Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ManMan wrote:
noel wrote:
Frajla wrote:Drustvo kada prelazite na normalno uzimanje bupa, nemojte u isto vreme i smanjivati dozu. To je mac sa dve ostrice.
Samo prelazenje na sublingualno uzimanje je automatski smanjivanje doze zbog slabije absorpcije i sticice vas nakon 3-4 dana
Prvo stabilizacija pa spustanje
Pozdrav
Čak i privremeno povećati dozu prilikom prelaska na sublingvalno.
____________________________

Upravo tako! Sublingvalno ima apsorpciju od maksimum 30% doze koju uneseš. Nazalno ide i preko 60%..
Znači: 8mg pod jezik je oko 4mg. na nos, ako ne i 3mg!

____________________________
Ja sam tu, relativno sam dobro (ako se odsustvo pozitivne energije i nekog raspoloženja može tako nazvati)..
Noge me bole i dalje, skoro svaki dan.. Pri tom mi je neverovatno da me bole samo noge i ponekad, ali samo ponekad i krsta (križa :D ), tj. donji deo leđa.
Pijem skoro svaki dan, negde popodne jer tada već ne mogu izdržati taj bol u nogama, onaj Doreta lek (opcija Trodona i Paracetamola) po jednu tabletu (to je oko 37,5mg Trodona i 325mg Paracetamola)..
Međutim primetio sam da mi se telo sada naviklo na prokleti Trodon i da ujutru već počinjem onako "krizerski" da zevam..
Paracetamol u tom leku mi ne čini ništa, sem što me preznoji.. Sranje!
Pa sam ustanovio da je lek sastavljen od omotača u kojem je Trodon i sredine u kojoj je Paracetamol. Nešto slično kao i kod heroinskih blokatora, gde je blokator najvećim delom u vrlo brzo topljivom omotaču, pa je dovoljno da se malo oliže tableta i blok već počne da radi (ovo zasigurno vrlo dobro znam iz ličnog i mnogo neprijatnog iskustva, kad sam morao da uzmem blokator, a dan pre toga radio dop. Držao ga ispod jezika 7-8min. pa ga pljunuo, ali me odmah spičila žešća kriza!). To je bilo pre 15god. i više, kad su mi još roditelji i pokušavali pomoći...

Učite ljudi na tuđim iskustvima, nemojte kao i ja da sve sami provaljujete!

Elem, apropo Dorete: Počeo sam da ga ljuštim skalpelom i provalio fazon, kako da mu "uzmem" samo deo koji meni treba ;)
Sad da se nekako maknem sa njega i taj efekat i nus-pojavu.. pa, cenim da će biti dobro.

Za sve što radim mi treba 150% više energije nego dok sam bio na Bupu. Čak mi je i tuširanje i brijanje preteško.
Pokušavam da se zaokupim nečime, ali to slabo ide, ne drži me pažnja.. Sve mi dosadi vrlo brzo.
Ali, na primer, uveče (kad mi je psiha ok i ne pobegnem u krevet već u 22h), odgledam neki film koji u slučaju da je jako dobar i kvalitetno režiran, nosi neku poruku, meni počnu da se vraćaju neke zapostavljene emocije, pa kane i neka suza tu i tamo..
Ma mekan sam kao babina sisa! :roll:

