Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ljudi, samo se obracajte ljudima kojima je potrebna pomoc, koji su ovdje ne bi li se ovdje izvukli iz pakla... Njima tolerisemo sve.
Ovo ostalo, samo na ignore!!
Jer covjek se toliko izlupa, ajde to i da mu ne zamjerim, nego ne vidim poentu bitisanja na forumu. Covjek se skinuo, nema nikakvih problema, samo je usamljen, za to mu treba sajt fza upoznavanje!!
Tako da dok je god u ovom tripu, samo tisina pomaze!!
Caty, sve ovo za muza smo vec precesljali, tada si se koprcala i bunila, i govorila da ti nece smetati sto je na bupu, je ljudi na bupu su kao strejt osobe!! Dobro, samo Idiot se ne mijenja, drago mi je ako mislis sad drugacije.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:Don dop za misljenje te nisam ni pitala

Ali ako ce ti zivot biti laksi i podnosljiviji spisku dodaj sledece:

Kave, sita, droge, kave, vina, piva
Kavu, cigarete, vina, sita i tablete
Dopa, cigarete, sita i tablete

:)

Zenske kako ide kod vas?
Manman drz’ se pozdrav
Ako su svi malo na dopu malo na bupu ovakvi kao ti, zelim bit na dopu i bupu dovijek!!! ;)
Imas neki neopisi smek koji privlaci svakog frika na forumu??!!! Zasto??!!!! Kako se to za tebe zalijepe??!!! :o
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

Frajla wrote:Don dop za misljenje te nisam ni pitala

Ali ako ce ti zivot biti laksi i podnosljiviji spisku dodaj sledece:

Kave, sita, droge, kave, vina, piva
Kavu, cigarete, vina, sita i tablete
Dopa, cigarete, sita i tablete

:)

Zenske kako ide kod vas?
Manman drz’ se pozdrav
Zasto mislis da emotivno stanje mog zivota ima bilo kakve veze sa tobom? Tvoje stanje tvoja stvar, ali na osnovu tvojih stavova po pitanju koristenja leka i lecenja od istog zakljucak je da se nisi skinula. To je jasno ko dan, a samo pravilnim savetima o lecenju od istog mozes doprineti da ljudi krenu da razmisljaju u tom pravcu na ispravan nacin. Nemam ja razloga tebi da pravim spiskove, sama to radis.
Ninocka wrote:Ljudi, samo se obracajte ljudima kojima je potrebna pomoc, koji su ovdje ne bi li se ovdje izvukli iz pakla... Njima tolerisemo sve.
Ovo ostalo, samo na ignore!!
Jer covjek se toliko izlupa, ajde to i da mu ne zamjerim, nego ne vidim poentu bitisanja na forumu. Covjek se skinuo, nema nikakvih problema, samo je usamljen, za to mu treba sajt fza upoznavanje!!
Tako da dok je god u ovom tripu, samo tisina pomaze!!
Caty, sve ovo za muza smo vec precesljali, tada si se koprcala i bunila, i govorila da ti nece smetati sto je na bupu, je ljudi na bupu su kao strejt osobe!! Dobro, samo Idiot se ne mijenja, drago mi je ako mislis sad drugacije.
Aj molim te objasni mi gde si ti i kome udelila konstruktivan i medicinski ispravan savet po pitanju lecenja? Jednoj clanici si sugerisala da se ne poznaje sa muzem jer su toboze na bupu, a u drugom slucaju si navodila da je bolje biti slab nego jak po pitanju iste zavisnosti. U trecem si se bavila astrologijom i horoskopskim znacima. Sta si ti, ako ne destruktivni clan ovog foruma koji bi trebao biti ignorisan.
- Medjutim ja za razliku od tebe ignorisanje necu nikome savetovati jer nije pristojno ulaziti u umove ljudi i sugerisati im cije ce savete poslusati. Sve na kraju dodje na moje, zapamti to. Ne zato sto sam mnogo pametan vec zato sto se iskljucivo vodim licnim iskustvom.

- Ponavljam apsolutno svima koji misle da se rese bupa da je lako skinuti se, ali ukoliko hocete strejt zivot posle njega morate neko vreme biti na blokatorima. Apsolutno je neophodno jer sama cinjenica da se ne mozete drogirati je vec 90% skretanja misli na druge stvari. Zapamtite to.
Ja sam Bog
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ninocka wrote:
Frajla wrote:Don dop za misljenje te nisam ni pitala

Ali ako ce ti zivot biti laksi i podnosljiviji spisku dodaj sledece:

Kave, sita, droge, kave, vina, piva
Kavu, cigarete, vina, sita i tablete
Dopa, cigarete, sita i tablete

:)

