Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:18 pm, edited 5 times in total.
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

ManMan wrote:
Alessandro wrote:
Alessandro, ako moraš svakodnevno da radiš, onda JESI u problemu. Ali si ga i napravio sada, bespotrebno sam sebi.
Ja sm tako isto radio, pa kad bih imao više od 24h slobodnog vremena, sam umeo da se "počastim" dopom i bio u istoj situciji da ne mogu da se pokrenem na posao sutradan! Šta reći.. ja sam išao na silu i muku, sa tabletama protiv bolova, itd.. Izguraš 3 dana i prođe sve, jer nisi uzimao danima za redom i velike doze? Barem se nadam da nisi, jer ako jesi opet.. onda si glup, sam sebe si ukopao..
Ako sad opet moraš da uzmeš neki opijat ili Bup da bi radio, ponovo si ušao u pakleni krug iz koga si jedva izašao?!!
ne znam kako da te savetujem.. ili da preguraš na nogama ili da se "razboliš" na 3 dana i ne ideš na posao, da to središ, pa da se vratiš poslu i zaboraviš bup i zezanje..

Ja, kad god sam uzimao heroin, itd.. kao za inat sam imao pozive za posao koji su me obavezno sačekivali u najvećim krizama! To je Marfijev Zakon! Trebalo mi je sigurno 10 takvih slučajeva da se opametim..
Zato, opameti se i izleči se, pa radi svaki dan, toliko da uveče ne razmišljaš ni o čemu sem o spavanju i spremanju za sledeći radni dan. To ti je i terapija za skidanje sa svega, inače.. Svi psihijatri i terapeuti traže da se radi stalno i da se nema vremena za razmišljanje.
Ja ti savetujem blokator na neko vreme, da ne bi mogao sam sebe da ukopavaš!
Hvala na savetima,sta mislis da uzmem bup dva,tri dana max,pa onda probam sa lekovima za bolove...imam dhc se zovu,codein ustvari od 60mg.Danas mi drugi dan uzeo bup juce i danas...nzm da li da probam od sutra ili prekosutra tako...Davaj savete uvek dobrodosli...Uzimao sam prosle nedelje spojio 4dana,dva pre toga bio na nesto malo meta....Uglavnom bio sam napravio pauzu sa bupom 23 dana,a posle toga pio malo ovih lekova malo onih...a bup uzeo posle toga jos par puta samo jednom pa razmak,pa dva dana pa razmak i evo sad dva dana posle vise od nedelju dana od zadnjeg puta,koliko se secam,prosle cele nedelje nisam.samo juce i danas...
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:18 pm, edited 2 times in total.
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Johnnye »

VitaJana wrote:Jutro vam narode
Evo ga, dan 15. :D
Ono sranje od jučer popustilo, opet izgledam normalno. Ili ja tako mislim :D
Nemam što sa zubima, lijek je u onom kvarnom, moram ga držati još tjedan dana. Ostali su ok
Držite se.

Čitam o tom vašem zoloftu. Našla sam jednu tablu pa možda da ga ponesem sa sobom zbog muža?
A opet.. Što je jedna tabla?
Dan 15...to je za mene trenutno science fiction. Ali doci ce i taj dan. Svaka ti cast, dobro podnosis, ne mracis, bas iskusno. Neka vam je sa srecom preko, bice sve to ok. Ostavila si dobru pricu.

Poz
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Johnnye wrote:
VitaJana wrote:Jutro vam narode
Evo ga, dan 15. :D
Ono sranje od jučer popustilo, opet izgledam normalno. Ili ja tako mislim :D
Nemam što sa zubima, lijek je u onom kvarnom, moram ga držati još tjedan dana. Ostali su ok
Držite se.

Čitam o tom vašem zoloftu. Našla sam jednu tablu pa možda da ga ponesem sa sobom zbog muža?
A opet.. Što je jedna tabla?
Dan 15...to je za mene trenutno science fiction. Ali doci ce i taj dan. Svaka ti cast, dobro podnosis, ne mracis, bas iskusno. Neka vam je sa srecom preko, bice sve to ok. Ostavila si dobru pricu.

