Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:Može meni Ninocka, vodenjak sam.?
Hocu li se vratiti starim porocima? :D
Pazi vodolije imaju odlicnu podrsku cika Jupitera( slava mu) od pocetka ove godine, tako da nema saMse da te sto bi Frajla rekla tenk pomjeri sa puta. Sem ako podznak nije vatra....
Vidjecemo sto ce Donnostradamus predvidjeti.. ali blokator uvijek imas kao opciju :D
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ninocka wrote:
VitaJana wrote:Može meni Ninocka, vodenjak sam.?
Hocu li se vratiti starim porocima? :D
Pazi vodolije imaju odlicnu podrsku cika Jupitera( slava mu) od pocetka ove godine, tako da nema saMse da te sto bi Frajla rekla tenk pomjeri sa puta. Sem ako podznak nije vatra....
Vidjecemo sto ce Donnostradamus predvidjeti.. ali blokator uvijek imas kao opciju :D
Ovan podznak. Vatra, zar ne?
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ma kakav blokator.
Blokator je u glavi. Ako zelis nesto uzeti, preskocit ces blokator i uzeti drogu
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:
VitaJana wrote:Može meni Ninocka, vodenjak sam.?
Hocu li se vratiti starim porocima? :D
Po Donnostradamusu/dontarabicu ti (ja,mi,vi,oni) si jos uvek u problemu :)

Cekamo odgovor Ninocka
:D
Lako meni za Dopstranuse
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:
Ninocka wrote:
VitaJana wrote:Može meni Ninocka, vodenjak sam.?
Hocu li se vratiti starim porocima? :D
Pazi vodolije imaju odlicnu podrsku cika Jupitera( slava mu) od pocetka ove godine, tako da nema saMse da te sto bi Frajla rekla tenk pomjeri sa puta. Sem ako podznak nije vatra....
Vidjecemo sto ce Donnostradamus predvidjeti.. ali blokator uvijek imas kao opciju :D
Ovan podznak. Vatra, zar ne?
Da, vatrica. Onda u naredns dva mjeseca me smijes odustajati!!! Ne mislim na zavisnost!! Vatra je sad u periodu preslisavanja svojih odluka sto njima nije svojstveno. I to ih moze dovesti do kolebanja i do bespotrebnog odustajanja.Bitno je znati da je Vodolijs donijela pravu odluku, ovo sto Ovan radi zanemari. Odluke su ispravne!! ( ovo je onako narodski receno)
Ovo za "blokator " je bila " doskocica".... Hm , ukapirace ta pametna glavica.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