Zenske kako ide kod vas?
Manman drz’ se pozdrav
Ako su svi malo na dopu malo na bupu ovakvi kao ti, zelim bit na dopu i bupu dovijek!!! ;)
Imas neki neopisi smek koji privlaci svakog frika na forumu??!!! Zasto??!!!! Kako se to za tebe zalijepe??!!! :o
A sta cu, seljanka bila i ostala :) vazda bila magnet za budale.
Nego sta mi kaze horoskop za ovaj mesec? Polazaj planeta ide u moju korist ili?
Pozdravcek
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

ManMan wrote:

Caty draga... ja kod tebe ne vidim niti jedan način da se skineš, ako to ne uradi i tvoj muž?!
Ti si koliko čitam i primećujem na dobrom putu shvatanja i primanja stvarnosti u glavu... čak i da se ti sama skineš, nećeš već drugog dana moći da gledaš muža koji je na Bupu.. To ti garantujem.
Ja sam srećom (hahaha, kakva tuga) sam, pa nisam morao u kući ikoga na Bupu da gledam. Zato sam i napisao ovo za ljude koje srećem. jednostavno ne mogu više da ih podnesem.
Evo juče poslah poruku jednoj devojci koja je već 3-4 godine na Bupu i od koje sam često kupovao. Znamo se ona i ja, jako, jako dobro, jer smo bili u vezi pre 10 godina, nekih 2 godine.
Ona kada je urađena, je sva mila i fina i ima vremena i želje da komunicira sa mnom, pa i da napiše po 5-6 poruka.
juče je upitah kratko: Kako si, Jel ti bolje, ideš li "na dole sa dozom", itd.. Onako dobročinski, već kako može neki bivši kome si ostala u dragom sećanju da te pita... Njen odgovor je bio u 2 reči: Ok, Nije (nisam)
To je sve.. A, pre 10 dana smo se čuli i čavrljali sat vremena telefonom. Odmah mi je juče bilo jasno koje joj je stanje.
O tome i pričam. Javiće se ona, možda, za neki dan, kad bude high i pričljiva.. Ali jebeš ti to.. To nije ona.. :cry:

Zato ti i tvoj mužić morate zajedno da krenete u skidanje, najtoplije savetujem.. Pa čak i ako treba da se razdvojite na mesec dana, ako je moguće.. Ne znam detalje i da li je to moguće, ali eto predloga
[/quote]

Jao to sti si napisao o drugarici, bivsoj devojci, znaci opet se potpuno pronalazim, ja jedino kad sam super pokrivena zovem i javljam se na telefon, pricam pola sata, sat, sve super, a kad me pusti bup, ja cak ni dve reci ne odgovaram,.prosto se ne javljam ljudima niti odgovaram, vec me svi zezaju zbog toga, sta ce ti telefon, nikad ne cujes, ja zapravo i.držim izgaseno zvono jer uglavnom ne zelim da se javljam, osim naravno kada to meni odgovara tako da je to zaista uzas, dok kos mog muza nije tako,.ja ne znam kako ali.on uvek priča sa ljudima, sve super, vidja se sa drugovima koji su ceo zivot strejt, funkcionise nekako normalnije dosta od mene valjda je on oguglao na opijate pa je njemu ovo sasvim normalno, a ja sam.sve ono sto si opisao i u prethodnom.postu zao mi je sto isto nikakvu zelju za sexom nemam, vidim da bi muz i hteo ali i.on.je digao ruke , zbog tih nekih stvari ja moram za.pocetak da spustim dozu, pod jezik sam pocela da uzimam ali naravno to mi je previse slabo sad u odnosu na pre, tako da uzimam vise i nadam se da cu uspesno spustiti za pocetak, o skidanju i.ja mislim da to moramo zajedno, samo.mnofo mi.je zao kad se setim koliko je on hteo da baci bup jos prve godine uzimanja a ja nisam htela ni da pomislim.na to, terao me da se skinemo, i uspem ja 7 8 dana i vratim se odmah a i on uz mene, e sad kad ja.hocu on nece i tako. Valjda cemo se jednom.poklopiti. valjda.cu.ga.ja.ubediti kao.i sebe.
Last edited by Caty on Sun Jul 08, 2018 12:54 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Don Dop wrote:
- Dobro je sto si svesna da si u nimalo zahvalnom okruzenju. Siguran sam da ti je lepo sa muzem i da je ok lik, ali trebali bi ste nekako zajedno da se organizujete i krenete sa skidanjem. Solo si u teskoj situaciji, ako uzmemo u obzir da ti u nekoj fioci uvek stoji lako dostupna doza.
Razgovaraj sa njim, pravite decu sta znam, samo nadjite zajednicku satisfakciju da se izvucete iz svega. Ovako imas statisticki jako male sanse za skidanje toga si i sama svesna.
Mi vec imamo dete od dve god, pa znas kako, posto nisi upućen da ti objasnim, muz je bio zavisnik pre bupa, od heroina naravno ja kada sam ga upoznala bio je strejt 6 meseci posle par meseci veze vec je on.malo pomalo poceo povremeno da uzima dop, a onda i ja sa njim, sve.je to trajalo dve godine ali ne nista preterano mogli smo da se izvucemo iz toga i bez ovog sranja od bupa, ali, dogodilo se to da sam ja probala bup i bio mi je dosta bolja opcija a on je jos neko vreme hteo samo dop, i ja sam se onda nervirala kada dodje uradjen, sto laže, sto ne uspeva da prestane ja sam sve vise uzimala bup, on dop, i bili smo na korak od raskida, uglavnom ja sam njega volela kao boga, zaista me bolelo sve to jer je on negde ispod te zavisnosti bio dobra osoba, brzna, pametna, lepa i htela sam sa njim sve poceli.smo da pričamo o porodici i kako.bi hteli da imamo dete, mislim sad kad sagledam to je bila.ludost u takvom stanju uopste planirati ali ja sam negde zelela da verujem da je bas to ono dto nam fali i da cemo tako srediti zivote, umesto da smo prvp sredili zivote pa onda dete pravili...
Zaista je on u trudnoci mojoj presao na bup i prekinuo sa heroinom, a ja sam ostala na maloj dozi bupa oko 1mg pa i manje jer sam se plasila da kriza ne nasteti plodu. Naravno sve je to potrajalo i.posle porodjaja i sve do dana danadnjeh mi smo ostali.na.bupu a ja sam sad vec majka dvogodišnjaka imam 30god i naravno da zelim da se skinem sa toga i ja ali i on. Uvidjam te neke posledice i promene na sebi i.ne svidja mi se to sto vidim. Hocu da sredim život i da nekalo to sve uspemo zajedno ja znam.i sama da nema nista od toga da ja uspem sama da se skinem a da gledam.njega da uzima . To ti je to i etooo
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