Ajd, do kuckanja.
Živi bili svi i što pre se sredili!
Pozdrav!
ManMan
Bravooo bravoo breee!! Dobro je, samo eto da se polako rijesis te dorote ili kako vec. Kako nabavljas taj lijek, pitam zbog moje diskus hernije koja me ubija ovih dana. A veoma bitna cinjenica da sam na sve analgetike sem paracetamola alergicna... Ko proposuje taj lijek?
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ninocka, poznavajuci tvoju pricu navuci ces se i na paracetamol:)
Trodone ne diraj- moj iskren savet
Pozdrav :-)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ministar pfc, pa definitivno sve napisano me ubedilo da pokusam i ja pod jezik pa sta bude. Kocilo me uvek to sto nikada nemam viska bupa vec zavrsavam na crno pa imam ono tacno koliko smem da uzmem a verujem da pod jezik mora da se duplira doza bar prvih par dana tako da videcu sad sam skupila skoro 3 osmice pa ako treba da uzmem prvih dana i po pola osmice pod jezik ali samo da se naviknem na to.
P.S. ne svidja mi se bas sto kombinujes bup sa bensedinom, ne znam mozda si ti oguglao na bensedin ali pojedini ljudi kad uzmu to dvoje zajedno izgledaju onako bas uradjeno a ponasanje... ne svidja mi se bas.
Tako da zbog tih pomagala ne osećaš smanjivanje ali verujem da neki rad imas a sa rada se skidas upravo tako da ti prepocujem da smanjis taj bensedin a rivotril je za mene zlo najveve na svetu i to bih na tvom mestu izbacila odmah.

Ninocka veruj vec mi se smucio i to dejstvo koje imam od njega je uzasno ni tracak raspolozenja i energije nego sve suprotno.

Man man sad si me nasmejao ne mogu da verujem da si provalio kakav je taj lek pa si ljustio skalpelom paracetamol?!?!? No ipak mi se svidja sto si celu tu priču dobro proucio i dobro se raspitao o svemu, jos nisam saznala koji ti je dan bez bupa. I secam se tog groznog osećaja kad nemas snage ni za sta i kada ti je tesko da.uradis neke osnovne stvari. Ipak ne treba ti ni nova zavisnost a zna se da se na sve ostalo vrlo brzo navlaci. Recimo na metadon se moze navuci vec za 7 dana, mislim da na trodon mozda i ne tako brzo ali nemoj se tripovati. I nemoj ga svakako dugo piti to sto vec primećujes to zevanje mozda ima veze sa trodonom ne treba ti posle bupa jps jedna kriza
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Uzela sam evo upravo sad 3mg pod jezik dakle skoro duplo vise nego pre, i to od osmice, iskreno imam osećaj da sam bacila 3mg u nepovrat.
Ali malo sam razmisljala o svemu i.o.mom poslednjem "skidanju" kada sam prevazisla tu neku fizicku krizu i dosla do tacke kada ae osecam sasvjm ok fizicki ali sam i dalje imala tu potrebu da povučem bup i mislim da je mene upravo to sjebalo i da sam uzimala pravilno da se mozda ne bih vratila na bup ovako ja ne da sam htela da ga uzmem zbog krize nego zbog cistog rada koji je naravno nakon svezeg skidanja i izbacivanja bupa iz organizma bio veoma veoma jak i dopadljiv tako da se priča vratila na prvo poglavlje. Ovaj put ako zelim da uspem prvi korak je da pocnrm pravilno da ga uzimam. Naravno zao mi sto zbog toga moram da povećam dozu ali jbg snaci cu se za toliko i to ce mi za svega jednu dve nedelje oduziti proces spuštanja.
P.s. (samo dodajem) :) najveca razlika.i glavna je to sto kad se bup vuce osetis kad.pocne dejstvo i do kad traje pa onda naravno moras da uzumas dva puta dnevno, a kod pravilnog uzimanja ne osecas ni kad pocne dejstvo niti do kad traje mene zapravo nervrira to sto ne znam kad pocinje da deluje i ne osecam nikakvu promenu. Ali očito da to tako mora i da je to i poenta cele price.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Aaa ima opijatsko dejstvo?? Frajla, ja sam kapirala da je to nesto kao zodol, ali izgleda nisam dobro ukapirala.
U pravu si, ne igrati se sa djavolom!!
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Caty wrote:a kod pravilnog uzimanja ne osecas ni kad pocne dejstvo niti do kad traje
Itekako osjećaš, možda nekih desetak minuta treba ili malo jače da prodjeluje... Bup i pod jezikom ima "rad", ali osjetit ćeš ga tek nakon što se stabiliziraš s uzimanjem pod jezik... daj si tjedan dana i vidjet ćeš. Inače džaba ti je sve dok god uzimaš na nos, niti ne pokušavaj opet nešto dok to ne rješiš...