Poz
Hvala Johnny.
Nije lako, pogotovo zadnjih par dana otkako me noge rasturaju. Vrlo lako čovjek može reći ma kvragu sve i uzeti sub. Čak je lakše pokleknuti sad 2 tjedna nakon svega nego prvih dana.
Ali mračenje ne koristi nikome, ni meni ni drugima.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Alessandro wrote:
ManMan wrote:
Alessandro wrote:
Alessandro, ako moraš svakodnevno da radiš, onda JESI u problemu. Ali si ga i napravio sada, bespotrebno sam sebi.
Ja sm tako isto radio, pa kad bih imao više od 24h slobodnog vremena, sam umeo da se "počastim" dopom i bio u istoj situciji da ne mogu da se pokrenem na posao sutradan! Šta reći.. ja sam išao na silu i muku, sa tabletama protiv bolova, itd.. Izguraš 3 dana i prođe sve, jer nisi uzimao danima za redom i velike doze? Barem se nadam da nisi, jer ako jesi opet.. onda si glup, sam sebe si ukopao..
Ako sad opet moraš da uzmeš neki opijat ili Bup da bi radio, ponovo si ušao u pakleni krug iz koga si jedva izašao?!!
ne znam kako da te savetujem.. ili da preguraš na nogama ili da se "razboliš" na 3 dana i ne ideš na posao, da to središ, pa da se vratiš poslu i zaboraviš bup i zezanje..

Ja, kad god sam uzimao heroin, itd.. kao za inat sam imao pozive za posao koji su me obavezno sačekivali u najvećim krizama! To je Marfijev Zakon! Trebalo mi je sigurno 10 takvih slučajeva da se opametim..
Zato, opameti se i izleči se, pa radi svaki dan, toliko da uveče ne razmišljaš ni o čemu sem o spavanju i spremanju za sledeći radni dan. To ti je i terapija za skidanje sa svega, inače.. Svi psihijatri i terapeuti traže da se radi stalno i da se nema vremena za razmišljanje.
Ja ti savetujem blokator na neko vreme, da ne bi mogao sam sebe da ukopavaš!
Hvala na savetima,sta mislis da uzmem bup dva,tri dana max,pa onda probam sa lekovima za bolove...imam dhc se zovu,codein ustvari od 60mg.Danas mi drugi dan uzeo bup juce i danas...nzm da li da probam od sutra ili prekosutra tako...Davaj savete uvek dobrodosli...Uzimao sam prosle nedelje spojio 4dana,dva pre toga bio na nesto malo meta....Uglavnom bio sam napravio pauzu sa bupom 23 dana,a posle toga pio malo ovih lekova malo onih...a bup uzeo posle toga jos par puta samo jednom pa razmak,pa dva dana pa razmak i evo sad dva dana posle vise od nedelju dana od zadnjeg puta,koliko se secam,prosle cele nedelje nisam.samo juce i danas...
Zainteresova me ovaj tvoj post, pa se kao budala krenuh vracat unazad...jedva sam pofatala.
Bas si se upleo, ali lako se mozes isplest.Po ovome sto sam ja ukapirala, ti mozda ne bi imao neke fizicke krize, samo glavica.Probaj sutra neku malu dozu bupa ispod 1 mg cisto da nista " ne zulja " i vec od prekosutra stisni zube, nesto za bolove i smirenje i presjecaj.Uradi to odma. U najborem slucaju i prekosutra isto malo bupa,ali valjalo bi da to ne radis.
Jer samo ces se zapetljati i onda nikad kraja...Nemas sad neke zalihe buoa u organizmu da bi imao krizu, opet nemas "valjda" ni dopa...Tako da mislim da uz dobru volju ne bi bilo tesko...
Sve ostalo je po meni besmisleno....Probaj sta te kosta...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Sta bi sa Lukom?????? Luka javi se , reci nesto lijepo.... :D
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Ninocka wrote:
Alessandro wrote: Alessandro, ako moraš svakodnevno da radiš, onda JESI u problemu. Ali si ga i napravio sada, bespotrebno sam sebi.
Ja sm tako isto radio, pa kad bih imao više od 24h slobodnog vremena, sam umeo da se "počastim" dopom i bio u istoj situciji da ne mogu da se pokrenem na posao sutradan! Šta reći.. ja sam išao na silu i muku, sa tabletama protiv bolova, itd.. Izguraš 3 dana i prođe sve, jer nisi uzimao danima za redom i velike doze? Barem se nadam da nisi, jer ako jesi opet.. onda si glup, sam sebe si ukopao..
Ako sad opet moraš da uzmeš neki opijat ili Bup da bi radio, ponovo si ušao u pakleni krug iz koga si jedva izašao?!!
ne znam kako da te savetujem.. ili da preguraš na nogama ili da se "razboliš" na 3 dana i ne ideš na posao, da to središ, pa da se vratiš poslu i zaboraviš bup i zezanje..