[quote="Caty"][quote="Don Dop"]

_________________________________
UFFF!!!
Nemam reči kojima bi išta pametno rekao i savetovao.
Makar, makaaaaarrr niste oboje na dopu!
Pa ne dajete sve novce na to, a dete da jedva ima da jede i ostala sranja koja sam viđao tokom života..
Pošto Vam dete ima 2 godine, realno imate 1-1,5 godinu vremena da se sredite inače ćete mu napraviti nepopravljivu štetu u tom uzrastu.. Zamisli kriziranja i ležanje po mračnim sobama i krevetima, ne javljanje na pozive, niko ne ulazi na gajbu, ne kuva se, itd.. a klinac ima 4-5-6 godina????
Tada već kapiraju sve!!!

ZATO POD HITNO OBOJE NA SKIDANJE ODMAH, SAD I OVE GODINE!!!
Ako ne zbog sebe, onda zbog deteta!!!!


Što čovek ume/može da bude sam sebi najveći neprijatelj, to niko drugi ne može tako ikome.. sem sam sebi!!!

Hajmo Caty, hajde, akcijaaaaa!!!! PLIZZZ!!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:
Ninocka wrote:
Frajla wrote:Don dop za misljenje te nisam ni pitala

Ali ako ce ti zivot biti laksi i podnosljiviji spisku dodaj sledece:

Kave, sita, droge, kave, vina, piva
Kavu, cigarete, vina, sita i tablete
Dopa, cigarete, sita i tablete

:)

Zenske kako ide kod vas?
Manman drz’ se pozdrav
Ako su svi malo na dopu malo na bupu ovakvi kao ti, zelim bit na dopu i bupu dovijek!!! ;)
Imas neki neopisi smek koji privlaci svakog frika na forumu??!!! Zasto??!!!! Kako se to za tebe zalijepe??!!! :o
A sta cu, seljanka bila i ostala :) vazda bila magnet za budale.
Nego sta mi kaze horoskop za ovaj mesec? Polazaj planeta ide u moju korist ili?
Pozdravcek

Ovaj jul bi se mogao fino izgurat, ali bas!!
Ono sto si precutala u proslom, slobodno pljuni i i u ovom.
Ljudi, citajte postove tj temu ispocetku. Donosite prebrze zakljucke, svasta pricate, i poslije moze biti kakanja zbog izgovorenih rijeci.
Ej, kad me vec Don Dop ( pazii nik molim te) napomenu da pocnem da Vam radim natalnu u inbox :D
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Može meni Ninocka, vodenjak sam.?
Hocu li se vratiti starim porocima? :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

VitaJana wrote:Može meni Ninocka, vodenjak sam.?
Hocu li se vratiti starim porocima? :D
Po Donnostradamusu/dontarabicu ti (ja,mi,vi,oni) si jos uvek u problemu :)

Cekamo odgovor Ninocka
Locked