Sretno Kato, ovaj put samo malo pametnije, ego na stranu i dozvoli si biti ranjiva (ali ne preuzimaj ulogu žrtve). Sve se da izdržati, ako se u nekom trenutku bude činilo da ne ide, predaj muku Bogu u ruke.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Man izbacuj taj tramal što prije.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Zaista ima dejstvo uzela sam jutros kao sto rekoh i to duplo više naravno da sam osetila dejstvo ali opet ne mogu reci kada je tacno pocelo, no osetilo se vremenom i sad me bas zanima kako ce to dalje da izgleda, ako zaista deluje duze na ovaj način onda ce se to jos ispostaviti i kao mnogo bolja opcija, a da sam ja sve vreme bila u zabludi :) no videcu sigurno da moram dati sebi vremena da se naviknem na to ali definitivno je to prvi korak ka skidanju, sve drugo su samo neuspeli pokusaji drogiranja a ne skidanja! E sad za pocetak naravno uzimacu 3mg prvih dana pa cim se naviknem na to spusticu na 2, mnogo mi se svidja i sto na ovaj način uzimam tabletu ujutru znaci jednom na dan a ne ujutru i popodne kao pre jer na nos prosto kratko drzi i mnogo se oseti i dizanje i spustanje i konstantno juris to dizanje i rad i vrtis se tako u krug...
Plus pocinjem sa radim i to je razlog vise da predjem na normalno uzimanje kako bi to dejstvo bilo ravnomerno preko celog dana. A vremenom cu polako spustati i ja se nadam da cu do jeseni uspeti da se otarasim ove bede!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Vec sam pominjala da imam osmice i kada smrvim osmicu tj npr 1mg od osmice to je tako malo "na oko" da me smori samo taj prizor te tanke linice, e sad pod jezik je svejedno koliko je, bitno je uzeti dozu i ne razmisljati vise o tome. Ja sam planirala lagano da spustam dakle prvo da uspem da se stabilizujem na ovaj nacin uzimanja a onda cu smanjivati prvo na 2mg pa na 1'5 pa 1. No otom potom sto se deljenja tiče opet mogu da skrcam i izmrvim i stavim pod jezik kasicicom i tako cu moci da delim no opet valjalo bi da za male doze nabavim dvojke. Joj ma sve cu to lako planirati samo da mi uspe sad ovaj prelaz na uzimanje pod jezik. I uspece, mora uspeti to je prosto jedini pravi nacin.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty wrote:Vec sam pominjala da imam osmice i kada smrvim osmicu tj npr 1mg od osmice to je tako malo "na oko" da me smori samo taj prizor te tanke linice, e sad pod jezik je svejedno koliko je, bitno je uzeti dozu i ne razmisljati vise o tome. Ja sam planirala lagano da spustam dakle prvo da uspem da se stabilizujem na ovaj nacin uzimanja a onda cu smanjivati prvo na 2mg pa na 1'5 pa 1. No otom potom sto se deljenja tiče opet mogu da skrcam i izmrvim i stavim pod jezik kasicicom i tako cu moci da delim no opet valjalo bi da za male doze nabavim dvojke. Joj ma sve cu to lako planirati samo da mi uspe sad ovaj prelaz na uzimanje pod jezik. I uspece, mora uspeti to je prosto jedini pravi nacin.
Ne komentarisem ove tvoje postove jer si ovo pisala barem tri puta u prosloj godini, to je jedini razlog. Ali u svakom slucaju cijenim ponovnu borbu!! Zanima me jedan detalj, muz nw razmislja o ostavljanju bupa?? Kad dodje ta jesen hoces li opet imati bup u kuci?
Locked