Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ahahahha,Frajlita, gle sad kad se vrati Yasu oi sve oriba svojim nevjerovatnim i carobnim rjecnikom!!!
Oduvijek je on imao taj isti stav, boze kad se sjetim mog prvog posta na forumu i pogadjajte ko je stavio prvi riplaj??!! Yasu naravno. Kaze brat ovako.. " nisi nikad bila navucena na dop i sad si na bupu, ma daj koga ti zezas idi duvaj ljepak" Ahahahahahhahahqhahahahahahaha
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

HAhahahahah
Divnu dobrodoslicu ti je pozelo:)
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Caty wrote: Man man sad si me nasmejao ne mogu da verujem da si provalio kakav je taj lek pa si ljustio skalpelom paracetamol?!?!? No ipak mi se svidja sto si celu tu priču dobro proucio i dobro se raspitao o svemu, jos nisam saznala koji ti je dan bez bupa. I secam se tog groznog osećaja kad nemas snage ni za sta i kada ti je tesko da.uradis neke osnovne stvari. Ipak ne treba ti ni nova zavisnost a zna se da se na sve ostalo vrlo brzo navlaci. Recimo na metadon se moze navuci vec za 7 dana, mislim da na trodon mozda i ne tako brzo ali nemoj se tripovati. I nemoj ga svakako dugo piti to sto vec primećujes to zevanje mozda ima veze sa trodonom ne treba ti posle bupa jps jedna kriza
_________________________
Evo sad pogledah forum posle dužeg vremena, jer je bio počeo da me smara u poslednje vreme od kad sam prekinuo uzimanje bupa.
Evo, ako dobro računam ima 4+ nedelje od poslednje doze bupa, koja je bila ispod 1mg.. možda čak i 0,05, ne sećam se više.
Doreta je isto nestala iz moje kutijice za lekove! Nemam više niti jednu, poslednju sam uzeo pre 7 dana kada su me noge kidale 3-4 dana u nizu! i sada me poneki dan zaboli ponešto, ali ne uzimam trodon (doretu), jer nemam i jer sam shvatio da sam i sa tim lekom došao do granice navlačenja. počeo sam bio da zevam čim ustanem i da imam efekte klasične krize.. trajalo je jedno 6-7 dana i već sam pomislio da neću uspeti i da sam se zaglavio na doreti, ali izgurah.
Neko je pisao: Zašto ne uzme Brufen ili Paracetamol (što je inače isti sastav.. Aktivna supstanca je Paracetamol)?
pa zato što paracetamol ne ubija ove bolove, jer me samo preznoji a i dalje me bole leđa i noge. Ovi bolovi koje sam imao su klasično-opijatski bolovi koji mogu da se smanje isključivo nekom drugom vrstom opijata. Tako da si u stavri u istom paklenom krugu opijata. Skidam se sa opijata i ubijam bolove, drugim opijatom? ne ide nikako.
Fazon je doći do najmanje granice bola i tolerancije, da možeš da izbaciš opijatski lek i da na silu i volju pobediš tih 5-10 dana bolova koji su nekada jači, a nekada slabiji. Ja nemam bolove već 7-10 dana.. hvala bogu, iako od njega nije zavisilo niti zavisi išta.. sve ovo sam ja sam uradio i postigao. izvinjavam se vernicima prisutnim..

Već sam pisao da me čitanje sajta vraća u priču i da je prestalo da mi prija, čak me i poremeti pomalo. Nisam ni ja od kamena, pa ne bih da čačkam psihu. Video sam se sa par ljudi koji su i dalje na bup-u i nije mi bilo prijatno, nimalo!
Ostao sam 1-2h, jedva izdržao, pokušao da ih savetujem, i shvatio da svako mora sam da gura svoj Sizifov kamen i da ja ne mogu da pomognem, pogotovo ako oni nemaju sluha niti želje da poslušaju savet.
Forum - Da, da, OVAJ FORUM I NEKOLICINA LJUDI NA NJEMU SU MENI NAJ-NAJVIŠE I POMOGLI SVOJIM ISKUSTVIMA O KOJIMA SU PISALI I DIREKTNIM SAVETIMA MENI. Hvala svim dobrim ljudima, da Vas ne nabrajam, znate koji ste se sa mnom prekuckavali!

