Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Frajla wrote:Manman, zar asentra nije isto sto i =zoloft=setralin? Osim ako slovenci nisu neke travulje ubacili?

Nesketa mi ne diraj jer ces imati problema sa ozloglasenim “Frajlinim klanom”:)

Neske je bezopasan lik i sa njim treba treba malo neznije. Kad skapiras da njegovi tekstovi o psihologiji i njemu novim saznanjima nisu namenjeni u ovom slucaju tebi nego se on kroz te tekstove leci, onda ces ga drugacije gledati. Ili se covek ipak nadje tu negde pa raguje

Znas i sam da ovde vlada kolektivna bolest “svi sve znamo” al smo jbg opet na forumu,citamo iskustva i postavljamo pitanja

Vidim aktivan si pre podne, de ubaci neki postic uvece da ti vidimo raspolozenje... :)
Vitajano bravo za tebe
_____________________________________________________________________________

Ma ženo, ne diram ja nikoga, nego mi Neške "sedne kao budali šamar" od ranog jutra, pa me malo iznervira to prosipanje mudrosti.. Ali HVALA MU svakako, jer ima tu svačega pametnoga!
Neću da diram ikoga iz "klana", jer već vidim da će da padne blokada i izbacivanje iz grupe?
Hahaha, šalim se, naravno..

Što se tiče postova uveče.. Pa jasno ti je da mi je uveče lošije nego ujutru kad uzmem svoju dozicu.
Valjda je to i normalno? Popusti me "raspoloženje", pa padnem malo u depricu. Zato sam i počeo sa Zoloftom, da bi mi skidanje prošlo lakše. A skidam se neumitno, svakim danom mi je bolje, doza smanjena.. vrtim se oko 1-1,2mg. kako kad.
Uveče mi se ne čita išta o ovim temama, jer onda razmišljam i dumam po glavi, pa nema spavanja.
Čak sam i pre par dana preskočio gledanje TrainSpotting-a, na primer, jer me vraćalo u priču!
Isto uveče neću da gledam National Geography, koja ima odlične emisije o drogama, švercu narkotika, itd..
To me isto vraća u prošlost, pa me pomera iz mog mira koji nađem i jedva ga održavam.
To je takođe i razlog što se iznerviram oko Nešketa i tekstova koje seje..
Jasno je meni odavno da moramo prihvatiti šta smo bili i nastaviti dalje. Ja jesam prihvatio šta sam, ali me gledanje i čitanje tih istih tema malo žuljaju. kao što i moje roditelje žulja svaki film u kome ima drogiranja, pa ljudi odmah menjaju kanal.
Dugo sam bio u fazonu, pa šta sad, što Vam smeta da pogledamo nešto? Ali sad kapiram sve. meni isto smeta.
A, tek koliko mi smeta kad sretnem nekoga iz prošlosti ili bliske sadašnjosti, koji bude nadrogiran kad ga vidim?!
Uff, kako me sad drogirani ljudi nerviraju, a ranije sam ih gotivio i kao razumeo.. u stvari ne želim više da razumem ikoga ko se drogira, a neće da razmisli o prestanku, nego uživa i ide kroz to na slepo, baulja i sapliće se.
Dovoljno sam bio takav, nikakav. Tek sad vidim koliko sam okolinu nervirao svojim stanjem?!
Moja najbolja prijateljica, mi je oko 23god. rekla da ne želi više sa mnom da se druži, ako joj dolazim nadrogiran na dopu.
Tada je nisam razumeo, mislio sam da ne želi da mi pomogne, da me mrzi, itd.. Pogotovo jer se drogirala 2 godine sa mnom od 21-23. međutim sada shvatam sve! Nju je to tada bolelo i nije mogla mirno da gleda moju propast, a ni da se podseća svoje propasti i stanja u kome je bila. Mada je ona bila neredovna i nije uzimala često, pa je baš lako ostavila, bukvalno u 10 dana je prekinula i nikad više nije uzela. A, ja sam je baš voleo, pa sam čak i odlazio na druženja sa njom potpuno strejt, da je ne bih nervirao i da bih je sačuvao kao prijatelja. Evo i dan-danas smo odlični prijatelji, iako se ja i dalje lečim i nisam u libeli još uvek... poštovanje je bitno
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:19 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty wrote:
ManDeMan wrote:Pa, jel poznaješ ko je ta žena? Imaš neki kontakt?
Možeš li makar da mi označiš, napišeš na kojoj stranici si je videla? Da mi pošalješ link u Private Message?
Hvala!!
Zena se zove Dina cini mise to.je nick na forumu a sttanica "suovisnici" tema "moja ispovest pa to ti je predzadnji post videćeš pise dina d cini mi se! Sad cu proveriti
Katooooo?? Pa Kato gdje si? :( Molim te , ako sam te ubila u pojam , sa svojom pricom , oprosti mi!! Znas i samo, da neke stvari kazem kad ne bi na usta , progovorila bi na guzu :D
Ajde javi se, da cakulamo, pisi kako ide, je li te hvatao onaj napad panike jos koji put...
Cekam te... :D
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:19 pm, edited 1 time in total.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

