Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Pozdrav,evo dok putujem na posao malo citam postove i ujedno da i ja nesto napise.
Govoricu u svoje ime da se nebi neko nasao uvredjen,ovako poenta kod terapije jeste da nemate krizu i da koliko toliko normalno funkcionirati,najveća greska moja je bila dok sam uzimao bup je ta sto sebi covjek umisli nije dovoljno hvata me nervoza itd.NE nije tako to je crv koji trazi rad,da se uradim a ustvari trebao bi da se lijevim jer koristim lijek a ne da se drogiram s istim.
Ove neke stvari sad govorim s ove tačke gledišta evo pola godine sam prevalio bez bupa pa mogu neke stvari da uvidim.
Nema rada nema izgovora ako sam odlučio da se skidam bitno je da se pokrijemo s dozom s kojom mozemo da spavamo i funkcioniralo,lakše pada skidanje nervozu ima covjek koji nikad nista uzeo nije,ali nas razmazeni mozak kao nemoze to da trpi,da razmazeni jer je navikao na rad.
Podlozi te stvari,prije skidanja,nisam ja nikakav stručnjak ja sam napravio skok s 0.7 na nulu i prodao muke i spuštanje nisam radio kako treba bas iz tih razloga.
Govorim ovo sve jer smatram da sam uspio prvi korak da prevalim,i moja poenta je da skidanje netreba tek tako olako shvatiti,svi smo dugogodišnji konzumenti opijata morate da rijesit prvo neke stvari sami s sobom i da onda odlučite to.
Zelim svima puno sreće i uspjeha.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Hope83 wrote:Pozdrav,evo dok putujem na posao malo citam postove i ujedno da i ja nesto napise.
Govoricu u svoje ime da se nebi neko nasao uvredjen,ovako poenta kod terapije jeste da nemate krizu i da koliko toliko normalno funkcionirati,najveća greska moja je bila dok sam uzimao bup je ta sto sebi covjek umisli nije dovoljno hvata me nervoza itd.NE nije tako to je crv koji trazi rad,da se uradim a ustvari trebao bi da se lijevim jer koristim lijek a ne da se drogiram s istim.
Ove neke stvari sad govorim s ove tačke gledišta evo pola godine sam prevalio bez bupa pa mogu neke stvari da uvidim.
Nema rada nema izgovora ako sam odlučio da se skidam bitno je da se pokrijemo s dozom s kojom mozemo da spavamo i funkcioniralo,lakše pada skidanje nervozu ima covjek koji nikad nista uzeo nije,ali nas razmazeni mozak kao nemoze to da trpi,da razmazeni jer je navikao na rad.
Podlozi te stvari,prije skidanja,nisam ja nikakav stručnjak ja sam napravio skok s 0.7 na nulu i prodao muke i spuštanje nisam radio kako treba bas iz tih razloga.
Govorim ovo sve jer smatram da sam uspio prvi korak da prevalim,i moja poenta je da skidanje netreba tek tako olako shvatiti,svi smo dugogodišnji konzumenti opijata morate da rijesit prvo neke stvari sami s sobom i da onda odlučite to.
Zelim svima puno sreće i uspjeha.
Tako je houp!! Sve si u pravu.
Ljudi koji su bup koristili bas kao pravu supstituciju, ispravno,bez jurnjave za radom, mnogo su se lakse skinuli sa istog.
Zato sam ja u govnima veliki bila.Ja sam se drogirala sa bupom!!! Tako da si skroz u pravu da prije nego sto covjek u glavi ne rascisti sam sa sobom, ne treba ni da krece u ovaj maraton spustanja doza, tabela otd.
Tako sam ja oduvijek znala da ce Vita uspjet bez ikakvih problema.Jer se vidjelo da u glavi ima jasan cilj i "dogovor sa sobom"
Zao mi je sto sam mnogima ovdje nemam strpljenja, jer osjetim da i dalje ima te jurnjave za radom i zao mi bude da im kaze ljudi ne,a nista od toga...
Bas mi je milo sto se javljas, i imas mnogo lijepe vijesti.I ovo sto te Johny moli da se cesce oglasis je sasvim u pravu, ljudima je bas potrebna tvoja prica kako ide poslije bupa.Pogotovo sto pricas istini.Pozdrav voljeni virtuelni druze 8-)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ManMan wrote:Ovo dole si izbegao vešto ;) Uradite bup, a onda pišeš memoare i samolecenja.

Trazim odgovor od tebe. Sta si uradio po pitanju odlaska do bolnice...