Svi drugi koji su i dalje u problemu, a žele da se oslobode muka, neka ostanu na forumu, neka pišu do mile volje o svemu i svačemu i neka pitaju, traže savete, itd.. pomaže dokazano na mom primeru!!

Možda je i bitno što ja imam 44 godine i 23 godine narkomanskog staža i iskustva sa svim vrstama opijata, upera, downera, haludžica, duvačica, itd.. ne poznajem samo lepak i metadon, sve ostalo sam probao.. Pa sam u stavri došao do samog kraja mogućnosti. ipak je drugačije kad imaš 24-25 ili 30-tak godina i nisi još uvek iscrpeo svoje telo toliko, a ni psihu, pa ti je mnogo teže da prihvatiš neke stvari, savete, itd.. Za takve ljude, ne znam šta da kažem: Ako već ne možete da učite iz tuđeg iskustva, onda što pre izgurajte taj Sizifov kamen dokle možete ili morate, pa se vraćajte brzo, nazad dole u dolinu da počnete da se lečite i sređujete.. Tako sam ja proživeo, a verujem i mnogi drugi.. Jer kad čujem da se neko drogirao od 20-te do 24-te, npr. a, da sad ima neki "kao ogroman" problem da se skine i sredi, ja se nasmejem, jer znam da ništa još nisu osetili, niti znaju šta ih sve još čeka.. To je u stvari tužna, lična priča matorog narkomana. nimalo primamljiva, niti lepa

DrOgari, ostajte dobro i zdravo. Ostajte "čisto" i srećno.. pišite, navraćam povremeno..
Ja ću pisati kad budem imao potrebu da se javim. Za sada mi je dobro u ovom mom "tihom ćošku posmatrača" :D

Pozz by Man.Man
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

VitaJana wrote:Luka, koliko je vremena prošlo?

Oko 2.5 meseca
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Luka718 wrote:
VitaJana wrote:Luka, koliko je vremena prošlo?

Oko 2.5 meseca
Bravo Luka.
Toliko i meni.

ManDeMan, ja sam ti spomenula brufen. I nije opijat.
Blago tebi kad te noge više ne bole. Mene i nakon 2 ipo mjeseca trgaju, žare...
Ali to ne mora biti zbog bupa i vjerojatno nije. Prije će biti zbog proširenih vena. Naročito sad po ovoj vrućini. A more mi više nije blizu :cry:
Preostaje mi jedino tuširanje toplo-hladnom vodom da potakne cirkulaciju.
Sve je to sjebano što zbog igle, što zbog naslijeđa, što zbog stajanja na poslu.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

7.dan uzimam pod jezik, tako da mi.je plan da ostanem na tome, da uzimam pravilno i da spustim na 2mg od sutra, naravno da sam povecala dozu jer sam pocela da uzimam pravilno a ne na nos. Tako da sam uzimala u proseku 3mg sad idem od sutra na 2mg. Posao mi je bas onako.naporan i nema sanse da cu smanjivati ispod dok se ne naviknem na taj posao jako teško mi pada, ne sto sam tamo 8h nego prosto i fizicki mi je tesko dok se ne naviknem na sve to, i prerano ustajem, i dodjem sva kilava onda treba i kuci biti iole ok a ne sjeban i kilav tako da se nadam da.cu sve uknapiti ne pada mi na pamet da spustam ispod 2 dok se dobro ne naviknem na posao i uzimanje pod jezik. E posle vec, otom potom.

Javila sam se samo da kazem sada i ja da je zaista najbolje uzimati bup pod jezik, da svi vi koji ga smrcete ili sta god predjete na pravilan nacin, ja sam prva snifala 3god i znam dobro sta je to, ne odustajte posle 3-4 dana, nema velike razlike evo posle 7 dana mogu da kazem da je jedino bolje pod jezik to sto nema one nervoze, i spustanja, ali i te kako se oseca dejstvo nemojte se zavarati kao ja, dejstvo se oseca isto, znaci nije nista slabije cak mislim da je i jace jer traje bukvalno 24h dok na nos digne dobro i onda si vec posle par sati sjeban i nervozan a nocu ako se probudis naopako, jutro vec katastrofa. Ko god ga zloupotrebljava moj iskreni savet je da to promeni sto pre naravno ja nikoga necu ubedjivati i terati samo sam imala potrebu da podelim svoje iskustvo. Jer sam ja prva bila tvrdoglava i tripovala sam da pod jezik nema nikakvo dejstvo i da je to cisto bacanje bupa. Ali zajebala sam se :) daleko bolje i duze dejstvo ali morate biti strpljivi jedno 5-6-7 dana da bi docekali to pravo dejstvo i blagodeti pravilnog uzimanja, prvih dana iskreno nema bas neko dejstvo i ja sam prvih dana popodne uzumala po 1mg na nos a ujutru 2 pod jezik e posle sam pocela 3mg samo pod jezik. A od sutra idem na 2 jer vec osecam da mi je ovo previse.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