To je ljutnja i bes (nije isto bes je gori). Tada je srce pogođeno otrovom gordosti, a pojma se nema o tome.
Ja znam šta je gordost, a opet me upeca kao mladog majmuna. Pojede me. Jbg.

Da tebe ManMan nije bilo, ne bih provalio kakav sam mladi majmun.

Malo sam izmešao i tebe i sebe. Ne ljutiš se?[/quote]
_______________________________________________
Nema ljutnje Neške, nikakve!
Sad ćemo još i da se "okumimo", hahah!!
Gordost kažeš? Što ćirilicom u google? Jel izlaze drugačiji tekstovi nego kad latinicom pretražim?
Ja sam isto imao kratak fitilj, tj. imam ga i dalje ali je nešto duži.. ;)
Dok sam radio prošle godine, jedna mala novinarka mi je toliko išla na živce da zamalo par puta da dobije takvu pljusku od mene, jedva se suzdržah! Posle mislim: Koja si budala kad te klinka od 25-26god. toliko iznervirala?!
Tako sam naučio da odćutim na većinu stvari u realnom životu, kad sam normalan i strejt.
Ovo kad me malo Bup pomeri, onda i ja malo solim pamet, itd..
Ljutnja u meni kipti, a pojavi se i bes koji jedva savladam ponekada. Zato i kažem da sam naučio da odćutim i ne reagujem. Jednostavno se okrenem i odem, promenim kanal, ugasim komp. spustim slušalicu, itd..
Malo sam čitao tvoje opise, ali iskreno ni to ne mogu dugo da čitam, pomera me iz normale kao i kad budeš nezgodan..
Sada sam krhko biće kojem ne treba nikakvo odstupanje od uobičajenog ponašanja i osećaja, emocije.. Lako se rastužim, razočaram, naljutim , itd.. A, tada ume da nastane auto-destrukcija.. Do sada je tako bilo, pa sam iz repetitio est mater studiorum, shvatio da se klonim takvih scena..
Kao kad prva 2 puta se skineš sa dopa, pa misliš neću nikad više i onda naiđe ortak (drOgar) ili komšija, pa te zovnu na kafu i za tili čas, eto vas u klonji kako izvlačite lajnu?! Eee, neka hvala, naučio na svom primeru!
A, drago mi je da si nešto preko mene, shvatio i o sebi! Da i ja nekome budem inspiracija za samo-izgradnju i promenu..

P.S. Mnogo voliš Riblju Čorbu, a? Koje si godište, ako nije tajna? Ja 1974.
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:19 pm, edited 1 time in total.
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Nesa_neske_01 wrote:
ManMan wrote:
Frajla wrote: nego mi Neške "sedne kao budali šamar" od ranog jutra, pa me malo iznervira to prosipanje mudrosti.. Ali HVALA MU
Pišem o sebi tako je bolje. ManMan pogledaj kad želiš i možeš.
Danas sam shvatio da imam kratak fitilj. Te sam opasan po sebe.
Osobina loša, još više teška, nema se mira od nje. Koren joj leži u gordosti. ( Napiši ćirilicom u google rs = šta znači biti gord ). Čitaj pomalo kad možeš.

Setio sam se nekih tvojih reči iz ranijih postova da bi pukao u bolnici da ležiš, svađa itd... Ne mogu da se setim svega. Nije ni bitno.
To je ljutnja i bes (nije isto bes je gori). Tada je srce pogođeno otrovom gordosti, a pojma se nema o tome.
Ja znam šta je gordost, a opet me upeca kao mladog majmuna. Pojede me. Jbg.

Da tebe ManMan nije bilo, ne bih provalio kakav sam mladi majmun.

