Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Pa dobro nam se vratio Ziki!
Sta je, u Francuza slab net?

Nego pisi kako si ti, jesi jos uvek na bupu ili si smanjio dozu?
Pozdrav
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Evo mene moji ljudi na drugoj strani svijeta.
I ok sam.
Jučer ni jednu tabletu ničega nisam popila, a tako ću pokušati i danas.
Noge su puno bolje jer ovdje je hladno.
Zasad još odmaramo, a od ponedjeljka za poslom. Traženje posla, rješavanje papirologije itd...
Pozz do idućeg javljanja
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Frajla wrote:Pa dobro nam se vratio Ziki!
Sta je, u Francuza slab net?

Nego pisi kako si ti, jesi jos uvek na bupu ili si smanjio dozu?
Pozdrav
Hvala Frajlo na dobrodoslici !
Ma ima interneta kod Francuza, derikoze.. ali nema bas tog slobodnog vremena.
Sa posla uglavnom hvatas pravac krevet..koji tamo donosi radost za dusu i telo.
A Bup nisam nesto mnogo smanjivao, a nisam ni povecavao..na nekim nepreciznim dozama sam, kako se zalomi..
I to mislim bukvalno kako izlomim to parcence ujutru.
Poceo je da mi malo smeta Bup u zadnje vreme, takav osecaj imam..
Imam te neke glavobolje, mutna mi je glava, pritisak itd...
Da li je bas direktno od njega ne mogu da kazem sa sigurnoscu..
Sad cu na kontrolu za neki dan pa cemo da vidimo dalje.
Nemaran sam ja prema svom zdravlju i to mi ne valja.
Samo jurnjava za tim prokletim parama, i posle kad ne budem za nista onda cu da ...
Bar da su to stvarno neke pare pa i da kazes.. nego kao sapun, samo ti isklizne iz ruku i ostanes opet go kao pistolj.
jbg..
A ti jesi li dobro, kako ide ?
Ne padas u iskusenja da se vratis medju nas Buprenorfince ..?
...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Joj te neprecizne doze i kako se zalomi:)
Otuda i glavobolja.
Veruj mi sada kad pomislim sta bi bilo da uzmem bup, setim se samo te glavobolje pa me i glava zaboli da mi ne padne na pamet da se vracam, a to se isto desava ako danas uzmes npr 1 mg a sutra 1,3 mg.

Ziki bre skidaj se sa toga zreo si skroz! Zreo si i pre dve godine bio. Bar spusti na 0.5 polako, znam da si bio na 1 mg ako me secanje sluzi, cak ti je i olaksica to sto dodjes mrtav umoran i zaspes kao beba. Ja sam se mnogo bolje osecala na nizim dozama. Spustaj pa makar trajalo i godinama.
Nisi ga zloupotrebljavao, nisi se gruvao kojecim dok si na njemu....
veruj mi da sam mislila da je tvoja tisina od ovih par meseci zapravo tvoje skidanje sa bupa. Ali dobro da te ne gnjavim tim stvarima to je ipak nesto sto treba ti sam da osetis, ali znaj da se isplati itekako

Vracas se za Francusku uskoro ili? Imas doktora tamo?

Pozdrav
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:20 pm, edited 1 time in total.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

[quote="Nesa_neske_01"]

Nešo, po tvom uputstvu, odem ja u apoteku i nađem Imunix!
Nije nešto skup, oko 5,5evra je kutija.
E, sad najsmešnije i najtužnije je to što sam našao samo 2 kutije u celom gradu!!
Srećom te 2 kutije su bile u ovoj apoteci u mojoj blizini. Pogledala žena i vraća se iza pulta sa 1 kutijom, pa kaže nemam više!
Kako bre nema? Pročeprka po kompjuteru i kaže ima još jedna kutija u nekoj udaljenijoj apoteci, mogu da ti donesu kasnije tokom dana. Kažem: Daj!
Uglavnom, kupio sam poslednje 2 kutije u gradu. Nadam se da će biti u kasnijem periodu, jer 2 kutije su za samo mesec dana i to ako pijem po 2 kapsule na dan. Počeo sam prekjuče da pijem, videćemo ima li nekih pomaka u zdravlju.
I dalje ne idem u toalet svaki dan, nego bi ili tri-dnevno? Kao da sam na velikim dozama, telo začepljeno?!