Ninocka wrote:
Don Dop wrote:
Frajla wrote:Manman koliko je proslo dana od zadnjeg uzimanja i kako se osecas pisi nam i o tome
I kojim tempom si isao sa 1 mg na 0.1 nesto si brzo to odradio
Poz
Koja je to doza 0.1mg?
To ne postoji i ne vidi se niti je ko izmerio, spakovao ili kako god.
Ja sam poslednja tri dana bila na 0.13 mg talo da vjeruj meni ludoj, i skunutoj sa bupa , da postoji!!
Ne verujem ti.
Mozda si uzimala 1mg, ali 0.1 mg to nema sanse da si uzimala. To ti dodje destina Od one polovine tablete od 2mg. Aj podeli je srece ti i slikaj mi je. To je besmisleno.
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

Ovde ljudi nikako da shvate da se bup ne uzima na nos ili na venu. Postoji jedan ispravan nacin uzimanja istog. Pod jezik ostaviti da se otopi i drzati da se apsorbuje nekih 2-3 minuta pa tek onda progutati. Kad procitam ove koji se potpisuju smrkanjem istog ili uzimanjem intravenozno..pa to je stvarno bljak. Mozete da se ljutite kad procitate, ali niste otisli dalje od heroina tako sto ste nastavili da smrcete bup ili da se bodete istim.
Prvi korak ka izlecenju je pravilno konzumiranje leka. Kad to usvojite dodjite da pisete o procesu smanjivanja terapije i konacnom oslobodjenju od buprenorfinske zavisnosti. Do tad sram vas bilo.
Ja sam Bog
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Don dop ako ti zvuci neverovatno i ako si zainteresovan kako dobiti 0.1 mg od 1 mg onda svoju znatizeljnost mozes zadovoljiti citanjem postova, gde se pisalo o tim manjim dozama.... skinuo si se sa bupa pa ne znam cemu tolika znatizelja?

I da...za sram vas bilo, ovde nije ni vreme ni mesto za takve izjave
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Don Dop »

Frajla wrote:
Don Dop wrote: Poz
Koja je to doza 0.1mg?
To ne postoji i ne vidi se niti je ko izmerio, spakovao ili kako god.
Ja sam poslednja tri dana bila na 0.13 mg talo da vjeruj meni ludoj, i skunutoj sa bupa , da postoji!![/quote]

Ne verujem ti.
Mozda si uzimala 1mg, ali 0.1 mg to nema sanse da si uzimala. To ti dodje destina Od one polovine tablete od 2mg. Aj podeli je srece ti i slikaj mi je. To je besmisleno.[/quote]

Don dop ako ti zvuci neverovatno i ako si zainteresovan kako dobiti 0.1 mg od 1 mg onda svoju znatizeljnost mozes zadovoljiti citanjem postova, gde se pisalo o tim manjim dozama.... skinuo si se sa bupa pa ne znam cemu tolika znatizelja?[/quote]


Nema tu znatizelje vec mi nije jasno kako neko moze da tvrdi da je uzimao 10-ti deo grama kao supstitucijsku terapiju?

Ja, upravo iz razloga jer sam prevazisao vase danasnje stanje i to posle 7 godina svakodnevnog uzimanja bupa imam pravo da govorim ljudima da se ispravno izrazavju kada su doze u pitanju. Ni u klinikama ispod 1mg ne daju prilikom smanjivanja terapije vec se posle miligrama prekida skroz. Uzimanje destina je kao sto sam rekao besmisleno. Ti bi to trebala da znas kao stari pacijent.
Ja sam Bog
Locked