Neške, kad i ako odem, dobićeš izveštaj!
Šta si me napao, bre?
Ne volim ta insitucionalna lečenja nikako! A kamoli komune i ostala sranja!
da legnem u bolnicu mogu samo ako padnem od nečega.. Ovako ću da guram sam, pa dokle dođem
ManMan, vidis da si cesto na forumu, i kako sam i ja vec dugo ovdje , pored dosta ljudi koje " sretoh " ovdje malo se bunim i ne mogu bas da pohvatam ko je dje, i koji cilj ima.
Kad budes stigao mozes li mi napisati dje si trenutno jer nista ne kapiram.
Pozdrav.
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

VitaJana wrote:Alessandro pričaš li o Irskoj? I ja mislim tamo. Dobro bi mi došlo još jedno iskustvo od tamo.
Okreni stranicu ispred ove pa vidi kako sam.
Usrano ali daleko od toga da se može nazvati krizom.
Od jutros sam na 0,40 ili čak i manje.. Ne znam precizno.
izvini kasnim saovim odgovorom.Ne nije Irska,jedno manje ostrvo je u pitanju...Kamo srece da je Irska,sto dalje to bolje,ovde nasi dolaze ko muve...A vidim da si tiu medjuvremenu odradila posao i mnogo mi e drago zbog tebe.Ja sam probao drugu metodu,koja jeste dobra i mozei treba da budekraca,i bio sam jako blizu...Ali nazalost psihicki deo nisam izdrzao...A samo se fizike plasio,jer ovde dopa ima na izvolte,kiksao sam..Sad moram ponovo.Ipakje cvrsta volhja najvaznija...Ja sam tako bzv dozvolio sebi da kiksnem,bas sam se razocarao...I IZOFIRAO ZESCE kod dragih ljudi...Sta je tu je,idemo jos jednom,malo drugacije...A ti ces procvetati u Irskoj,samo bezi od iskusenja...Ja ga nisam trazio ovde ali eto,zato kazem,staro drustvo,jedan kreten moj drug je trazio djavola dok ga nije nasao pa i mene uvujkao u staru pricu,posle 5god sredjenog zivota kiksnuo sa dopom a onda i sa bupom,kako to vec ide...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

E dragi moji, virtuelni prijatelji, evo jedne lijepe vijesti. Moram podijeliti ovo sa vama, i boli me briga otkrivam li previse o sebi...
Postala sam danas sef sektora!!! Uraaaa.Bolje radno vrijeme, svoja kancelarija, mnogo bolja plata...ma srecaaaa , srecaaaa!!
Ja anksiozna, sva u nekoj strepnji, vodim 15 ljudi sa sobom!! Moze se reci da se odlicno foliram i drzim.Eto tako.... :D :D :D :D :D
Jupiiiiii
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Super super!
Produktivnost je pojacana posle bupa:)
Cestitam
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Ninocka wrote:E dragi moji, virtuelni prijatelji, evo jedne lijepe vijesti. Moram podijeliti ovo sa vama, i boli me briga otkrivam li previse o sebi...
Postala sam danas sef sektora!!! Uraaaa.Bolje radno vrijeme, svoja kancelarija, mnogo bolja plata...ma srecaaaa , srecaaaa!!
Ja anksiozna, sva u nekoj strepnji, vodim 15 ljudi sa sobom!! Moze se reci da se odlicno foliram i drzim.Eto tako.... :D :D :D :D :D
Jupiiiiii
Cestitam Ninocka,to je odlična vijest,imam utisak da u tebi je jedna ambiciozna zena,i vjeruj mi s borbom dodju rezultati kao nagrada od boga.
Zelim reci da sam se takodje malo posvetio citanju i vjeri i da mi to godi.Za mene su svi ljudi isti uvijek sam tako gledao nebitno koje vjeroispovijesti ili bilo čega,zelim reci Ninocka da covjek postepeno dobije vjeru u uspjeh ja na to tako gledam svaki dan jedna velika pobjeda,i molim te malo razmisljao tako nista nije slučajno,ti si to zaslužila vjeruj u sebe i budi ponosna lakše ces pobjediti sve nevolje koje nam nailaze na put zbog nade prisloni.
Zelim ti puno uspjeha i jos puno lijepih trenutaka i novosti.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

ManMan wrote:...

Kako da obrišem neki post?

Ovaj sam obrisao tekstualno, ali i dalje je na zidu, samo prazan okvir.. pa stavih 3 tačke...

Kako se briše u potpunosti, da nema praznog okvira, nit ičega?
Ako znate, napišite mi molim Vas?!

