadona samo da preguram 3 dana zaista sam na najmanjoj dozi od 1ml ova dva dana ne osecam se bas dobrp cak nisam nesto ni spavala veci deo noci, zaglibila sam opasno a od zaliha bupa met i ne osecam dobro nema klasicne krize ali znam da bup toliko okupiraa receptore kap sto neko napisa on je solo igrac i ne da nikome da pridje receptorima pa bar dva dana ali aj sutra ce vec biti bolje nadam se, sve to me nateralo da od srede krenem sa dozom od 1mg i na nedelju dve da smanjujem nema vise dosta je bilo ove patnje. Ali bas dosta! Presla sam na pod jezik, spustila na 2mg (sa 4) i sad spustam dalje i idem ka skidanju, DOSTA JE BILO
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Najgore je kada upadnes u tu zamku, kada si na velikoj dozi i vise ne razmisljas realno, posledice bupa.. Kod mene najveca posledica je to sto sam postala jos zatvorenija a inace sam zatvorena osoba i vuk samotnjak po prirodi, bup je to to u prvo vreme promenio ali sad se sve preokrenulo.

Nemam zelje za druzenjem, ne izlazim, slabo komuniciraam sa ljudima, nemam ni prijatelja niti zelim, vise mi nista nije bitno. Nekad sam volela da se lepo obucem, pratila sam modu soping obozavala, evo dve god nisam sebi skoro nista kupila, ni muziku vise ne slusam, sva culna zadovoljstva za mene vise ne postoje ja sam jedan mehanicki robot, bez potreba i emocija, ne secam se kad sam plakala i toliko sam postala sebicna da vise ne licim na sebe osecam se kao da imam krizu identiteta da vise ne znam ko sam niti sta zelim niti kakve su mi ambicije, zelje, snovi, izgubila sam dodir sa realnoscu, ovo prosto nisam ja, JEDINI segment u kom sam ja - Ja je odnos sa detetom i muzem, to se ne menja i jedino sa njima i provodim vreme i komuniciraam ali sve ostalo kao da i ne postoji a trebalo bi imati zivot i izvan toga.
Zaista zaista zelim da se skinem i ne prodje dan da ne razmisljam o tome u svakom momentu, pitanje je samo da li imam snage za to da li sam dovoljno jaka i spremna da sve to izdržim i prodjem sama.

I super ovde su svi vec skinuti uspeli su a mi svi ostali smp debili koji se vrte u krug i zapravo ne zele da se skinu? Pa ne bih rekla da je tako vi se malo setite kako to izgleda, najlakse je sad stejt pametovati, svako ko se ovde javio svestan je problema i ima zelju ali ne i snagu i volju da odmah uspe, znate najgore je kada neko digne ruke i odustane a svi mi na ovom forumu prvenstvo smo tu da pruzimo podrsku, da ubedimo drugu stranu da je moguće i da se moze i da ne sme da odustane. A koga mrzi da to pise ne treba ni da hejtuje i pise neke leve stvari koje nemaju veze sa tematikom foruma a pod tim mislim na komentare ovog tipa:
Ninocka wrote: Ja kad vidim da se opet vrtimo oko istog sa istim clanovima , okrenem na horoskop.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

podrška na ovom forumu, je ponajviše u vidu tehničkih informacija - koliko, gdje, kako, na koji način... - a od virtualnog tapšanja po leđima, i parola: izdrži, možeš ti to, vjerujem u tebe, te emotikona, nitko se kruha najeo nije, nit zavisnik skinuo...

mora čovjek u glavi, i u svoja 4 zida, prelomit
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

yasujirozu wrote:podrška na ovom forumu, je ponajviše u vidu tehničkih informacija - koliko, gdje, kako, na koji način... - a od virtualnog tapšanja po leđima, i parola: izdrži, možeš ti to, vjerujem u tebe, te emotikona, nitko se kruha najeo nije, nit zavisnik skinuo...

mora čovjek u glavi, i u svoja 4 zida, prelomit
Tako je !! I jos bi dodala kad vidis da ne ide nije lose ni potraziti ni strucnu pomoc!!Covjek precijeni sebe, tj nismo edukovani da ne nosimo sve na svojim nejakim plecima, da potrazimo pomoc.
Bez obzira sto moja dr nije znala nista o bupu, znas kako je to meni dalo neki vjetar u ledja. Nekako sam znala da nisam sama!! Ooo kako to pomaze!!Pa osjetis da si napravio neki korak veliiiki, imas problem, otisao si nekom i rekao mu sve, i sto je najvaznije trazio pomoc.
Slabi smo mi da sve mozemo sami!!
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nedogledija »

Pre par meseci pisala sam na ovoj temi, smanjivala metodom "korak napred- nazad dva" i onda isparila odavde da jos malo karticama mrljam. :oops: :D Nisam uspevala da odolim toj povremenoj potrebi pa sam resila da se ne javljam ovde dok ne budem imala sta smisleno i pozitivno da o tome kazem. Doduse, i kad bih mrvila, mrvila bih cetvrt, ali svejedno, ne bih se ulagivala i zamajavala da to ista menja.
I tako evo- zelim da vam javim da sam bez vecih problema uspela da smanjim na nesto manje od 1mg i poslednjih mesec dana nijednom nisam uzimala kako ne treba (mada se i pre vise od tih mesec dana ta navika proredila). Sa' ce ovo mozda pretenciozno zazvucati, ali potpuno sam sigurna da nikad vise i necu to raditi, a razlozi su mi prilicno ...jeftini ako cemo iskreno (a hocemo). :) Prosti i ocekivani.
Postoji li ista prostije od "Smorilo me je skroz"? Nos mi se pobunio, san iscepao, voljene oci buljave umorne postale, a kad bih se sa drustvom malo zapila definitivno nije izgledalo da uzimam samo cetvrt. Hocu samo da se zahvalim svima vama sto ste mi sugerisali da ne brzam, to mi je pomoglo jer sam posle skontala da sam nesvesno sebi nabila pritisak postavljajuci uslove i rokove i nenormalne doze na koje mi je mozak pizdeo k'o na nenajavljene goste i zbog kojih sam na kraju dana, u inat ne znam kome, uzimala jos. Da ne odlutam sa teme i to bez proreda...
Generalno se mnooogo bolje osecam. Ovu dozu i ne osetim. Jedino na sta se mogu pozaliti je nervoza, mada me i ona popustila posle nekih nedelju dana od smanjenja. Sve u svemu, dobro je, pocela sam da se vidjam sa starim drustvom koje sam naravno bila zapostavila, nekako osecam da je ceo taj fazon sa gudranjem profuran. Toliko profuran da sam za Exit odbila eks. Posle mi bese malo krivo pa se napih od muke. :lol: Zezam se, eto ljudi... Sada cu se javljati, da dopunim arhivu uspesnih prica skidackih. Samo mi se dlanovi znoje u pm. Uvek me to i gnjavilo, samo sam se bila odvikla, sta ces.
I ovog puta necu brzati, zadrzacu se na ovom parcencetu jos nedelju- dve, koliko ocenim da mi odgovara, ali sigurna sam da ce ici bez neke frke.

Do sledeceg spustanja, znaci - Dospustanja! :D
Locked