Malo sam izmešao i tebe i sebe. Ne ljutiš se?
Neske ovaj imunix sto predlazes antioksidans,mozes da pijes bilo kada,mislim nije frka ako pijes neke lekove za bolove,smirenje i tome slicno? Samo moram da provalim na engleskom kako se zove da bih ga kupio ovde...U radnji gde radim ima spiruline u prahu,bogami je skupa,ustvari 7,8e i nije toliko...Ali ipak mislim da je ovo sto ti predlazes bolje,ima vise sastojaka cini mi se...
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:19 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ljudi ne znam znaci li Vam sto ovo sto cu reci, ali ajde.
Slusam vas , za razliku od vas koji ste dugo godina zaglibili sa opijatima ja nemam tog staza, sem ovo sto sam bila u haosu sa bupom.
Znaci zaista se mi ne mozemo porediti, imamo slicnosti eto sto imamo nekih slicnih psihickih problema.E sad, vi mislite da je to od godin drogiranja, a ja, ja nista ne mislim niti sto znam.
E sad, vidimo je da imamo ostih simptoma...Ja sam identicne imala i ranije dok nista nisam uzimala, tako da ne mora sve biti od drogiranja i supstitucije,
Zajebano se opteretiti ovo mi je sve od toga...Nije , pa ja kad vas slusam sto pricate i kako ste se osjecali u tim trenutcima nakon skidanja, pa isto sam se ja tako osjecala prije tipa dvije godine, a nisam zavisnik bila..
Zivot je breee naporan, ponekad dosadan , smoren .Sve isto samo se vrti u krug, i normalno je da smo i mi smoreni , hostericni, lijeni itd.
Zivot je ponekad, nije sve droga...Mislim jeste , ali nije uvijek i stalno sve od nje...
Vitaaa, ode li sutra???
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Lele koliko novih Bupoostavljaca ovde..
Znaci opet se potvrdjuje da ljudi tek na Bupu dolaze do resenosti da ostave sve opijate i krenu strejt zivotom.
Jedino sto i dalje primecujem je da vecina i dalje koristi neke alternativne metode.
Prihvatanje saveta od drugih koji su prolazili kroz isto jeste dobra stvar, ali postoje velike razlike u samim ljudima...odnosno nekome ce npr. smanjivanje doze od 4 mg lakse pasti nego onom drugom od pola mg...to su stvarno skroz individualne stvari.
Postoje neki opsti sabloni koji se primenjuju, ali i oni se prilagodjavaju zavisno od trenutne doze.
Znam samo da je to skidanje sporo i miligrami se spustaju na nedeljnom nivou, u nekim mikro minimalnim dozama.
Takodje treba da postoje neki dobri preduslovi gde bi covek trebalo da bude spreman da se upusti u tu avanturu.
U slucaju neuspesnosti, on bi trebalo da se vrati na prethodnu dozu pa cak i da odlozi to skidanje dok se ne stvore ti bolji uslovi.
Znaci nije nuzno da se to sve sprovede kroz mucenje i patnju, jer to ne znaci da ce ona da dovede do rezultata.
Pogotovo ne treba ocekivati taj momenat da cemo se ujutru probuditi svezi i odmorni, samim tim sto smo prosli kroz tu krizu.
Ovde kod nas stvarno nema doktora specijalizovanih bas za primenu i odvikavanje od Buprenorfina, pa je mozda bolje ispratiti malo strane forume i iskustva ljudi koji su uspesno prosli sve to.
Otprilike cela filozofija je ta, da je u trenucima ukidanja Buporenorfina nivo neophodnih hormona endorfina, serotonina itd...na minimumu minimuma..odnosno jedva da rade.
Iz tog nedostatka i nastaju sve muke, jer su oni neophodni za svakodnevni zivot i funkcionisanje.
Zbog njih i krecu bolovi, i umor, i taj pad energije u svakom smislu.
E njihovo nadoknadjivanje, i oporavak receptora je taj proces koji mora da se odradi.. i tu sada spadaju i ishrana koja treba da se isprati koja pomaze tome, pa vitamini, aminokiseline, minerali , vezbe ili fizicka aktivnost koja bi trebalo da se ukljuci i da se tu istraje itd itd.
Sve to ide sa voljom koja mora da se crpi iz negde..to je vec licna stvar gde covek nalazi motivaciju.
A nista novo nisam ni rekao, nego eto da otkucam i ja nesto...
Pre neki dan sam se vratio sa priv.rada iz Fr. gde nisam bas imao vremena za internet, dugo nisam posecivao tacka Ba forum i tako..
Dobro je, poskidacemo se mi svi..samo da malo poradimo na tome sistematski.
Svaki problem ima i svoje resenje, jer tu nema vise neke nepoznanice..,21 vek je.
Samo je to sto svaka terapija mora da bude ciljana u pravom smeru, kao i odvikavanje od nje.
Poz od mene, pa se citamo..
...
Locked