Imam i previše znanja u vezi kompjutera i interneta, ali me ovaj sajt malo zbunio u početku, a sada ne umem da obrišem post.. probao sm i preko User Control Panel-a, ali mi ne pokazuje opciju brisanja, samo editovanja...

Hvala!!
Nikako. To samo ja mogu da uradim :mrgreen:
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

ManMan, vidis da si cesto na forumu, i kako sam i ja vec dugo ovdje , pored dosta ljudi koje " sretoh " ovdje malo se bunim i ne mogu bas da pohvatam ko je dje, i koji cilj ima.
Kad budes stigao mozes li mi napisati dje si trenutno jer nista ne kapiram.
________________________________________________________________
Pa nema tu šta da se kapira, Hope..
Od kada sam na forumu sam krenuo u smanjivanje sa ciljem skidanja..
Početak je bio neuspešan (verujem da nisam jedini).. Smanjio, pa se vraćao na veću dozu i tako 2 puta.
Sad sam, najzad, ustalio 2mg. pod jezik svako jutro i toga se držim.
Mislio sam da će mi ići mnooogooo brže, ali ipak ne. Prokleto je ovo, znaš i sam.
Evo, morao sam i nickname da menjam, jer sam bio glup pa sam ga na početku stavio isti kao i na drugim mrežama. Imadoh pomalo problema zbog toga, jer su me neki ljudi malko zapitkivali.. To znači da i oni prate forum, pa sam i ja njih provalio da nisu Ok.. Smejurija!
Elem, 2mg. i mir ceo dan.
To što sam 2 puta digao dozu, je bilo u 2 navrata kad sam išao da nabavim za sebe, pa znaš kako je kad imaš u ruci tablu..?
Odmah te crv proradi, pa poželiš da još jednom osetiš onaj "rad", pa šmrkneš 8mg. tog dana. Naravno, odmah me to sjebe, pa patim 3-5 dana, dok se ne izbaci iz tela i vratim se na 2mg.
Obećao sam sebi da neću i treći put da ponovim isto. Pogotovo što sam primetio da u svojih 44god. sve iz mene izlazi jako sporo! Ali baš sporo! Kad bih morao neki test na droge da radim, mislim da bi mi trebalo barem 25-30 dana potpune čistoće da bi test bio negativan. Ranije (pre 15god) sam sve izbacivao za 7-10 dana.. Starost pita gde je bila mladost!
Ranije nisam mogao da imam kod sebe više od 4mg. a da se ne potroši u danu, pa sam što se toga tiče, napredovao, tako da mi se vratila kontrola potpuno. Evo sad imam 4 tablete i ne pada mi na pamet da uzimam preko 2mg.
Ja se nadam da ću od vikenda da idem na 1,5mg, pa opet na 1mg. posle 7-10 dana..
Ipak sam ja nov u ovome u smislu skidanja, mada nisam ni sa stažom na Bupu. Svega 2 godine redovnog uzimanja, ali uzimanja
da bi me uradilo... Čitajući da ovde mnogi imaju staža od po 5-8 godina na visokim dozama, teši me ta činjenica da sam ipak na "donjoj granici" i da će sve lakše da mi padne.. nadam se..
Nada umire poslednja, pa ćemo videti..
Hvala na interesovanju..
Kako si ti? Ide li ti dobro?
Čitao sam malo, pa vidim da te psiha zeza i dalje..
Pozdrav!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Ninocka wrote:E dragi moji, virtuelni prijatelji, evo jedne lijepe vijesti. Moram podijeliti ovo sa vama, i boli me briga otkrivam li previse o sebi...
Postala sam danas sef sektora!!! Uraaaa.Bolje radno vrijeme, svoja kancelarija, mnogo bolja plata...ma srecaaaa , srecaaaa!!
Ja anksiozna, sva u nekoj strepnji, vodim 15 ljudi sa sobom!! Moze se reci da se odlicno foliram i drzim.Eto tako.... :D :D :D :D :D
Jupiiiiii
Bravo Ninočka!!
Čestitam ti od srca! Samo da budeš "dobra" i da se paziš na novom poslu... Polako uspostavljaj svoju "diktaturu" i uticaj. Biće verovatno mnogo ljudi koji će da se suprotstavljaju novom šefu, kao i svugde.. Ti gradi svoj uticaj i poštovanje, pa će te i ostali pratiti i poštovati.. Ajd, da ti bude uspešno na svim poljima!
Pozz, ManMan
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Locked