Caty wrote:
Don Dop wrote:
- Dobro je sto si svesna da si u nimalo zahvalnom okruzenju. Siguran sam da ti je lepo sa muzem i da je ok lik, ali trebali bi ste nekako zajedno da se organizujete i krenete sa skidanjem. Solo si u teskoj situaciji, ako uzmemo u obzir da ti u nekoj fioci uvek stoji lako dostupna doza.
Razgovaraj sa njim, pravite decu sta znam, samo nadjite zajednicku satisfakciju da se izvucete iz svega. Ovako imas statisticki jako male sanse za skidanje toga si i sama svesna.
Mi vec imamo dete od dve god, pa znas kako, posto nisi upućen da ti objasnim, muz je bio zavisnik pre bupa, od heroina naravno ja kada sam ga upoznala bio je strejt 6 meseci posle par meseci veze vec je on.malo pomalo poceo povremeno da uzima dop, a onda i ja sa njim, sve.je to trajalo dve godine ali ne nista preterano mogli smo da se izvucemo iz toga i bez ovog sranja od bupa, ali, dogodilo se to da sam ja probala bup i bio mi je dosta bolja opcija a on je jos neko vreme hteo samo dop, i ja sam se onda nervirala kada dodje uradjen, sto laže, sto ne uspeva da prestane ja sam sve vise uzimala bup, on dop, i bili smo na korak od raskida, uglavnom ja sam njega volela kao boga, zaista me bolelo sve to jer je on negde ispod te zavisnosti bio dobra osoba, brzna, pametna, lepa i htela sam sa njim sve poceli.smo da pričamo o porodici i kako.bi hteli da imamo dete, mislim sad kad sagledam to je bila.ludost u takvom stanju uopste planirati ali ja sam negde zelela da verujem da je bas to ono dto nam fali i da cemo tako srediti zivote, umesto da smo prvp sredili zivote pa onda dete pravili...
Zaista je on u trudnoci mojoj presao na bup i prekinuo sa heroinom, a ja sam ostala na maloj dozi bupa oko 1mg pa i manje jer sam se plasila da kriza ne nasteti plodu. Naravno sve je to potrajalo i.posle porodjaja i sve do dana danadnjeh mi smo ostali.na.bupu a ja sam sad vec majka dvogodišnjaka imam 30god i naravno da zelim da se skinem sa toga i ja ali i on. Uvidjam te neke posledice i promene na sebi i.ne svidja mi se to sto vidim. Hocu da sredim život i da nekalo to sve uspemo zajedno ja znam.i sama da nema nista od toga da ja uspem sama da se skinem a da gledam.njega da uzima . To ti je to i etooo
- Ok, hvala na iscrpnom pdgovoru. Mogu ti reci da je sve bolje od heroina, a ne uzimanje istog je pocetna tacka za dalje napredovanje u ovoj prici. Sto se neke moje strane i mog misljenja tice je da ce ti se muz uskoro skinuti sa bupa, a i ti. Pazi imate dete. Ko ga nema to uzima ko da imas papagaja i ne razume osecaj. Ja imam cerku od 8 godina i ona mi je bila jaka satisfakcija. Njena mama je uvek bila strejt ni pivo nije popila u zivotu, ali bukvalno i nikada nije bila taj problematican deo price. Zapamti deca moraju odrasti, a kako oni rastu u nama raste sram. Siguran sam da tvoj muz njen otac nikada nece dozvoliti sebi da njegovom detetu neko baci uvredu ej tata ti je ovakav i kapiram da ce se to promeniti vrlo brzo u njegovoj glavi. Dok su deca mala budemo neodgovorni pomalo i prolazi sve i svasta, ali kako rastu zamislimo se. Odrzi brak i veruj bicete mnogo srecni uskoro oboje. Imate i razlog. Nek Vam je dete zivo i zdravo i Vi sa njim.
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

ManMan wrote:
Caty wrote:
Don Dop wrote:
_________________________________
UFFF!!!
Nemam reči kojima bi išta pametno rekao i savetovao.
Makar, makaaaaarrr niste oboje na dopu!
Pa ne dajete sve novce na to, a dete da jedva ima da jede i ostala sranja koja sam viđao tokom života..
Pošto Vam dete ima 2 godine, realno imate 1-1,5 godinu vremena da se sredite inače ćete mu napraviti nepopravljivu štetu u tom uzrastu.. Zamisli kriziranja i ležanje po mračnim sobama i krevetima, ne javljanje na pozive, niko ne ulazi na gajbu, ne kuva se, itd.. a klinac ima 4-5-6 godina????
Tada već kapiraju sve!!!

ZATO POD HITNO OBOJE NA SKIDANJE ODMAH, SAD I OVE GODINE!!!
Ako ne zbog sebe, onda zbog deteta!!!!


Što čovek ume/može da bude sam sebi najveći neprijatelj, to niko drugi ne može tako ikome.. sem sam sebi!!!

Hajmo Caty, hajde, akcijaaaaa!!!! PLIZZZ!!
RESPECT za post.
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

Ninocka,frajla i vitajana nisam mogao da Vam proricem sudbinu, ali ono sto sam napisao stoji. Kao sto sam rekao pre nekoliko strana na kraju price sve dodje na moje.

Inace u horoskopu sam Lav i nesto vas dve devojke trebate da znate. Jos vas voli ovaj Lav. Bez obzira na nesuglasice.

Ovaj vitajana nek nadje ko ce da ga voli :D

Pozdrav drugari.
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

Ime najlepse tebi i nemoram da govorim.

Lep provod gde god da si.
Ja sam Bog
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Don Dop wrote:

Sto se neke moje strane i mog misljenja tice je da ce ti se muz uskoro skinuti sa bupa, a i ti.

Donnostradamusu, kad? Reci nam kad? Nemoj da nas drzis u neizvesnosti?

I budi drug, pitaj kuglu za moje probleme ali nadam se da ce biti malo preciznija
Vita jela, zelen bor, cekam brzi odgovor

Ps. Bar si me nasmejao dobro ovih par dana
Locked