Ja, kad god sam uzimao heroin, itd.. kao za inat sam imao pozive za posao koji su me obavezno sačekivali u najvećim krizama! To je Marfijev Zakon! Trebalo mi je sigurno 10 takvih slučajeva da se opametim..
Zato, opameti se i izleči se, pa radi svaki dan, toliko da uveče ne razmišljaš ni o čemu sem o spavanju i spremanju za sledeći radni dan. To ti je i terapija za skidanje sa svega, inače.. Svi psihijatri i terapeuti traže da se radi stalno i da se nema vremena za razmišljanje.
Ja ti savetujem blokator na neko vreme, da ne bi mogao sam sebe da ukopavaš!
Hvala na savetima,sta mislis da uzmem bup dva,tri dana max,pa onda probam sa lekovima za bolove...imam dhc se zovu,codein ustvari od 60mg.Danas mi drugi dan uzeo bup juce i danas...nzm da li da probam od sutra ili prekosutra tako...Davaj savete uvek dobrodosli...Uzimao sam prosle nedelje spojio 4dana,dva pre toga bio na nesto malo meta....Uglavnom bio sam napravio pauzu sa bupom 23 dana,a posle toga pio malo ovih lekova malo onih...a bup uzeo posle toga jos par puta samo jednom pa razmak,pa dva dana pa razmak i evo sad dva dana posle vise od nedelju dana od zadnjeg puta,koliko se secam,prosle cele nedelje nisam.samo juce i danas...[/quote]
Zainteresova me ovaj tvoj post, pa se kao budala krenuh vracat unazad...jedva sam pofatala.
Bas si se upleo, ali lako se mozes isplest.Po ovome sto sam ja ukapirala, ti mozda ne bi imao neke fizicke krize, samo glavica.Probaj sutra neku malu dozu bupa ispod 1 mg cisto da nista " ne zulja " i vec od prekosutra stisni zube, nesto za bolove i smirenje i presjecaj.Uradi to odma. U najborem slucaju i prekosutra isto malo bupa,ali valjalo bi da to ne radis.
Jer samo ces se zapetljati i onda nikad kraja...Nemas sad neke zalihe buoa u organizmu da bi imao krizu, opet nemas "valjda" ni dopa...Tako da mislim da uz dobru volju ne bi bilo tesko...
Sve ostalo je po meni besmisleno....Probaj sta te kosta...[/quote]
__________________________________________________________

Eto druže, sve je rečeno... Misle mnogi slično ovde..
Moraš da stisneš zube par dana, inače opet si u krugu iz kojeg si jedva izašao!
Mada čitam šta si napisao, pa nisi se baš potrudio da izađeš iz kruga??
Te Bup par dana, pa Meth, pa ovo-ono??

Moj savet i dalje stoji.. Ne idi na Bup ponovo. Ako te baš toliko sve boli uzmi 1mg, par dana, pa pređi na lekove protiv bolova
Ninočka je lepo rekla, takođe.. Samo da nemaš baš dopa u sebi mnogo u šta ti nešto i ne verujem.o ... Da nisi ti malo opet počeo sa dopom, a? Pa sad ne znaš kuda ćeš... Beži od dopa, kao đavo sa krsta i prihvati da moraš malo da odboluješ tu krizicu. namerno je zovem krizica, jer verujem da si šmrknuo po pola grama, eventualno par dana? Ako si se pucao 7 dana, a dop kvalitetan, e onda si baš, baš u krizi... Opameti se i stani na noge..
Pozdrav!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

[quote="Johnnye"][quote="VitaJana"]Jutro vam narode
Evo ga, dan 15. :D
Ono sranje od jučer popustilo, opet izgledam normalno. Ili ja tako mislim :D
Nemam što sa zubima, lijek je u onom kvarnom, moram ga držati još tjedan dana. Ostali su ok
Držite se.