Nego, ljudi, mene sad muče druge stvari:
Uzimam 1mg, 1,5 mg. kako se zalomi, što reče jedan momak ovde. Uzmem to ujutru sve u jednoj dozi.
Međutim, čim se probudim mene toliko bole kosti šake i zglobovi da to nije normalno! Ne mogu ruku u pesnicu da savijem!
Šta je sad to???
Drugo: Ova mala dozica me drži do 13-14h i onda počinje toliko da mi se spava, da ne mogu da gledam na oči. Kao da sam uzeo 4mg. Totalno me omami!? Uveče legnem u 22h već, jer jednostavno ne mogu da budem budan. Ali jutro je baš loše, sav u bolovima
Razmišljam, šta bi bilo da nemam ni 1mg. da uzmem ujutru? Pa prelomio bih se od bolova ceo dan!!

Pokušao sam da ujutru uzmem 0,5mg. ista stvar! Prođu me bolovi ali mi se opet prispava popodne.. Doduše manje mi se spava, ali i dalje taj loš efekat!? Zar je moguće da niti jedna doza ne daje normalno stanje u celosti tokom makar 12h? Da ne pričam 24h?!
Čime da ubijem bol, a da nisu Brufeni, itd.. Da ne uništavam želudac i sve redom. Jer ja na većim dozama Brufena, imam krvave stolice zbog hemoroida.
Razmišljam da nabavim tablu ili dve Trodona, Tramadola.. da li bih ubio taj bol njime? A, opet ne bih da se navučem ni na to, jer mi je telo baš podložno navlakama!? Ideja mi je da uzmem po 1-2 Tramadola i 0,5mg Bupa..

Šta mislite?

P.S. Počeo sam i Zoloft da pijem pre 5-6 dana po 25mg, od danas idem na 50mg dnevno. Taj efekat još uvek iščekujem, kad se nataloži u telu dovoljno da mi popravi depresiju
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

ljudi sta pomaze kod jeza...Ubise me sinoc...Jel catrapressan pomaze tu nesto,ili pak nesto drugo? Jel koristio ko od vas codein za bolove?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Frajla wrote:Joj te neprecizne doze i kako se zalomi:)
Otuda i glavobolja.
Veruj mi sada kad pomislim sta bi bilo da uzmem bup, setim se samo te glavobolje pa me i glava zaboli da mi ne padne na pamet da se vracam, a to se isto desava ako danas uzmes npr 1 mg a sutra 1,3 mg.

Ziki bre skidaj se sa toga zreo si skroz! Zreo si i pre dve godine bio. Bar spusti na 0.5 polako, znam da si bio na 1 mg ako me secanje sluzi, cak ti je i olaksica to sto dodjes mrtav umoran i zaspes kao beba. Ja sam se mnogo bolje osecala na nizim dozama. Spustaj pa makar trajalo i godinama.
Nisi ga zloupotrebljavao, nisi se gruvao kojecim dok si na njemu....
veruj mi da sam mislila da je tvoja tisina od ovih par meseci zapravo tvoje skidanje sa bupa. Ali dobro da te ne gnjavim tim stvarima to je ipak nesto sto treba ti sam da osetis, ali znaj da se isplati itekako

Vracas se za Francusku uskoro ili? Imas doktora tamo?

Pozdrav

Ne znam, trebalo je da se vratim odmah za par dana ali nema sanse tako brzo...dusa mi je u nosu, ne mogu da se odmorim.
Tek kad sam napravio pauzu sam osetio koliko sam umoran.
Onda danima samo zevam i brisem suze od zevanja..
Cim se opustim krece taj umor...
Doktora tamo nemam jer ja kod mene vucem te neke zalihe Bupa za najmanje 6 meseci, tako da nisam imao ni potrebe..
...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Alessandro wrote:ljudi sta pomaze kod jeza...Ubise me sinoc...Jel catrapressan pomaze tu nesto,ili pak nesto drugo? Jel koristio ko od vas codein za bolove?
Catapresan bi trebao tu pomoci. Toplo-hladno i nemir u nogama
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

..
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:20 pm, edited 4 times in total.
Locked