Čitam o tom vašem zoloftu. Našla sam jednu tablu pa možda da ga ponesem sa sobom zbog muža?
A opet.. Što je jedna tabla?
______________________________________

Drago mi je da ti je sa zubima Ok, samo sam pomislio da ne bude neka teža upala i slično.
Ja se od juče "napipavam", pa sve tripujem da se i meni, ispod vilice pojavile, malo jače vidljive i opipljivije pljuvačne žlezde. Ne bole me, ali ih definitvno napipavam i veće su nego pre 7 dana.. Bezveze, valjda me neće sad stići i to?

Jedna tabla Zolofta je malo, tek posle te table organizam kreće da ga upotrebljava i da ima taj nivo serotonina koji deluje. Znači mora se piti makar 2-3 meseca, inače nema koristi, samo trovanje jetre...

Čudne smo mi zverke. Dok smo bili na drogama svakodnevno i trovali se, nije nam falilo ništa. Čim smo prestali, krenuli zdravstveni problemi. Tako bar kod mene. Sad kad sam se skinuo sa visokih doza Bupa, krenulo sve živo da mi se kvari. Te ove žlezde, te depresija, te hemoroidi koji krvare, itd...
To sam primetio i ranije dok sam bio na dopu. Odem da odradim krvne pretrage, na dopu godinama, sve u redu sa rezultatima??!
Prekinem sa dopom, posle 2 meseca uradim analize, kad ono svi rezultati otišli u nebesa?!!
Valjda se organizam probudio i krenuo da izbacuje sve otrove (tada) i da reaguje na trovanja koja sam mu radio..
Tako je i sada. Buđenje organizma i izbacivanje otrova uzrokuje sve boljke koje su potiskivane godinama
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Nesa_neske_01 wrote:
Frajla wrote:Neske je bezopasan lik i sa njim treba treba malo neznije. Kad skapiras da njegovi tekstovi o psihologiji i njemu novim saznanjima nisu namenjeni u ovom slucaju tebi nego se on kroz te tekstove leci, onda ces ga drugacije gledati. Ili se covek ipak nadje tu negde pa raguje.
Znas i sam da ovde vlada kolektivna bolest “svi sve znamo” al smo jbg opet na forumu,citamo iskustva i postavljamo pitanja
ManMan je pukao zbog lekara. Neka puca, neće mu ništa biti. To ga je pogodilo, pa je osuo vatru po meni.

" Ili se covek ipak nadje tu negde pa raguje. " -> Kao da vidim sebe kod ManMan. Rekao sam već, težak slučaj kao i ja!

" Kad skapiras da njegovi tekstovi o psihologiji i njemu novim saznanjima nisu namenjeni u ovom slucaju tebi nego se on kroz te tekstove leci, onda ces ga drugacije gledati. " -> Tekstovi su za sve nas, ne samo za mene. Tačno je što si rekla. Ja pročitam tekst on me izleči neko vreme. Čudno ali je tako.

Uzimajte moje iskustvo i šta sam naučio do sad. I ja uzimam od Vas. Jasno mi je, da je teško. Pogotovo pri skidanju. Ako sam ja mogao da sve to radim pod metom i za vreme skidanja i sada. A što Vi ne možete? Razmaženi narkomani, to smo mi, bez obzira šta ste prošli u životu.
____________________________________________________________________________________

Ma sve ste u pravu!
Neške me provalio, jesam pukao zbog lekara koji me jebu godinama!
A, onda naiđeš i ti koji seješ pamet, pa me samo iznerviraš.. haha, bez ljutnje, gotivan si lik. Slični smo koliko vidim.
Ja sam isto "Anti-protivan" svemu i svima.
Ja se opametim samo kad tresnem glavom o zemlju, pa naučim iz sopstvenog primera, kao i ti.

Da nije tako, pa ne bih dogurao do ove pozicije, jer sam u životu dobio mnogo pametnih saveta, koje nisam želeo da poslušam!
Tako je to sa nama đankozama, opet si i za to u pravu!
Jedino što misliš da je tvoja zavisnost i tvoje lečenje, nekako "iznad" naših problema... Razumem ja to, samo mi nekako nadobudno to prezentuješ, pa me žulja. Svakome je svoja muka najteža!

Meni čitanje stručne literature ne donosi olakšanje, već naprotiv, tek tada shvatim gde sam i šta radim, pa mi još teže.
Čitao sam svašta i bilo mi zanimljivo, ali kad se "pronađem" u nekom opisu, a nisam mislio da je tako, onda puknem i iznerviram se, jer sve mislim da sam "iznad" toga.. A nisam niti ću ikada biti. Samo sam tvrdoglavo magare!!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Locked